Αποστολέας Θέμα: HIM  (Αναγνώστηκε 21386 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: HIM
« Απάντηση #50 στις: 27/05/05, 01:30 »
Ρε παιδια αμαν με αυτην την καραμελα...Ουδεποτε ειπαν οτι παιζουν Love Metal...Ετσι ονομαζεται ο τελευταιος τους δισκος...και απο κει και περα καποια Media το προχωρησαν...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #51 στις: 27/05/05, 10:37 »
λιγα για τον Ville, ειναι perfect!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  >:( >:( >:(
(αν κ πρεπει να ομολογισω οτι το'χει παρακανει λιγο με τα tatooo ;) 8)
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος SAMSONIC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
  • SavaGods Rule
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #52 στις: 27/05/05, 15:16 »
ναι λίγα με τον Vallo.... δε πανα κάνει καμιά διαφήμηση για τσιγάρα λέω γω  :P
Got A Complaint In The System

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #53 στις: 29/05/05, 02:25 »
πωπωωωωω!!!!!
καλα ε, έλειψα κανα εξάμηνο και έγινε πεδίο μάχης το φόρουμ!!!
ρε καλαααα μου παιδιαααα..... ΤΙ ΣΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ?
Ακούστε κανα τραγούδι τους προσεκτικά και πέστε μου, παραμερίζοντας το γεγονός ότι και οι ΗΙΜ, oso και οι linkinPark, περνάνε από βαριά επεξεργασια τον ήχο τους, και ανπετάξετε το βιβλιαράκι να μην βλέπετε τις εικόνες να σας πιάνει το αντιεμπορικό σας, πειτε μου, ακούτε τίποτα τοοοοοοσο κακό?
είπαμε, δεν είναι του στυλ σας, είναι λίγο ψιλοφλώροι, κτλ κτλ, αλλά ειλικρινά, το κακό δεν το βλέπω πουθενα! Μιά χαρά ελαφρύ Gothic-pop-Metal παίζουν! ΤΙ δηλαδη, επειδή φοράνε μαύρα και μοιάζουνε gothic, πρέπει να ακούγονται κιόλας? Στο κάτω κάτω ποτε δήλωσαν οτι είναι gothic μπάντα?
και άμα τους ακούνε οι 16ρες και οι 18ρες οι τρελαμένες, μαγκιά τους! αμα μπορούσα να μ'ακούνε και μενα, θαμουνα στη λιστα του ροκγουεϊβ!!!

.....Δηλαδή εγώ που ακούω και DimmuBorgir και LinkinPark να πα να κρεμμαστώ????
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #54 στις: 29/05/05, 10:58 »

Ας μην αναφέρουμε στίχους από... "επώνυμες" μπάντες όπως πχ. Judas Priest που είναι κάτι λιγότερο από αστείοι.

Καμία σχεση...ναι εγω τουλαχιστον για την πάρτη μου, συμφωνώ απολύτως ότι και πολύ "μεγάλα" ονόματα έχουν γραψει πολύ ηλίθιους στίχους...αλλα τουλάχιστον τα μεγάλα ονόματα, έχουν αντέξει στον χρόνο και σίγουρα δεν έχουν "περιοριστεί" ηχητικά, μουσικά και στιχουργικά... Αλλα δεν είδα πουθενα να βγαζουν καινουριο είδος οι Priest για παράδειγμα. Η εποχή έφερε πιο βαρυ ήχο και έτσι ακολούθησε "ρευμα" οπως ειπες το οπόιο σιγα σιγα και με τον καιρο "έγινε" Heavy metal κτλ...

Αν ήταν έτσι, θα είχαμε πήξει στα ειδη...και το γεγονός ότι μερικές (ή μονο οι HIM ) θέλουν να το λενε love metal για να ξεχωρίσουν δεν με υποχρεωνει και εμενα να το δεχθω οκ;...γιατι και εγω με την ίδια λογική παιζω xaval metal με την μπαντα που με φιλοξενει και σίγουρα πολλοί ακολουθουν το παραδειγμα μας...δεν θα καθιερωσουμε όμως και καινουριο
ειδος...ελεος...

Ε φυσικά!!! Δλδ με το σκεπτικό αυτό εσύ δεν έχεις δεχτεί και δεν πρόκειτε να δεχτείς ταμπέλες όπως Heavy Metal, Rock, Death, Thrash, Black, New Wave Of British Heavy Metal, New Wave Of Swidish Death Metal και πάει λέγοντας... ή αυτά είναι ιστορία, τα βρήκαμε έτοιμα και δεν δεχόμαστε αλλαγές?

όχι ρε καρχ...κατσε λιγο...αυτα , ενταξει εκτός του ότι ειναι ιστορία, κατηγοριοποιουν πάρα πάρα πολλα συγκροτήματα  και έχουν το καθένα κατι ξεχωριστό. Και στιχουργικά και μουσικά και ηχητικά...ακόμα και στην εμφάνιση και το στυλ. Τωρα αν βγαίνει ο valo (δεν έχω κατι εναντίον του, παραδειγμα ειναι) γυμνός με καρδούλες πάνω στις κιθαρες τους κτλ, ενταξει τι να πω...άσον αφορα την σεξουαλικότητα του, δεν με νοιάζει ποσως...δεν θα τον παντρευτώ...την μουσική του ακούω. Και μην φορτωνεις, τα ακούσματα και οι απόψεις, προσωπικα δεν διαμορφωνονται από το τι κοινό ακολουθει το εκάστοτε συγκρότημα...Αλλα αυτή ειναι η άποψή μου...μου φαινεται λίγο υπερβολικο. τι να κάνουμε...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: HIM
« Απάντηση #55 στις: 30/05/05, 09:04 »
...αλλα τουλάχιστον τα μεγάλα ονόματα, έχουν αντέξει στον χρόνο και σίγουρα δεν έχουν "περιοριστεί" ηχητικά, μουσικά και στιχουργικά... Αλλα δεν είδα πουθενα να βγαζουν καινουριο είδος οι Priest για παράδειγμα. Η εποχή έφερε πιο βαρυ ήχο και έτσι ακολούθησε "ρευμα" οπως ειπες το οπόιο σιγα σιγα και με τον καιρο "έγινε" Heavy metal κτλ...
E κάτσε ρε φίλε.. μιλάς για τον χρόνο για μια μπάντα που μόλις έκλεισε 5ετία?? Δλδ εσείς όλοι έχετε προφητέψει τι θα γίνει? Να σου πω τι θα γίνει? Θα μείνουν στην ιστορία και αυτοί όπως και οι Judas Priest (αλλά με μικρότερα γράμματα οι ΗΙΜ).
Αν κοιτάξεις λίγο πίσω η ιστορία μας μαθαίνει ότι πάντοτε το καινούργιο είδος μουσικής αντιμετωπιζόταν εχθρικά. Δλδ επαναλαμβάνουμε το λάθος, ενώ γνωρίζουμε ποιο είναι?


Παράθεση
όχι ρε καρχ...κατσε λιγο...αυτα , ενταξει εκτός του ότι ειναι ιστορία, κατηγοριοποιουν πάρα πάρα πολλα συγκροτήματα  και έχουν το καθένα κατι ξεχωριστό. Και στιχουργικά και μουσικά και ηχητικά...ακόμα και στην εμφάνιση και το στυλ. Τωρα αν βγαίνει ο valo (δεν έχω κατι εναντίον του, παραδειγμα ειναι) γυμνός με καρδούλες πάνω στις κιθαρες τους κτλ, ενταξει τι να πω...άσον αφορα την σεξουαλικότητα του, δεν με νοιάζει ποσως...δεν θα τον παντρευτώ...την μουσική του ακούω. Και μην φορτωνεις, τα ακούσματα και οι απόψεις, προσωπικα δεν διαμορφωνονται από το τι κοινό ακολουθει το εκάστοτε συγκρότημα...Αλλα αυτή ειναι η άποψή μου...μου φαινεται λίγο υπερβολικο. τι να κάνουμε...
Για το γυμνός δεν έχω να πω κάτι, οι μισοί και παραπάνω frontman γυμνοί εμφανίζονται. Τις καρδούλες δεν τις έχω δει, αλλά δεν μου κάνει εντύπωση κιόλας, εδώ είδα τον Satriani να δείχνει με καμάρι σε ένα live, ένα αυτοκόλλητο που είχε η κιθάρα του... ο Malmsteen να εμφανίζετε ντυμένος μόνο με κρόσσια, σε ένα κλήμα εντελώς ξεκάρφωτο με το ντύσιμο του.
Επαναλαμβάνω ότι η μπάντα ουδέποτε δήλωσε ότι παίζουν Love Metal, στο στυλ που παίζουν υπάρχουν και άλλες μπάντες που θα μπορούσαν να ενταχθούν (βλ. Sentenced, Entwine κτλ) οπότε ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει το μέλλον και ποιες καινούργιες ταμπέλες θα έχουμε, όπως κατά καιρούς είχαμε.
Δεν φορτώνω, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ορισμένοι είστε τόσο εχθρική με κάποιο καινούργιο είδος, με κάποιο καινούργιο άκουσμα? Δλδ τόσο άσχημο είναι αυτό που παίζουν? Πόσο νομίζετε ότι θα κρατήσει το Heavy Metal των Priest και των Maiden? Και αυτό από ανακύκλωση προήλθε.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #56 στις: 30/05/05, 11:22 »
Ναι, η αληθεια ειναι ότι ο σατριανι, φλασαρει εναν silver surfer (όπως και το album), ο malmsteen εχει υποστει γενική κατακραυγή για το στυλ και τα καραγκοζιλίκια του...αν έλεγα τα μισα για τους HIM από αυτα που έχω πει κατα καιρους για τον malmsteen , θα με κυνηγούσες τωρα... όσον αφορα τα 5 χρονια, δεν ειναι (και με συγχωρεις ) και μεγαλο δίαστημα...Τωρα για τους senteced και τους entwine, που (τουλαχιστον οι senteced) ειναι μακραν καλυτερο και πιο μακρόβιο συγκροτημα, δεν έχουν βγει ποτε να πουν τπτ για νεο ειδος, η για love metal...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: HIM
« Απάντηση #57 στις: 30/05/05, 12:19 »
όσον αφορα τα 5 χρονια, δεν ειναι (και με συγχωρεις ) και μεγαλο δίαστημα...

Αυτό λέω και εγώ, δεν είναι μεγάλο διάστημα, πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι...

...τουλάχιστον τα μεγάλα ονόματα έχουν αντέξει στον χρόνο και σίγουρα δεν έχουν "περιοριστεί" ηχητικά, μουσικά και στιχουργικά...

...και μπάντες όπως οι ΗΙΜ δεν θα αντέξουν.

χμμ.. το τελευταίο που λες τώρα το πρόσεξα. (και) εδώ θα κάνω μια ένσταση, μην ξεχνάμε ότι όλα τα μεγάλα ονόματα το μόνο που έκαναν ήταν να ανακυκλώνουν της μελωδίες του σε κάθε δίσκο. Όταν όμως το διάστημα εκείνο η μόνη μουσική τροφή που είχαμε ήταν ο νέος δίσκος των Iron Maiden (παράδειγμα πάντα) δεν μας ενοχλούσε στο αυτί. Ξαφνικά άρχισαν να ξεπηδούν οι μπάντες σαν τα σαλιγκάρια μετά την βροχή και αρχίσαμε να κρίνουμε με διαφορετικά κριτήρια. Έβγαλαν νέο δίσκο οι Maiden, στο περιθώριο.. το έχουμε ξανακούσει αυτό, τώρα ακούω κάτι καινούργιο. Το κάτι καινούργιο επαναλαμβάνει τον εαυτό του στην επόμενη δισκογραφική δουλειά, στο περιθώριο και αυτοί.
Όταν υπάρχει ποσότητα αυξάνονται και τα κριτήρια επιλογών μας. Τώρα δεν ακούς μια μπάντα και την δισκογραφία τους, ακούς 2 τραγούδια από τον ένα, 2 από τον άλλον και πάει λέγοντας.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #58 στις: 30/05/05, 17:38 »
Paidia einai poly megalo to thread kai epeidh den exw adsl den to diavasa olo alla na sas pw thn apopsi mou gia tous His Inferial Majesty.
Den exw tous exw psa3ei alla apo kati tragoudia pou mou evale mia filh mou na akousw den mou aresan. Den 8a tous elega pote gothic. To 8ema ths poserias einai anamfhsvhthto to 3erate oti o ville valo einai nekrofilos kai 8a autoktonhsei sta 30 giati leei h zwh den a3izei meta ta 30 LOLOLOLOLOLOLOL ;D ;D ;D ;D ;D ;D epishs mou eipe auth h filh mou oti o drummer ta zei me ton ki8arista  kai skopeuoun na padreutoun twra ti na paw egw tous exw syxa8ei. Ola ta xazoxaroumena koritsakia akoune HIM kai to paizoun metaloudes kai heavy. O monos logos gia na akous HIM einai gia na vgaleis gomena(elipizw oi kopeles tou site na mhn pare3hgh8oun milaw mono gia stenomyala koritsakia kai oxi gia tous dikous mas an8rwpous tou site)

Kai gia na teleiwsw as pw thn apopsi mou. Den 8a tous akouga pote kai logo mousikhs kai logo poserias


Karxaria mh vareseis kai den einai kai paraskeuh
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #59 στις: 30/05/05, 21:25 »
KAI επαναλαμβάνω:
Γιατί ασχολείστε τοσο με το ιματζ και τοσο λιγο με τη μουσική?
Και τωρα σιγά που θα σιχαθω εγώ τους ΗΙΜ, επειδή είναι ομοφιλοφιλοι, ή που θα τους συμπαθήσω για τον ίδιο λογο!
Οι placebo δεν είναι "αδερφάρες" ? ε, απο μουσική μαμανε όμως.
Τωρα το αν μου αρέσουν οι ΗΙΜ ή όχι, αυτό εξαρτάται από τη μουσική τους! Λίγο ξεκατίνιασμα δε βλάπτει ποτέ,
αλλά μην το αφήνουμε να καθορίζει τα μουσικά μας γούστα!!!
 
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #60 στις: 30/05/05, 22:25 »
Paidia einai poly megalo to thread kai epeidh den exw adsl den to diavasa olo alla na sas pw thn apopsi mou gia tous His Inferial Majesty.
Den exw tous exw psa3ei alla apo kati tragoudia pou mou evale mia filh mou na akousw den mou aresan. Den 8a tous elega pote gothic. To 8ema ths poserias einai anamfhsvhthto to 3erate oti o ville valo einai nekrofilos kai 8a autoktonhsei sta 30 giati leei h zwh den a3izei meta ta 30 LOLOLOLOLOLOLOL ;D ;D ;D ;D ;D ;D epishs mou eipe auth h filh mou oti o drummer ta zei me ton ki8arista kai skopeuoun na padreutoun twra ti na paw egw tous exw syxa8ei. Ola ta xazoxaroumena koritsakia akoune HIM kai to paizoun metaloudes kai heavy. O monos logos gia na akous HIM einai gia na vgaleis gomena(elipizw oi kopeles tou site na mhn pare3hgh8oun milaw mono gia stenomyala koritsakia kai oxi gia tous dikous mas an8rwpous tou site)

Kai gia na teleiwsw as pw thn apopsi mou. Den 8a tous akouga pote kai logo mousikhs kai logo poserias


Karxaria mh vareseis kai den einai kai paraskeuh
Καρχαρια βαρα τον του χρειαζεται ;) ;) ;) η μαλλον μαστιγωσε τον ;) ;)
Συμφωνω φιλε Αρη (που εγραψες χαλια φυσικη) μονο που θα πω εγω απο οτι εχω ακουσει και gothic τους θεωρω και μου αρεσαν μερικα απο τα τραγουδια τους..
Οσο για αυτο που ειπες Καρχαρια για το οτι δεν παραδεχομαστε καποιο νεο ειδος μουσικης η και συγκροτηματος εινα αληθεια αλλα παντα μαλλον συνεβαινε.Π.χ τους Judas Priest(που σου αρεσουν κιολας :P) οταν πρωτοβγηκαν θα τους ελεγαν μλκς  γιατι ουρλιαζαν και τσιριζαν πρεπει να περασει ενα χρονικο διαστημα για να καθιερωθει κατι(απο συγκροτημα μεχρι και μουσικο ειδος) ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 04/06/05, 18:43 από kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #61 στις: 30/05/05, 23:37 »
Βασικα, νομιζω ότι και στους ΗΙΜ υπαρχει αυτό το ότι κάποια στιγμή "βαριεσαι" τον ήχο τους...και αυτρο εννοούσα πριν ότι ειναι ανωριμου..ότι τουλαχιστον με τα "μεγαλα" συγκροτηματα (και δεν εννοώ τα μεγαλα ονοματα) δεν τους βαριεσαι τόσο ευκολα...έχουν κατι να προσφέρυν ακομα και αν παιζουν το ίδιο πραγμα συνεχεια...
Ακομα, δεν ειπα ότι οι ΗΙΜ δεν θα αντεξουν, δεν θελω να μην αντεξουν, αλπα ακομα δεν καταλαβαινω γιατι πρέπει να καθιερωσουν νέο ειδος...
Και όσον αφορα αυτο που ειοπες για την δισκογραφια, βασικα εγω ειμαι απο τα κολλημενα που θέλω να έχω την δισκογραφια ολοκληρη όποτε μπορω και υπαρχουν περιοδοι που μεμονωμενα συγκροτηματα έχουν την τιμητική τους στο cd μου...Για μηνες ολοκληρους...με σπανιες διακοπες...Αλλα όταβν αξιζει ένα cd, πιστευω δεν βγαινει από την επικαιρότητα όσος χρονος και αν περασει...καινουριο η παλιό...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #62 στις: 31/05/05, 22:12 »
Paidia einai poly megalo to thread kai epeidh den exw adsl den to diavasa olo alla na sas pw thn apopsi mou gia tous His Inferial Majesty.
Den exw tous exw psa3ei alla apo kati tragoudia pou mou evale mia filh mou na akousw den mou aresan. Den 8a tous elega pote gothic. To 8ema ths poserias einai anamfhsvhthto to 3erate oti o ville valo einai nekrofilos kai 8a autoktonhsei sta 30 giati leei h zwh den a3izei meta ta 30 LOLOLOLOLOLOLOL ;D ;D ;D ;D ;D ;D epishs mou eipe auth h filh mou oti o drummer ta zei me ton ki8arista  kai skopeuoun na padreutoun twra ti na paw egw tous exw syxa8ei. Ola ta xazoxaroumena koritsakia akoune HIM kai to paizoun metaloudes kai heavy. O monos logos gia na akous HIM einai gia na vgaleis gomena(elipizw oi kopeles tou site na mhn pare3hgh8oun milaw mono gia stenomyala koritsakia kai oxi gia tous dikous mas an8rwpous tou site)

Kai gia na teleiwsw as pw thn apopsi mou. Den 8a tous akouga pote kai logo mousikhs kai logo poserias


Karxaria mh vareseis kai den einai kai paraskeuh

pws fainetai oti eisai 15 xronwn...
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #63 στις: 02/06/05, 13:12 »
Paidia einai poly megalo to thread kai epeidh den exw adsl den to diavasa olo alla na sas pw thn apopsi mou gia tous His Inferial Majesty.
Den exw tous exw psa3ei alla apo kati tragoudia pou mou evale mia filh mou na akousw den mou aresan. Den 8a tous elega pote gothic. To 8ema ths poserias einai anamfhsvhthto to 3erate oti o ville valo einai nekrofilos kai 8a autoktonhsei sta 30 giati leei h zwh den a3izei meta ta 30 LOLOLOLOLOLOLOL ;D ;D ;D ;D ;D ;D epishs mou eipe auth h filh mou oti o drummer ta zei me ton ki8arista  kai skopeuoun na padreutoun twra ti na paw egw tous exw syxa8ei. Ola ta xazoxaroumena koritsakia akoune HIM kai to paizoun metaloudes kai heavy. O monos logos gia na akous HIM einai gia na vgaleis gomena(elipizw oi kopeles tou site na mhn pare3hgh8oun milaw mono gia stenomyala koritsakia kai oxi gia tous dikous mas an8rwpous tou site)

Kai gia na teleiwsw as pw thn apopsi mou. Den 8a tous akouga pote kai logo mousikhs kai logo poserias


Karxaria mh vareseis kai den einai kai paraskeuh

pws fainetai oti eisai 15 xronwn...

Aman poia me auth thn vlakeia. Kai pou eimai 15 xronwn ti paei na pei? Esy eisai poio magas apo mena den katalava an exeis provlhma mporeis na to peis to oti eimai 15 den shmainei automata oti 3ereis paranw pragmata apo mena. Dld ka8e fora pou emeis ta "mikra" tou site leme thn apospi mas 8a mas thn lete me to epixeirhma me to eisai 15 ara den 3ereis tpt? Dld esy ti eisai? Poly e3ypnws? Apla etyxe na genh8eis megalyteros to 8eles kai to ekanes? einai kati pou petyxes monos  sou? dld an hmoun 10 xronia megalyteros sou 8a sou elaga "siga ti 3ereis esy esy eisai mikros" "Den Mas paratas re file? Auth h apopsi einai h poio stenomyalh kai sydhritikh pou mporeis na karthseis ama den goustareis na kouvediazeis se site me 15xrona na pas sto site twn K.A.P.I

Den eimai 15 aurio ginomai 16(allazei kati auto sthn apopsi sou gia mena?)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #64 στις: 04/06/05, 16:14 »
1ον και εγω μικρος ειμαι..οχι 15 αλλα μικρος.
2ον μην το παιρνεις τοσο πατριωτικα ρε φιλε.Επειδη απλα οπως ειπα και γω σχετικα μικρος ειμαι συναναστρεφομαι συχνα με καποιος μικροτερους της ηλικιας σου.Εχεις ιδιες αποψεις με αυτους.Δεν νομιζω οτι θα σε παρει κανεις σοβαρα οταν σε ρωτανε την αποψη σου για ενα συγκροτημα και λες οτι τους ακουν τα κοριτσακια και τρελαινονται και φορανε τα καρφια και το παιζουν κακιες κ.τ.λ.Ειναι ετσι η ηλικια πως θα το κανουμε... ξερεις πως οι Χιμ ειναι φλωροι και τρεντι και δεν τους ακους.Τεσπα βγαινουμε εκτος θεματος οποτε

Με ολα αυτα δεν εννοω πως μου αρεσουν οι χιμ
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος Cradle-Of-Filth

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #65 στις: 05/06/05, 23:03 »
Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας για τους HIM. Ενας φίλος μου μου είπε ότι ειναι πολύ καλοί και αξίζει να αγοράσω το CD τους. Εσείς τί λέτε?
Απλά Θεοί!!!! Οι στίχοι τους φοβεροί!!!!!!! δεν υπάρχει άλλο συγκρότημα που να μ'έχει κάνει ν'ανατριχιάσω!!!
φυσικά και αξίζουν!!!! να πάρεις album τους όπως δήποτε!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: HIM
« Απάντηση #66 στις: 05/06/05, 23:16 »
Απλά Θεοί!!!! Οι στίχοι τους φοβεροί!!!!!!! δεν υπάρχει άλλο συγκρότημα που να μ'έχει κάνει ν'ανατριχιάσω!!!
φυσικά και αξίζουν!!!! να πάρεις album τους όπως δήποτε!!!!!

Σιγά μην είναι οι HIM θεοί. Είπαμε αλλά όχι κι έτσι, για 12χρονα παιδάκια είναι...
Έλεος πια με τους καραγκιοζηδες.  >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος Bassopoika

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Άντρας
  • Καταραμένε Μαετζίμα! Καταραμένοι Ονγκιόκου!
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #67 στις: 05/06/05, 23:26 »
Λοιπόν παίδες το φθινόπωρο του 2000 τους είδα live στο ρόδον,μαζί με μια ξαδέρφη μου και μια φίλη της από την Πάτρα. Στην αρχή ήμουν ψιλοτραβάτε με κι ας κλαίω αλλά με το που πλησιάσαμε στη Μάρνη άρχισε...Κατι μωρά..τρελά μωρά,ξέρετε το τι απίστευτα και πανέμορφα κοριτσάκια είχαν μαζευτεί για την πάρτη του κύριου Valo (=φως στα φινλανδικά,καμιά ελληνική μπάντα θα γίνει διάσημη εδω πάνω γ**ώτη;); 15-19χρονες κουκλίτσες καστανες,μελαχροινές και ξανθιές (τι κοιτάτε ρε,21 ήμουνα τότε,τι θα κοίταγα,40αρες;  ;D )...Όλες για χάρη του. Gay ξεgay σεβασμός! (καθόμουν και περίμενα απ'εξω μόνος μαντράχαλος με 30 κοπελίτσες ποτε θα βγει από το κλαμπ,για χάρη της ξαδέρφης μου...) Η συναυλία πλάκα πλάκα ήταν πολύ καλή,μέχρι που αγόρασα και το razorblade romance cd. Αλλά κατά τη γνώμη μου δεν έχουν κυκλοφορήσει και τίποτε αξιόλογο έκτοτε.
-ΔΕΝ ΣΕ ΦΟΒΑΜΑΙ ΔΗΜΟ ΛΙΑΠΟΥΡΑ!
-ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΛΙΑΚΟ ΜΠΟΥΡΝΟΒΑ!

Αποσυνδεδεμένος Son of the sun

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Therion Official Website
Απ: HIM
« Απάντηση #68 στις: 19/06/05, 02:46 »
Και βέβαια να αγοράσεις μην χάνεις άλλο χρόνο!!!!!!!!!!!Είναι άπο τα καλύτερα συγκροτήματα!!!!!!!!!!1 :) :) :) :) :)
The burden is mine...
The burden is mine....Alone....

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #69 στις: 19/06/05, 04:27 »
Οι placebo δεν είναι "αδερφάρες" ?

Η αλήθεια πρέπει να λάμψει. Ο Molko είναι bisexual, το ψηλό το παληκάρι, ο τσολιάς είναι gay και ο drummer straight.

Αυτά για να μη δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις.

Όσο για τους HIM, πολύ light σε καλλιτεχνική αξία κι όχι επειδή τρέχουν ξοπίσω τους 15χρονα. Πολύ λίγοι γενικότερα.

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #70 στις: 15/12/05, 11:51 »
ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΑ GREATEST LOVESONGS Vol.666,RAZORBLADE ROMANSE K LOVE METAL.ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΝ ΠΟΛΥΑΞΙΖΟΥΝ.
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: HIM
« Απάντηση #71 στις: 15/12/05, 15:41 »
ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΑ GREATEST LOVESONGS Vol.666,RAZORBLADE ROMANSE K LOVE METAL.ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΝ ΠΟΛΥΑΞΙΖΟΥΝ.

Χαλάρωσε m8. Γράφε με μικρά και όχι με κεφαλαία γιατί είναι σα να φωνάζεις.

Αποσυνδεδεμένος Domino

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: HIM
« Απάντηση #72 στις: 21/12/05, 19:13 »
Paidia einai poly megalo to thread kai epeidh den exw adsl den to diavasa olo alla na sas pw thn apopsi mou gia tous His Inferial Majesty.
Den exw tous exw psa3ei alla apo kati tragoudia pou mou evale mia filh mou na akousw den mou aresan. Den 8a tous elega pote gothic. To 8ema ths poserias einai anamfhsvhthto to 3erate oti o ville valo einai nekrofilos kai 8a autoktonhsei sta 30 giati leei h zwh den a3izei meta ta 30 LOLOLOLOLOLOLOL ;D ;D ;D ;D ;D ;D epishs mou eipe auth h filh mou oti o drummer ta zei me ton ki8arista  kai skopeuoun na padreutoun twra ti na paw egw tous exw syxa8ei. Ola ta xazoxaroumena koritsakia akoune HIM kai to paizoun metaloudes kai heavy. O monos logos gia na akous HIM einai gia na vgaleis gomena(elipizw oi kopeles tou site na mhn pare3hgh8oun milaw mono gia stenomyala koritsakia kai oxi gia tous dikous mas an8rwpous tou site)

Kai gia na teleiwsw as pw thn apopsi mou. Den 8a tous akouga pote kai logo mousikhs kai logo poserias


Karxaria mh vareseis kai den einai kai paraskeuh
se ena pragma thelw na apantisw edw,ayti i fili soy den xerw apo poy akoyei nea gia toys him pantws o kitharistas toys einai pantremenos edw kai 2xronia toylaxiston kai prosfata apektise kai paidi...

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: HIM
« Απάντηση #73 στις: 18/03/06, 12:09 »
 Μα, καλά, είμαστε σοβαροί;;; Την ώρα που έχουμε κάνει θεούς κάτι καραγκιόζηδες όπως οι Manowar, μιλάμε για τους His Infernal Mitsos? Πρόκειται για μια πολύ καλή μπάντα, και η άποψη μου για αυτούς ανέβηκε περισσότερο μετά την συναυλία της Δευτέρας, όπου, παρεπιπτόντως, πάιξαν και Ramones. Ξέρετε πολλά γκόθικ συγκροτήματα που να το κάνουν αυτό;
reveduncurieux.blogspot.com