Αποστολέας Θέμα: Μεγάλες αλήθειες  (Αναγνώστηκε 33456 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Μεγάλες αλήθειες
« στις: 14/09/08, 20:07 »
εμπνευσμένος από τη ραδιοφωνική εκπομπή fightclub αποφάσισα να ξεκινήσω ένα θέμα για μεγάλες αλήθειες, δηλαδή για τα μικρά χαζά πράγματα που όλοι κάνουμε συχνά χωρίς να το καταλαβαίνουμε. Θα δώσω εγώ το έναυσμα με κάποιες από τις μεγάλες αλήθειες της ζωής και προσθέτετε εσείς τις δικές σας μεγάλες αλήθειες.

- πάντα στα μεγάλα οικογενειακά τραπέζια υπάρχει κάποιος θείος/θεία που κάθεται με τα παιδιά λόγω έλλειψης χώρου, και χρησιμοποιεί τη φράση : "εγώ θα κάτσω εδώ με τη νεολαία"
- όλοι έχουμε πάρει ένα caprice και προσποιηθήκαμε πως καπνίζουμε πούρο
- όταν τρώτε παϊδάκια κάποιος από το τραπέζι θα πει την ατάκα "εμένα με συγχωρείτε αλλά θα τα πάρω με το χέρι μου"
- όταν κάποιος καθηγητής/τρια πετάει έξω ένα μαθητή θα ακούσει την αγανακτισμένη φωνή "γιατί τι έκανα;"
- όλοι χρησιμοποιήσαμε τη δικαιολογία "δεν είδα ότι έχει κι από πίσω" για να τη γλιτώσουμε που δε κάναμε τις ασκήσεις των αγγλικών από το φυλλάδιο
- όταν ήμαστε μικροί η πιο συχνή διαφωνία με τους γονείς μας ήταν σχετικά με τον θα γυρίζαμε σπίτι στις 9 ή στις 9 θα ξεκινοούσαμε να έρθουμε
- όταν οδηγείς έχεις την ψευδαίσθηση ότι κανείς δεν θα προσέξει ότι σκαλίζεις τη μύτη σου και πετάς τή μύξα από το παράθυρο
-γυρνώντας από το σχολείο όλοι έχουμε πει τη φράση "α ρε μάνα, πάλι φακές έκανες;"

Αποσυνδεδεμένος Snoop_

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • TO LIVE IS TO di3
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #1 στις: 14/09/08, 20:13 »
χαχαχα σωστος  ;D ;D ;D
MasTeR oN HeaVeN ... oR ... PuPPet to HeLL ?

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #2 στις: 14/09/08, 20:19 »
Σ'όλα εκτός απ'τα 3 τελευταία είμαι μέσα..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #3 στις: 14/09/08, 20:21 »
ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑ...κορυφαιος!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #4 στις: 14/09/08, 21:51 »
Μέσα σε ΟΛΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #5 στις: 14/09/08, 22:36 »

- όταν κάποιος καθηγητής/τρια πετάει έξω ένα μαθητή θα ακούσει την αγανακτισμένη φωνή "γιατί τι έκανα;"


....ή καλυτερα.....''με απουσια????  0:)"

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #6 στις: 15/09/08, 00:55 »
-πάντα όταν σταματάς στο φανάρι κοιτάς στο διπλανό αμάξι να δεις αν είναι καμιά ωραία γκόμενα

Αποσυνδεδεμένος Angy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αλλάζουν δρόμοι και μορφές κι οι εποχές αλλάζουν..
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #7 στις: 20/09/08, 20:50 »
-παντα οταν εχεις πιει πολυ, γυρνας σπιτι (οχι απαραιτητα στο δικο σου), κοιταζεσαι στον καθρεφτη του μπανιου (με το ενα ματι κλειστο για να μην κουνιεται το ειδωλο) και λες: "τι το 'θελα?"
αν θα γινει το ιδιο βραδυ ή την επομενη μερα το πρωι ειναι θεμα αντοχών...
Μάθε τη γλώσσα της σιωπής
κι ύστερα έλα να μου πεις
πως κλίνεται το "σ'αγαπώ"...

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #8 στις: 20/09/08, 20:57 »
-παντα οταν εχεις πιει πολυ, γυρνας σπιτι (οχι απαραιτητα στο δικο σου), κοιταζεσαι στον καθρεφτη του μπανιου (με το ενα ματι κλειστο για να μην κουνιεται το ειδωλο) και λες: "τι το 'θελα?"
αν θα γινει το ιδιο βραδυ ή την επομενη μερα το πρωι ειναι θεμα αντοχών...


οχι τι το θελα αλλα ''σκατα εισαι''.... ;)
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #9 στις: 22/09/08, 23:13 »
το να τρώς σαν μουλάρι ποπ κόρν στο σινεμά έχωντας την εντύπωση οτι είσαι μονο εσύ και η ταινια ενώ είσαι σε ένα δωμάτιο με 100 άτομα και με 2-5 γνωστούς/συγγενείς/φίλους δίπλα σου
δεν μετράει ε?απλά επειδή συνέβει πρόσφατα σε μένα..γράψτε Χ

το να βλέπεις ειδήσεις στο star και να λές "τί μαλ***ς..."ή"τι κάθομαι και βλέπω τις παπ****ς τώρα" απορρόντας γιατί τους βρίζεις για τους χαζούς σχολιασμούς τους και την χαζομάρα τους ενώ συνεχίζεις και βλέπεις...
πάλι άκυρο..
δεν την παλεύω! :kick: :run:
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #10 στις: 23/09/08, 00:35 »
- τον παλιό καλό καιρό που παίζαμε nba live ή fifa στον υπολογιστή, όλοι είχαμε φτιάξει τον εαυτό μας ως παίκτη και μάλιστα σουτάραμε συνέχεια με αυτόν για να βγαίνει mvp
- στο σχολείο όταν θέλαμε να πετάξουμε ένα χαρτί το κάναμε μπάλα και προσπαθούσαμε να το βάλουμε στο καλάθι με ένα εντυπωσιακό ανάποδο lay-up.
- όταν πέφτεις για ύπνο και πρέπει να ξυπνήσεις το πρωί κάνεις συνέχεια τη σκέψη : "αν ΄κοιμηθώ τώρα, θα έχω κοιμηθεί 6 ώρες", μετά "αν κοιμηθώ τώρα θα έχω κοιμηθεί 5 ώρες" κ.ο.κ.
- όλοι έχουμε βροντοφωνάξει "yes!!!" μετά την πρωινή προσευχή στο σχολείο όταν μας ανακοίνωσαν ότι δε θα γίνουν μαθήματα
- δεν υπάρχει άνθρωπος που να μπορεί να κρατήσει εισιτήριο του μετρό στα χέρια του χωρίς να το τσαλακώσει με 1000 διαφορετικούς τρόπους.
- κάθε σχολείο έχει ένα καθηγητή ο οποίος υποτίθεται ότι είναι παιδεραστής
- όταν πεις μια τρελή μαλ***α και ο άλλος σου εξηγήσει το λάθος σου απαντάς με τη θεϊκή φράση "ααα, είπα και γω" για να δικαιολογηθείς
 
αυτά προς το παρόν!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #11 στις: 23/09/08, 01:13 »
-ολοι οταν ανεβαινουμε σκαλες καποια στιγμη θα νομιζαμε οτι ειχε ενα επιπλεον σκαλοπατι και θα καναμε ενα ηλιθιο βημα στον αερα
-ολοι οταν κατεβαιναμε σκαλες καποια στιγμη θα νομιζαμε οτι ειχε ενα σκαλοπατι λιγοτερο και θα σαβουρωθηκαμε προετοιμασμενοι να περπατησουμε
-ολοι εχουμε ξυπνησει μια φορα πριν το ξυπνητηρι και νομιζουμε οτι αργησαμε στο σημαντικο ραντεβου αλλα οταν κοιταμε το ρολοι ειχαμε                τουλαχιστον αλλη μια ωρα υπνου
-ολοι οταν βαριομασταν να παμε σε ενα ραντεβου με φιλο που βαριομασταν να δουμε 2-3 ωρες πριν ολος τυχαιος ειχαμε "αρρωστησει" ή "δεν νιωθαμε καλα μωρε ας το ακυρωσουμε"
-ολο στο σχολειο καποια στιγμη ειχαμε ζωγραφισει εξ ολοκληρου το εξωφυλλο απο ενα βιβλιο.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #12 στις: 23/09/08, 01:54 »
Κώδικας: [Επιλογή]
Στάλθηκε από: Roufus-King Mob 
Εισαγωγή παράθεσης
-ολοι οταν ανεβαινουμε σκαλες καποια στιγμη θα νομιζαμε οτι ειχε ενα επιπλεον σκαλοπατι και θα καναμε ενα ηλιθιο βημα στον αερα
-ολοι οταν κατεβαιναμε σκαλες καποια στιγμη θα νομιζαμε οτι ειχε ενα σκαλοπατι λιγοτερο και θα σαβουρωθηκαμε προετοιμασμενοι να περπατησουμε
-ολοι εχουμε ξυπνησει μια φορα πριν το ξυπνητηρι και νομιζουμε οτι αργησαμε στο σημαντικο ραντεβου αλλα οταν κοιταμε το ρολοι ειχαμε                τουλαχιστον αλλη μια ωρα υπνου
-ολοι οταν βαριομασταν να παμε σε ενα ραντεβου με φιλο που βαριομασταν να δουμε 2-3 ωρες πριν ολος τυχαιος ειχαμε "αρρωστησει" ή "δεν νιωθαμε καλα μωρε ας το ακυρωσουμε"
-ολο στο σχολειο καποια στιγμη ειχαμε ζωγραφισει εξ ολοκληρου το εξωφυλλο απο ενα βιβλιο.

χαχα σωστός, ειδικά αυτό με τα σκαλιά μάμησε

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #13 στις: 23/09/08, 09:56 »
  • Όλοι μας έχουμε ένα φίλο ο οποίος όταν του την λέμε γιατί δεν μας απάντησε στην κλήση που του κάναμε, μας απαντάει "συγνώμη αλλά δεν είχα μονάδες"..
  • Όλες οι μανάδες μας, όταν κάναμε κάτι κακό μας φοβέριζαν λέγοντας μας "θα το πω του πατέρα σου"..
  • Όλοι έχουμε πει, βλέποντας την κοπέλα που γουστάρουμε με κάποιον άλλο: "με αυτόν τον μαλ**α τα έφτιαξε;" ακόμα και αν αυτός ήταν γνωστός μας και λίγο πριν τον θεωρούσαμε "καλό παιδί"..
  • Όλοι μας έχουμε τυλίξει και κοιτάξει μέσα από ένα περιοδικό/εφημερίδα σαν να χρησιμοποιούμε τηλεσκόπιο..
  • Όταν μας ρώταγε ο γυμναστής γιατί δεν πήγαμε στην παρέλαση του λέγαμε "ήμουν άρρωστος, να και το χαρτί του γιατρού" (το οποίο συνήθως το είχαμε πάρει από κάποιο συγγενή γιατρό)..
  • Όλοι μας απαντάγαμε στην μητέρα μας όταν μας φώναζε για τα μακριά μαλλιά μας "μέχρι εδώ θα τα μακρύνω" ή εναλλακτικά "και ο Χριστός μακρύ μαλλί είχε"..
  • Όταν βγαίναμε έξω για βόλτα και κάποιος από το σπίτι μας έδινε μια παραγγελία για να του αγοράσουμε κάτι και εν τέλει το ξεχνάγαμε του απαντάγαμε "πήγα αλλά δεν είχε"..

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #14 στις: 23/09/08, 10:17 »
σορρυ θα γινω λιγο αισχρος...φτου μου
(για τα αγορακια)ολοι σας( :P) οταν μας ρωτουσαν ποσο μεγαλη ειναι,ακομα απο το γυμνασιο,λεγαμε"δυο παλαμες και εχει ακομα"
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #15 στις: 23/09/08, 14:14 »
όταν είσαι νέος οδηγός και στο αμάξι σου είναι ο πατέρας σου, κράζει όσους αλλάζουν λωρίδα και έρχονται μπροστά σου λέγοντας "κοίτα το μαλ**α πως πάει"

όταν απευθύνεσαι στους γονείς σου χρησιμοποιείς τις λέξεις "μπαμπα" και "μαμά" αλλά όταν μιλάς στους φίλους σοθ για τους γονείς σου λες "ο πατέρας μου", "ή μητέρα μου" για να μη δείξεις φλώρος

όλων  οι γονείς ήταν μέσα στο πολυτεχνείο

Αποσυνδεδεμένος KgSoloman5000

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Άντρας
  • c'mon kage, bring the thunderrrrrr!
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #16 στις: 24/09/08, 15:48 »
ποδοσφαιρικές μεγάλες αλήθειες :

- ο νέος προπονητής πάντα έχει επιθετική φιλοσοφία. Έρχεται να φέρει ελκυστικό ποδόσφαιρο, ζητάει πίεση ψηλά, κάθετες πάσες.
- ο ίδιος προπονητής στην πορεία της σεζόν λέει πως θέλει "νίκη έστω και με μισό μηδέν" και πως "οι νίκες φέρνουν τα πρωταθλήματα και όχι το καλό ποδόσφαιρο"
- στην προετοιμασία πάντα ο νέος προπονητής "βγάζει το λάδι" στους παίκτες (σε αντίθεση με τον προηγούμενο που τους είχε αραχτούς), ενώ οι παίκτες κάνουν πολλές ασκήσεις με μπάλα.
- μετά από κάθε φιλικό στις ειδήσεις ο δημοσιογράφος θα πει τη φράση "χρήσιμα συμπεράσματα είχε τη δυνατότητα να βγάλει ο ....". Άμα νικήσει στο φιλικό η ομάδα λέμε πως έδειξε έτοιμος ενώ άμα χάσει λέμε ότι θα ήταν ανησυχητικό αν η ομάδα ήταν έτοιμη αυτή τη χρονική περίοδο.
- μέχρι τον νοέμβρη η ομάδα δεν παίζει καλά γιατί δεν είναι έτοιμη,από το Νοέμβρη έως το Δεκέμβρη χρειάζεται ενίσχυση, από τον Ιανουάριο έως το φεβρουάριο η ομάδα έχει κάνει κοιλιά και από το φλεβάρη ώς το τέλος η ομάδα είναι κουρασμένη.
- πριν από κάθε ντέρμπι θα βγει μια εφημερίδα με τίτλο "όρκο νίκης" ή "θηρίο στο κλουβί" αν υπάρχει ένας τραυματισμένος ή τιμωρημένος παίκτης που δε θα μπορέσει να αγωνιστεί
- όταν έρχεται ένας νέος παίκτης οι εφημερίδες τον περιγράφουν ως υβρίδιο μαραντόνα και Κρόυφ, λέγοντας είναι καλός με τη μπάλα στα πόδια, έχει καλή τεχνική, παίζει με κάθετες πάσες, έχει επαφή με το γκολ αλλά είναι και γρήγορος και δυνατός κλπ κλπ ενώ αν είναι πάνω από 29 οι αντίπαλοι τον βγάζουν συνταξιούχο
- όταν ένας παίχτης βάζει γκολ θα πει "΄χαίρομαι που σκόραρα αλλά το σημαντικό είναι να κερδίζει η ομάδα"
- μετά από κάθε ήττα ελληνικής ομάδας στο CL, θα βγει πάντα ένας φίλαθλος στο ράδιο και αναφερόμενος στα μεταγραφικά θα πει "με πορδές δε βάφονται αυγά κύριοι! καληνύχτα"
- πάντα όταν γίνονται επεισόδεια σε ντέρπι θα βγει κάποιος να πει ότι "το παιχνίδι αυτό είναι μια γιορτή του ποδοσφαίρου"
- ο νέος προπονητής πάντα τους υπολογίζει όλους ενώ παρακολουθεί από κοντά τους νέους.
- το όνομα του Νικοπολίδη δε προφέρεται ποτέ χωρίς το "Αντώνης" μπροστά σε αντίθεση με τους άλλους παίκτες που αυτό δεν είναι απαραίτητο. Επίσης πάντα αναφέρεται η εμπειρία του. Πχ " Ο Πάντος δίνει στον Άντζα και αυτός γυρνά στον Αντώνη Νικοπολίδη που με την εμπειρία του διώχνει " (έβγαλα και την εμπάθεια μου στο τελευταίο)
« Τελευταία τροποποίηση: 24/09/08, 15:54 από KgSoloman5000 »

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #17 στις: 24/09/08, 17:08 »
Πολύ καλό post KgSoloman5000!!! Επέτρεψε μου να πάρω την πάσα σου και να γράψω τις:

ποδοσφαιρικές μεγάλες αλήθειες II:

  • Παραμονές ενός αγώνα CL με καλή ξένη ομάδα οι εφημερίδες αναφέρουν ότι η ελληνική ομάδα "μπορεί", "θα νικήσει τους υπερόπτες Άγγλους/Ιταλούς/Ισπανους, κ.λ.π." ενώ την άλλη μέρα μετά από ήττα θα αναφέρουν ότι υπάρχει διαφορά στην ποιότητα των ομάδων, στο budget, κ.λ.π..
  • Την επόμενη μέρα μετά από μια σημαντική αμφισβητούμενη φάση, θα γράψει ο Πανούτσος μια υπερανάλυση της φάσης με εκφράσεις όπως "τη στιγμή που ο επιθετικός γυρνάει το κορμί του κατά 50 μοίρες, ο αμυντικός έχει προλάβει και έχει τοποθετήσει το δεξί του γόνατο στο ύψος του αριστερού μηρού..."..
  • Ποτέ παίχτης όταν ερωτήθηκε για τον κόσμο που ήρθε στο γήπεδο δεν θα αναφέρει ότι δεν βοήθησε την ομάδα ή ότι δεν αποτέλεσε κίνητρο για να παίξουν καλά..
  • Πάντα όταν γίνεται μια παράξενη αλλαγή, αυτός που κάνει την μετάδοση θα κάνει κριτική για την επιλογή του προπονητή αλλά στο τέλος θα προσθέσει ότι "ο προπονητής ξέρει καλύτερα από εμάς"..
  • Δεν υπάρχει περίπτωση να παίζουν σε μια ομάδα 2 ή περισσότεροι παίχτες με ξυρισμένο κεφάλι και αυτός που κάνει την μετάδοση να μην τους μπερδέψει τουλάχιστον μια φορά..
  • Πάντοτε όταν γίνεται κοντινό πλάνο σε ένα ποδοσφαιριστή εκείνος ή θα φτύνει ή θα τα χώνει στους συμπαίχτες του..
  • Πάντα μετά από ένα δυνατό τάκλιν, o αμυντικός θα γυρίσει τρέχοντας προς την άμυνα του με πλάτη προς τον διαιτητή νομίζοντας ότι έτσι θα γλιτώσει την κίτρινη κάρτα..
  • Κατά 99% όταν μπαίνει ένα καθοριστικό goal στις καθυστερήσεις, κάποιος αμυντικός από την ομάδα που δέχθηκε το goal θα κλωτσήσει νευριασμένος την μπάλα προς τα δίχτυα της ομάδας του..

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #18 στις: 24/09/08, 17:26 »
Ζέρο.. έγραψες!!!χαχα

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #19 στις: 24/09/08, 18:02 »
Μερικες GAS αληθειες:

-Παντα οταν εχεις φαει ωρες να ρυθμισεις το home studio για να γραψεις με τους φιλους σου την πρωτη φορα κατι δεν θα ακουγεται γιατι εχεις εξχασει να βαλεις τον ενισχητη στην πριζα/συνδεσεις τα ηχεια/συνδεσεις την κιθαρα με το υπολοιπο συστημα
-Οταν θα ακουσεις ενα βουητο να ερχεται με καποιο απο τα οργανα δεν θα εισαι ΠΟΤΕ ευχαριστημενος μεχρι να εξαφανιστει και το τελευταιο ιχνος του, αλλιως κατι θα σε χαλαει
-Παντα θα θες λιγο ακομα γκαζι
-Παντα θα χρειαζεσαι εναν ακομα κομπρεσορα
-Οταν εξηγεις σε εναν φιλο σου κατι για ενα νεο keyboard/synth ή οτιδηποτε παρομοιο την ωρα που εχεις φτασει στο καλτυερο σημειο θα σε ρωτησει "και χρειαζεται ενισχητη για να παιξει?"


Μερικες RPG αληθειες

-Ολοι μας εχουμε αλλαξει τουλαχιστον 4-5 "αγαπημενα" d20 οταν καναμε ενα critical miss με το νεοαποκτηθεν long sword +3
-Ολοι βρισει τον αδερφο/φιλο μας που ΤΟΛΜΗΣΕ να πιασει ενα αποτ α βιβλια με λιγδιασμενα χερια
-Ολοι εχουμε ζητησει απο τον DM να ξαναρολλησει το ζαρι μηπως και το αντιπαλος κανει τελικα λιιιιιιιγο λιτοτερα damage.
-Ολοι στα -9 ΗΡ εχουμε πεσει κατω και παρακαλαμε να καταφερει ο κλερικ να μας healarει και κανενας αντιπαλος να μην ασχοληθει επιπλεον μαζι μας.

Ποδοσφαιρικες αληθειες ΙΙΙ

-Σε φαουλ κοντα στο κεντρο η μπαλα παντα θα στηθει 5+μετρα πιο μακρια απο εκει που εγινε το φαουλ
-Ο παικτης απο το πλαγιο θα κανει τουλαχιστον 3 βηματα για να κερδισει εδαφος
-Το τοιχος παντα θα στηνεται πιο κοντα απο οτι πρεπει και θα το βαζει ο διαιτητης πιο πισω με τους παικτες να τον κοιτανε με σηκωμενα χερια
-Παντα οταν δειχνει την περιοχη πριν το κορνερ οι παικτες πλακωνονται στο ξυλο αλλα κανεις δεν λεει τιποτα
-Ολοι οι speakers εχουν πει τουλαχιστον μια φορα "κανουμε πασα στον δημοσιογραφο μας που βρισκεται κοντα στον παγκο της μιας ομαδας"
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #20 στις: 24/09/08, 19:01 »
-οταν (ωρες) περιμενουμε καποιο τηλεφωνημα και εφοσον η υπομονη στερεψει και τελικα κανουμε εμεις το τηλεφωνημα αυτο παντα ακουγεται απ την αλλη γραμμη ...''τωρα θα σε επαιρνα!''

-οταν εχεις να ακουσεις τον αλλον αιωνες και τελικα τον παιρνεις τηλεφωνο ακους ..''πολλα χρονια θα ζησεις! τωρα σε σκεφτομουνα''

-οταν  βγαινεις για φαγητο για πρωτη φορα με καποιον και μασαει σαν να πλατσουριζει  αμεριμνος κανεις δε λεει τιποτα απο τακτ

*επισης οταν ''θορυβει'' υποπτα η δερματινη καρεκλα του (στο ιδιο γευμα)

*επισης οταν ρευεται νομιζοντας (ως εργενης ) οτι εξακολουθει να τρωει μονος στο σπιτι

-ολοι εχουμε ''λερωμενη'' τη φωλια μας τουλαχιστον μια φορα με την κοπελα του φιλου μας , ενω η φιλια παραμενει καλογυαλισμενη για παντα

-ολοι ( μα ολοι) εχουμε σκεφτει ή κανει και μια ''ανωμαλια'' στη ζωη μας που μονο σε τηλεφωνικη γραμμη θα μπορουσαμε να αναφερουμε,σε ζωνη υψηλης τηλεθεασης ομως  :P

-ολοι εχουμε κλεψει (εστω κατι μικρο σε αξια) εστω μια φορα

-ολοι εχουμε ''συλληφθει'' απο καποιον συγγενη να αυτοικανοποιουμαστε η να διαθετουμε πορνογραφικο υλικο μαζι μας

-ολοι εχουμε πεταξει σκουπιδια απο το παραθυρο του αυτοκινητου βριζοντας ομως τους μακακες που αφηνουν σκουπιδια σε παραλιες,κιοσκια στα βουνα και σε παρκινγκ δρομων ταχειας κυκλοφοριας

-ολοι εχουμε και απο εναν ρουφιανο-γλυφτη συναδελφο στις δουλειες μας

-σειρα σας... ::)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #21 στις: 24/09/08, 19:13 »

όλων  οι γονείς ήταν μέσα στο πολυτεχνείο
Καλυτερο εβερ ομως ;D

Το καλυτερο θεμα χεχε


Αληθειες συναυλιων/συγκροτηματων
-Παντα ο τραγουδιστης θα πει οτι ειμαστε εκπληκτικο κοινο και δεν το εχει ξαναζησει αυτο
-Παντα θα πει οτι θα ερθουν και του χρονου
-Σε μεταλ συναυλιες παντα θα αναφερθουν ο οπαδοι ως Mother-f**k*rs(για να μη το κοψει η λογοκρισια)
-Εστω μια φορα εχουμε κανει οτι τραγουδαμε ενα τραγουδι ενα δεν ξερουμε τους στιχους και ανοιγοκλεινουμε το στομα με αναρθρες κραυγες
-Παντα το τελευταιο αλμπουμ ειναι και το καλυτερο
-Παντα ο νεος κιθαριστας/μπασιστας/ντραμερ/τραγουδιστης ειναι καλυτερος και γ**ω τα παιδια εν αντιθεση με τον προηγουμενο
-Οταν φευγει ηταν απλα καλος και ο επομενος ειναι καλυτερος
-Παντα οταν φευγει μελος για προσωπικους λογους υπαρχουν ιστοριες με κεντρα αποτοξινωσης



Και ενα ξεμπαρκο
-Ολοι ειμαστε αθεοι αλλα μολις ειναι να πεθανει ενας γνωστος/συγγενεις μας επικαλουμαστε τον θεο
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #22 στις: 24/09/08, 19:18 »
-ολοι εχουμε σκεφτει τον εαυτο μας ως μεγαλο σταρ
-ολοι εχουμε πει ψεμματα για να "δειχτουμε"
-ολοι εχουμε κολησει τσιχλα κατω απο καρεκλα και οταν βλεπουμε αλλες κραζουμε τους αλλους
-ολοι εχουμε μπει χωρις εισητιριο στο λεωφορειο
-οταν μας πιανουν λεμε δεν υπηρχαν στα περιπτερα ή οτι δεν προλαβαιναμε
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #23 στις: 24/09/08, 19:22 »
Αληθειες συναυλιων/συγκροτηματων συνεχεια:

-Ολοι εχουμε αγορασει τον τελευταιο δισκο της αγαπημενης μας μπαντας "για συλλογη" ακομα και αν ξερουμε οτι ειναι η απολυτη πατατα.
-Ολοι εχουμε κανει air guitar σε συναυλιες την ωρα του σολο η καποιου ριφ
-Ολοι εχουμε μπει μπροστα σε μια κοπελα για να μην χτυπησει την ωρα του πιτ
-Ολοι εχουμε πει καποια στιγμη "μπραβο ωραιο ηταν το σαπορτ, θα τους ψαξω" και τελικα δεν ασχοληθηκαμε ποτε.
-Ολοι εχουμε κοιταξει σε συναυλια την καλλιγραμμη ξανθια που τελικα ηταν ενας μουσατος
-Παντα οταν επιστρεφει ο παλιοτερος σε ενα συγκροτημα τα πραγματα ειναι τελεια και με τον προηγουμενο ηταν απλως καλα
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Μεγάλες αλήθειες
« Απάντηση #24 στις: 24/09/08, 19:51 »
Μουσικη αληθεια:
-Μονο οταν πεθανει ενας μουσικος θα πουμε RIP και οτι ηταν παικταρας,χερας, και αλλος σαν και αυτον δν θα βγει....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
1994 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/05, 22:53
από Niiiiikos
0 Απαντήσεις
2107 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/06, 12:44
από Θοδωρής
48 Απαντήσεις
15704 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/07, 18:59
από founio
39 Απαντήσεις
18658 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/08/20, 20:25
από GVen
0 Απαντήσεις
1746 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/08, 11:03
από Foveras
3 Απαντήσεις
2141 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/12/08, 23:06
από Ωρίωνας
2 Απαντήσεις
3435 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/08/11, 18:17
από hot_sauce (φλουτσ)
17 Απαντήσεις
5810 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/12, 22:56
από Metaldon
0 Απαντήσεις
1568 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/18, 16:29
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
1606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/19, 20:17
από Ιππέας