Αποστολέας Θέμα: GUNS'N'ROSES  (Αναγνώστηκε 14482 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spookyman16

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
  • u can't hold a candle in the cold november rain
    • Προφίλ
GUNS'N'ROSES
« στις: 02/05/03, 15:47 »
Θα ήθελα την γνώμη σας για τους GUNS'N'ROSES και συγκεκριμένα για το τραγούδι τους NOVEMBER RAIN. Προσωπικά πιστεύω πως είναι το καλύτερο κομμάτι τους και ακολουθεί το DON'T CRY. Εσείς τι πιστεύετε;
and now that we're free from the chains of our dear love/i'm lost/take me into your arms and sing me your beautiful song/hold me until we're one and sing me your beautiful song...

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #1 στις: 02/05/03, 16:09 »
Θα προτεινα να ακουσεις το Appetite for Destruction... νομιζω τα καλυτερα κομματια τους ειναι εκει...οχι οτι αυτα που λες δεν αξιζουν αλλα τα πρωτα τους ειναι πιο δυνατα για μενα...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #2 στις: 02/05/03, 16:11 »
Αααααααααααααααααααχχχχχχχχ.Τι μου θύμισες τώρα.Το πρώτο μου συγκρότημα ήταν οι Guns.Πέμπτη δημοτικού ήμουν όταν τους πρωτοάκουσα.Τότε μόλις είχαν βγεί τα Illusion.Μεγάλη μπάντα αλλά είχε την ευτυχία αλλά και την ατυχία να έχει στους κύκλους τις τον βλάκα τον AXL.Προσωπικά δεν θεωρώ το November Rain Το καλύτερό τους.Για εμένα το αριστούργημά τους είναι το Enstraged.Και μετά το Double Talking Jive.Μετά από τα Illusion Ξεφτιλίστικαν.O AXL γέρασε η φωνή του τράχυνε και το Spagetti Incident ήταν μια μπούρδα και μισή.

Slash Rulezzzz!!!
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #3 στις: 02/05/03, 21:10 »
November Rain με απόσταση... και δεύτερο το Estranged. Ή μήπως το Patience....? Δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα.... :-\
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #4 στις: 03/05/03, 01:45 »
To November Rain δεν έχει την πληρότητα του Enstranged κατά την γνώμη μου.Το πρώτο μέχρι το σημείο που μπαίνει το πιάνο και αγριεύει το πράγμα είναι μια κοινή μπαλαντίτσα για να αναστενάζουν οι ρομαντικοί.Ομολογουμένως από εκεί και μετά γ***ει.
Το δεύτερο από την αρχή μέχρι το τέλος είναι ένα αριστούργημα με μεταπώσεις και τρομερά σολάκια από τον Slash(κάτι είπα τώρα :P) και στοίχο που σκοτώνει.
Βέβαια μην με παρεξηγήσεις αλλά είναι γούστα αυτά.
....Αλλά όχι και το Patience βρε Vagabond... >:( ;D :P
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #5 στις: 03/05/03, 01:56 »
....Αλλά όχι και το Patience βρε Vagabond... >:( ;D :P
Τί να κάνουμε οσιολογιότατε ;D γούστα είναι αυτά... ότι το patience είναι αρκετα ρηχό χωρίς κάτι ιδιαίτερο από μουσικής άποψης, το βλέπω κι εγώ. Αλλά τελικά για εμένα μετράει αυτό το "κλικ" που θα μου κάνει ένα τραγούδι... και θα συμφωνήσω ότι και το estranged αν το δεις αναλυτικά σε σύγκριση με το november rain, είναι περισσότερο πλήρες, περισσότερο "μουσική", περισσότερο τεχνική...περισσότερο. Αλλά δεν μπορώ να το βάλω πριν το November rain... με τίποτα. Ούτε και να με πλήρωνες ;D Απλά και μόνο επειδή το ένα το θαυμάζω αλλά το άλλο με αγγίζει...
« Τελευταία τροποποίηση: 03/05/03, 01:58 από Vagabond »
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος kabamaru-x-

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • to ksupolito straggali sthn asfalto
    • Προφίλ
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #6 στις: 03/05/03, 13:58 »
emena re paidia mou aresei to welcome to the jungle.goustarw na xoreuw otan to akouw:P
thelw na rixnei xioni otan ksanartheis

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #7 στις: 04/05/03, 02:52 »
Θα προτεινα να ακουσεις το Appetite for Destruction... νομιζω τα καλυτερα κομματια τους ειναι εκει...οχι οτι αυτα που λες δεν αξιζουν αλλα τα πρωτα τους ειναι πιο δυνατα για μενα...


bravo Dave εισαι πολυ σωστος!!!

υπαρχει καλυτερη κομματαρα απο το Sweet child??
Υπαρχει πιο παρανοικο, και μελωδικο σολο στους δισκους των guns???

Παντως και τα Night train, Welcome to the jungle και Paradise city δεν πανε πισω!!!

κριμα που στη συναυλια τους στην Αθηνα μας ξενερωσαν απιστευτα...
Rock n Roll all Night and Party every Day

jagmaster

  • Επισκέπτης
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #8 στις: 05/05/03, 17:14 »
thelw na kserw poion endiaferei akoma an oi Guns n' Roses paizoun akoma.h epoxi tous perase anepistrepti...

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #9 στις: 05/05/03, 18:28 »
thelw na kserw poion endiaferei akoma an oi Guns n' Roses paizoun akoma.h epoxi tous perase anepistrepti...
Δεν θα το έλεγα. Αυτά δεν πάνε με τη μόδα αλλά με το τί ευχαριστεί το αυτί του καθενός.
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #10 στις: 06/05/03, 02:50 »
thelw na kserw poion endiaferei akoma an oi Guns n' Roses paizoun akoma.h epoxi tous perase anepistrepti...

το οτι οι Guns εχουν τελειωσει δε σημαινει οτι ολα αυτα που γραψανε θα τα ξεχασουμε...

ητανε γκρουπαρα οσο ανταξανε!!!

και αφησανε πολλα...μεσα σε λιγο χρονο κανανε πολλα...δυστυχως τα φραγκα και η δοξα τους φαγανε!!!
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #11 στις: 06/05/03, 04:58 »
thelw na kserw poion endiaferei akoma an oi Guns n' Roses paizoun akoma.h epoxi tous perase anepistrepti...

Είπες αφόρητη βλασφήμια ;D ;D
Άλλωστε φίλε jag αυτή είναι η διαφορά του rock από τα άλλα είδη μουσικής.Η διαχρονικότητα που πηγάζει από την αξία των τραγουδιών.Τραγούδια που δεν γράφτηκαν αποκληστικά για να πουλήσουν,να πλασάρουν ή να εναρμονιστούν με μια υπάρχουσα μόδα.Γιατί να ακούμε Led Zeppelin?Έχουν ξοφλήσει.
Εγώ ακόμα ακούω Guns  και ακόμα χτυπιέμαι με το Solo στο Paradise City και στο Don't Damn Me.
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

jagmaster

  • Επισκέπτης
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #12 στις: 06/05/03, 10:36 »
Aman re paidia me tous Guns n' Roses!pws to lene,i epoxi tous perase.ki den anaferomai sta kommatia pou anaferate pou merika einai kai apo ta agapimena mou,alla stis geleies prospatheies tou Axl na kanei sinaulies me to tsirko medrano epi skinis.pws to lene,htan h epoxi tous 87-93,meta sto kalo kai na mas grafeis...

Αποσυνδεδεμένος giannis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • ριξε μια πενια να πανε τα φαρμακια κατω
    • Προφίλ
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #13 στις: 08/05/03, 16:55 »
to november rain teleio :o kai oi g n r  arketa kalo sigkrotimataki mou aresoun.oso gia ayta pou leei o jagmaster ..................psiloblakeies, den polisimfono
...να χωράει κάπου ο πόνος τις νύχτες όταν μένω μόνος τις σιωπές μου να μετράω να σε θυμάμαι όταν πονάω να μου λες θα 'μαι κοντά σου όταν με θες.

nick the greek

  • Επισκέπτης
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #14 στις: 23/05/03, 21:38 »
 GUNS N' ROSES ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ!!

Απίστευτο συγκρότημα, από τότε που άρχισα να τους ακούω δεν έχω ξεκολλήσει ακόμα!Το top 5 κατά την γνώμη μου είναι:
5)Civil War
4)Estranged
3)Paradise City
2)November Rain και
1)Sweet child o' mine φυσικά, στο οποίο η κιθάρα του Slash, όπως και σε όλα τα άλλα τραγούδια παίρνει φωτιά. :o :o :o

Σχετίκα με την άποψη του jagmaster, δε νομίζω ότι η εποχή των Guns τέλειωσε, αφού τα τραγούδια τους θα ακούγονται όσο υπάρχει rock, αλλά συμφωνώ ότι μετά την διάλυση του συγκροτήματος, ο Axl και κάποιοι καραγκιόζηδες που προσπαθούν να μιμηθούν τον Slash, παίζοντας δικές του μελωδίες (Βλέπε Buckethead κτλ), κάνουν μία μεγάλη βλακεία.

Οι Guns N' Roses ότι είχαν να πουν το είπαν, αλλά τα τραγούδια τους θα είναι πάντα διαχρονικά.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/06/03, 17:16 από nick the greek »

Αποσυνδεδεμένος Sl@sh

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #15 στις: 23/05/03, 22:35 »
kai mena apo ta prota sigrotimata oi guns kai fisika to kollima me ton slash.alla sweet child, Enstranged kai don't cry gia idiaiteres stigmes einai poli kala

Αποσυνδεδεμένος Cartman_Eric

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #16 στις: 24/05/03, 02:25 »
Ρε παιδια δε μπορει κανεις να πει οτι εχει αγαπημενο κομματι απο ενα συγκτοτημα.Μπορει να πει οτι εχει αγαπημενη μπαλαντα,αγαπημενο τραγουδι για κοπελα που εφυγε,αγαπημενο γρηγορο τραγουδι κτλ.Και παλι αυτο παει και ερχεται.

Παντως διαβασα πολλες απαντησεις μεχρι να βρω το civil war.Το οποιο βεβαια δεν το βαζω πανω απο το November Rain.Και το τραγουδι αυτο με τρελαινει γιατι εφαγα μια πολυ χοντη ηττα το Νοεμβριο και ακουγα αυτο το τραγουδι...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #17 στις: 24/05/03, 13:47 »
Λοιπόν εεεεεε   είμαι της γνώμης να πάρουμε ένα ραβδί με αγκάθια και να πάμε να πλακώσουμε κάποιους ιερόσυλους έλληνες που με εκνέυρισαν χτες βράδυ......

Τι είδα?????
Στο popstars τραγούδησαν το Sweet Child Of Mine!!!!! Το τραγούδι των GNR... Των βασιάδων του hard rock. Ποιές? 5 κοπέλες που δεν ξέρουν τίποτα από μουσική... Έχουμε πάρει τη κάτω βόλτα μου φαίνεται... Pop-ποιούνε καθαρά rock κομμάτια.....
Αντε γεια.

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #18 στις: 24/05/03, 15:31 »
Ρε συ Γιώργο τί κάθεσαι και τα βλέπεις αυτά... προσωπικά μια φορά που το είδα κόντεψα να δαγκώσω το τηλεκοντρόλ και από τότε το αποφεύγω συστηματικά ;D Guns στο pop stars... απίστευτο...  :P
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #19 στις: 24/05/03, 18:48 »
Εγώ το βλέπω γιατί μου αρέσουν 2 από δαύτες, δε ξέρω τα ονόματά τους, αλλά μία μοιάζει με τη LEticia Casta.

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #20 στις: 24/05/03, 20:26 »
Εγώ το βλέπω γιατί μου αρέσουν 2 από δαύτες, δε ξέρω τα ονόματά τους, αλλά μία μοιάζει με τη LEticia Casta.
ΟΚ τότε έχεις κίνητρο :D Τουλάχιστον πάτα το mute να ησυχάσουν τα αυτιά σου ;)
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #21 στις: 24/05/03, 21:23 »
Βασικά το mute είναι μονίμως πατημένο...
Και στο διαγωνισμό της eurovision πάλι πατημένο θα είναι.

Αποσυνδεδεμένος Sl@sh

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #22 στις: 25/05/03, 15:16 »
simfono oti games tou stil popstars kai reality einai skoupidia
alla apo mousikis apopsis gia paradeigma to fame story itan kapos kalo
oxi pos parakoloutho tetoia alla itan simantiko

metalhead2

  • Επισκέπτης
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #23 στις: 01/10/03, 11:03 »
Εγώ το βλέπω γιατί μου αρέσουν 2 από δαύτες, δε ξέρω τα ονόματά τους, αλλά μία μοιάζει με τη LEticia Casta.

to xeirotero einai oti mes sto cd diaskeyazoun kiss(to xei h ksaderfi mou)

GnR

  • Επισκέπτης
Re:GUNS'N'ROSES
« Απάντηση #24 στις: 01/10/03, 13:22 »
Kalitera na perimenoume na akousoume to Chinese Democracy prota prin bgaloume kapoia biastika simperasmata..

Episis o Buckethead,sigoura exei teleios diaforetiko stil kai texniki apo ton Slash alla omologoumenos einai poli kalos kitharistas-birtouozos(akouste ta solo album tou).

Bebaia i idaniki lisi pou tha ferei ta pano kato ston mousiko kosmo einai mia: na mpei o Axl sto autokinito tou,na paei spiti tou Slash,na paroun ena tilefwno ton Izzy kai mazi me Duff kai Steven(!) na bgoun sto dromo!!!Panikos, to fantazeste?

A!Epeidi to blepo sixna,opos kai sto topic, to logotipo grafetai: Guns N'Roses - ena tono exei meta to N ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 01/10/03, 13:23 από GnR »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
4678 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/18, 16:42
από davemurrayaris
1 Απαντήσεις
2885 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/18, 19:44
από panixgr