Αποστολέας Θέμα: Raw In Sect (Prog/Death Metal) 'Demo 2007' (Demo του Μήνα-Metal Hammer GR)  (Αναγνώστηκε 31369 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας...στο site www.myspace.com/rawinsect βρίσκεται πλέον το ολοκληρωμένο demo (με νέα μίξη και mastering) της μπάντας (Raw In Sect) οπου παίζουμε μαζί με το Fys και θα ήταν τιμή μας να ακούσουμε τις απόψεις και τις κριτικές σας γι' αυτή τη προσπάθειά μας...το ύφος της μπάντας είναι progressive/technical death metal με αρκετές thrash επιρροές...μπορείτε να κατεβάσετε το demo από αυτή τη διεύθυνση http://www.zshare.net/download/raw-in-sect-demo-2007-rar.html σε καλή ποιότητα ήχου...όποιος το θέλει σε CD μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας ή να μου στείλει ΠΜ για να του το αποστείλλω ή να συναντηθούμε να του το δώσω...περιμένω τις κριτικές σας...σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας!! :)

« Τελευταία τροποποίηση: 03/05/07, 23:34 από Ax_Wield »

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #1 στις: 11/11/06, 14:31 »
Λοιπόν Ax_Wield...  ;D
Τα έχουμε πει από κοντά, θα στα πω και διαδικτυακά.  ;)
Κατ'αρχήν έχει γίνει πολύ καλή παραγωγή, κάτι το οποίο σας τιμάει.
Αν και δεν ακούω φανατικά αυτό το είδος(αν και, τώρα τελευταία, κάτι έχω πάθει δεν ξέρω... ), το κομμάτι είναι βαρβάτο! Μ'αρέσουν πολύ οι περίεργοι χρόνοι, καθώς και το ότι έχει μεγάλη ποικιλία από riffs, που εναλλάσονται όμως φυσικά μεταξύ τους!
Μου αρέσει επίσης που ο drummer παίζει κάτι περίεργα σε κάποια σημεία (καλά drummer είναι αυτός ή χταπόδι?  ;D)...
Το μόνο αρνητικό που μπορώ να σκεφτώ είναι ίσως το μπάσο, που ίσως είναι λίγο πιο πριμαριστό σε κάποια σημεία απ'όσο θα έπρεπε.
Γενικά αξίζει πολύ το κομμάτι, με επιρροές από Mastodon, Annihilator και Nevermore περισσότερο, και προσφέρεται για ανελέητο headbanging...  ;D ;D

Άντε τελειώστε και τ'άλλα και εδώ θα'μαστε!
« Τελευταία τροποποίηση: 11/11/06, 14:34 από Unknown Artist »
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #2 στις: 12/11/06, 03:08 »
Καιρός να μπεις για τα καλά στις καφρίλες συνομίληκε!!! Περιμένουμε απόψεις!
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοίταξε τον ήλιο και νοιώσε αυτό που νοιώθω
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #3 στις: 12/11/06, 20:13 »
Ατόφιο Death metal.Συγχαρητήρια,πολύ καλή δουλειά,με πολύ καλά ριφάκια.Ίσως θα χρειαζόταν περισσότερη προσπάθεια στα φωνητικά για μια σταθερή γραμμή στην φωνή.Παίζει ρόλο και η ηλικία του τραγουδιστή φυσικά
Ελευθερία είναι να είσαι αέρας και οι άλλοι να μην σε αναπνέουν

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #4 στις: 13/11/06, 00:03 »
Ατόφιο Death metal.Συγχαρητήρια,πολύ καλή δουλειά,με πολύ καλά ριφάκια.Ίσως θα χρειαζόταν περισσότερη προσπάθεια στα φωνητικά για μια σταθερή γραμμή στην φωνή.Παίζει ρόλο και η ηλικία του τραγουδιστή φυσικά

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που μας διέθεσες και για τα καλά σου λόγια...χαιρομαι πολύ που σου άρεσε το κομμάτι, αυτό δείχνει οτι είμαστε στο σωστό δρόμο :)...γενικότερα αυτό είναι το πιο straightforward κομμάτι μας καθώς τα υπόλοιπα διακατέχονται από μια πολύ πιο progressive νοοτροπία έχοντας όμως και το απαραιτητο groove...σε λίγο καιρό θα ανεβάσουμε στο site και τα υπόλοιπα κομμάτια που ηχογραφούμε οπότε μείνε συντονισμένος...όσο για τα φωνητικά έχεις δίκιο, ο τραγουδιστής είναι πιτσιρικάς αλλά που θα πάει...θα μεγαλώσει (Cheers Fys!!!)... ;D ;D Να είσαι καλά...
« Τελευταία τροποποίηση: 13/11/06, 01:05 από Ax_Wield »

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #5 στις: 13/11/06, 15:39 »
Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια! Δεν έχω κλείσει ούτε τα 20 ακόμα! Περιμένετε και θα δείτε!!
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #6 στις: 14/11/06, 01:17 »
Από το σπίτι μου, δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από το myspace. Από το σπίτι της κοπελιάς μου, κατέβαινε μια χαρά.. Άντε έξηγησέ το τώρα αυτό!
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #7 στις: 14/11/06, 10:32 »
Το άκουσα!!!!!
Μπράβο ρε μάγκες. Πολύ καλή δουλειά και με κέφι!!!! Ο ήχος για demo ήταν οκ και το κομμάτι παρα πολύ δουλεμένο. Προσπαθώ να βάλω στο μυαλό μου σε τάξη την σειρά των riff και υποτίθεται ότι είμαι συνηθισμένος σε αυτά τα πράγματα..... ;D. Υπάρχει ένα lead κάπου στην αρχή του κομματιού ή τέλος πάντων κάτι τέτοιο πολύ χαμηλά στην μίξη που μου άρεσε σαν ιδέα. Δίνει έναν αλλόκοτο αέρα στο κομμάτι. Τα υπόλοιπα lead εκτός από ένα ψιλοπατεντιάρικο κάπου στο τέλος (δεν θυμάμαι σε ποιό λεπτό σκάει...) είναι μια χαρά. Τα riffs είναι πάρα πολύ καλά και τιμάνε Atheist, Psychotic Waltz και Nevermore (αυτά μου σκάσανε....σίγουρα όχι σαν τρανταχτές αναφορές). Τα φωνητικά ρε γ**ώτο δεν μου αρέσουν..... :-[
Η χροιά για Death metal είναι οκ αλλά τα βρήκα μονοδιάστατα ως ιδέες. Σαν να μπήκαν απλά από πάνω. Αφού ο τραγουδιάρης δεν λέει νότες ας δώσει λίγο ρυθμό. Με ρυθμικά σχήματα στην φωνή θα μπορούσε να είναι πολύ ενδιαφέρον. Ίσως και να τα λέω όλα αυτά διότι δεν μου άρεσαν ποτέ αυτά τα φωνητικά.....σόρρυ!!!! :)
Το έχω ακούσει δύο φορές (μία χθές το απόγευμα και μιά σήμερα το πρωί) και μέχρι τώρα αυτά έχω να πώ. Σίγουρα θα το ξανακούσω και θα σας πώ και άλλα πράγματα που θα παρατηρήσω.....μακάρι μέχρι τότε να έχετε "ανεβάσει" και τα υπόλοιπα για να είναι πιο ολοκληρωμένη η ακρόαση.
Σε γενικές γραμμές το κομμάτι δεν έχει να ζηλέψει από πουθενά τίποτα και μακάρι να βρείτε τα μέσα και τα χρήματα να το κάνετε μπόμπα!!! Επίσης χαίρομαι που δύο διαδυκτυακοί Avant Garde Metal Enthusiast αδερφοί έχουν καλή μπάντα :).
Αν κάνετε και τα Vocals όπως μου αρέσουν εμένα ;D τότε θα το ακούω πολύ συχνά και εγώ (γιατί αξίζει να το ακούνε αυτοί που γουστάρουν τέτοια σύνολα). Εννοείται ότι με ειδοποιείτε όταν βγούν και τα άλλα ή κάτζει καμιά συναυλία.....
Μπράβο ρε παιδιά....πάω myspace να κάνω comment

drummer27

  • Επισκέπτης
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #8 στις: 14/11/06, 10:57 »
kalispera paides..

omorfh douleia kanate..ta fwnhtika mou aresoun ws exoun..ola ok..isws thelei ligo douleia stin polyrythmia o drummer..na balei kapoia extra piatinia..oxi tonismous..perasmata apla..alla ayto einai diko tou thema kai dikh tou synthesh opote kai ws exei mia xara einai..sta minus parathrhsa ta ekshs: aparadekto tampouro..pou dystyxws rixnei ta tympana arketa..kai poly primes oi kithares..den kserw se ti fash ixografhsate..alla den exei ginei kalh douleia ek merous studio..check out mia stagnate@myspace..emena aytos o hxos mou aresei genikotera..ypokeimeniko teleiws..alla yparxoun k studio  sthn ellada pou nai kseroun na bgazoun swsto hxo..
anywayz..mia xara ola..kalh synexeia eyxomai.

drummer27

  • Επισκέπτης
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #9 στις: 14/11/06, 11:02 »
..afairethika...

genikotera ta 5 teleytaia xronnia exoun anebei toso ta standards pou pleon kapoios pou epaize papades prin apo 5xronnakia twra pleon apla thewreitai ws metrios..san apotelesma na thelei poly douleia se kathe tomea atomika kai san synolo gi ana bgei kati pou ksexwrizei..dikh mou symboulh afist eap eksw tis epiroes oso ginetai ayto gia na mhn tyxon pesete sthn loumpa na akougestai san alla 50bands..pou nai men piazoun kala alla denb exoun tpt na dwsoun.arxh einai..ypomonh na exete kai na mhn biazeste.
 ;)

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #10 στις: 15/11/06, 00:19 »
Σας ευχαριστώ και τους δυο για το χρόνο σας, την υποστήριξη και τα καλά σας λόγια!Πάμε ένας ένας...

Προς verdict94: Φίλε μου ομολογώ πως περίμενα τα σχόλιά σου με ιδιαίτερη ανυπομονησία (και αγχος ;D) καθ'οτι το έχουμε ξαναπει οτι είμαστε από την ίδια πάστα...η δομή των riff είναι τέτοια ωστε το κομμάτι να 'ρέει' και να εναλλάσσονται φυσικά μεταξύ τους (οχι με 'οξυγονοκόλληση' ;D)...το lead στην αρχή του κομματιου που αναφέρεις είναι μάλλον ένα θέμα με flanger που περνάει στο δεύτερο riff...ήταν ένας πειραματισμός που μας άρεσε...αυτό το ψιλοπατεντιάρικο lead που αναφέρεις δε κατάλαβα ποιο εννοείς...κάποιο από τα lead solo μήπως ή το θέμα που περνάει πριν από αυτά; ???Όσο για τα riffs είναι τιμή μας και μόνο που σου θύμισαν αυτες τις μπάντες και σίγουρα αποτελούν επιρροές μας...ευχαριστούμε!!! :)Τώρα για τα φωνητικά...ο Fys τραγουδάει σχετικά λίγο καιρό (1-1,5 χρόνο) και έχει κάνει πολύ μεγάλη πρόοδο σε όλο αυτό το διάστημα...αυτή τη περίοδο δοκιμάζει κάποιες καινούριες πατέντες στα φωνητικά και πιστεύω οτι στο μέλλον θα βρει τη 'μαγική συνταγή' της φωνητικής πολυμορφίας και έκφρασης...τα υπόλοιπα κομμάτια θα καθυστερήσουν λιγάκι γιατί ξέρεις τώρα, δουλειά, σχολές κ.α....οχι πολύ όμως... ;) Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε η δουλειά μας και σε ευχαριστώ για την υποστήριξη και για το χρόνο που μας διέθεσες...εύχομαι να δω και δίσκο να κυκλοφορεί από εσάς σύντομα...καλύτεροι είναι οι ξένοι δηλαδή; >:(Φάτε τους!!!

Τα ξαναλέμε σύντομα Avant Garde Metal Brother... ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 15/11/06, 00:21 από Ax_Wield »

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #11 στις: 15/11/06, 00:40 »
Προς drummer27: Να σε ευχαριστήσω κι εσένα για το χρόνο σου και τα σχόλιά σου φίλε μου...χαίρομαι που σου άρεσε...αφού εσένα σου άρεσαν και τα φωνητικά είναι τελικά θέμα γόύστου...η χροιά θεωρώ κι εγώ οτι είναι αρκετά καλή (έχει βέβαια περιθώρια βελτίωσης)...ο drummer ήταν λίγο αγχωμένος στην ηχογράφηση και ναι μεν βγήκε πολύ καλό αλλά ξέρουμε και ξέρει οτι μπορεί να κάνει πολύ περισσότερα πράγματα...αλλά κι έτσι μια χαρά είναι! Τα περάσματα με τα πιατίνια είναι κάτι που το έχουμε προτείνει κι εμείς και το εφαρμόζει αρκετά συχνά καθώς τα κομμάτια έχουν χώρο για τέτοια περάσματα και θέλουμε να το εκμεταλλευτούμε...στη τελική του έχουμε δώσει το ελεύθερο να κάνει οτι αυτός κρίνει καλύτερο...ή παραγωγή έχει γίνει από εμάς και δουλέψαμε αρκετά για να πετύχουμε αυτό τον ήχο με τέτοιο τρόπο ωστε να μη μπλέκουν οι συχνότητες και να ακούγονται όλα καθαρά...για αυτό που αναφέρεις για το ταμπούρο ίσως έχεις δίκιο αλλά μάλλον έχει σχέση περισσότερο με την ηχογράφηση των τυμπάνων αυτή καθ' εαυτή και την μετέπειτα επεξεργασία τους παρά με το παίξιμο και τη μίξη...δε μπορούσαμε να αλλάξουμε τον ήχο μετά...πιθανώς πριν βγει το demo να περάσουμε να κομμάτια από remix και remaster σύμφωνα με τα στάνταρ που θα έχουμε θέσει τότε για να πετύχουμε καλύτερο αποτέλεσμα...προσπαθούμε κατά τα άλλα να γράφουμε με ελεύθερο τρόπο και να μην επηρεαζόμαστε αρνητικά από τις επιρροές μας...δουλεύουμε πολύ πάνω σε αυτό...γι'αυτό και δε βιαζόμαστε άλλωστε...anyway σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου και τα σχόλιά σου...να είσαι καλά και θα τα ξαναπόυμε... ;)

drummer27

  • Επισκέπτης
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #12 στις: 15/11/06, 07:41 »
..pros raw in sect + ax_wield

file san prwth prosegish g**aei to song..kai to olo styl..den to exw akousei arketes fores alla emena proswpika me kaliptei..sxetik ame ta themata pou anaferame exw na dwsw kapoies symboules..se filiko klima panta k xwris na amisbhtw texnikh h oti allo..loipon..to basikotero..otan kapoios drummer grafei se studio..logw standard anxous kai loipwn paragwntwn..prepei ean mporei leme na exei bathmo 8 sta 10 ayta pou tha paiksei sthn hxografhsh tha prepei na einai ths taksews tou 6 etsi wtse na mporei na ta bgalei aneta kai opws prepei..fantasou oloi aytoi pou paizoun trela pragmata sta album(blood red throne/decapitated/all shall perish ktlp),,ti mporoun na bgaloun xwris piesh se fash jamming..etsi einai omws h fash k siga siga meta apo polla anebainei o phxhs gia olous..
decapitated by the way..mporei na gamei o drummer alla live ama tous deis tah ksenerwseis ta psilo mpourdeliazoun.
sxetika me ton hxo sas..den kserw egw tha protimousa na mhn einai toso "peavey"primatos o hxos..apo kei k pera einai diko sas thema..to tampouro den einai swsth h xroia tou se sxesh me to olo set..ayto den ofeiletai ston drummer..ap oso thymamai to komati twra ..den nomizw na eixe problima stis dynamikes..epomenws kathara thema ixografhshs..koit asan rough mix einai kalo..akougetai ..apla einai krima na to bgalete etsi eksw me swsth douleia tah akougetai poly kalitera san apotelesma..kai tha dinei pio kala sto olo synolo...
idiaitera swstos pou den exei balei katholou ma katholou blast..tha kolage nai men..alla tou exoune mamisei thn mana oloi me ta blast me apotelesma na kougontai oloi idioi..
ayta eixa na pw..na proteinw..xwris kammia tash "daskalematos"..apla ama kati einai kalo goustarw na to blepw na ginetai kalitero.
ta leme.
Nikos.

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #13 στις: 15/11/06, 11:01 »
Ρε φίλε Ax Wield δεν υπήρχε περίπτωση να μην ασχοληθώ με την μπάντα σας αφού είμαστε αδερφάκια εδώ μέσα ;D. Χαίρω μεγάλου σεβασμού βλέπω ;D. Μεγάλη κλωτσιά στον κ#λο μας το σχόλια σου!!!! Μας κάνεις και αίσθανόμαστε πολύ ανεβασμένα!!!!!  :) Μακάρι να βρείτε και εσείς τον δρόμο σας. Μια χαρά τα πάτε!
Όσο για τις φωνές σόρρυ αλλά με τους πολύ κάφρους δεν τα πήγα καλά εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις. Αν σας αρέσει η χροιά αυτή καλά κάνετε και την κρατάτε....απλά κατά την γνώμη μου παρά τους περιορισμούς που θέτουν αυτού του είδους τα φωνητικά μπορείτε να τα κάνετε πιο ενδιαφέροντα (στα δικά μου αυτιά  ;D). Αντιμετωπίστε τα σαν άλλο ένα όργανο και συνθέστε και εκεί ξεχωριστά θέματα. Μην πέσετε στην παγίδα να τα βάζετε έτσι χύμα από πάνω. Καθαρά φιλική συμβουλή. Πιστεύω ότι γίνεται. Ο Kelly των Atheist μέσα στην καφρίλα είχε ένα χαρακτήρα και στην χροιά και στις γραμμές του. Οπότε γίνεται να το πετύχετε φαντάζομαι!!!!!   
Θα το τσεκάρω και πάλι το κομμάτι και θα σου πώ για ποιό lead λέω. Έχω ένα cd συλλογή στο αμάξι που έχει και το δικό σας και περνάει συνέχεια από το cd player του κάρου μου οπότε εμείς θα τα ξαναπούμε αγόραρε.....
ΣΕ γενικές γραμμές πολύ καλή δουλειά κάνατε. Καλή συνέχεια!!!

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #14 στις: 15/11/06, 18:30 »
Παίδες, ευχαριστούμε πολύ που ασχολείστε. Μας δίνετε θάρρος να συνεχίσουμε και να γινόμαστε ακόμα καλύτεροι...
Stay heavy!!!
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #15 στις: 15/11/06, 22:01 »
Προς drummer27: Οι συμβουλές σου είναι πολύ ενδιαφέρουσες και σωστές...αυτό που λές για τους ντραμερ και τις ηχογραφήσεις είναι πολύ σωστό...στις πρόβες το κομμάτι ακούγεται πολύ ανεβασμένο λόγω του οτι ο ντράμερ παίζει με λιγότερο αγχος και του βγαίνουν όλα χαλαρά και αρκετά καλύτερα...η 'αφαιρετική' τακτική όσον αφορά τις ηχογραφήσεις των ντραμς είναι αρκετά σημαντικός τομέας ωστε να μπορείς να υποστηρίξεις το υλικό σου σωστά και live...τώρα για τα blasts δε θέλαμε από την αρχή να τους κάνουμε κατάχρηση...θέλαμε να παίξουμε με τα τύμπανα σε ένα πιο αυτοσχεδιαστικό ρόλο με γυρίσματα και περάσματα...όλο blasts ακούω τα τελευταία χρόνια στο death και δε μου αρέσει ιδιαίτερα...χρειάζεται και λίγο φαντασία κατά τη γνώμη μου...κάθε σχόλιό σου είναι πάντα δεκτό...σε ευχαριστώ και keep in touch!!! Ελπίζω να πούμε και από κοντά...

Προς verdict94: Σωστός κι εσύ σε όλα αυτά που λες...με την εμπειρία και το χρόνο και πολλή δουλειά θα γίνουμε ακόμα καλύτεροι...ελπίζω να ακούσω κανένα νέο κομμάτι σας σύντομα και να τα πούμε και με σένα από κοντα...ά και κάτι τελευταίο...ο Kelly είναι ΘΕΟΣ!!! Τα λέμε!!!

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #16 στις: 16/11/06, 00:51 »
Βρήκα το κομμάτι από συνθετικής άποψης φοβερό! Δεν ασχολούμαι με τόσο "βαρύ" μέταλ αλλά παιδιά κάνατε εξαιρετική δουλειά. Θερμότατα συγχαρητήρια και εννοείται να συνεχίσετε και να γίνεστε συνέχεια και καλύτεροι  ;) :)

Το μόνο που δεν συμφωνώ αλλά είναι καθαρά προσωπική άποψη είναι τα μπρούταλ φωνητικά. Ποτέ δε μου άρεσαν γιατί δεν καταλαβαίνω τι στο καλό πια λένε οι στίχοι  ;D Βέβαια δικιά σας μουσική είναι και ότι θέλετε κάνετε!

Keep up  ;)

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #17 στις: 16/11/06, 02:10 »
Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια! Τους στίχους στο συγκεκριμένο τραγούδι, τους έχει γράψει ο Ax Wield.. Οπότε, μπορεί να σου δώσει μια ιδέα για το τι λέει!!! Να είσαι καλά!
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #18 στις: 16/11/06, 11:31 »
Ax θα τα πούμε από κοντά φιλαράκι σίγουρα και θα έχω μαζί μου να ακούσετε και άλλα δικά μας με τη νέα μίξη όμως......καλή συνέχεια μάγκες. Βλέπω συγκεντρώνετε πολύ ενθαρυντικά σχόλια και χαίρομαι διότι το αξίζετε..... ;)
Ξέχασα να δώ σε ποιό λεπτό του κομματιού είναι το lead που λέγαμε.... >:(
Μιλάμε ξανά εμείς :)

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #19 στις: 16/11/06, 23:01 »
Προς verdict94: ΟΚ φίλε μου...ανυπομονώ...CU!!! :)

Προς parlats: Να είσαι καλά και ευχαριστούμε για τα όμορφα σχόλια...χαίρομαι που σου άρεσε η δουλειά μας...κάτι τέτοια ακούμε και παίρνουμε δύναμη για να γίνουμε καλύτεροι!!! Μείνε συντονισμένος καθώς σε λίγο καιρό θα έχουμε ανεβάσει κι άλλα...τα λέμε!!

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #20 στις: 17/11/06, 10:50 »
To βρήκα. Είναι ακριβώς στο 3:00.... ;D

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #21 στις: 17/11/06, 23:42 »
Ναι, η αλήθεια είναι πως αυτό βγήκε λίγο πιο χύμα από τα υπόλοιπα... ;D

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #22 στις: 18/11/06, 04:07 »
Τι να κάνω ρε παιδιά? Δεν είμαι lead guitarist!!!!!!!! :'(
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #23 στις: 20/11/06, 10:26 »
Να γίνεις!!!!!!!!!!!!! :)
Ξεκίνα αγόραρε.....η μελέτη είναι μια διεστραμένη απόλαυση.
Αν δεν σεβαστείς εσύ το υλικό σου ώστε να το αποδώσεις καλύτερα (και πάντα χρειάζεται μελέτη γι'αυτό) τότε ποιός θα το κάνει??? ;)
Είμαι σίγουρος ότι το καταλαβαίνεις αυτό....φαίνεται από τον τρόπο που αντιμετωπίζετε το υλικό σας.....το οποίο είναι πολύ προσεγμένο! Τίποτα δεν πρέπει να μένει στην τύχη....οπότε ούτε τα σόλο.....
Τα ξαναλέμε....το έχω στην cdιέρα μου πάλι σήμερα οπότε κάτι θα ξαναπούμε εμείς.....
Keep on....

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #24 στις: 20/11/06, 16:41 »
Καλά σίγουρα! Απλά εμένα μου αρέσουν το πιο χύμα solo, ξέρεις, πάνω σε jamming και τέτοια ενώ ο Ax_Wield κάθεται και τα μελετάει.. Άμα αρχίσω και το πειράζω το solo μου ξυνίζει.. Το συγκεκριμένο σημείο δεν είναι στο στύλ μου και επειδή δεν έχω συνηθίσει να παίζω έτσι, το ψιλουάμησα!! Μου αρέσει πολύ η rhythm κιθάρα και πιστεύω ότι αυτό φαίνεται στο τραγούδι! Θα τα πούμε εμείς, δεν υπάρχει περίπτωση! :)
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
9415 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/04, 11:26
από Holy Diver
29 Απαντήσεις
10607 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/06, 21:39
από penoktonos
3 Απαντήσεις
3421 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/08, 23:50
από 7
6 Απαντήσεις
3946 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/08, 19:30
από Garvin
72 Απαντήσεις
27357 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/10, 22:11
από ed_hunter
0 Απαντήσεις
1639 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/12, 13:53
από alexhs232
4 Απαντήσεις
3191 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/12, 21:36
από Βραζίλης
12 Απαντήσεις
5239 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/13, 22:45
από vaig3
27 Απαντήσεις
7612 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/15, 20:45
από sfanfan
4 Απαντήσεις
21308 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/16, 20:15
από Gildor