Αποστολέας Θέμα: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία  (Αναγνώστηκε 47375 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοίταξε τον ήλιο και νοιώσε αυτό που νοιώθω
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #75 στις: 03/08/06, 19:53 »
Ιανέ τίποτα δεν αλλάζει.Μένουν όλα στάσιμα ή βαίνουν προς το χειρότερο.Και πάλι σου συστήνω προσεκτική και ανοιχτόμυαλη ανατροφή των παιδιών σου και τίποτα περισσότερο
Ελευθερία είναι να είσαι αέρας και οι άλλοι να μην σε αναπνέουν

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #76 στις: 03/08/06, 20:14 »
Ιανέ τίποτα δεν αλλάζει.Μένουν όλα στάσιμα ή βαίνουν προς το χειρότερο.Και πάλι σου συστήνω προσεκτική και ανοιχτόμυαλη ανατροφή των παιδιών σου και τίποτα περισσότερο

Οι ολλανδοι παντως λενε οτι επιτρεπουν την υπαρξη του κομματος και την συμμετοχη του στις εκλογες για να δουν ποση εκταση εχει το προβλημα (απο τον αριθμο των ψηφων που θα παρουn, υποθετω ) και για να το εχουν στην δημοσιοτητα και αρα υπο ελεγχο (οπως εχουν κανει περιπου και με τα ναρκωτικα)...
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #77 στις: 04/08/06, 00:07 »
Ιανέ τίποτα δεν αλλάζει.Μένουν όλα στάσιμα ή βαίνουν προς το χειρότερο.Και πάλι σου συστήνω προσεκτική και ανοιχτόμυαλη ανατροφή των παιδιών σου και τίποτα περισσότερο

Την ξαναείδα την παρατήρησή σου φίλε μου για την ανατροφή του παιδιού μου.
Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Ωστόσο, αν προσπαθείς να μου πεις κάτι, καλύτερα να μου το πεις ευθέως γιατί δεν σε αντιλαμβάνομαι.
Ο καθένας ανατρέφει τα παιδιά του αναλόγως της παιδείας και της καλλιέργειας που ο ίδιος διαθέτει, της ιδιοσυγκρασίας και των προσωπικών βιωμάτων του.
Προσωπικά προσπαθώ να κάνω το καλύτερο. Το μέλλον θα δείξει αν αυτό είναι αρκετό ή όχι.
Αν έχεις όμως, εξ ιδίας πείρας, κάποια πρακτική συμβουλή να μου δώσεις, είμαι όλος αυτιά.
Αυτό, ωστόσο, το  "τίποτα δεν αλλάζει. Μένουν όλα στάσιμα ή βαίνουν προς το χειρότερο" είναι μοιρολατρικό και πεσσιμιστικό και δεν αποτελεί καλή τοποθέτηση για κάποιον που επιθυμεί να διαπαιδαγωγήσει ζωντανούς, δραστήριους, μαχητικούς, αξιοπρεπείς και πολιτικοποιημένους νέους ανθρώπους.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/08/06, 00:09 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #78 στις: 04/08/06, 09:32 »
Άλλο να συνουσιάζονται δυό παιδιά, έστω κι ανήλικα (αυτό είναι μέσα στη φύση του ανθρώπου) κι άλλο να εκμεταλλεύεται σεξουαλικά και ουσιαστικά να βιάζει ένας ενήλικας ένα παιδάκι 12, 14 ή 16 ετών.

Από αυτό φαίνεται οτι θα αποδεχτείς να συνουσιαστεί η κόρη σου (δεν ξέρω αν έχεις) στην αρχή της εφηβείας, με κάποιον <18 χρόνων αλλά όχι με >18 χρόνων. Το αποτέλεσμα στην κόρη σου θα είναι το ίδιο, αλλά η οργή σου θα είναι ανάλογη της ηλικίας του ερωτικού συντρόφου, αν είναι >18.

Τώρα άμα ο ένας είναι 17 κι ο άλλος 19, δεν νομίζω ότι θα υπάρξει κάποιος που θα έχει την απαίτησει να τιμωρηθεί κανείς.

Πού τραβάς τη γραμμή; 13 με 17.5 είναι ΟΚ; 13 με 18.5; 16 με 25; 17.5 με 30; 18 με 40; 20 με 60;
Τα πράγματα στη ζωή είναι λίγο ή πολύ σχετικά, αλλά οι νόμοι είναι απόλυτοι, κι εδώ είναι η δυσκολία.

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #79 στις: 04/08/06, 14:43 »
Βρε Βασίλη, κάποια στιγμή θα πρέπει να μπαίνουν όρια, φραγμοί.
Στο ξανάπα: άλλο πράγμα η ερωτική σχέση δυό νέων παιδιών (όχι δεν θα επιθυμούσα να συνάψει σεξουαλικές σχέσεις η κόρη μου στην αρχή της εφηβείας της, αλλά αν ο ερωτικός της σύντροφος ήταν κι αυτός έφηβος δεν θα το θεωρούσα εγκληματικό) κι άλλο η σεξουαλική εκμετάλλευση ενός ανηλίκου.
Μην διυλίζεις τον κόνωπα, καταλαβαίνεις τι είναι αυτό που λέω. Όταν ένας άντρας πηγαίνει με ένα παιδάκι, αυτό είναι συμπεριφορά ανήθικη κι εγκληματική και θα πρέπει να τιμωρείται αμίληκτα.
Άλλο η ελευθερία, άλλο η ασυδοσία. Εγώ δεν εβαλα όριο την ηλικία των 18. Αλλά από την ώρα που η πολιτεία αναγνωρίζει το όριο αυτό ενηλικίωσης, μπορεί πλέον ο καθένας να επιλέξει την ηλικία του ερωτικου του συντρόφου. Αν ένας/μια νέος/νεα θέλει να πάει μ' ένα χούφταλο 80 χρονών είναι δικαίωμά του/της. Αντιαισθητικό μεν, αλλά όχι κι ανήθικο.
Τα παιδιά μας, όμως, ΠΡΕΠΕΙ να τα προστατεύουμε, ακόμη κι αν αυτό καμιά φορά μπορεί και να μεταφράζεται από τα ίδια σαν κηδεμόνευση, αυταρχισμός και περιορισμός της ελευθερίας τους.
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοίταξε τον ήλιο και νοιώσε αυτό που νοιώθω
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #80 στις: 04/08/06, 19:23 »
Ιανέ τίποτα δεν αλλάζει.Μένουν όλα στάσιμα ή βαίνουν προς το χειρότερο.Και πάλι σου συστήνω προσεκτική και ανοιχτόμυαλη ανατροφή των παιδιών σου και τίποτα περισσότερο

Την ξαναείδα την παρατήρησή σου φίλε μου για την ανατροφή του παιδιού μου.
Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Ωστόσο, αν προσπαθείς να μου πεις κάτι, καλύτερα να μου το πεις ευθέως γιατί δεν σε αντιλαμβάνομαι.
Ο καθένας ανατρέφει τα παιδιά του αναλόγως της παιδείας και της καλλιέργειας που ο ίδιος διαθέτει, της ιδιοσυγκρασίας και των προσωπικών βιωμάτων του.
Προσωπικά προσπαθώ να κάνω το καλύτερο. Το μέλλον θα δείξει αν αυτό είναι αρκετό ή όχι.
Αν έχεις όμως, εξ ιδίας πείρας, κάποια πρακτική συμβουλή να μου δώσεις, είμαι όλος αυτιά.
Αυτό, ωστόσο, το  "τίποτα δεν αλλάζει. Μένουν όλα στάσιμα ή βαίνουν προς το χειρότερο" είναι μοιρολατρικό και πεσσιμιστικό και δεν αποτελεί καλή τοποθέτηση για κάποιον που επιθυμεί να διαπαιδαγωγήσει ζωντανούς, δραστήριους, μαχητικούς, αξιοπρεπείς και πολιτικοποιημένους νέους ανθρώπους.


Να με συνχωρείς αν αντιλήφθηκες τα παραπάνω ως μοιρολατρικά.Αρκεί να σου πώ οτι εγώ προσωπικά τ'αντιλαμβάνομαι ως ρεαλιστικά.Γνωρίζεις πολύ καλά οτι πλέον ανήκουμε στην ''σιδηρά γενιά''(Ερμής ο Τριςμέγιστος μιας και σ'απασχολεί αρκετά η αρχαία Ελλάδα) και ίσως σύμφωνα με τις  -πολλών σοφών- επισημάνσεις και προβλέψεις, αποτελούμε το τελευταίο στάδιο της ανθρώπινης ύπαρξης.Επιπλέον είμαστε πολύ περισσότερο ασυνείδητοι και είναι φυσικό και επόμενο αυτό.Απλώς σύγκρινε τις εποχές(Σύγχρονη και Αρχαία).
Εξ'ιδίας πείρας μπορώ να σου προτείνω την ανατροφή των παιδιών σου όχι μόνον δια της προσωπικής σου καλλιέργειας και παιδείας αλλα και δια της παιδείας διαφόρων ανθρώπων συνομηλίκων σου και μή.Φαίνεσαι καλλιεργημένος άνθρωπος και καλό θα ήταν ν'αποτελέσεις πρότυπο του παιδιού σου.Το παιδί σου άραγε θα παραδειγματιστεί απο εσένα ή θα στραφεί σε διάφορα άλλα ''πρότυπα''.Γνωρίζοντας ένα παιδί την σκοτεινή πλευρά των πραγμάτων λές να καταληγει στο τέλος ζημιωμένο;Ποτέ!Αρκεί εσύ ο ίδιος να του δείχνεις το κάθε ''στραβό'' και την αληθινή και συνειδητή σου στάση απέναντι σε αυτό
Ελευθερία είναι να είσαι αέρας και οι άλλοι να μην σε αναπνέουν

Αποσυνδεδεμένος sun

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοίταξε τον ήλιο και νοιώσε αυτό που νοιώθω
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #81 στις: 04/08/06, 19:27 »
Ιανέ τίποτα δεν αλλάζει.Μένουν όλα στάσιμα ή βαίνουν προς το χειρότερο.Και πάλι σου συστήνω προσεκτική και ανοιχτόμυαλη ανατροφή των παιδιών σου και τίποτα περισσότερο

Οι ολλανδοι παντως λενε οτι επιτρεπουν την υπαρξη του κομματος και την συμμετοχη του στις εκλογες για να δουν ποση εκταση εχει το προβλημα (απο τον αριθμο των ψηφων που θα παρουn, υποθετω ) και για να το εχουν στην δημοσιοτητα και αρα υπο ελεγχο (οπως εχουν κανει περιπου και με τα ναρκωτικα)...

Κατ'εμέ σωστή κίνηση εάν είναι έτσι και ακόμα πιο σωστή εάν διεξάγονταν και ένα δημοψήφισμα περι αυτού.Τι λές Ιανέ;Ξέρεις...όπως γινόταν στην αρχαία Ελλάδα
Ελευθερία είναι να είσαι αέρας και οι άλλοι να μην σε αναπνέουν

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #82 στις: 12/08/06, 02:05 »
Τα παιδιά θα πρέπει να ασχολούνται με τη μόρφωση και το παιχνίδι!
Πως θα μεγαλώσουν χωρίς ψυχολογικά προβλήματα όταν τα παρασύρουν σεξουαλικά με λόγια ή και παραισθησιογόνα?
Άλλωστε πως ξέρουν τα παιδιά τι είναι το σεξ?
Επόμενο είναι να μπορείς να παρασύρεις εύκολα τα παιδιά.
Ρε τιμωρία που τους χρειάζεται  >:(

Δε μπορούμε να τα αφήσουμε όλα ελεύθερα.το κράτος οφείλει να απαγορεύει κάποια πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος fallen_angel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να σαι καλα ρε ζωη που οτι αγαπω μου παιρνεις εσυ.
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #83 στις: 13/08/06, 01:12 »
Ο Χριστος...Ειναι δυνατον τοση διαστροφη;Ειναι και παραειναι θα μου πεις..Γιατι δεν ανοιγουμε ολοι ενα λακκο να περσουμε μεσα δεν καταλαβαινω... Πολυ διαστροφη στον κοσμο. Η απορια μου απ οσα λες ειναι αν υπαρχει και νομος για το σε τι ηληκια πρεπει να πη*****στε! Μεχρι τοτε τι μας το ραβουν δλδ? Τεσπα. Αυτο δεν ξερα! Τωρα τι να πω..απο την Ολλανδια τι περιμενες? αυτα δεν ειναι φιλελευθερισμοι μεγαλε, πορνοδιαστροφικα μυαλα ειναι που θελουν να μας γα** νε καθε τροπο. Πολυ τα χω παρει τωρα! Το 67% μη σου πω οτι ειναι και πολυ λιγο.. Σε ολες τις χωρες -πλην της δικης μας βεβαια- ο λαος δειχνει το πειόν του κρατους.Αφου συμφωνουν και ειναι τα ιδια σκατα καλα κανουν και ιδρυουν κομμα.Δε ξερω αν θα αρεσει σ'αυτο 67%, μοναχα, αυριο, οταν θα του πηδηξουν το 7χρονο παιδι του. Οσο αφορα την Ελλαδα,μη το ψαχνεις,εμεις τετοιοι μα**κες που μαστε θα ανοιξουμε και τα ποδια προκειμενου να μαστε καλα με τους φιλους μας τους Αμερικανους,Εβραιους,Ολλανδους και καθε καρυδιας καρυδι.Αλλα ας τολμησουν και τα λεμε.Κρεμασμενοι στο Συνταγμα ολοι τους. >:( >:(
« Τελευταία τροποποίηση: 13/08/06, 21:40 από stefi_g »
Που ανηκει η ζωη μου κι οτι αγαπησα με την ψυχη μου...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #84 στις: 13/08/06, 02:28 »
Κρεμασμενοι στο Συνταγμα ολοι τους. >:( >:(

Σιγά τα αίματα παιδιά...ένας ένας τις τσεκουριές, όπως έχει γίνει και με τόσες άλλες σκανδαλώδεις περιπτώσεις στο παρελθόν. :p

Αποσυνδεδεμένος Distorted

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #85 στις: 17/08/06, 22:26 »
Κρεμασμενοι στο Συνταγμα ολοι τους. >:( >:(

Σιγά τα αίματα παιδιά...ένας ένας τις τσεκουριές, όπως έχει γίνει και με τόσες άλλες σκανδαλώδεις περιπτώσεις στο παρελθόν. :p
Ναι.Γιαυτο καντε αυτο που κανετε καλυτερα,κοιμηθειτε.

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #86 στις: 17/08/06, 23:22 »
Άντε να δούμε τι άλλη π@π@ριά θα ακούσουμε...
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #87 στις: 20/10/06, 10:35 »
Μετα απο αποφαση του Διεθνους Δικαστηριου της Χαγης, η Ολλανδικη κυβερνηση αναγνωρισε και επισημα το κομμα αυτο που εχει σαν στοχους:
- την νομιμοποιηση της σεξουαλικης επαφης μεταξυ ενηλικων και ανηλικων απο 12 ετων
-την νομιμοποιηση κατοχης παιδικου πορνογραφικου υλικου για προσωπικη χρηση
-επισης ειναι αντιθετοι σε καθε νομοθεσια που απαγορευει την σεξουαλικη επαφη ανθρωπων με ζωα..
Στη Φινλανδια μαζευονται υπογραφες με στοχο την καταστολη της δρασης του εν λογω κομματος.
Οποιος θελει μπορει να υπογραψει στο site http://www.hamogelo.gr .

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #88 στις: 20/10/06, 12:05 »
Μετα απο αποφαση του Διεθνους Δικαστηριου της Χαγης, η Ολλανδικη κυβερνηση αναγνωρισε και επισημα το κομμα αυτο που εχει σαν στοχους:
- την νομιμοποιηση της σεξουαλικης επαφης μεταξυ ενηλικων και ανηλικων απο 12 ετων
-την νομιμοποιηση κατοχης παιδικου πορνογραφικου υλικου για προσωπικη χρηση
-επισης ειναι αντιθετοι σε καθε νομοθεσια που απαγορευει την σεξουαλικη επαφη ανθρωπων με ζωα..
Στη Φινλανδια μαζευονται υπογραφες με στοχο την καταστολη της δρασης του εν λογω κομματος.
Οποιος θελει μπορει να υπογραψει στο site http://www.hamogelo.gr .

Εγώ την έστειλα την ψήφο μου... Ελπίζω να γίνει κάτι.
Αυτοί οι άνθρωποι είνσι απαίσιοι.

Αποσυνδεδεμένος Joe Santriani

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • ''Here i am on the road again''
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #89 στις: 20/10/06, 12:15 »
 >:( >:( >:( Δυστηχος για αλλη μια φορα ολα πανε να γινουν ''νομιμα''.Πρεπει καποιος
να βαλει μια ταξη.Πρεπει να αντιδρασουμε σ'άυτο που πανε να κανουν.Ντροπη.Βεβαια τα θελω και η μοδα
της κοινωνιας που και εμεις ειμαστε ενα μερος της επιτασει ''προοδο'',προοδο στην ανωμαλια του ατομου.Αυτα που βλεπουμε ειναι αποτελεσματα μιας επαναπαυσης,ειναι αποτελεσματα ενος πολυ βαθυτερου και τεραστιου κοινωνικου προβληματος.  ολοι  ειμαστε υπευθυνοι. Η ΑΝΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΝΟΧΗ  , >:( >:( >:(
Metallica

Αποσυνδεδεμένος btwh

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I wish I knew now what I will learn tomorrow
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #90 στις: 20/10/06, 12:39 »
Νιώθω απίστευτη οργή και θλίψη! Νομιμοποίηση άρρωστης συμπεριφοράς ανθρωποειδών σε αναζήτηση λείας! Τι απόλυτη ξεφτίλα είναι αυτή!!!! >:(


...and the hits just keep on coming...

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #91 στις: 20/10/06, 13:45 »
Εγώ θα επιμείνω ότι με τη φίμωση έστω και της πιο αηδιαστικής άποψης, μετατρέπουμε τους φορείς της σε "θύματα", και κάτι τέτοιο θα ήταν πολύ πιο επικίνδυνο. Για εμένα, το να λες πρέπει να είναι νόμιμο (ό,τι και να είναι αυτό που λες). Όταν κάνεις όμως, πρέπει να πέφτει τσεκούρι. Τί ακριβώς φοβόμαστε? Μην και παρασύρουν τον γενικότερο πληθυσμό να υποστηρίξουν τις παιδόφιλες απόψεις τους? Κάτι τέτοιο απλά δηλώνει ότι θεωρούμε τον κόσμο όχι απλά ζώα (γιατί στην τελική μέχρι και τα ζώα προστατεύουν τα μικρά τους), αλλά παντελώς στερημένο από κάθε ίχνος άποψης, κριτικής ικανότητας, ιδανικών κλπ. Τρομαχτική μια τέτοια σκέψη... αν είμαστε τόσο άβουλοι που πρέπει να σκέφτεται κάποιος πριν από εμάς για εμάς για να μην ξεφύγουμε σε αυτόν τον βαθμό, τότε μήπως το να αποφασίζουμε για το μέλλον του τόπου μας (μέσω εκλογών) είναι κακή ιδέα..?

Σε κάθε περίπτωση... θεωρώ την νομιμοποίηση του κόμματος (και όχι των προτάσεών του, φυσικά) καλή κίνηση. Δεν πιστεύω ότι ο κόσμος τρώει αμάσητο ό,τι του πουλάνε, και ειδικά όταν έχει να κάνει με τα παιδιά του. Δεν πιστεύω ότι το κόμμα αυτό θα αποκτήσει ποτέ εξουσία. Αν όντως πάρει μεγάλο ποσοστό στις εκλογές (χλωμό), απλά θα δείξει το μέγεθος του προβλήματος, που λένε και οι Ολλανδοί... θα δείξει ότι έχουν πολλούς παιδόφιλους έξω από τα κάγκελα και, λογικά, θα πάρουν μέτρα για να τους βάλουν από την μέσα πλευρά... κάτι το οποίο θα ήταν ό,τι καλύτερο.

Νομίζω ότι πολλοί συγχέουν τη νομιμοποίηση του δικαιώματος αυτών των τύπων να λένε τις ιδέες τους με τη νομιμοποίηση των ιδεών τους... κάτι που φυσικά δεν έχει ισχύει, δεν έχει συμβεί (και άμα συμβεί, να μου περάσετε χαλκά στη μύτη και να με σύρετε στο Σύνταγμα). Αυτήν τη στιγμή, απλά δικαιούνται να μιλάνε θεωρητικά υπέρ της παιδοφιλίας. Λογικά, ούτε να δηλώσουν ενεργά παιδόφιλοι δεν μπορούν, γιατί η παιδοφιλία παραμένει παράνομη. Αν  πιάσουν κάποιον από αυτούς να επιδίδεται σε παιδεραστία, δεν τον καλύπτει το ότι "ιδεολογικά και θεωρητικά" αυτός υποστηρίζει την πρακτική αυτή, πάλι μέσα θα πάει.
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος V for Vasilis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #92 στις: 20/10/06, 14:03 »
Τι καθόμαστε και συζητάμε ήθελα να'ξερα...
Η παιδερεστία είναι έγκλημα.Τελεία και πάυλα.
Πέρα από "νόμους","δημοκρατίες" και φιλοσοφικές συζητήσεις του κώλου
για "διαφορετικότητες" και "ατομικά δικαιώματα".
π**άρια μάντολες.Υπάρχει και ηθική.
Μήπως υπάρχουν πολλά παιδάκια στον κόσμο που θα ήθελαν να πηδηχτούν με μαντραχαλάδες;
Δε νομίζω...!
Άρα πρόκειται για βιασμό.(ένα το κρατούμενο)
Ξέρετε τι επιπτώσεις έχει αυτή η επαφή στο σώμα ενός νέου παιδιού;
Ανεπανόρθωτες βλάβες και στις πολύ μικρές ηλικίες,ακόμα και θάνατο.
(για να μην αναφερθώ και στα ψυχολογικά τραύματα που θα έχει το παιδάκι
ΑΝ τελικά επιβιώσει απο μια τέτοια εμπειρία...)
Απλά πράγματα:
ΠΑΛΟΥΚΩΣΤΕ ΤΑ ΚΤΗΝΗ


Τα πράγματα που κατέχεις, τελικά σε κατέχουν...

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #93 στις: 20/10/06, 15:07 »
Τελικα, το κομμα αυτο δεν θα λαβει μερος στις επερχομενες εκλογες, επειδη δε συγκεντρωσε αρκετες υπογραφες (100 απο τις 500 περιπου).
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/5410970.stm

@Vagabond
Ειλικρινα, με μεγαλη δυσκολια ακολουθω τον συλλογισμο σου...
Πρωτον, το να λες κατι δεν απεχει καθολου απο το να το κανεις. Ειναι πολυ πιθανο, για να μη πω σιγουρο, τα μελη του κομματος αυτου να ειχαν τετοιου ειδους σεξουαλικες επαφες. Ειδαλλως, δεν θα μαχονταν να διεκδικουν την νομιμοτητα τους.
Δευτερον, μιλας για φοβο. Δε φοβομαστε μηπως πεισουν τους υπολοιπους Ολλανδους για τη χρησιμοτητα της παιδοφιλιας. Αυτο που φοβομαστε ειναι τον εξευτελισμο του ανθρωπινου ειδους. Πως ειναι δυνατον να νομιμοποιειται ενα κομμα του οποιου η ιδεολογια βασιζεται στην παρανομια? Οπως ειπωθηκε και σε προηγουμενο μηνυμα, ας δημιουργηθουν τοτε, με την ιδια λογικη, κομματα βιαστων, κομματα φονιαδων, κομματα εμπρηστων, κομματα εμπορων ναρκωτικων κ.ο.κ. Ειναι λογικη αυτη? Και γιατι να περιμενουμε αυτο το κομμα πως θα παει στις εκλογες, για να δουμε το μεγεθος του προβληματος? Αυτο δεν ειναι δουλεια των αστυνομικων αρχων, κυβερνησεων κλπ να το περιορισουν?
Κατα τη γνωμη μου, κανεις δεν εχει το δικαιωμα να μιλαει ουτε θεωρητικα καν περι παιδοφιλιας. Νομιζω οτι η αξιοπρεπια ειναι η ειδοποιος διαφορα του ανθρωπου με τα ζωα. Αν και τωρα που το σκεφτομαι τα ζωα δε το κανουν αυτο...μονο οι ανθρωποι το κανουν.


Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #94 στις: 20/10/06, 15:24 »
Παιδιά, να χαίρεσται που δεν μπορείτε να διαβάσετε το σαϊτ τους... Εγώ κόντεψα να ξεράσω.

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #95 στις: 21/10/06, 11:17 »
Παιδιά, να χαίρεσται που δεν μπορείτε να διαβάσετε το σαϊτ τους... Εγώ κόντεψα να ξεράσω.
ποιο ειναι και γιατι δεν μπορουμε;

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #96 στις: 21/10/06, 11:32 »
Παιδιά, να χαίρεσται που δεν μπορείτε να διαβάσετε το σαϊτ τους... Εγώ κόντεψα να ξεράσω.
ποιο ειναι και γιατι δεν μπορουμε;
pnvd.nl
Δεν μπορείτε γιατί είναι στα Ολλανδικά. Εγώ είμαι Ολλανδός, και, δυστυχώς, το διάβασα. Πραγματικά είναι φρικιαστικό.

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #97 στις: 21/10/06, 14:51 »
@Vagabond
Ειλικρινα, με μεγαλη δυσκολια ακολουθω τον συλλογισμο σου...
Πρωτον, το να λες κατι δεν απεχει καθολου απο το να το κανεις. Ειναι πολυ πιθανο, για να μη πω σιγουρο, τα μελη του κομματος αυτου να ειχαν τετοιου ειδους σεξουαλικες επαφες. Ειδαλλως, δεν θα μαχονταν να διεκδικουν την νομιμοτητα τους.
Δευτερον, μιλας για φοβο. Δε φοβομαστε μηπως πεισουν τους υπολοιπους Ολλανδους για τη χρησιμοτητα της παιδοφιλιας. Αυτο που φοβομαστε ειναι τον εξευτελισμο του ανθρωπινου ειδους. Πως ειναι δυνατον να νομιμοποιειται ενα κομμα του οποιου η ιδεολογια βασιζεται στην παρανομια? Οπως ειπωθηκε και σε προηγουμενο μηνυμα, ας δημιουργηθουν τοτε, με την ιδια λογικη, κομματα βιαστων, κομματα φονιαδων, κομματα εμπρηστων, κομματα εμπορων ναρκωτικων κ.ο.κ. Ειναι λογικη αυτη? Και γιατι να περιμενουμε αυτο το κομμα πως θα παει στις εκλογες, για να δουμε το μεγεθος του προβληματος? Αυτο δεν ειναι δουλεια των αστυνομικων αρχων, κυβερνησεων κλπ να το περιορισουν?
Κατα τη γνωμη μου, κανεις δεν εχει το δικαιωμα να μιλαει ουτε θεωρητικα καν περι παιδοφιλιας. Νομιζω οτι η αξιοπρεπια ειναι η ειδοποιος διαφορα του ανθρωπου με τα ζωα. Αν και τωρα που το σκεφτομαι τα ζωα δε το κανουν αυτο...μονο οι ανθρωποι το κανουν.


Προφανώς και δεν μπορείς να ακολουθήσεις τον συλλογισμό μου. Να το κάνω πιο λιανά λοιπόν: το να εξασφαλίζουμε ότι δεν μπορούν να μιλήσουν για τις ανώμαλες ορέξεις τους, ειναι κατά τη γνώμη μου στρουθοκαμηλισμός. Δεν το βλέπουμε, δεν το ακούμε, άρα δεν υπάρχει. Κι έτσι κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου έχοντας "κατατροπώσει" τους παιδεραστές, και κανένα πρόβλημα... ε? Στο μεταξύ αυτοί συνεχίζουν ανενόχλητοι.

Δεν βλέπω να μαζεύετε υπογραφές για να πέσουν οι αρχές περισσότερο πάνω στο πρόβλημα (το ουσιαστικό πρόβλημα, αυτό της παιδεραστίας). Ο όλος καβγάς γίνεται για το αν θα αναγνωρίσουμε ότι υπάρχουν. News flash, ό,τι και να καθόμαστε να λέμε εμείς, υπάρχουν. Μήπως να βγάζαμε το κεφάλι από την άμμο, να αναγνωρίζαμε ότι υπάρχουν και να κοιτάγαμε τί μπορούμε να κάνουμε γι'αυτό? Λέω εγώ τώρα. Εκτός αν το βασικό μας πρόβλημα είναι να μην χάνουμε "μούρη" σαν κοινωνία και όχι το να δώσουμε ένα τέλος στο πρόβλημα... γιατί αν είναι έτσι φίλε μου, το ανθρώπινο είδος δεν χρειάζεται να φοβάται μην εξευτελιστεί, έχει ήδη φτάσει στα κατώτατα επίπεδα ξεφτίλας.

Και by default αντιτίθεμαι σε κάθε απαγόρευση το λέγειν. Ναι, κατά πάσα πιθανότητα οι τύποι αυτοί κάνουν κι όλας δεν λένε μόνο. Ας τους πιάσουν να τους κλείσουν μέσα. Δηλαδή τί μου λες, ότι είναι παιδεραστές, και για τιμωρία δεν τους αφήνουμε να κάνουν κόμμα και όλα καλά? Το λύσαμε το πρόβλημα? Όχι, αυτή είναι η λύση της στρουθοκάμηλου. Δεν το βλέπουμε, άρα δεν υπάρχει.

Δεν ξέρω αν μπόρεσες να πιάσεις τον συλλογισμό μου αυτήν τη φορά, black sheep, αλλά αν όχι, φοβάμαι ότι πιο λιανά δεν μπορώ να τον κάνω.
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #98 στις: 21/10/06, 15:42 »
Βλεπω απο ειρωνικα σχολια καλα πας. Τεσπα.
Απ οτι καταλαβα, φαινεται εσυ εισαι κατα των απαγορευσεων. Εγω ειμαι υπερ. Μερικα πραγματα πρεπει να απαγορευονται. Πως να το κανουμε δε μπορει ολα να ειναι free. Sorry κιολας. Στρουθοκαμηλισμος ειναι να λεμε οτι δεν υφισταται παιδεραστια, οχι οτι δεν αφηνουμε να εκφραστουν πολιτικα οι παιδεραστες.
Λοιπον, για να τελειωνουμε με αυτο το θεμα, εγω πιστευω οτι αυτο το κομμα δεν εχει να προσφερει τιποτα, ουτε και θα λυθει κανενα προβλημα αν το αφησουμε. Απλα πραγματα. Ουτως η αλλως, εισαι ατυχη, και τελικα το κομμα αυτο δε θα κατεβει στις επερχομενες εκλογες...  Εκτος κι αν παρεις την Ολλανδικη υπηκοοτητα και σε 4 χρονια βοηθησεις την προεκλογικη τους εκστρατεια μοιραζοντας φυλλαδια και κονκαρδες ;D

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Απ: Κόμμα παιδεραστών στην Ολλανδία
« Απάντηση #99 στις: 21/10/06, 20:24 »
Ουτως η αλλως, εισαι ατυχη, και τελικα το κομμα αυτο δε θα κατεβει στις επερχομενες εκλογες...  Εκτος κι αν παρεις την Ολλανδικη υπηκοοτητα και σε 4 χρονια βοηθησεις την προεκλογικη τους εκστρατεια μοιραζοντας φυλλαδια και κονκαρδες ;D
Αυτό κατάλαβες εσύ από όσα είπα? Ε δεν έχει νόημα τότε, μιλάμε άλλη γλώσσα.
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
4702 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/04, 17:36
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
16 Απαντήσεις
5933 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/05, 16:57
από Modmor
99 Απαντήσεις
31173 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/05, 23:53
από FSL
6 Απαντήσεις
4400 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/05, 12:37
από oldnavy
13 Απαντήσεις
7097 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/05, 19:52
από Ikaros
1 Απαντήσεις
1901 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/05, 13:11
από Σ.απ.φώΣ
36 Απαντήσεις
14088 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/02, 15:56
από Αδιάκριτος
0 Απαντήσεις
1442 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/06, 14:00
από Makis808
136 Απαντήσεις
30275 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/08, 22:09
από Neikos
6 Απαντήσεις
2892 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/09, 21:23
από Garvin