Ψηφοφορία

ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥ ΣΑΝΤΑΜ

ΘΕΤΙΚΗ
2 (6.1%)
ΘΕΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΤΑΔΩΘΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ
3 (9.1%)
ΑΡΝΗΤΙΚΗ
28 (84.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 29

Αποστολέας Θέμα: Απαγχονισμος του Σανταμ  (Αναγνώστηκε 24872 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #75 στις: 10/01/07, 21:14 »
Δλδ επειδη υπαρχει η θανατικη ποινη παει να πει οτι ζουμε στον μεσαιωνα?  ???

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #76 στις: 10/01/07, 22:09 »
Μα δεν υαπρχιε λογικη ρε συ. Απαντα μου μονο σε αυτο. Ποιος ειναι σε θεση να κρινει τι αξιζει την ποινη του θανατου και αν ειναι καποιος ποια ιεναι αυτα τα κριτηρια. Δηλαδη δεν στηριζεις την θεση σου με αυτα που λες. Οποτε και να θελες να με πεισεις δεν γινεται. Η αποψη στηριζεται που?

Μα ο σανταμ πως εκρινε οτι αξιζε ο θανατος στα θυματα του? Ουτε γω το καταλαβαινω αυτο. Οτι εκανε θα παθει.
Δηλαδη οφθαλμος αντι οφθαλμου ετσι? Δεν ειπε ΚΑΝΕΙΣ και επαναλαμβανω ΚΑΝΕΙΣ οτι ο Σανταμ ηταν αγιος η οτι δεν εκανε απειρα εγκληματα κατα τις ανθρωποτητας. Ηταν ενας εκμεταλευτης ενας στιγνος ηγετης πιονι των ΗΠΑ στην αρχη που στραφηκε εναντιον τους και τον ριξανε(ενταξει αυτη ειναι μια εκδοχη βεβαια). Αλλα Ο,ΤΙ και να κανε σε κανενας δεν μπορει να πει σε ποιον αξιζει θανατος και σε ποιον οχι. Αν η αποψη σου και η θεωρια σου για την ζωη στηριζεται στο οφθαλμος αντι οφθαλμου τοτε αλλαζει το πραμα. Συγνωμη αλλα αυτο λες.

Η θανατικη ποινη εινια το πλεον βαναυσο μη απαραιτητο και κατεξοχη μεσαιωνικο μεσο. Ναι οσο ισχυει θα ζουμε σε καταστασεις μεσαιωνα και σκοταδισμου
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #77 στις: 10/01/07, 22:28 »
Τελοσπαντων, να που συμφωνουμε και σε κατι....

Και οντως η θεωρια μου αυτη ειναι, οχι παντα βεβαια αλλα δν θα κατσω να το αναλυσω.

Καληνυχτα και i rest my case.

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #78 στις: 10/01/07, 22:31 »

Η θανατικη ποινη εινια το πλεον βαναυσο μη απαραιτητο και κατεξοχη μεσαιωνικο μεσο. Ναι οσο ισχυει θα ζουμε σε καταστασεις μεσαιωνα και σκοταδισμου

Το αποσπασμα αυτο της απαντησης του Roufous εινια ακριβως αυτο που απαντω στην ερωτηση σου!!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #79 στις: 28/01/07, 15:35 »
ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. Ο ΜΠΟΥΣ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ???? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΡΕΜΑΝΕ?!?!?!?!?!?
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος CADMUS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #80 στις: 28/01/07, 23:04 »
Ποιός ο λόγος να τον κρεμάσουνε?Ήρωα θα τον κάνουνε...

Όσο για τον Σαντάμ,ο σκοταδισμός δεν έγκειται στο ότι κρεμάστηκε( όσο ακραίο κ αν είναι αυτό ).Ο σκοταδισμός και ο μεσαιωνισμός είναι στο ότι τον κρέμασαν οι ίδιοι οι απελευθερωτές του λαού του ( εδώ γελάμε έτσι σεν είναι?) και οι ίδιοι οι πρώην χρηματοδότες του...

Όποια και να ήταν η μοίρα του,ήταν κάτι που ο ίδιος ο λαός του θα έπρεπε να αποφασίσει.Όχι οι ξενόφερτοι <<σωτήρες>>του.Αυτή είναι κ η δημοκρατία που τόσο πασχίζουν να εξάγουν...

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απαγχονισμος του Σανταμ
« Απάντηση #81 στις: 29/01/07, 00:55 »
Aν υπήρχε η θανατική καταδίκη θα γινόταν σίγουρα προς όφελος των κυβερνήσεων. ::)
Όμως τώρα που δεν υπάρχει, εγκληματίες βγαίνουν όταν το καταφέρει ο δικηγόρος τους... :-\
Μεγάλο μπέρδεμα...