Αποστολέας Θέμα: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS  (Αναγνώστηκε 13134 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος harrisxr650

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
  • The souls of heaven...Are stars at night..
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #25 στις: 13/02/15, 10:03 »
με γεια η κιθαρα και καλοπαιχτη!! Βλεπω εχουμε ιδια γουστα περιπου... μπανιζω εδω και κανα μηνα την ιδια κιθαρα, με το ιδιο χρωμα που πηρες!! ;D 
 Επειδη ψαχνω και εγω το τελευταιο διαστημα για αγορα κιθαρας και το ματι εχει πεσει στη συγκεκριμενη που πηρες, θα ηθελα να σε ρωτησω σε ποια μαγαζια την βρηκες, σε τι τιμες την βρηκες πανω-κατω και αν ειχε καποια θηκη Epiphone δωρο..
ερχεται μαζι με σκληρη θηκη epiphone,
 λογικα θα την εχει το bon studio (597€) ισως και ο νακας (για τιμη  φοβαμαι να δω :)  ),
thomman και musicstore εχουν σιγουρα 600€ και κατι ψιλα νομιζω.
the souls of heaven...Are stars at night...

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #26 στις: 13/02/15, 11:35 »
Έκανα ένα ψάξιμο στο skroutz και είδα κάτι πολύ ενδιαφέρον (αν δεν είναι λάθος) ...

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #27 στις: 13/02/15, 12:00 »
Όντως ενδιαφέρον... Και στη σελίδα του καταστήματος, άρα απ'ότι φαίνεται ισχύει...
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος freeloader

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #28 στις: 13/02/15, 14:36 »
Στο skroutz την vintage sunburst στα 600 την βγαζει...τα αλλα χρωματα τα εχει φθηνοτερα! Αλλα σαν την VS δεν ειναι καμια :-\ :-\
Get your head out of the clouds
You're back down on the ground
And don't walk so proud...

Αποσυνδεδεμένος freeloader

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #29 στις: 13/02/15, 14:55 »
Θα ηθελα να ρωτησω γνωμες συγκριτικα 2 κιθαρων...οποιος μπορει να με βοηθησει με τις γνωσεις του καλοδεχουμενος!!

1η κιθαρα: http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/2014/LPJ.aspx

2η κιθαρα: http://www.epiphone.com/Products/Les-Paul/Les-Paul-Tribute-Plus-Outfit.aspx
« Τελευταία τροποποίηση: 13/02/15, 14:59 από freeloader »
Get your head out of the clouds
You're back down on the ground
And don't walk so proud...

Αποσυνδεδεμένος harrisxr650

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
  • The souls of heaven...Are stars at night..
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #30 στις: 15/02/15, 02:54 »
lpj...και εγω για αυτην πηγαινα. το φινιρισμα της αθλιο, παιζει να αρχισει να ξεφτιζει μεσα στο πρωτο δυμηνο ( πολυ λεπτο και γενικος δεν δειχνει και τοσο ανθεκτικο), 2 που δοκιμασα ( φιλων) η ταστιερα ηταν τουλαχιστον 2 κομματια rosewood, το καπακι 3 κομματια maple, το σωμα 3 και αυτο, οι μαγνητες δεν με ενθουσιασανε καθολου, πολυ τσιριδα και ξυσιμο, το μπρατσο ωραιο αλλα maple ( οχι απαραιτητα κακο), γενικως δεν σου εδινε την αισθηση μιας προσεγμενης κιθαρας. σε αυτο το  προσωπικα οπως και ο φιλος milemaster ειχα βγει στην γυρα και δοκιμαζα gibson ( απο lpj Και studio μεχρι standard) μεχρι που δοκιμασα την tribute plus (την πρωτη μου :) ), η μονη διαφορα μεχρι τα 2000€ ειναι τα νιτρα και το ονομα στο headstock. στις δυο μου tribute plus τα μονα που χρειαστηκε να αλλαξω ηταν το Nut και το wiring απο modern σε 50's ( οτι κανω σε ολες μου τις κιθαρες), και στην μια εβαλα ενα  σετ dimarzio 36th anniversary που ειχα ( να εχουν και μια μικρη διαφορα εε).
the souls of heaven...Are stars at night...

Αποσυνδεδεμένος milemaster

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #31 στις: 15/02/15, 09:57 »
Χάρη αφού αγαπάμε την ίδια γυναικα είναι σαφές οτι πρεπει να το διευθετησουμε σαν άντρες μουσικαντιδες. Προτείνω τσιπουρομπυροσυναντηση για να αναλύσουμε τα κόλπα που της κανεις καθώς πολύ θα ήθελα να την ακούσω με διαφορετικο ειδος καλωδίωσης  και επειδή ετοιμαζομαι να πάρω και μια δεύτερη που θα ήθελα να την πατενταρω όσο παει  θέλω να δω ποσο θα διαφέρει απο το μαμισιο σεταρισμα 8) 8)

Freeloader φιλέ μου μην ακούς κανένα  googlaρισε  με τα χέρια σου, το αυτί σου και την ψυχή σου οποιαδήποτε κιθάρα μέχρι να βρεις την κιθάρα των ονείρων σου.... Κάτι που έκατσε σε εμας με την μια σε εσένα μπορεί να είναι στραβό και χαζό ...... Παίξε οσες πιο πολλές μπορείς και Τσίμπα την καλύτερη για σένα.... Μια les paul δεν σημαινει οτι είναι μια εύκολο παίχτη κιθάρα....αν είναι η πρωτη σου κιθάρα μπορεί να σε προβληματίσει το σουλουπι της.....παίξε όλα τα σχήματα και οσες πιο πολλές μπορείς..... αν θέλεις να πάρεις μια ποιοτική lespaul σε αυτά τα λεφτά πάρε την tribute plus ασυζητητη

Οτι και να πάρεις σου εύχομαι να είναι καλό ριζικό και καλοπαιχτο


Αποσυνδεδεμένος harrisxr650

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
  • The souls of heaven...Are stars at night..
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #32 στις: 15/02/15, 10:37 »
Χάρη αφού αγαπάμε την ίδια γυναικα είναι σαφές οτι πρεπει να το διευθετησουμε σαν άντρες μουσικαντιδες. Προτείνω τσιπουρομπυροσυναντηση για να αναλύσουμε τα κόλπα που της κανεις καθώς πολύ θα ήθελα να την ακούσω με διαφορετικο ειδος καλωδίωσης  και επειδή ετοιμαζομαι να πάρω και μια δεύτερη που θα ήθελα να την πατενταρω όσο παει  θέλω να δω ποσο θα διαφέρει απο το μαμισιο σεταρισμα 8) 8)

Freeloader φιλέ μου μην ακούς κανένα  googlaρισε  με τα χέρια σου, το αυτί σου και την ψυχή σου οποιαδήποτε κιθάρα μέχρι να βρεις την κιθάρα των ονείρων σου.... Κάτι που έκατσε σε εμας με την μια σε εσένα μπορεί να είναι στραβό και χαζό ...... Παίξε οσες πιο πολλές μπορείς και Τσίμπα την καλύτερη για σένα.... Μια les paul δεν σημαινει οτι είναι μια εύκολο παίχτη κιθάρα....αν είναι η πρωτη σου κιθάρα μπορεί να σε προβληματίσει το σουλουπι της.....παίξε όλα τα σχήματα και οσες πιο πολλές μπορείς..... αν θέλεις να πάρεις μια ποιοτική lespaul σε αυτά τα λεφτά πάρε την tribute plus ασυζητητη

Οτι και να πάρεις σου εύχομαι να είναι καλό ριζικό και καλοπαιχτο
Βεβαιως βεβαιως αγαπητε διαθετομεν και χωρον ειδικων για φασαριαν και καταναλωση διαφορων αλκοολουχων και πιτογυρων...
the souls of heaven...Are stars at night...

Αποσυνδεδεμένος freeloader

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #33 στις: 15/02/15, 13:52 »
Αρχικα ευχαριστω και τους δυο σας για τις απαντησεις!! Προσωπικα παιζω καποια χρονια κλασσικη κιθαρα και πλεον αποφασισα να κανω μια αρχη στην ηλεκτρικη, που παντα ηθελα! Απο ηλεκτρικες κιθαρες μπορω να πω πως δεν ξερω πολλα για αυτο ηθελα να ρωτησω τα specs απο αυτες τις δυο κιθαρες που μου κινησαν το ενδιαφερον και κυμαινονται στο ποσο που μπορω να διαθεσω. Για την συγκεκριμενη epiphone εχω ακουσει τα καλυτερα λογια, μεχρι και πως ειναι καλυτερη απο αρκετες gibson, επισης απο οτι καταλαβα ειναι μια αρκετα καλη κιθαρα για την τιμη της. Τις εχω πιασει και τις δυο στα χερια μου, αλλα λογο απειριας σε ηλεκτρικες δεν μπορω να καταλαβω και πολλα πραγματα :P  για αυτο και ρωτησα εδω εσας που σιγουρα ξερετε κατι παραπανω ;)
Αν εχετε καποια αλλη προταση κιθαρας της κλασσης αυτης της Epiphone tribute plus, ευχαριστως να την ακουσω!
Get your head out of the clouds
You're back down on the ground
And don't walk so proud...

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #34 στις: 15/02/15, 15:04 »
στα ίδια επίπεδα τιμής υπάρχουν απο Michael Kelly οι Patriot Custom και οι Supreme

για τα χρήματά τους είναι εξαιρετικής ποιότητας όργανα φτιαγμένα στην Κορέα.
ως κάτοχος μιας Patriot Custom τη συστήνω ανεπιφύλακτα

στα reviews εκθειάζονται

γενικά δοκίμασε όσες κιθάρες μπορείς να δεις ποια σου καθεται καλύτερα
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος harrisxr650

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
  • The souls of heaven...Are stars at night..
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #35 στις: 15/02/15, 15:40 »
στα ίδια επίπεδα τιμής υπάρχουν απο Michael Kelly οι Patriot Custom και οι Supreme

για τα χρήματά τους είναι εξαιρετικής ποιότητας όργανα φτιαγμένα στην Κορέα.
+1
the souls of heaven...Are stars at night...

Αποσυνδεδεμένος Newuser

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #36 στις: 22/02/15, 14:21 »
Καλησπερα σε ολους!!!

Ενδιαφέρομαι και γω για την συγκεκριμένη κιθαρα...(epiphone tribute plus) ισως ειναι και απο τις λιγες φορες που εχω παρατηρησει οτι σε ελληνικα μαγαζια εχουν αρκετα καλυτερες τιμες απο εξωτερικο!!!

Εχω διαβασει παρα πολλα reviews....και ολοι λενε τα καλυτερα για το οργανο!! Μια απο τις καλυτερες value for money κιθαρες της αγορας. Το κακο ειναι οτι ειμαι απο επαρχεία και δεν εχω δυνατότητα να την δω η να την δοκιμασω απο κοντα

Αυτο που θελω να ρωτησω τους ηδη κατοχους της κιθαρας αυτης ειναι το κατα ποσο ειναι ανεκτο το βαρος της...διοτι εχω "πιασει" Gibson Custom LP toy 83' (πανακριβη κιθαρα) και ηταν πραγματικα ασηκωτη ακομα και για μενα που ασχολουμε με βαρη κλπ...

Κατα 2ον το ειδος της μουσικής που παιζω ειναι metal...αλλα ήλπιζα οτι με αυτο το "μωρο" θα μπορεσω να εντρυφήσω και στα ενδότερα της rock και blues...οπότε η 2η ερώτηση εχει να κανει σχετικα με το κατα ποσο θα μπορεσω να ικανοποιήσω αυτόν το σκοπό...

Και 3ον...οσον αφορα την επιλογη χρωματος...ειμαι μεταξυ του Midnight Saphire και του Faded Cherry Burst....Παρατήρησα οτι το 2ο δεν ειναι ακριβως το ιδιο με το κλασσικό Cherry Burst όπου επικρατει το κόκκινο, αλλα εχει περισσότερο πορτοκαλί...για αυτο αν καποιος την εχει σε τετοιο χρωμα η την εχει δει απο κοντα θα ηθελα την αποψη του  ;D ;D 


Ευχαριστώ προκαταβολικα!!


« Τελευταία τροποποίηση: 22/02/15, 15:02 από Newuser »

Αποσυνδεδεμένος freeloader

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #37 στις: 22/02/15, 16:12 »
Καλησπερα,και εγω μολις πριν λιγες μερες αγορασα την συγκεκριμενη κιθαρα σε χρωμα vintage sunburst. Ειναι αρκετα βαρια θα μπορουσα να πω, γυρω στα 4 κιλα, αλλα προσωπικα δεν με αποσχολει γιατι παιζω καθιστος συνηθως! Τωρα αν θελεις να παιζεις ορθιος πιστευω το βαρος ειναι υποφερτο, ιδιως με μια φαρδια ζωνη, οσο πιο φαρδια τοσο λιγοτερο βαρος θα νιωθεις στον ωμο σου! Οσο για τα χρωματα, την εχω δει σε ολα εκτος απο το midnight ebony και οφειλω να πω πως απο η καθε αποχρωση την διαφορετικη απο κιθαρα σε κιθαρα. Ιδιως το Midnight shapphire  σε μερικες ηταν σαν μωβ!! Οπως επισης και το flame maple που εχει ηταν διαφορετικο σε καθε μια, τα "νερα" δενανε μεταξυ τους σε μερικες πολυ ομορφα και σε αλλες οχι και τοσο. Θα ελεγα οταν βρεις ευκαιρια να πας να τις δεις σε ενα καταστημα και να την πιασεις και στα χερια σου πριν την παρεις.]Οσο για την 2η ερωτηση σου δεν μπορω να σου απαντησω γιατι και εγω τωρα την μαθαινω την κιθαρα και γενικα δεν εχω μεγαλη η πειρα απο ηλεκτρικες.
Get your head out of the clouds
You're back down on the ground
And don't walk so proud...

Αποσυνδεδεμένος Newuser

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #38 στις: 22/02/15, 16:39 »
Ευχαριστω για την απαντηση και καλοπαικτο το εργαλειο σου!!!


το faded cherry πως σου φανηκε απο κοντα?? πορτοκαλιζει πολυ?? το κλασσικο cherry ειναι το αγαπημενο μου χρωμα για LP για αυτο ρωταω


Τις εχεις δει απο κοντα σε καταστημα?αν ναι ποιο?

Αποσυνδεδεμένος harrisxr650

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
  • The souls of heaven...Are stars at night..
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #39 στις: 23/02/15, 13:53 »
Καλησπερα σε ολους!!!

Ενδιαφέρομαι και γω για την συγκεκριμένη κιθαρα...(epiphone tribute plus) ισως ειναι και απο τις λιγες φορες που εχω παρατηρησει οτι σε ελληνικα μαγαζια εχουν αρκετα καλυτερες τιμες απο εξωτερικο!!!

Εχω διαβασει παρα πολλα reviews....και ολοι λενε τα καλυτερα για το οργανο!! Μια απο τις καλυτερες value for money κιθαρες της αγορας.Το κακο ειναι οτι ειμαι απο επαρχεία και δεν εχω δυνατότητα να την δω η να την δοκιμασω απο κοντα

Αυτο που θελω να ρωτησω τους ηδη κατοχους της κιθαρας αυτης ειναι το κατα ποσο ειναι ανεκτο το βαρος της...διοτι εχω "πιασει" Gibson Custom LP toy 83' (πανακριβη κιθαρα) και ηταν πραγματικα ασηκωτη ακομα και για μενα που ασχολουμε με βαρη κλπ...

Κατα 2ον το ειδος της μουσικής που παιζω ειναι metal...αλλα ήλπιζα οτι με αυτο το "μωρο" θα μπορεσω να εντρυφήσω και στα ενδότερα της rock και blues...οπότε η 2η ερώτηση εχει να κανει σχετικα με το κατα ποσο θα μπορεσω να ικανοποιήσω αυτόν το σκοπό...

Και 3ον...οσον αφορα την επιλογη χρωματος...ειμαι μεταξυ του Midnight Saphire και του Faded Cherry Burst....Παρατήρησα οτι το 2ο δεν ειναι ακριβως το ιδιο με το κλασσικό Cherry Burst όπου επικρατει το κόκκινο, αλλα εχει περισσότερο πορτοκαλί...για αυτο αν καποιος την εχει σε τετοιο χρωμα η την εχει δει απο κοντα θα ηθελα την αποψη του  ;D ;D 


Ευχαριστώ προκαταβολικα!!
,
καλήσπερα,
ειναι οντως ενα τρελο VFM  οργανο, θεωρω κλεψια την τιμη που πουλιεται (γι αυτο πηρα δυο πριν το παρει χαμπαρι η epiphone)
1ον: το βαρος της γυρω στα 4.5 κιλα ισως και λιγο παραπανω ( θα της ζυγησω και τις δυο και θα σου πω). ειναι βαρια αλλα για μενα προσωπικα δεν ειναι κατι ενοχλητικο, οκ μετα απο 5 ωρη προβα την ακουω λιγο αλλα νομιζω ειναι λογικο, μην ξεχναμε οτι εχει και carved maple cap 3/4"  που ειναι σχετικα αρκετα βαρυ ξυλο
2ον: μια χαρα θα εντρυφήσεις σε rock και blues  με αυτην την κιθαρα, και το βασικοτερο το μονο που ενδεχομενος θα χρειαστει αλλαγη ειναι το φτηνο πλαστικο nut , αντε να κανεις και 50's wiring, κατα τα αλλα η κιθαρα δεν χρειαζεται καμια μοντα για να παιξει, μαγνητες εχει classic 57/57+  που ειναι ταμαμ για αυτο που θελεις, τα ποτενσιομετρα αν και alpha 24mm ανταποκρινονται εξαιρετικα,
+ το υπολοιπο hardware που φανταζομαι το ξερεις.
3ον: ναι δεν ειναι το κλασσικο cherry burst ειναι πιο πορτοκαλι, προσωπικα το vintage sunburst, black cherry και midnight sapphire μου αρεσουν περισσοτερο σε αυτην την σειρα.
καλες αγορες
 
the souls of heaven...Are stars at night...

Αποσυνδεδεμένος Newuser

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #40 στις: 23/02/15, 17:46 »
Ευχαριστω φιλε Χαρη για την απαντηση. Και μενα μου αρεσει το Sapphire....και ειναι και σε καλη τιμη!!


θα προτινες καποιο συγκεκριμενο nut για αντικατασταση? Την γεφυρα την εχεις αλλαξει??

Αποσυνδεδεμένος harrisxr650

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
  • The souls of heaven...Are stars at night..
    • Προφίλ
Απ: EPIPHONE LES PAUL TRIBUTE PLUS
« Απάντηση #41 στις: 23/02/15, 18:33 »
Για nut εγώ βαζω tusq που είναι οτι κοντινοτερο σε bone.  έρχεται έτοιμο και χρειάζεται πολύ λίγη εργασία απο εσένα για να τοποθετηθεί και γλυτωνεις και το 50€ . γέφυρα στην μια έχω βάλει μια tone pros απλα και μονο επειδή την είχα και καθότανε. Αν ντε και καλά θέλεις να αλλαξεις γέφυρα  προτείνουν gotoh . τις tone pros της φτιάχνει η gotoh με διάφορες τα locking βιδακια (που δεν προσφερουν και τίποτα στην ουσία) και φυσικά την τιμή που είναι -35€ περιπου.. Αλλά πραγματικα δεν νομιζω να χρειαζεται αλλαγή η γέφυρα στην Τ+
the souls of heaven...Are stars at night...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
6053 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/06, 16:59
από pureanalog
67 Απαντήσεις
20713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/08, 16:17
από thanasis93
7 Απαντήσεις
4054 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/10, 14:06
από Giannis1995
0 Απαντήσεις
1507 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/10, 19:57
από Mike Moss
7 Απαντήσεις
3950 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/04/11, 13:17
από Μητσάκος
13 Απαντήσεις
5819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/12, 23:47
από vaig3
0 Απαντήσεις
3143 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/13, 18:30
από Antony2198
21 Απαντήσεις
7444 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/13, 11:04
από Μπιφτέκι
14 Απαντήσεις
7445 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/15, 01:50
από harrisxr650
18 Απαντήσεις
6042 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/21, 17:16
από Απόλλων