Αποστολέας Θέμα: οι annihilator τωρα  (Αναγνώστηκε 5482 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tsagaraklis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΠΑΓΙΑΝΗ!!!!!!!!!! ΣΚΑΣΕ
    • Προφίλ
οι annihilator τωρα
« στις: 08/02/07, 20:05 »
προσφατα αγορασα το remains και επαθα σοκ,τι ειναι αυτο ρε παιδια ,εγω πηρα μεταλ και μου βγηκε νυ μεταλ,τι μαλακιες,που καταντησαν  πειτε τη γνωμη σας.

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #1 στις: 08/02/07, 20:46 »
dn exei noima pare ta dio prota na goustareis... ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #2 στις: 08/02/07, 21:01 »
Το remains δεν είναι πρόσφατο, βγήκε το 1998 νομίζω .Μετά από αυτό επέστρεψαν στα παλιά.

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #3 στις: 09/02/07, 09:51 »
Το remains βγήκε 1997-98. Δεν είναι από τα καλά τους σίγουρα.
Τσέκαρε κυρίως
Alice In Hell, Never Neverland, Set The World A Fire, King Of The Kill, Carnival Diablos και All For You.
Μου κάνει εντύπωση που δεν ήξερες τι πήρες υπό την έννοια ότι αυτός ο δίσκος ήταν ένα παράξενο πείραμα για τον Waters και γενικά θεωρείται αγκαθάκι στην καριέρα του.....Δεν ξέρω άνθρωπο που να μην ξέρει ότι ο δίσκος αυτός ήταν έτσι.... :)
Τσέκαρε τα υπόλοιπα. Σπουδή ρυθμικής και lead κιθάρας!
 

Αποσυνδεδεμένος George Sadoor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
  • Love-Hate-Death-Crime-Fear- Pain
    • Προφίλ
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #4 στις: 10/02/07, 23:20 »
Το remains βγήκε 1997-98. Δεν είναι από τα καλά τους σίγουρα.
Τσέκαρε κυρίως
Alice In Hell, Never Neverland, Set The World A Fire, King Of The Kill, Carnival Diablos και All For You.
Μου κάνει εντύπωση που δεν ήξερες τι πήρες υπό την έννοια ότι αυτός ο δίσκος ήταν ένα παράξενο πείραμα για τον Waters και γενικά θεωρείται αγκαθάκι στην καριέρα του.....Δεν ξέρω άνθρωπο που να μην ξέρει ότι ο δίσκος αυτός ήταν έτσι.... :)
Τσέκαρε τα υπόλοιπα. Σπουδή ρυθμικής και lead κιθάρας!
 
Θα συμφωνήσω...!
Δεν είναι η αγάπη τίποτε άλλο παρά ένα ψέμα...!

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #5 στις: 11/02/07, 13:50 »
Ο Jeff Waters απέδειξε ότι μπορείς να παίξεις καλό thrash χωρίς να προσπαθείς όλη την ώρα να ξεριζώσεις το tremolo.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #6 στις: 11/02/07, 13:59 »
Το remains βγήκε 1997-98. Δεν είναι από τα καλά τους σίγουρα.
Τσέκαρε κυρίως
Alice In Hell, Never Neverland, Set The World A Fire, King Of The Kill, Carnival Diablos και All For You.
Μου κάνει εντύπωση που δεν ήξερες τι πήρες υπό την έννοια ότι αυτός ο δίσκος ήταν ένα παράξενο πείραμα για τον Waters και γενικά θεωρείται αγκαθάκι στην καριέρα του.....Δεν ξέρω άνθρωπο που να μην ξέρει ότι ο δίσκος αυτός ήταν έτσι.... :)
Τσέκαρε τα υπόλοιπα. Σπουδή ρυθμικής και lead κιθάρας!
 
Θα συμφωνήσω...!

+1...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #7 στις: 11/02/07, 14:19 »
προσφατα αγορασα το remains και επαθα σοκ,τι ειναι αυτο ρε παιδια ,εγω πηρα μεταλ και μου βγηκε νυ μεταλ,τι μαλ***ες,που καταντησαν  πειτε τη γνωμη σας.

κοίτα...είναι δύσκολο να χαρακτηρήσει κανείς μαλ**ες τους Annihilator... πάντως εγώ που τους λατρεύω αγνοώ τελείως την δισκογραφία τους μετά το never neverland. πιστεύω οι Annihilator ανήκουν στην κατηγορία των συγκροτημάτων που έχουν την κατάρα των δύο δίσκων. δηλαδή μετά από ένα αριστούργημα και ένα περίπου αριστούργημα ξέμειναν από έμπνευση...
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #8 στις: 12/02/07, 15:28 »
Τσέκαρε και αυτά που λέω πιο πάνω. Αν είσαι φαν θα εκτιμήσεις πιστεύω  ;)

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #9 στις: 12/02/07, 18:46 »
να σου πω την αλήθεια αν και είμαι πραγματικά κολλημένος με το ταλέντο του waters τα Set The World A Fire, King Of The Kill ήταν μεγάλη απογοήτευση... :( τα άλλα δεν τα έχω ακούσει. α! στο Criteria for a Black Widow αληθεύει πως τραγουδάει ο Randy Rampage? φωνάρα ο άνθρωπος!
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #10 στις: 13/02/07, 09:56 »
Ότι νομίζεις :)
Στο Criteria For A Black Widow όντως τραγουδά ο Randy Rampage. Καφρίλα!!!! Δεν είναι από τα αγαπημένα μου δισκάκια όμως.....
Ακόμα και 2 δίσκους που μείναν ιστορικοί να είχε όντως o Waters δεν είναι και λίγο διότι πόσους ξέρεις που να το έχουν κάνει αυτό και να είναι και παίκτες με χαρακτηριστικό παίξιμο, ύφος και ήχο..... ;)
Εφόσον σου αρέσουν πολύ τα 2 πρώτα μάλλον είσαι οπαδός του schizo riffing που είναι και χαρακτηριστικό του! Υπάρχουν ακόμα τέτοια στοιχεία στους δίσκους τους....
Το All For You πρέπει να το ακούσεις πάντως διότι είναι πολύ ωραία στημένα και με αρκετή ποικιλία!

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #11 στις: 13/02/07, 10:12 »
Ακόμα και 2 δίσκους που μείναν ιστορικοί να είχε όντως o Waters δεν είναι και λίγο διότι πόσους ξέρεις που να το έχουν κάνει αυτό και να είναι και παίκτες με χαρακτηριστικό παίξιμο, ύφος και ήχο..... ;)
ακριβώς.λίγα συγκροτήματα έχουν αφήσει το στίγμα τους με 2 δίσκους.
για εμένα παραδείγματα συγκροτημάτων που έβγαλαν 2 αριστουργήματα και μετά σταμάτησαν τη δημιουργική τους πορεία είναι:
οι Toxik 2 δίσκοι ίδιαίτεροι,διαφορετικοί μεταξύ τους αλλά αριστουργηματικοί!
οι Crimson Glory! 2 δίσκοι σε 2 χρόνια γραμμένοι όχι από ανθρώπους αλλά από θεική παρέμβαση και μετά...το χάος!
οι Agent Steel!!!2 απίστευτοι δίσκοι και μετά...τέλος!
Medieval Steel! 1 δίσκος και μετά εξαφάνιση!
και οι Annihilator φυσικά, ακόμα και στο never neverland είναι τέτοιες οι συνθέσεις που δεν με πειράζει ούτε η φωνή του Coburn Pharr  ;D
κατάλαβες περίπου το στυλ της μουσικής που μου αρέσει και πραγματικά μου τη δίνει που τέτοια συγκροτήματα είχαν τόσο μικρή δισκογραφική πορεία!

Παράθεση
Εφόσον σου αρέσουν πολύ τα 2 πρώτα μάλλον είσαι οπαδός του schizo riffing που είναι και χαρακτηριστικό του!

ακριβώς όπως τα λες είναι! το παίξιμό του στους 2 πρώτους είχε μελωδικότητα,συνοχή,εναλλαγές! ήταν απλά τέλειο!
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #12 στις: 13/02/07, 12:39 »
Ακόμα και 2 δίσκους που μείναν ιστορικοί να είχε όντως o Waters δεν είναι και λίγο διότι πόσους ξέρεις που να το έχουν κάνει αυτό και να είναι και παίκτες με χαρακτηριστικό παίξιμο, ύφος και ήχο..... ;)
ακριβώς.λίγα συγκροτήματα έχουν αφήσει το στίγμα τους με 2 δίσκους.
για εμένα παραδείγματα συγκροτημάτων που έβγαλαν 2 αριστουργήματα και μετά σταμάτησαν τη δημιουργική τους πορεία είναι:
οι Toxik 2 δίσκοι ίδιαίτεροι,διαφορετικοί μεταξύ τους αλλά αριστουργηματικοί!
οι Crimson Glory! 2 δίσκοι σε 2 χρόνια γραμμένοι όχι από ανθρώπους αλλά από θεική παρέμβαση και μετά...το χάος!
οι Agent Steel!!!2 απίστευτοι δίσκοι και μετά...τέλος!
Medieval Steel! 1 δίσκος και μετά εξαφάνιση!
και οι Annihilator φυσικά, ακόμα και στο never neverland είναι τέτοιες οι συνθέσεις που δεν με πειράζει ούτε η φωνή του Coburn Pharr  ;D
κατάλαβες περίπου το στυλ της μουσικής που μου αρέσει και πραγματικά μου τη δίνει που τέτοια συγκροτήματα είχαν τόσο μικρή δισκογραφική πορεία!

Παράθεση
Εφόσον σου αρέσουν πολύ τα 2 πρώτα μάλλον είσαι οπαδός του schizo riffing που είναι και χαρακτηριστικό του!

ακριβώς όπως τα λες είναι! το παίξιμό του στους 2 πρώτους είχε μελωδικότητα,συνοχή,εναλλαγές! ήταν απλά τέλειο!

Αφου σου αρέσουν αυτά τρέχα για Realm (2 δίσκους), End Amen (Project Psychotic Waltz kai Deathrow-1 cd), Lordbane (1 cd-Το επόμενο βήμα για τους Crimson Glory μετά το Transcendence), Heathen (2 cd), Paradox (1987 Product Of Imagination, 1989 Heresy, 2000 Collision Course)

Γενικά το το metal έχει μεγάλα διαμάντια στις σκοτεινές γωνιές του (τι είπα ο λόγιος!!!)

Oi Annihilator πάντως ακόμη για μένα (και όσο περνάν) το χρόνια δεν πιάνονται!!!

Αποσυνδεδεμένος penoktonos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 506
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιώστε Τις Πένες Σας!!!
    • Προφίλ
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #13 στις: 13/02/07, 14:16 »
σωστός! αμέλησα να αναφέρω heathen και paradox! τους άλλους δεν τους έχω ακούσει αλλά υποψιάζομαι πως θα μου αρέσουν!
"Why Am I Always So Sleepy The Day After I Get A Lot Of Sleep? Doesn't That Defeat The Purpose Of Sleeping A  Lot?"

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #14 στις: 27/02/07, 23:30 »
Καλά τί λιώσιμο έχουμε ρίξει στο γυμνάσιο κ στην πενταήμερη με το Crystal Ann/Alison Hell.
Πρέπει να πάω να ψωνίσω μερικά cd  ;D  ::)
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #15 στις: 21/05/07, 23:35 »
Καλά τί λιώσιμο έχουμε ρίξει στο γυμνάσιο κ στην πενταήμερη με το Crystal Ann/Alison Hell.
Πρέπει να πάω να ψωνίσω μερικά cd  ;D  ::)

...και το sixes and sevens...e?  8)

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: οι annihilator τωρα
« Απάντηση #16 στις: 28/05/07, 01:37 »
Παρεπιπτόντως ο τελευταίος δίσκος 'Metal' μου φάνηκε πολύ αρπαχτή...πολύ απλά κομμάτια για Annihilator, ιδέες που ο (πανμέγιστος) Jeff Waters επαναλαμβάνει, solos χωρίς ιδιαίτερη ουσία και γενικά ελάχιστο νόημα...τους λατρεύω αλλά ο συγκεκριμένος δίσκος με απογοήτευσε...για να μην αναφερθώ στο κομμάτι (δε θυμάμαι τίτλο αυτή τη στιγμή) που αρχίζει ακριβώς όπως το Children Of The Grave των Black Sabbath...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
115 Απαντήσεις
36102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/07, 11:16
από verdict94
3 Απαντήσεις
2412 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/07, 15:50
από THRASHGR
6 Απαντήσεις
2900 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/10, 12:45
από Kosthrash
1 Απαντήσεις
2391 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/10, 15:14
από hot_sauce (φλουτσ)
11 Απαντήσεις
3359 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/10, 12:38
από gkou
2 Απαντήσεις
2045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/11, 03:28
από Ibanezos
2 Απαντήσεις
2482 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/14, 17:57
από VERMEER
4 Απαντήσεις
3495 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/14, 20:45
από voutsas.dimitris
1 Απαντήσεις
17275 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/17, 14:06
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
630 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/22, 22:30
από diji grampsas