Αποστολέας Θέμα: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?  (Αναγνώστηκε 6600 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Blacksheepιος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 367
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
 ??? ???
ενισχυτης harley benton HB-40B
link thomann
Λεσπολιαρης αταλαντος κιθαροπαιχτικος αμνος.

Αποσυνδεδεμένος .

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 143
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #1 στις: 27/09/08, 04:43 »
Ολα τα προιοντα της Harley Benton ειναι τοσο φθηνα, εξαιτιας της χαμηλης ποιοτητας (ποσο χαμηλης παντως δεν το γνωριζω).
IN GRIND WE CRUST

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #2 στις: 27/09/08, 17:51 »
Ε γενικά ακούγεται ότι ειναι λίγο καυσόξυλα...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #3 στις: 27/09/08, 17:58 »
Ε, εντάξει, αν είναι για αρχάριο για εξάσκηση στο σπίτι είναι μια χαρά.
"entry-level" που λένε οι ξένοι...

Ας είναι και συναρμολογούμενος, σε κιτ, τι πειράζει; (Στυλ ΙΚΕΑ  ;D)

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #4 στις: 13/10/08, 21:41 »
Τον ειχα παρει για μια φιλη μου... την παλευει για εξασκηση στο σπιτι για αρχαριο, αλλα τιποτα παραπανω... μετα απο λιγο καιρο θα θελει αλλαγη, οποτε αν εχεις σκοπο να προχωρησεις καλο θα ειναι να μαζεψεις χρηματα και να παρεις κατι καλυτερο τωρα, που θα εχει χρησιμοτητα και αργοτερα (γιατι τον μπεντον θα κοιτας που να τον πεταξεις, πεταμενα λευτα αν προχωρησεις δηλαδη).
Τωρα αν θελεις απλα να γρατζουνας μια φορα τον μηνα, ή χρειαζεσαι επειγοντως ενισχυτη και δεν μπορεις να διαθεσεις περισοτερα ουτε σε λιγο καιρο, τοτε χτυπα τον, γι'αυτο θα σε ικανοποιησει.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #5 στις: 13/10/08, 22:02 »

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #6 στις: 13/10/08, 22:26 »
Αυτό τον ενισχυτή πήρε ένας φίλος μου πριν περίπου ένα χρόνο. Για εξάσκηση στο σπίτι είναι οκ δεν είναι τίποτα το τρελό, αλλά δεν ακούγεται και άσχημα, αλλά η χρήση του περιορίζεται εκεί κατά τη γνώμη μου...

Αποσυνδεδεμένος bihlas87

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #7 στις: 21/10/08, 19:03 »
εγω πηρα εναν bt108 τζαμπα απο καποιο καταστημα που χρωστουσε κατι ψιλα στον πατερα μου. δυστυχως 15 watt για μπασο δεν αρκουν ουτε για εξασκηση. με την ενταση στο 3 τριζει. ριξε μια ματια στο bxl450 ultrabass. πολυ καλη τιμη για τα χαρακτηριστικα του

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #8 στις: 21/10/08, 20:19 »
Φανταζεσαι να μην ειχε γιο κιθαριστα ο πατερας σου?  ;)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #9 στις: 22/10/08, 01:35 »
Θα χε έναν πολύ τυχερό ανιψιό, βαφτιστήρι, γειτονάκι...κάτι τεσπα.... ;D

Αποσυνδεδεμένος morpheas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #10 στις: 22/10/08, 15:36 »
Όντως φίλε μου(όπως είπε και ο bihlas87) κοίτα για τον μπέρινγκερ βχλ450... είναι πολύ καλή επιλογή.. κι εγώ πρόσφατα αυτόν αγόρασα ;)!

Αποσυνδεδεμένος Blacksheepιος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 367
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #11 στις: 27/10/08, 12:33 »
Παιδια,μια θερμη παρακληση.

Επειδη σκοπευω να παραγγειλω απο τον Θωμα,και ειμαι στο διλημμα να χρησιμοποιησω πιστωτικη η οχι,
ειχατε ποτε κανενα προβλημα σχετικα με την ασφαλεια δεδομενω κατα την αγορα απο thomman με πιστωτικη?
Λεσπολιαρης αταλαντος κιθαροπαιχτικος αμνος.

Αποσυνδεδεμένος grmako

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #12 στις: 27/10/08, 13:33 »
Εγώ και καμια 10αριά φίλοι μου ποτέ δν είχαμε πρόβλημα!!! Μας έχουν φέρει πολλά προιόντα και όλα πήγαν ρολόι!!

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #13 στις: 27/10/08, 14:05 »
Και γω αγορασα περσι μια ηλεκτρικη απο τον Θωμα και μαλιστα η εξυπηρετηση ηταν αψογη.Μαλιστα Ελληνας της ομογενειας με εξυπηρετησε.Αγγελοπουλος λεγεται.Οποτε μην μασας... ;)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #14 στις: 30/10/08, 11:22 »
οι "Μπεχριντζερ" (οπως τους ειδα γραμμενους σε αγγελια στην χρυση ευκαιρια ) παντως ειναι οτι πρεπει για practice με λιγα λεφτα! Τεσταρα τον 40αρι και τον 60αρι και ειναι μια χαρα με ωραιο καθαρο ηχο.. Απο κει και υστερα εχει να κανει με τις απαιτησεις του καθενος.. Κατι που ισχυει και στα οργανα περα απο τους ενισχυτες.. Καποιοι θελουν το βαρβατο οργανο και τον βαρβατο ενισχυτη για να παιξουν, ελαχιστοι απο αυτους παιζουν ανταξια (ισως) του εξοπλισμου τους, αλλοι οχι (μιας και οι περισσοτεροι βελτιωνουν το παιξιμο τους οχι με practice αλλα με αγορα οργανου) , και αλλοι παιρνουν το φτηνοτερο που θα βγαλει αυτο που χρειαζονται και το λιωνουν να βγαλει το maximum του.. Νιωθω ωραια που φτανω τα cort-ακια μου , καποιες φορες, στα maximum τους , ενω θα ενιωθα ασχημα εαν ειχα σκασει χοντρα λεφτα για καποιο βαρυ οργανο, και δεν χρησιμοποιουσα ουτε το μισο απο αυτο.. Π.χ. για να παιξεις walking να παρεις ενα οργανο με βαρβατο EQ, η για να μαθεις να slap-αρεις να αγορασεις το μπασο του Marcus, και να το βαλεις το καημενο να παιζει ταφ-τουφ κι ενναλαξ!!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #15 στις: 30/10/08, 11:38 »
μ'αρέσει που λυπάσαι και πονάς τα όργανα ogyon21 αλλά μν κατηγορείς κάποιον που πήρε το όργανο που ήθελε για χρόνια έστω κι αν δν μπορεί να το φτάσει στο μάξιμούμ του...
γιατί του λες: όχι, εσύ είσαι παίχτης level 7 πχ, δν δικαιούσαι Gibson Flying V....
η Gibson, καλά να ναι, μπορεί να φτιάξει πάρα πολλές Flying V... :P

πσ.το παράδειγμα τυχαίο...

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #16 στις: 30/10/08, 12:23 »
Να συμφωνησω και γω με τον φιλτατο Ogyon ως προς τα Μπεχριντζερ( χα χα...κορυφαιος!).Ειναι ως προς τα λεφτα τους πολυ καλα και αξιοπιστα.Εχω και γω εναν 60αρη και με εχει βγαλει μεχρι και σε λαιβ ασπροπροσωπο.Βεβαια δεν εχει τον σουπερ ηχο...αλλα καλυπτει τις αναγκες μου.

Τωρα ως προς το αν καποιος εχει ενα αλφα παιξιμο ανταξιο του εξοπλισμου του.Αυτο ειναι μια σκεψη η οποια με βρισκει 50-50.Δλδ..σιγουρα καλυτερα να μην αγοραζει κανεις πολυ ακριβο εξοπλισμο αμα δεν μπορει να τον αξιοποιησει.Απο την αλλη σκεφτομαι βεβαια..αμα καποιος εχει οικονομικη ανεση..γιατι να μην παρει και κατι πιο ακριβο που θα του βγαλει πιθανον καλυτερο ηχο και θα το ευχαριστηθει και περισσοτερο?Οποτε θα λεγα οτι μαλλον εξαρταται απο παραγοντες οπως..οικονομικη ανεση..επαγγελματικες μουσικες βλεψεις..η απλα να γουσταρει καργα ο "καλλιτεχνης"  ;D

It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #17 στις: 01/11/08, 11:54 »
Να συμφωνησω και γω με τον φιλτατο Ogyon ως προς τα Μπεχριντζερ( χα χα...κορυφαιος!).Ειναι ως προς τα λεφτα τους πολυ καλα και αξιοπιστα.Εχω και γω εναν 60αρη και με εχει βγαλει μεχρι και σε λαιβ ασπροπροσωπο.Βεβαια δεν εχει τον σουπερ ηχο...αλλα καλυπτει τις αναγκες μου.

Τωρα ως προς το αν καποιος εχει ενα αλφα παιξιμο ανταξιο του εξοπλισμου του.Αυτο ειναι μια σκεψη η οποια με βρισκει 50-50.Δλδ..σιγουρα καλυτερα να μην αγοραζει κανεις πολυ ακριβο εξοπλισμο αμα δεν μπορει να τον αξιοποιησει.Απο την αλλη σκεφτομαι βεβαια..αμα καποιος εχει οικονομικη ανεση..γιατι να μην παρει και κατι πιο ακριβο που θα του βγαλει πιθανον καλυτερο ηχο και θα το ευχαριστηθει και περισσοτερο?Οποτε θα λεγα οτι μαλλον εξαρταται απο παραγοντες οπως..οικονομικη ανεση..επαγγελματικες μουσικες βλεψεις..η απλα να γουσταρει καργα ο "καλλιτεχνης"  ;D



Δεν το συζηταω το οτι ειναι θεμα οικονομικης αποψης, αλλα ρε παιδες να προτεινουμε (οπως βλεπω παρα πολυ συχνα να γινεται) σε "νεους" στο αθλημα να παρουν ακριβο οργανο δεν ειναι κριμα.. Δεν με καιει κι αν ειναι ο γιος του Λατση. Παραμενει κριμα.. Παρε το φτηνο - Καλο (εννοειται οτι τα χρεπια δεν πρεπει να αγοραστουν για κανενα λογο οσο καλα/σκατα κι αν παιζεις, μιας και χαλανε και τα χερια) , μαθε επανω του, κι αν δεν σε καλυπτει, η εαν τελος παντων φτασεις σε ενα σημειο στο οποιο σε περιοριζει ο ηχος η οι δυνατοτητες του οργανου, η εαν οντως βρε παιδι μου πεις, τοσο καιρο παλευω με το μπασο, τωρα νιωθω ενγκ**λος enough για να αγορασω και το Stingray, κι ας παιζω μεταλλο, το τι να σου πω , παρτο..
Φυσικα αυτο ειναι οντως υποκειμενικη αποψη, αλλα για παραδειγμα ο τροπος που σκεφτηκα τον τελευταιο καιρο ηταν ο εξης.. "Για να παρω ενα καλυτερο μπασο απο αυτο στο οποιο βρισκομαι, και δεν εννοω καλυτερο λογω υψηλοτερης τιμης, αλλα πραγματικα να εχει καλυτερο playabily και τοσο καλυτερο ηχο που η αλλαγη μαγνητων να μην αρκει, παρα να χρειαζεται ξυλα διαφορετικα, χρειαζεται με τις τιμες που καταφερνω να παρω, απο 1200 και πανω.. Θα αποδοσω ωστε να νιωσω οτι αξιζε που τα εσκασα? Τελικα αυτο που εκανα, ηταν να παρω μια ηλεκτρονικη Drum αντιστοιχων χρηματων.. Περα απο την εκμαθηση τυμπανων που παντα το ειχα σαν βλεψη, το παιξιμο μου στο μπασο βελτιωθηκε ακραια." Τωρα θα μου πειτε απο την πολη ερχομαι και στην κορυφη πατζουρι, αλλα ηθελα να την μοιραστω την ανισσοροπια μου!!!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Πολυ φθηνος για να ειναι 'αληθινος'?
« Απάντηση #18 στις: 03/11/08, 16:23 »
Παρτε οτι γουσταρετε και μπορειτε και μην σκεφτεστε τιποτα!
Και ναι, εχουν τρελες διαφορες μηχανημα απο μηχανημα... μου ειχε ερθει πριν λιγο καιρο μια καινουργια κιθαρα, τη βγαζω με χαρα απο τη θηκη και την βαζω σε ενα ενισχυτη που ειχα ευκαιρο εκεινη τη στιγμη, (ΚΑΛΟ τρανζιστορατο ενισχυτη, οχι χρεπι)... πολυ ωραιος ηχος, βουτυρο η κιθαρα, αλλα pinched harmonics πουθενα, ακουστικα τις ακουγα αλλα ο ενισχυτης δεν εβγαζε κατι... ωχ λεω, θελει νεες χορδες και ρυθμισεις κτλ... τη βαζω καπακι στον μπογκνερ και ως δια μαγειας οι αρμονικες τσιριζαν ασταματητα σε ολο το πλατος και μηκος της ταστιερας!
Οποτε ναι, ενα καλο μηχανημα ΚΑΝΕΙ διαφορα, ασχετα με το επιπεδο του παιχτη.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πολύ καλό!!

Ξεκίνησε από Britney Βιβλίο Εντυπώσεων

8 Απαντήσεις
4503 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/02, 20:56
από Αδιάκριτος
36 Απαντήσεις
12114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/06, 22:02
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
25 Απαντήσεις
8452 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/06, 22:56
από stavros75
1 Απαντήσεις
2596 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/08, 15:06
από Neikos
7 Απαντήσεις
4109 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/09, 16:34
από paolo_guitar
7 Απαντήσεις
2830 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/10, 23:17
από Black_BattleDragon
6 Απαντήσεις
3058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/10, 23:24
από armagedon
1 Απαντήσεις
1615 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/10, 09:03
από Lo.Lee.Ta
2 Απαντήσεις
2562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/11, 13:27
από Μelexdy
46 Απαντήσεις
33623 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/16, 07:47
από saved