Αποστολέας Θέμα: Νεο cd απ τους Priest  (Αναγνώστηκε 5137 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

psomas

  • Επισκέπτης
Νεο cd απ τους Priest
« στις: 26/09/04, 12:10 »
οι Priest ετοιμάζονται να κυκλοφορήσουν νέο cd!!
Τι λέτε;; Θα είναι το νέο painkiller; Ή θα είναι σαν τα album που βγάλαν με τον ripper;

Αποσυνδεδεμένος Zoso

  • Heartbreaker
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 362
  • Φύλο: Άντρας
  • Our shadows taller than our soul...
    • Προφίλ
    • Zeppelin
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #1 στις: 26/09/04, 12:29 »
Nέο painkiller; Μα πού ζεις; Συγκροτήματα όπως οι Scorpions, deep purple, priest, γενικώς, όλοι οι μεγάλοι του παρελθόντος που είναι ακόμη εν ενεργεία, καλό θα ήταν να υπάρχουν συναυλιακά για να μας θυμίζουν τις καλές μέρες, και προς Θεού, κρατήστε τους μακρυά από το studio... Xαλάνε τη φήμη τους... Προσπαθώντας να δείξουν ότι δεν σκάρτεψαν, ότι ακόμη μπορούν, ότι είναι αστείρευτοι, γράφουν σαχλαμάρες...
Ρηχοί μουσικά... Και στιχουργικά; Τι να πεις πλέον; Τα χεις πει όλα τον καιρό που σε έκαιγαν, τώρα εφησυχάζεσαι στο ακριβό σου σπίτι, έρχεται ο κορεσμός, και δε σου λείπει τίποτα... Για τί να τραγουδήσεις;
''...Πριν αρχίσουν όλα
Είχαν κιόλας αρχίσει
Πριν φτάσω ήμουν ήδη εκεί
Τα ίχνη μου και ο δρόμος προϋπήρχαν
Τ’ ακολούθησα
Βρήκα ένα σπίτι στις φλόγες
Μπήκα μέσα και του 'βαλα φωτιά...''

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #2 στις: 26/09/04, 12:52 »
Nέο painkiller; Μα πού ζεις; Συγκροτήματα όπως οι Scorpions, deep purple, priest, γενικώς, όλοι οι μεγάλοι του παρελθόντος που είναι ακόμη εν ενεργεία, καλό θα ήταν να υπάρχουν συναυλιακά για να μας θυμίζουν τις καλές μέρες, και προς Θεού, κρατήστε τους μακρυά από το studio... Xαλάνε τη φήμη τους... Προσπαθώντας να δείξουν ότι δεν σκάρτεψαν, ότι ακόμη μπορούν, ότι είναι αστείρευτοι, γράφουν σαχλαμάρες...
Ρηχοί μουσικά... Και στιχουργικά; Τι να πεις πλέον; Τα χεις πει όλα τον καιρό που σε έκαιγαν, τώρα εφησυχάζεσαι στο ακριβό σου σπίτι, έρχεται ο κορεσμός, και δε σου λείπει τίποτα... Για τί να τραγουδήσεις;

Θα συμφωνησω με τον φιλο ... Αυτο συμβαινει τις περισσοτερες φορες ... Ειδικα σε αυτο τον χωρο μουσικης , αν μεγαλωσεις και εχεις βγαλει ηδη τα κερατα σου σε φραγκα και φημη , τι ερεθισματα θα εχεις για να γραψεις κατι που πραγματικα να αξιζει, να ξεχωριζει; Λιγα , πολυ λιγα ... Φυσικα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις ,αλλα νομιζω οτι ειναι απλα εξαιρεσεις ... Εγω για παραδειγμα λατρευω τους Maiden αλλα ειλικρινα εχω να ακουσω πραγματικα καλο δισκο Maiden απο το Fear ή απο το No Prayer... για να μην πω απο το Seventh Son ...
Οχι οτι στο μεταξυ δεν εχουν βγαλει και μερικα πολυ καλα τραγουδια, αλλα ειναι η εξαιρεση και παλι δεν συγκρινονται με τα αντιστοιχα αλλων εποχων (Iron Maiden, Killers,Νumber, Piece, Powerslave, Somewhere, Seventh...)
Απλα εχουν ολοι συμβολαια που πρεπει να τηρησουν και εγωισμο που δεν μπορουν να παρατησουν και ισως μια αρνηση παραδοχης οτι πια δεν ειναι αυτο που ηταν καποτε ...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #3 στις: 26/09/04, 13:06 »
Δυστυχώς... έχετε και οι δυο δίκιο!  
Δεν γίνεται να βγάλουν δίσκο σαν το painikiller. Τουλάχιστον ας βγάλουν έναν "αξιποπρεπή" δίσκο, αντάξιο του ονόματος και της ιστορίας τους.

Αποσυνδεδεμένος ViPeR

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #4 στις: 26/09/04, 17:46 »
Δυστυχώς... έχετε και οι δυο δίκιο!  
Δεν γίνεται να βγάλουν δίσκο σαν το painikiller. Τουλάχιστον ας βγάλουν έναν "αξιποπρεπή" δίσκο, αντάξιο του ονόματος και της ιστορίας τους.


Μακάρι … Μακάρι ….  !!!!!!  :)
ΟΛΟ ΕΜΕΝΑΝΕ ΣΗΚΩΝΕΙ
ΝΑ ΠΩ ΜΑΘΗΜΑ Η ΔΑΣΚΑΛΑ
ΘΑ ΤΗΝ ΣΦΑΞΩ ΣΑΝ ΚΟΥΝΕΛΙ
ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΜΠΑΛΑ

Αποσυνδεδεμένος tsgrd

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #5 στις: 05/10/04, 19:11 »
prepi na katalavume omws kati.gia na mpi o ripper sto sigkrotima twn judas priest simeni o anthrwpos den ine asxetos.apla den ine opws ton halford. 8)

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #6 στις: 05/10/04, 20:23 »
μα δεν κατηγόρησε κανείς τον ripper. Και δεν νομίζω να φταίει (μόνο
) αυτός για την ποιότητα των δίσκων μετά το painkiller.  τα τραγούδια δεν είχαν την δύναμη αυτών των προηγούμενων δίσκων. Ας ε΄λπίσουμε ότι με τον halford,θα βγάλουν κάτι καλύτερο

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #7 στις: 05/11/04, 15:11 »


Θα συμφωνησω με τον φιλο ... Αυτο συμβαινει τις περισσοτερες φορες ... Ειδικα σε αυτο τον χωρο μουσικης , αν μεγαλωσεις και εχεις βγαλει ηδη τα κερατα σου σε φραγκα και φημη , τι ερεθισματα θα εχεις για να γραψεις κατι που πραγματικα να αξιζει, να ξεχωριζει; Λιγα , πολυ λιγα ... Φυσικα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις ,αλλα νομιζω οτι ειναι απλα εξαιρεσεις ... Εγω για παραδειγμα λατρευω τους Maiden αλλα ειλικρινα εχω να ακουσω πραγματικα καλο δισκο Maiden απο το Fear ή απο το No Prayer... για να μην πω απο το Seventh Son ...
Οχι οτι στο μεταξυ δεν εχουν βγαλει και μερικα πολυ καλα τραγουδια, αλλα ειναι η εξαιρεση και παλι δεν συγκρινονται με τα αντιστοιχα αλλων εποχων (Iron Maiden, Killers,Νumber, Piece, Powerslave, Somewhere, Seventh...)
ΓΙΑ ΤΟΥΣ MAIDEN ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ BRAVE NEW WORLD KAI TO DANCE OF DEATH HTAN ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ SOMEWHERE Η ΑΠΟ ΤΟ NO PRAYER!!!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #8 στις: 05/11/04, 15:16 »


ΓΙΑ ΤΟΥΣ MAIDEN ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ BRAVE NEW WORLD KAI TO DANCE OF DEATH HTAN ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ SOMEWHERE Η ΑΠΟ ΤΟ NO PRAYER!!!

Φιλε μην τα λες αυτα παραεξω και μας ακουσει κανενας.... θα μας βαλουν εκεινο το ωραιο ασπρο το κουστουμακι που δενει πισω...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #9 στις: 05/11/04, 15:19 »
^ Ωχ φίλε σε λυπάμαι γιατί θα σε κρεμάσουνε τώρα ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #10 στις: 05/11/04, 15:28 »

ΓΙΑ ΤΟΥΣ MAIDEN ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ BRAVE NEW WORLD KAI TO DANCE OF DEATH HTAN ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ SOMEWHERE Η ΑΠΟ ΤΟ NO PRAYER!!!

Ωπα φιλαρακι , τι ειπες τωρα ;;;;
Ελπιζω αυτο να ηταν για πλακα ...
Και καλα το No prayer ... δεν ειναι καμια δισκαρα , ειναι στα επιπεδα του brave, αλλα οχι και του dance ... που κατα την γνωμη μου ειναι χειροτερο απο το brave...
Αλλα οχι ρε φιλαρακι , καλυτερο κι απο το somewhere in time ...
Οσο και να θελω να πω "γουστα ειναι αυτα" ... αυτο αγγιζει σχεδον τα ορια της "προσβολης" LOL !!!  :D
Τελος παντων , σοβαρα τωρα , και μονο απο συνθετικης αποψης το somewhere ... (για να μην μιλησω για ηχο του somewhere που ηταν και ειναι ακομα 50χρονια μπροστα , που λεει ο λογος) ,ειναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερο απο οτιδηποτε εχουν βγαλει μετα το Seventh son ....
« Τελευταία τροποποίηση: 05/11/04, 15:30 από Great Cornholio »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #11 στις: 05/11/04, 16:28 »
Και στιχουργικά; Τι να πεις πλέον; Τα χεις πει όλα τον καιρό που σε έκαιγαν, τώρα εφησυχάζεσαι στο ακριβό σου σπίτι, έρχεται ο κορεσμός, και δε σου λείπει τίποτα... Για τί να τραγουδήσεις;

Γιατι στο Painkiller ηταν φτωχοι και αστεγοι? Μη λεμε κι οτι θελουμε...

Ουτε οι Maiden στο Seventh Son Of A Seventh Son ειχανε χρηματικο προβλημα, αφου απο την περιοδεια του '84 ειχανε βγαλει αρκετα λεφτα για να ζησουν τα εγγονια τους... (παραδοχη του Smallwood το τελευταιο)

Οι Priest βγαλανε το Painkiller γιατι το γουσταρανε κι ειχανε ορεξη...

Τωρα οσο αφορα την δηλωση του φιλου μας του kiratzoharris (καμια σχεση με τον χρηστη Kiratzos?), και πριν την επικειμενη σφαγη του απο τους Dave Murray και Great Cornholio, ειναι μικρος προφανως ο φιλος μας και δεν κατανοει το μεγεθος του λαθους του...

Εξαλλου ειναι λογικο οι νεοτεροι οπαδοι ενος συγκροτηματος να εχουν ιδιαιτερη αγαπη για τα αλμπουμ με τα οποια αρχισανε να ακουνε την μπαντα αυτη...  
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #12 στις: 05/11/04, 20:10 »
Σωστος ο Argο ...
Σιγουρα δεν ειναι μονο η κονομα τι προβλημα, αλλα και η δοξα και οι προστριβες και στην τελικη ... το πιο απλο απο ολα ...
Στερεψη της "πηγης" εμπνευσης ρε παιδια ...
Καποια στιγμη σου στερευουν οι ιδεες ... αλλα εσυ πρεπει λογω συμβολαιου να βγαλεις δισκο, αρα τι βγαζεις; .............
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #13 στις: 06/11/04, 13:39 »
ΓΙΑ ΤΟΥΣ MAIDEN ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ BRAVE NEW WORLD KAI TO DANCE OF DEATH HTAN ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ SOMEWHERE Η ΑΠΟ ΤΟ NO PRAYER!!!

Αν και σεβαστη η αποψη σου απλα οφειλω να καταθεσω οτι επαθα 4 εμφραγματα και 6 εγκεφαλικα οταν την ειδα.... :-\
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Re:Νεο cd απ τους Priest
« Απάντηση #14 στις: 06/11/04, 16:35 »
Τι να πω?Απλα δεν ξαναμιλαω γιατι θα με βρει κανεις στο δρομο και θα με δειρει κιολας[ο λογοσ που αλλαξα το ονομα].Ομως δηλωνω fan των maiden και κατα την αποψη μου τα τρια χειροτερα αλμποθμ ηταν το no prayer,x-factor,somewhere in time/virtual xi.Θα βαλω και ενα δημοψιφησμα για να ψηφισουμε τα αγαπημενα μας τραγουδια τους. :-X
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
38 Απαντήσεις
12757 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/08, 14:56
από Spell@lchemist!
4 Απαντήσεις
3223 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/10, 11:26
από Wise_One
38 Απαντήσεις
9921 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/11, 21:30
από Kiratzoharris
11 Απαντήσεις
4017 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/11, 22:55
από Ibanezos
6 Απαντήσεις
3427 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/11, 15:33
από Ibanezos
37 Απαντήσεις
12299 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/11, 13:34
από kyriakos_t
6 Απαντήσεις
4390 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/15, 12:12
από AnimaPura
0 Απαντήσεις
2591 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/18, 16:09
από davemurrayaris
8 Απαντήσεις
13774 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/05/18, 10:28
από zanxion72
18 Απαντήσεις
5586 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/18, 15:46
από bironi