Αποστολέας Θέμα: Led Zeppelin  (Αναγνώστηκε 10808 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Crazy Diamond

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
  • lost,lost,lost...
    • Προφίλ
Led Zeppelin
« στις: 29/05/04, 20:57 »
Γράψτε τη γνώμη σας για το θρυλικό ροκ συγκρότημα και ό,τι άλλο σχετικό με αυτούς. Προσωπικά το θεωρώ από τα μεγαλύτερα ροκ συγροτήματα που έχουν υπάρξει ποτέ, αν όχι το μεγαλύτερο, με επιρροές σε όλα τα μετέπειτα ροκ σχήματα. Και αρχίζει η λίστα: Stairway to heaven, whole lotta love, heartbreaker, immigrant song, dazed and confused, moby dick, black dog, since I' ve been loving you, kashmir, rock and roll και το going to california, πολύ ωραία μπαλλάντα, από τις λίγες των led.
« Τελευταία τροποποίηση: 29/05/04, 20:59 από Backstage Rocker »
Have no fear for atomic energy,cause none of them can stop the time

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #1 στις: 29/05/04, 21:12 »
απ τα αγαπημένα μου συγκροτήματα!! Δεν νομίζω να υπάρχει τραγούδι τους που να μην είναι απλά εξαιρετικό!!! Πριν τρεις τέσσερις μήνες αγόρασα το dvd how the west was won. Εκπληκτικό!!
Το metal hammer έγραφε σε αφιέρωμά του για τους zep :
Κορυφαία Πατάτα:
Ο Bonzo(τι drummer ήταν αυτός!!!!!) πίνει , πίνει βότκα(μόνο βότκα   :-X  ???  ) κοιμάται και δεν ξυπναει ποτέ.  :'(

A,να προσθέσω ότι ο page ενδιαφερόταν για οτιδήποτε μεταφυσικό(ή κάτι τέτοιο) και αν δεν κάνω λάθος είχε αγοράσει ένα σπιτι κοντά στη΄λίμνη του λοχνες όπου οργάνωνε κάτι τελετές(όχι σατανιστικες)

Αν κάνω λάθος διορθώστε με!!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 29/05/04, 21:16 από psomas/bready »

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #2 στις: 29/05/04, 21:16 »
τι να πρωτοπεί κάποιος για αυτό το θρύλο.. προσωπικά μετά άρχισα να τους ακούο λίγο πριν το καλοκαίρι πέρσι.. και από τότε κατάφερα να μαζέψω και να αγοράσω ότι βρήκα μπροστά μου που έγραφε led zeppelin.. 2 dvd, μερικά cd και έχω και πάρα πολλά απο τα τραγούδια τους στο pc.. συγκεκριμένα 155 τραγούδια..
δεν έχω ώρα για να γράψω περισσότερα αλλά θα επανέλθω με ένα ποστ για να πω διάφορα για τους Led και τον jimmy.. :D
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Crazy Diamond

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
  • lost,lost,lost...
    • Προφίλ
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #3 στις: 29/05/04, 21:29 »
A,να προσθέσω ότι ο page ενδιαφερόταν για οτιδήποτε μεταφυσικό(ή κάτι τέτοιο) και αν δεν κάνω λάθος είχε αγοράσει ένα σπιτι κοντά στη΄λίμνη του λοχνες όπου οργάνωνε κάτι τελετές(όχι σατανιστικες)

Αν κάνω λάθος διορθώστε με!!  ;)

Επίσης σε μία συναυλία του ενώ έπαιζε κιθάρα πλησίασε σε κάτι ηλεκτροφόρα καλώδια (πολύ μικρής τάσης) και ακούστηκε ένας πολύ παράξενος ήχος από την κιθάρα :o :o

Το how the west was won είναι απίστευτο, με τον page να παίζει 20λεπτο σόλο.. :o
Όποιος έχει αγοράσει το διπλό dvd πιστεύω ότι θα έχει την ίδια άποψη με εμένα...ΤΕΛΕΙΟ!!
Have no fear for atomic energy,cause none of them can stop the time

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #4 στις: 29/05/04, 21:54 »
καλά ε όλα τα σολο που κάνει ο Page σ'αυτό το dvd είναι κορυφαία!! και στο moby dick ο bohnamm δίνει ρέστα!!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Τσάκι

  • Ο ονειροπόλος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 285
  • Φύλο: Άντρας
  • Ειμαι αυτο που κυνηγαω....
    • Προφίλ
    • tsaki's musicpage
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #5 στις: 29/05/04, 22:19 »
Γράψτε τη γνώμη σας για το θρυλικό ροκ συγκρότημα και ό,τι άλλο σχετικό με αυτούς. Προσωπικά το θεωρώ από τα μεγαλύτερα ροκ συγροτήματα που έχουν υπάρξει ποτέ, αν όχι το μεγαλύτερο, με επιρροές σε όλα τα μετέπειτα ροκ σχήματα. Και αρχίζει η λίστα: Stairway to heaven, whole lotta love, heartbreaker, immigrant song, dazed and confused, moby dick, black dog, since I' ve been loving you, kashmir, rock and roll και το going to california, πολύ ωραία μπαλλάντα, από τις λίγες των led.

xexases to kat'eme kalitero tous tragoudi:gallows pole

ego pali den trellenomai,safos kai tous theoro thrilous  kai groupara alla prosopika protimo tous purple apo tous zeppelin,exoun pio gemato ixo;kai episis protimo ton blackmore apo ton page
ayto pou me xala stous zepp einai oti exoun ayton ton ksero ixo...den xero alla den me entiposiasan pote toso poli,ostoso to gallows pole einai theiko kommati
Ολα τελειώνουνε κι όλα περνάνε...

Αποσυνδεδεμένος Crazy Diamond

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
  • lost,lost,lost...
    • Προφίλ
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #6 στις: 29/05/04, 22:48 »

xexases to kat'eme kalitero tous tragoudi:gallows pole

ego pali den trellenomai,safos kai tous theoro thrilous  kai groupara alla prosopika protimo tous purple apo tous zeppelin,exoun pio gemato ixo;kai episis protimo ton blackmore apo ton page
ayto pou me xala stous zepp einai oti exoun ayton ton ksero ixo...den xero alla den me entiposiasan pote toso poli,ostoso to gallows pole einai theiko kommati

Όντως το ξέχασα, μάλλον επειδή έχω καιρό να το ακούσω... :-[ Έχω δανείσει εδώ και δύο μήνες περίπου το led zeppelin 3 σε έναν φίλο μου και βαριέμαι να το κατεβάσω... :-[ Πολύ ωραίος ρυθμός με την κιθάρα έτσι??
Ας μη βγαίνω από το θέμα όμως. Και εγώ φανατικός θαυμαστής των purple αλλά προτιμώ τους zeppelin. Ανάμεσα σε blackmore και page θα προτιμήσω τον page λόγω ύφους περισσότερο, είναι πιο πολύ αυτό που λέμε ροκ ενώ αν προσέξεις τον blackmore σε περίοδο deep purple πειραματιζόταν με διαφορετικούς ήχους. Καλό αυτό αλλά ο page έβγαζε κατά τη γνώμη μου πιο ωραίες μελωδίες, χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τον blackmore φυσικά που μου αρέσει πάρα πολύ αλλά νομίζω ότι το ζένιθ του ροκ άνηκε στα "μολυβένια αερόπλοια".(τι είπα ο ποιητής.. ;D)
Have no fear for atomic energy,cause none of them can stop the time

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #7 στις: 29/05/04, 23:11 »
τα πολλά λογια ειναι φτώχια..
κορυφή
υπέροχοι
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος fragnatic

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
  • mizero fws
    • Προφίλ
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #8 στις: 29/05/04, 23:19 »
 Οι led zeppelin ειναι ο θεος.

Αποσυνδεδεμένος Zakk Wylde

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can't feel it you won't understand...
    • Προφίλ
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #9 στις: 30/05/04, 01:52 »
Led Zeppelin are my Stairway to Heaven!!!!!
Θεοι!!!

Αποσυνδεδεμένος Zoso

  • Heartbreaker
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 362
  • Φύλο: Άντρας
  • Our shadows taller than our soul...
    • Προφίλ
    • Zeppelin
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #10 στις: 30/05/04, 11:20 »
E, o τύπος στη φωτογραφία είναι ο βασιλιάς... Το ξεχωριστό με τους Zeppelin, είναι ότι εδώ έχουμε τέσσερεις κορυφές, και είτε είναι οι αγαπημένοι σας, είτε όχι, αυτό είναι γενικά παραδεκτό... Plant, Page, Jones, Bonjo, οι καλύτεροι στο είδος τους, και σαν μονάδες, και σαν σύνολο... Προσκυνώ... Γνωστή οι μανία μου, και χαίρομαι που υπάρχουν και άλλοι zeppheads...
''...Πριν αρχίσουν όλα
Είχαν κιόλας αρχίσει
Πριν φτάσω ήμουν ήδη εκεί
Τα ίχνη μου και ο δρόμος προϋπήρχαν
Τ’ ακολούθησα
Βρήκα ένα σπίτι στις φλόγες
Μπήκα μέσα και του 'βαλα φωτιά...''

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #11 στις: 30/05/04, 14:56 »
και φυσικά θα ξέρετε ότι καθένα μέλος των zep είχε το δικό του σήμα. Μάλιστα ο page είπε "ο bonzo μου είχε πει τι σήμαινε το δικό του "σήμα" αλλά το έχω ξεχάσει." Το σήμα του bonzo ήταν ζωγραφισμένο μερικέ φορές στα drums(σ'αυτό που χτυπάνε με το "πόδι",πώς το λένε;)  ;)

Αποσυνδεδεμένος Faidwnas

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι βλαμμένος και χαίρομαι γι'αυτό!
    • Προφίλ
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #12 στις: 30/05/04, 16:00 »
μπότα ;)

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #13 στις: 30/05/04, 18:09 »
όπως υποσχέθηκα επιστρέφω με περισσότερα ενδιαφέροντα για τους Led Zeppelin

1. ο πλαντ και ο μπόνζο πολύ συχνά καβγάδιζαν και χτυπούσαν ο ένας τον άλλο για πλάκα! ;D
2. η δισκογραφική ετερία atlantic υπόγραψε ένα συμβόλαιο $210,000 μυθικό ποσό για την εποχή πριν καν δει τους 4 μόνο και μόνο επιδή είχαν ακούσει για αυτούς και εμπιστεύονταν τον page...
3. απέριψαν προσφορά $1 εκατομυρίου στην Σουιδία αν δεν κάνω λάθος γιατί θα καλυπτόταν δορυφορικά και δεν ήταν σίγουροι πως θα έφτανε το σήμα μέχρι την αμερική όπου ήθελαν να ήταν live..
4. ξεγέλασαν την atlantic στο συμβόλαιο προσθέτοντας ένα όρο για soundtracks και οι ίδιοι έχουν τα δικαιώματα για όλα τα soundtracks που έκαναν γιαυτό και το song remains the same είναι σαν ταινία γιατί υποστήριζαν πως η μουσική στη ταινία είναι soundtrack και τα δικαιώματα παρέμειναν δικά τους και όχι στη δισκογραφική...
5. ο λόγος που δεν έβγεναν ποτέ στην τηλεόραση είναι γιατί πίστευαν πως αλίωνε τον ήχο τους και μετά την διάσημη παρουσία στο BBC δεν δέχονταν να βγουν στην tv...

αυτά όπως και άλλα μπορείτε να βρείτε σε ένα αφιέρομα στο Θρύλο της ροκ σκηνής στο περιοδικό Classic Rock(June 2003)...για να λέμε και που τα βρήσκουμε
 8) :D ;D
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #14 στις: 30/05/04, 19:05 »
επισης είχαν αγοράσει δικό τους αεροπλάνο και συγκαταλεγονται στους πλουσιότερους ανθρώπους του κόσμου!!  ;) :o

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #15 στις: 30/05/04, 20:25 »
επισης είχαν αγοράσει δικό τους αεροπλάνο και συγκαταλεγονται στους πλουσιότερους ανθρώπους του κόσμου!!  ;) :o

το αεροπλάνο αυτό λέγετε πως ήταν καλύτερο ακόμα και από το air force 1 το αεροπλάνο που είχε ο πρόεδρος της αμερικής εκείνη την εποχη.. :o
ακόμα και bar kai πιάνο είχε μέσα 8) :o
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Faidwnas

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι βλαμμένος και χαίρομαι γι'αυτό!
    • Προφίλ
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #16 στις: 30/05/04, 20:31 »
Γιατί δεν δοκιμάζανε καμιά συναυλία μέσα στο αεροπλάνο;

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #17 στις: 30/05/04, 20:46 »
Γιατί δεν δοκιμάζανε καμιά συναυλία μέσα στο αεροπλάνο;

αν κάνανε συναυλία μες στο αεροπλάνο θα το ρίχνανε!!!!!  ;D  :o  8)

Αποσυνδεδεμένος Axl Rose

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
  • LED ZEPPELIN
    • Προφίλ
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #18 στις: 30/05/04, 21:00 »
Παρόλο που οι Zeppelin δεν είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα οφείλω να ομολογήσω ότι είναι το καλύτερο και αυτό το στηρίζω κυρίως στην ποιότητα των μελών τους χωριστά(και ως σύνολο)αλλά και στα κορυφαία κομμάτια που έγραψαν με πρώτα και καλύτερα το stairway to heaven και το achilles last stand.
I will hope
My soul will fly
So I will live forever
Heart will die
My soul will fly
and I will live forever

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #19 στις: 31/05/04, 02:31 »
Επισης να αναφερουμε οτι ηταν το μονο συγκροτημα που ειχε τα κοτσια να διαλυθει οταν καποιο μελος του αποχωρησε ( στην ουσια πεθανε ο bonzo ).Δεν συνεχισε την πορεια του οπως κανουν αλλα συγκροτηματα ( αναφερω τους deep purple με τη μορφη που εχουν σημερα ) αναγκαζοντας το κοινο να αγοραζει μονο το ονομα και οχι την ποιοτητα.Εμενα μου αρεσε πολυ το Bonzo Montreaux, που κανει εκπληκτικα πραγματα ( οπως επισης αυτο το περιφημο τετραηχο σε μονη μποτα με ενα κοπανο ).Οτι και να λεμε παντως, πρεπει να παραδεχτουμε οτι ανηκουν σε μια γενια οπου η ροκ ηταν στο ζενιθ της.Αν προσεξετε οι περισσοτερες ηχογραφησεις ειναι του ποδιου και δεν εχουν σχεση με την ποιοτητα των σημερινων συγκροτηματων.
Παρολαυτα αυτο ηταν που ξεχωριζε εκεινο το καιρο τα συγκροτηματα.Το οτι επαιζαν με τη ψυχη τους για ενα σκοπο-δημιουργια και δεν ειχαν στο νου τους ενα τελειο ηχητικο αποτελεσμα, αλλα για ενα τελεια αισθητικο ηχο.Λιγα συγκροτηματα το εχουν κρατησει αυτο σημερα...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

epolma12

  • Επισκέπτης
Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #20 στις: 31/05/04, 22:04 »
Λοιπον,οτι και να πουμε γι αυτο το συγκροτημα δεν ειναι αρκετο.Ας ακουσουμε καλυτερα τα τραγουδια τους και να χαθουμε στη μαγια που προσφερουν.Ειναι το αγαπημενο μου συγκροτημα με διαφορα.Αλλα εκει που συγκλονηστικα ηταν οταν ειδα τον Page στο The song remains the same να παιζει με δοξαρι.Ημουν 12 και μολις ειχα αρχισει να παιζω κιθαρα...Τωρα εχω σταματησει να τους ακουω γιατι απλουστατα δεν χρειαζεται!Τα τραγουδια τους μου εχουν εντυπωθει στο μυαλο τοσο εντονα που τα εχω μεσα μου συνεχεια!Το μονο που μου εχει μεινει ειναι να αρχισω να παιζω τα τραγουδια τους...Εκει με χανετε........

Αποσυνδεδεμένος Gazaki

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Led Zeppelin
« Απάντηση #21 στις: 29/04/06, 15:27 »
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΖEPPELIN.ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΡΟΚ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤAΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΤΕ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ ΟΤΙ Ο PAGE EXEI ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΗΝ ΡΙΦΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ HEAVY METAL.OkAUENAS TOYS HTAN ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΟΥΝ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΦΥΛΟΥΣ.

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Led Zeppelin
« Απάντηση #22 στις: 29/04/06, 23:55 »
Εγώ άρχισα ν'ακούω Led Zeppelin εξαιτίας του Jimmy Page που με τρέλανε με το στυλ του και τον αγνό παρθένο classic rock ήχο του και είναι πλέον ο αγαπημένος μου με διαφορά κιθαρίστας και -όντας αυτοδίδακτος κι εγώ- το κιθαριστικό μου είδωλο.
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: Led Zeppelin
« Απάντηση #23 στις: 30/04/06, 02:31 »
Τα ακουστικά κομμάτια των Zep είναι για μένα τα καλύτερα...τρομερή η έμπνευση του Page στα σχήματα...
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος Scarsick

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm going slightly mad
    • Προφίλ
Απ: Re:Led Zeppelin
« Απάντηση #24 στις: 12/03/07, 23:30 »
τα πολλά λογια ειναι φτώχια..
κορυφή
υπέροχοι



+1000!
Together we stand, divided we fall

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
32 Απαντήσεις
11929 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/11, 18:54
από YmiRLinG
1 Απαντήσεις
2808 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/09, 22:44
από Born To Be Wild
8 Απαντήσεις
4677 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/07, 10:20
από fuZZed
25 Απαντήσεις
7577 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/07, 15:32
από Acanthor
37 Απαντήσεις
10832 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/07, 15:09
από schizm
29 Απαντήσεις
10591 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/09, 11:17
από MakisSRV
4 Απαντήσεις
2474 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/13, 19:47
από kbasilis