Αποστολέας Θέμα: Outlook  (Αναγνώστηκε 3500 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Outlook
« στις: 30/10/06, 15:01 »
Ενα lounge/chillout κομματι ποτυ φτιαχτηκε στις αρχες του καλοκαιριου που μας περασε. οι επιρροες απο Thievery Corporation ειναι ξεκάθαρες πιστευω. Δεν μπαινω σε τεχνικες λεπτομερειες (αν θελετε κατι μπορειτε να ρωτησετε), lead κιθαρα κ φωνητικα έκανε ο Μηνας Γεωργοπουλος, Bongos επαιξε ο Μπαμπης Κοροβεσης, ε... κ για ολα τα υπολοιπα ευθυνομαι εγω!
Μπορειτε να το ακουσετε απο τα links:
Myspace
Κιθάρα

Τα σχολια σας παρακαλω!

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Outlook
« Απάντηση #1 στις: 03/11/06, 20:39 »
Κανενας?  :'(

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Outlook
« Απάντηση #2 στις: 03/11/06, 22:24 »
Με συγχωρεις, αλλα αμα δεν γραψεις "Κομματι στα 800bpm με ατελειωτα riffs, shredding τεχνικες, peaking, sniffing, clicking, farting, κλπ κλπ" δεν θα προσεξει κανεις το κομματι σου. Και ειλικρινα, απορω τι δουλεια εχω εγω εδω..μια αναζητηση για playing+guitar+with nose+shredding. Μαλλον μπερδεμα απο το Google :P
Περα απο την πλακα:
Το κομματι ειναι παρα πολυ ωραιο. Οι ηχοι δενουν ωραια, και εχει μια..ατμοσφαιρα! Ιδιαιτερη θα ελεγα! Παντως,τη μεταδιδει στον ακροατη, αρα αυτο μετραει. Παρολο που το "παιχνιδι των συγχορδιων" ειναι ιδιο, ειναι παρα πολυ ωραια δουλεμενη η παραγωγη, οποτε δεν δινει την αισθηση του "ωχ ρε φιλε..ακομα στα 1:30 ειναι και βαρεθηκα κιολας".
Μικρες αντιρρησεις ως προς τη "καθαροτητα" της φωνης οταν μπαινει ( λιγο πιο ανοιχτο λαρυγγι :P  ) και ως προς τη μεγαλη εισαγωγη ( αν υποθεσω πως ειναι περιπου τα 2/5 απο το κομματι ).
Οπως και να εχει, μην ακους τον γερο ξεκουτη ασχετο freemind, ο οποιος για να βγαλει τη ζηλια του λεει κακα σχολια.. :) Μπραβο Fteo, πολυ καλο κομματι.
Αντε να ξαναγυρισω στο google, μπας και βρω καναν ελεφαντα να παιζει αναποδα κιθαρα, ενω μια μαϊμου να παιζει μπαγλαμαδακι με tapping
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Outlook
« Απάντηση #3 στις: 08/11/06, 13:48 »
Με συγχωρεις, αλλα αμα δεν γραψεις "Κομματι στα 800bpm με ατελειωτα riffs, shredding τεχνικες, peaking, sniffing, clicking, farting, κλπ κλπ" δεν θα προσεξει κανεις το κομματι σου. Και ειλικρινα, απορω τι δουλεια εχω εγω εδω..μια αναζητηση για playing+guitar+with nose+shredding. Μαλλον μπερδεμα απο το Google :P
...
...
Αντε να ξαναγυρισω στο google, μπας και βρω καναν ελεφαντα να παιζει αναποδα κιθαρα, ενω μια μαϊμου να παιζει μπαγλαμαδακι με tapping
Χε χε, σε καταλαβαινω απολυτα! Ξερω οτι δεν ειναι στυλ που ακουν οι περισσοτεροι εδω μεσα...
Το κομματι ειναι παρα πολυ ωραιο. Οι ηχοι δενουν ωραια, και εχει μια..ατμοσφαιρα! Ιδιαιτερη θα ελεγα! Παντως,τη μεταδιδει στον ακροατη, αρα αυτο μετραει. Παρολο που το "παιχνιδι των συγχορδιων" ειναι ιδιο, ειναι παρα πολυ ωραια δουλεμενη η παραγωγη, οποτε δεν δινει την αισθηση του "ωχ ρε φιλε..ακομα στα 1:30 ειναι και βαρεθηκα κιολας".
Μικρες αντιρρησεις ως προς τη "καθαροτητα" της φωνης οταν μπαινει ( λιγο πιο ανοιχτο λαρυγγι :P ) και ως προς τη μεγαλη εισαγωγη ( αν υποθεσω πως ειναι περιπου τα 2/5 απο το κομματι ).
Οπως και να εχει, μην ακους τον γερο ξεκουτη ασχετο freemind, ο οποιος για να βγαλει τη ζηλια του λεει κακα σχολια.. :) Μπραβο Fteo, πολυ καλο κομματι.
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Η μεγαλη εισαγωγη θα πορουσε να ειναι κ μεγαλυτερη αν ειχα σαν στοχο να φτιαξω μια τυπικη lounge οργανωση, οποτε και το κομματι θα δειαρκουσε 8+ λεπτα! Προσπαθησα να γινει μια πιο radio-friendly προσεγγιση... Για τη φωνη εχεις δικιο και εμενα δεν μου καθεται καλα. Ισως να το ξαναμιξαρω και να προσεξω καποια πραγματα περισσοτερο καποια αλλη στιγμη. Ευχαριστω και παλι!

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Outlook
« Απάντηση #4 στις: 08/11/06, 13:56 »
Εμένα μου άρεσε η μεγάλη εισαγωγή. Εχεις πολύ καλές ιδέες αν και συμφωνώ και γω περί φωνής! Keep up  ;)

Αποσυνδεδεμένος loukas1984

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Outlook
« Απάντηση #5 στις: 15/11/06, 20:30 »
Fteo δεν φταις καθόλου . Έτσι έχουν τα πράγματα ... κάποιοι το έχουν και κάποιοι όχι . Εσύ συνέχισε γιατί το έχεις .
Και φυσικά αναφέρομαι σε όλο σου το έργο που έχεις ανεβάσει στο κιθάρα .
Που να μεγαλώσεις κιόλας !

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Outlook
« Απάντηση #6 στις: 01/12/06, 18:39 »
Ευχαριστω για τα σχολια σας!
Loukas 1984 τι εννοεις να μεγαλωσω? Λες να οριμασω σαν το κρασι?  :P
Thx και παλι!

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Outlook
« Απάντηση #7 στις: 01/12/06, 19:03 »
Δε πειραζει που δε σχολιαζουν. Ειναι πολυ μεταλ εδω μεσα φαινεται.
Καταρχην, πολυ ευχαριστο ακουσμα. Μετα συμπαθητικη συνθεση, καλη εκτελεση, και τελος πολυ καλη παραγωγη.  :)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Outlook
« Απάντηση #8 στις: 01/12/06, 19:40 »
Δε πειραζει που δε σχολιαζουν. Ειναι πολυ μεταλ εδω μεσα φαινεται.

Νομίζω τα σχόλιά σας περί της κρίσης των υπόλοιπων μελών να τα κρατάτε για τον εαυτό σας ή να τα στέλνετε με πμ στους ενδιαφερόμενους! Εδώ αν θέλετε να γράψετε να είναι μόνο για να πείτε την άποψή σας για το κομμάτι!

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Outlook
« Απάντηση #9 στις: 01/12/06, 19:53 »
Το σχολιο μου πηγαινε σε συνεχεια των οσων ειπε ο freemind. Και το πιστευω, οτι η πλειοψηφια εδω μεσα ακουει μεταλ και θαβονται αλλα ειδη. Δεν βρισκω τι το  παραλογο ειπα.
« Τελευταία τροποποίηση: 01/12/06, 20:15 από black sheep »

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: Outlook
« Απάντηση #10 στις: 03/12/06, 01:41 »
Παρα πού ωραία δημιουργία, μπράβο  ;) ;) ;) ;)
:> 4  8  15  16  23  42

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
1769 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/08, 09:08
από Βραζίλης
10 Απαντήσεις
7046 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/09, 16:17
από hot_sauce (φλουτσ)