Σελίδες:
  • #1 από modfori στις 20 Mar 2021
  • #2 από GVen στις 20 Mar 2021
  • Ωραία το παιξες....αλλά η φωνή, αν και καλή, κάλυπτε την κιθάρα. Θα θελα πιο χαμηλά το φωνητικό για ν ακούω πιο καλά την κιθάρα. Κατά τ αλλά μπράβο σου.
  • #3 από modfori στις 20 Mar 2021
  • Ωραία το παιξες....αλλά η φωνή, αν και καλή, κάλυπτε την κιθάρα. Θα θελα πιο χαμηλά το φωνητικό για ν ακούω πιο καλά την κιθάρα. Κατά τ αλλά μπράβο σου.

    σ'ευχαριστώ για την ακρόαση και για το σχόλιο.
    Ηχογραφώ με ένα μικρόφωνο ταυτόχρονα φωνή και κιθάρα αλλά στο συγκεκριμένο φαίνεται τραγουδάω πιο δυνατά (λόγω ότι είναι ψηλά σε φωνητικά το κομμάτι)  και καλύπτεται κάπως η κιθάρα . Μάλλον θα επρεπε να έχω τοποθετήσει λίγο πιο χαμηλά σε ύψος το μικρόφωνο ώστε να "πιάνει" περισσότερο κιθάρα.
     :up
  • #4 από Stratos VR στις 21 Mar 2021
  • Πολύ ωραίο το feeling με το acoustic cover. Όντως το να γράψεις με ένα μικρόφωνο ταυτόχρονα κιθάρα και φωνή δυσκολεύει αρκετά στο να φτιάξεις τις "ισορροπίες" μετά!
  • #5 από modfori στις 22 Mar 2021
  • Πολύ ωραίο το feeling με το acoustic cover. Όντως το να γράψεις με ένα μικρόφωνο ταυτόχρονα κιθάρα και φωνή δυσκολεύει αρκετά στο να φτιάξεις τις "ισορροπίες" μετά!

    σ'ευχαριστώ πολύ,
    Να σου πω την αλήθεια δεν το πολυψάχνω στην ηχογράφηση , να φανταστείς για μικρόφωνο χρησιμοποιώ ένα φτηνό που προορίζεται για ηχογράφηση οργάνων και όχι φωνής .Για επεξεργασία χρησιμοποιώ τα στοιχειώδη στο audacity . Το κέφι μου κάνω όσο πιο εύκολα μπορώ  ;)
  • #6 από Stratos VR στις 22 Mar 2021
  • Πολύ ωραίο το feeling με το acoustic cover. Όντως το να γράψεις με ένα μικρόφωνο ταυτόχρονα κιθάρα και φωνή δυσκολεύει αρκετά στο να φτιάξεις τις "ισορροπίες" μετά!

    σ'ευχαριστώ πολύ,
    Να σου πω την αλήθεια δεν το πολυψάχνω στην ηχογράφηση , να φανταστείς για μικρόφωνο χρησιμοποιώ ένα φτηνό που προορίζεται για ηχογράφηση οργάνων και όχι φωνής .Για επεξεργασία χρησιμοποιώ τα στοιχειώδη στο audacity . Το κέφι μου κάνω όσο πιο εύκολα μπορώ  ;)

    Καλά αυτό είναι και το πιο σημαντικό πράγμα, να κάνουμε το κέφι μας!
Σελίδες: