Αποστολέας Θέμα: Ramirez 125 anos  (Αναγνώστηκε 2787 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος blue_jazz

  • kitharίστας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξαναγύρισα στη κλασσική. Και καλά έκανα!
    • Προφίλ
Ramirez 125 anos
« στις: 09/07/08, 02:21 »
Την εν λόγω κιθάρα μπορείτε να τη βρείτε στην Ελλάδα μόνο στον Παπαγρηγορίου-Νάκα στη στοά Πεσματζόγλου (στάση Πανεπιστήμιο με μετρό). Ή τουλάχιστον έτσι νομίζω καθώς είναι ο αποκλειστικός αντιπρόσωπος της Ramirez στην Ελλάδα. Το θέμα είναι άλλο.

Η κιθάρα αυτή αποτελεί ένα μοναδικό μοντέλο της Ramirez η οποία γιορτάζει τα 125 της χρόνια. Κατασκευάζεται από το 2007 και μόνο μέχρι το 2011. Μπορείτε να την δείτε αναλυτικά εδώ. Μιλάμε για την κάτω κιθάρα. Όπως λέει και στην περιγραφή της είναι η πιο οικονομικά υποφερτή κιθάρα της Ramirez αλλά πιστέψτε πολύ υψηλής ποιότητας για τα λεφτά της. Την αγόρασα πρόσφατα μέσω Thomann καθώς την βρήκα 300€ φθηνότερα :o. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και είναι πραγματικά μια κιθάρα που δεν θες να την βάλεις πίσω στη θήκη της. Τα πράγματα είναι ακριβώς όπως λέει στην περιγραφή της και την προτείνω ανεπιφύλακτα σε όποιον ασχολείται με την κλασσική κιθάρα και θέλει να πάρει κάτι καλύτερο από την πρώτη του ή τη δεύτερή του κιθάρα. Ιδανικότατη για τα λεφτά της και κατά τη γνώμη μου καλύτερη από χειροποίητες κλασσικές που κυκλοφορούν στην αγορά.
Ζωή δεν είναι οι ανάσες που παίρνεις. Είναι οι στιγμές που σου κόβουν την ανάσα.
Οι καλοί φίλοι φαίνονται στις στενοχώριες σου. Οι πολύ καλοί στις χαρές σου.