Αποστολέας Θέμα: H καινουρια μου squier bullet strat  (Αναγνώστηκε 17858 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
H καινουρια μου squier bullet strat
« στις: 28/02/09, 01:47 »
Χελλοου

Οπως καταλαβαινετε μολις εγινα κατοχος μιας squier bullet strat :D
Η κιθαρουλα ειναι φανταστικη και θα σας εξηγησω. Ας τα παρουμε απο την αρχη.

Η κιθαρα λοιπον, επιλεχτηκε μετα απο πολλες ωρες παιξιματος, και εθαψε ανετα οργανα του τυπου fender mexico, american std, american made by mexicans, μερικες custom shop, μερικες masterbuild by john cruz, greg fessler, uyriy shiskov, borat, bob the builder, spongebob (ukelele style), μερικες tom aderson, john suhr, mitsaras guitars, οπως επισης και μερικες gibson Flying V, μια Flying W, μια 1959 Les Paul, μια 1920 les paul (προτοτυπο οταν ηταν 5 χρονων), μια kramer, μια zemaitis και μια zemataei, μια τελεκαστερ του 1940 (και αυτη προτοτυπο), ενα μπαντζο και ενα κλαρινο.

Οι ενισχυτες που την δοκιμασαμε και εθαψε τα αποπανω ηταν : Marshall JPM, JTM, GTP, PIMP, JCM 800, JCM 900, JCM700, Plexi, Plastikoum, Alouminoum (ονομασιες με λατινικες ριζες), Mesa Boogie, Mesa Eksw, Mesa Roadking, Mesa Roadster, Mesa Coupe, Mesa Cabrio, καποιους Bogner XTC, LSD (προτοτυπο - αντικαταστατης του XTC), VHT, Wizard, Dumple, Dewars, Splawn, Splatter, Genz-Benz, Mercedes-Benz, και εναν Peavy. 

Με λιγα λογια η διαδικασια επιλογης ηταν

-(Μπαινω μεσα στο μαγαζι) Γεια, θελω μια squier bullet ασπρη
-Οκ, περνα σε 2 μερες να την παρεις
-Οκ, γεια

Oποτε ηρθε σημερα, και παμε σοβαρα. Λοιπον.
Η κιθαρα αξιζει 100 ευρω περιπου. Οκ.
Πιστευω οτι ειναι φανταστικη για τα λεφτα της, και ας τα παρουμε ενα ενα με την σειρα.

Φινιρισμα
  Παρα πολυ καλο, δεν βλεπεις πουθενα ατελειες! Σε αντιθεση με την επιφον (lp special) που στο πισω μερος ειχε 'χαλασει' καπως το φινιρισμα, εδω ειναι αψογη! Εμεινα! Το ιδιο και μια αλλη bullet που ηταν στο μαγαζι! Τις μονες 'ατελειες' τις βλεπεις οταν την κοιτας υπο γωνια στο φως. Αλλα τετοιες 'ατελειες' ειχε ακομα και μια jackson 700 ευρω στο μαγαζι οπως και μια fender αμερικανα ιδια με την δικια μου (χρωμα και μπρατσο), και καθε κιθαρα που εχω δει. Οποτε δεν το λαμβανω υποψην.
  Η μονη πραγματικη ατελεια ειναι ενα μικρο chip, στο κατω δεξι μερος στην ενωση με το μπρατσο (δλδ στο πισω μερος) οπου δν φαινεται καθολου.Πολυ μα πολυ καλη δουλεια. Θα εβαζα ενα 8 ισως 9 στα 10.
  Πισω απο το καπακι του τρεμολο, ειδα οτι το φινιρισμα ειναι πολυ λεπτο. Αμα πεσει κανα 2 φορες θα ρελικαριστει.

Μπρατσο
  Εδω το μπρατσο ειναι maple με rosewood ταστιερα. Φινιρισμα ματ. Οκ κανει την δουλεια, θα ελεγα οτι αμα ιδρωσει το χερι δν γλυστραει το ιδιο ευκολα, αλλα μαλλον θα πρεπει να στρωσει το μπρατσο. Εχει μια μικρη υποψια figure στο πανω μερος (δλδ για να το βλεπεις και να χαιρεσαι), κατα τα αλλα ειναι απλο maple. Ελαφρως χοντρο θα ελεγα. Η ταστιερα ΠΟΛΥ καλη, ΦΟΒΕΡΗ δουλεια, SUPER CLEAN, οι γωνιες καθαροτατες, η επιφανεια το ιδιο καλη (στην επιφον η κατα μηκος γωνια παει σαν κυμα, και στο τελος της ταστιερας ειχε ξεραμενες κολλες!!). Παχος 5mm, τα inlays καθαροτατα και στην επιφανεια και στο πλαι, μαλιστα της επιφανειας εχουν και figure και δειχνουν πολυ μπανικα.
  Προβληματα? Η ταστιερα θελει βασικα ενα πολυ καλο καθαρισμα, εβγαλα την μπιχλα του αιωνα απο κει.
Τωρα εχει ενα πολυ ωραιο βαθυ καφε χρωμα, και μαλιστα εχει ωραιοτατα νερα! σαν brazilian rosewood!

Setup
  Καλη δουλεια στο setup, στο μαγαζι δωσαμε λιγο relief και εφυγα, απο κει και περα δν πειραξα τιποτα, το nut καθαρο, δεν τριζει πουθενα, εκτος απο το 5ο και 4ο ταστο στην μπασσα ΜΙ χορδη. Το action ειναι 5mm στην μπασσα μερια, και 3mm στην κατω μερια, στο δωδεκατο ταστο. Υπολογιζω κανα mm πιο πανω στο 21ο (η κιθαρα εχει 21 ταστα). Κατα τα αλλα δεν τριζει πουθενα.

Hardware
  Κλειδια - Για τον $%^&&*. Τρομαξα να κουρδισω, ιδια με της επιφον μου, με 2 βιδες. Μπορει να τα αλλαξω στο μελλον αλλα κρατανε κουρδισμα.
  Ποτεσιομετρα - Αρκετα σφιχτα, δεν τα πειραξα περαιτερω.
  Επιλογεας - Μαλλον GTP, οταν τον κουνας κανει ενα ΧΡΑΠΑ-ΧΡΟΥΠΑ, νομιζω οτι στην αλλη bullet στο μαγαζι δν ειναι ετσι.
  Τρεμολο - Εξαβιδο. Τι να πω? Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο. Μετα απο το μαγαζι, πηγα σπιτι και την εσκισα για κανα 2ωρο, και δωστου bends (εχω ταλεντο σε αυτα) και δωσε τρεμολιδια του στυλ τι-κανει-αυτο-το-ματσουκι (πρωτη κιθαρα με τρεμολο). Στο τελος ειχε χασει το κουρδισμα ομοιομορφα και ΕΛΑΧΙΣΤΑ!! Αφοτου την κουρδισα, εριξα 2 απανωτα dive bombs (ακουστηκε και ενα κρακ) και δεν εχασε το κουρδισμα ΚΑΘΟΛΟΥ!! ΕΜΕΙΝΑ! Δεν ξερω αν αυτο ειναι μονιμο ή προσφατο ή αμα δεν την εχω πιεσει αρκετα, παντως μεχρι στιγμης ΑΡΙΣΤΕΣ εντυπωσεις απο το τρεμολο. Πραγματικα δεν χανει με τιποτα η κιθαρα (λετε να ειναι το σεταπ???). Φτου φτου μην την ματιαξω!

Playability
  Λοιπον πρωτη στρατ. Μεχρι στιγμης εχω μια epiphone lp special. Απο που να αρχισω? Ελαφρια! Σε σχεση με το γομαρι το αλλο. 3,1 κιλα. Η επιφον 5!! Τα countours ειναι φοβερα, καθομαι στον καναπε με τα ποδια επανω και ΠΑΙΖΩ! Με την επι, ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ να παιξω. Η κιθαρα χρειαζεται σιγουρα καινουριες χορδες, αυτες που εχει απο πανω κολλανε και ειναι τραχεις, εγω επειδη δεν ειχα προχειρες χορδες απλα τις πατησα ενα καθαρισμα. Θα ελεγα οτι η μεγαλυτερη σκαλα ειναι πιο ανετη, παιζεις στα τελευταια ταστα πιο ανετα. Πολυ ανετη κιθαρα.

Η μονη μου ενσταση ειναι στα ταστα. Ειναι medium jumbo, και τα δαχτυλα μου ακουμπουν στην ταστιερα, κατι που δν μου αρεσει. Η επιφον, εχει πιο χοντρα ταστα, που μου αρεσουν πιο πολυ, πιο βολικα, δεν ακουμπαει το δαχτυλο, και 'γλυστραει' το χερι στις χορδες πιο ανετα. Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα ομως. Επισης τα ταστα στις ακρες ειναι λιγο κοφτερα, ελαχιστα, αλλα αρκετο ωστε να το.. καταλαβεις. Στο παιξιμο παντως δεν καταλαβαινω τιποτα.

Ηχος
  Τι να σας πω ρε καρντασηδες, θα την εχω Σερρες που δεν εχω τιποτα απο εξοπλισμο, οποτε μην περιμενετε πολλα χαχαχα. Μονο unplugged θα παιζει. Εχει δυνατο ηχο παντως, και δεν φερνει σε τενεκε με χορδες. Νιωθεις λιγο το οργανο να παλλεται οταν βαρας ακορντα με δυναμη. Εγκρινω και γουσταρω.

Γενικα το οργανο ειναι και πολυ κιθαρα για τα 100 γιουρια που εχει. Δεν ξερω για την τωρινη γραμμη της επιφον, αλλα η δικια μου θα πρεπει να τρεχει να κρυφτει. Οχι μονο δεν ειναι 'backup'/ κλωτσοσκουφι / για αρχαριους κιθαρα, αλλα προσωπικα θα την ειχα Α-Ν-Ε-Τ-Α για main κιθαρα. Παω στοιχημα οτι αμα αλλαζαμε το decal με ενα που γραφει fender, λιγοι θα μπορουσαν να πουν οτι αυτο ειναι squier.
 
Συνοψιζοντας
+ τα παντα, εκτος απο τα
- κλειδια
- switch
- εκεινο το μικρο chip στο φινιρισμα
- ταστα (προσωπικη αποψη)
- μαγνητες (που δεν με ενδιαφερει καθως θα παιζει unplugged, αλλα σε ολες λιγο-πολυ θελουν αλλαγη οι μαγνητες).

Πιστευω οτι ειναι ισως τα καλυτερα 100 ευρω που μπορει να δωσει καποιος.

Προσπαθησα να ειμαι οσο πιο αντικειμενικος γινεται.

Φωτο αλλη μερα.

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #1 στις: 28/02/09, 02:12 »
Συμπαθώ και συγχαίρω αυτούς που έχουν πίστη στις φθηνές κιθάρες και αναγνωρίζουν ότι η ακριβή κιθάρα δεν θα σε κάνει καλύτερο παίχτη. Λυπάμαι όλα αυτά τα ανήλικα που εχουν κατακλύσει αυτό το φόρουμ και μαζεύουν λεφτά για ακριβές και υπερτιμημένες jackson & ESP , επηρρεασμένα από τους δήθεν σταρς κιθαρίστες και το μάρκετινγκ των εταιρείων με τις οποίες έχουν συμβόλαια και τα παίρνουν χοντρά! Είναι καλοστημένο το παιχνίδι και δυστυχως την πατανε πολλοί!

Περιμένουμε τις φωτό φίλε Enema.
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #2 στις: 28/02/09, 03:11 »
Καλόπαιχτη, φίλε Enema... (ακούγεται λίγο οξύμωρο αυτό)

 Πολύ κατατοπιστικό το review σου.
Καθ'ότι εδώ και λίγο καιρό έχω βγει και γω σε κυνήγι ηλεκτρικής, θα λάβω σοβαρά υπ'όψιν την άποψή σου.
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #3 στις: 28/02/09, 11:51 »
Σας ευχαριστω παιδια, να και οι φωτο, ειναι απο κινητο και δεν ειμαι και τρελος φωτογραφος οποτε...
Σαλινας να την εχεις σιγουρα στα υποψην!



και το τσιπ του φινιρισματος που ελεγα...



ελπιζω να φαινονται καπως τα νερα

παρα πολυ μικρο κενο αναμεσα στο μπρατσο και στο σωμα, στην επιφον χωραει το δαχτυλο μου μεσα, που λεει ο λογος




Λοιπον σημερα το πρωι, μετα απο τον ενθουσιασμο της πρωτης νυχτας, οι εντυπωσεις μου δεν αλλαξαν. Απλα εχω να κανω καποιες παρατηρησεις
-Πιανει πολυ ευκολα σκονη
-Αρχιζω να συνηθιζω το μπρατσο
-Το ματσουκι του τρεμολο κανει κρακ-κρακ καθε φορα που κανω dive - ειναι φυσιολογικο?
-Πολυ καλη εικονα και στο tremolo cavity. Tidy χωρις σκονες, σκουπιδια κτλ.

Αυτααα... Ελπιζω να μην δοκιμασα και εχω την εξαιρεση και να ειναι ολες ετσι.

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #4 στις: 28/02/09, 14:48 »
Όπως και στις γυναίκες, στην 1η νύχτα φαίνονται όλα. Αν ξυπνήσεις το πρωί και δεν ξινίσεις όταν την δεις στο κρεβάτι, όλα θα πάνε καλά! Μια χαρά κιθάρα είναι φίλε μου, θα το ευχαριστηθείς να παίζεις μαζί της.
Ωραίες φωτό και το χρώμα κλασικό και διαχρονικο. Ενα που μ' αρεσε είναι ότι δεν έχει το μεγάλο χοντροκομμένο headstock που έχουν όλες σχεδόν οι squier strat, και είναι μόνο για να σπας τζαμαρίες και τα κεφάλια των ΜΑΤ.
 :)
« Τελευταία τροποποίηση: 28/02/09, 14:51 από Nickmanak »
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #5 στις: 28/02/09, 14:57 »
με γεια νικο
καλοπαιχτη να ειναι !
πολυ ομορφη.....
απο φανη την πηρες η απο σαλλονικα??
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #6 στις: 28/02/09, 15:22 »
Μεγειά!
Το "κρακ-κρακ" από που το ακούς, μήπως το παρακάνεις λίγο με το dive και είναι απλώς οι χορδές που τσιτώνουν;

Από τα γραφόμενά σου, φαίνεται τουλάχιστον "τίμια" η bullet. Ψήνομαι κι εγώ για μία back-up κιθαρούλα και έχω την εξής απορία: η σειρά affinity αξίζει άραγε τα παραπάνω λεφτά της σε αυτή την κατηγορία; Μιλάμε περίπου για τα διπλά, είτε σε thomann είτε Ελλάδα, αν δεν κάνω λάθος.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #7 στις: 28/02/09, 16:15 »
Φιλε Enema,

Εχω κι εγω την ιδια ακριβως Bullet Strat με σενα,στο ιδιο χρωμα επισης!!
Εμενα βεβαια η παρουσα κιθαρα ειναι και η βασικη μου,μιας και λεφτα δεν εχω ουτε για δειγμα :P

Κοιταξε πως εχουν τα πραγματα:

Η κιθαρα ΓΑΜΑΕΙ!!
Εχω παιξει με παρα πολλες και διαφορες κιθαρες,απο της ταξεως των 500 ευρω,μεχρι και 2500!!
Οσο ακριβες και να ναι αυτες οι κιθαρες,εγω παντα γυριζω στη Squieroula μου!!Και δεν πιστευω οτι ειναι θεμα συνηθειας πια!!

Τωρα,οσο αναφορα τη λειτουργεια της,εγω της αλλαξα μαγνητες,γιατι κακα τα ψεματα, επειδη την ηθελα για πιο "βρωμερες" καταστασεις,και εβαζα τονους παραμορφωσης,η κακομοιρα καθε φορα που αφηνα τα χερια μου απο τις χορδες αρχιζε να σφιριζει ;D!!Και ακουγοταν συνεχως ενας σπαστικος background ηχος,που οκ αμα επαιζες απο πανω,μπορουσες να τον καλυψεις!!

Πηγα λοιπον,και εκανα μια μικρη customia :P
Εβαλα κατω,εναν Hot Rails Seymour Duncan για πιο πολλα γκαζια,και πανω εβαλα εναν YJM DiMarzio,για ταχυτητες και σολακια ;D!!
Επισης,εβαλα ενα Facelifter,που ουσιαστικα ειναι ενα μεγαλο αυτοκολλητο,ετσι για να την κανω λιγο πιο φανταχτερη >:D!!
Τελος,επειδη οπως λες κι εσυ,τα κλειδια ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ,εδωσα κατι παραπανω,και εβαλα Schaller Locking Tuners,που απλα γαμανε!!!Και αλλαξα και το nut,που ενταξει ειναι τσαμπα :P

Αποτελεσμα:

Η κιθαρα τωρα πια,δεν εχει να ζηλεψει απολυτως τιποτα απο καμια "μεγαλυτερη" strat!!Τα γκαζια της ειναι φοβερα,νιωθεις το οργανο οταν εχεις καυ***σει και την ξεσκιζεις οπως ανεφερες και συ,και ενταξει,η κιθαρα προσφερεται για παρα πολλα ειδη μουσικης,τουλαχιστον εγω,με ενα Pod X3 Live,την εχω κανει τουμπανο!!
Επισης,εχει τα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ καθαρα!Και σε αυτο συμβαλει κυριως η τεταρτη θεση,οταν συνδιαζεται ο ΥJM με τον μαμισιο που εχει για middle,τον οποιο τον κρατησα για αυτο ακριβως τον λογο!

Τωρα για αυτο το κρακ-κρακ που ακους,το ακουγα κι εγω,και εχει σχεδον εκμηδενιστει απο τη στιγμη που αλλαξα το nut.Δεν ειναι τιποτα μπορεις να πας και να στο αλλαξουν,τσαμπα ειναι!
To switch,δεν υπαρχει κανενας λογος να το αλλαξεις,λειτουργει αριστα!Καταλαβαινω τι εννοεις παντως,οντως κανει ενα περιεργο θορυβο :P
Και τελος,για το λογο που την χρειαζεσαι,ειναι ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ!!Αφου θα κρατας τους μαγνητες για καθαρα..αυτη ειναι και η αξια αυτης της κιθαρας στο κατω κατω!!

Προς ολο το φορουμ
Η κιθαρα ειναι το κατι αλλο!Ειναι αυτο που θα λεγαμε "οτι πρεπει" για αρχη!!Και οταν οι αναγκες μεγαλωσουν με το παιξιμο,με ενα μικρο ποσο,μπορεις να την αναβαθμησεις και να την κανεις να τσιριζει απο τον πονο ;D!!ΚΑΙ ΝΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΡΕΛΟ ΚΑΨΙΜΟ!!Καταβαλω προσπαθειες για να την κανω να ξεκουρδιστει,ειτε με το tremolo ειτε με τα 2τονα bends που κανω :P!!!Αν θελετε,μπορω να ανεβασω και φωτογραφιες της,αν και ειναι λιγο ντροπαλη,για να δειτε και μονοι σας το κουκλι μου ;D
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #8 στις: 28/02/09, 16:39 »
Εννοείται ότι θ'ανεβάσεις φωτό!

  Ρε σεις, θα με κάνετε να την παραγγείλω πριν πληρωθώ!
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #9 στις: 28/02/09, 17:09 »
Πολύ ωραίο χρώμα...
ωραία κιθάρα...
ΠΟΛΎ καλό review Enema!

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #10 στις: 28/02/09, 17:12 »
@Nickmanak
 Ναι, το χρωμα παντως ειναι η αληθεια οτι το περιμενα καπως πιο ανοιχτο, οπως φαινεται στις φωτο στο ιντερνετ, εδω μοιαζει πιο πολυ με της στρατ του μαλμστιν! Οχι οτι με χαλαει παντως. Δεν ξερω γιατι δεν σου αρεσει το μεγαλο χεντστοκ, εγω παντως θα το γουσταρα ;D

@Chimaira  
 Σε φχαριστω ;D Απο τον φανη την πηρα με δωρο gigbag. (support your local music store)

@themos  
 Το κρακ κρακ, ερχεται απο το tremolo arm. Γι'αυτο ειμαι 100 σιγουρος, αφου μπορω και να το κανω οποτε θελω πλεον. Απλα, 'κολυμπαει' μεσα στο σπειρωμα οταν δεν ειναι απολυτα στο τερμα, ειναι νορμαλ αυτο αραγε?

@Menelaos
 Ετσι ετσι, μαζι σου ;D Ποτε την αγορασες? Σε κοβω και σενα πολυ ενθουσιασμενο, αλλωστε δεν πιστευω οτι χρειαζεται κατ'αναγκη να ξοδεψεις μια περιουσια σε ενα οργανο προκειμενου να το ευχαριστηθεις! Εμεις ειμαστε οι 'κωλοφαρδοι' που την βρισκουν και με τα φτηνα οργανα ;D ;D

@Salinas
 Επιβαλλεται μια δοκιμη! Θα σου αρεσει!

@hot_sauce
 Μονο!? πολυ καλο??? :P ;D Αριστουργηματικο θα ελεγα :P :P

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #11 στις: 28/02/09, 17:49 »
Συμπαθώ και συγχαίρω αυτούς που έχουν πίστη στις φθηνές κιθάρες και αναγνωρίζουν ότι η ακριβή κιθάρα δεν θα σε κάνει καλύτερο παίχτη. Λυπάμαι όλα αυτά τα ανήλικα που εχουν κατακλύσει αυτό το φόρουμ και μαζεύουν λεφτά για ακριβές και υπερτιμημένες jackson & ESP , επηρρεασμένα από τους δήθεν σταρς κιθαρίστες και το μάρκετινγκ των εταιρείων με τις οποίες έχουν συμβόλαια και τα παίρνουν χοντρά! Είναι καλοστημένο το παιχνίδι και δυστυχως την πατανε πολλοί!

Περιμένουμε τις φωτό φίλε Enema.

Χωρις να θελω να παρεξηγηθουν τα λεγομενα μου (αλλωστε και γω δεν ειμαι κανενας συλλεκτης custom οργανων) πιστευω οτι υπερβαλλεις λιγο φιλε Nickmanak...
Γιατι γνωμη μου ειναι πως κιθαρες οπως οι ESP δεν τις αγοραζουν μονο ανηλικα παιδακια επηρεασμενα απο τους guitar gods τους...
Εννοειται οτι η κιθαρα δεν κανει τον παικτη αλλα ας μη φτανουμε και στο αλλο ακρο...

Φιλε Enema εξαιρετικο το review σου, πολλα μπραβο για τον κοπο σου αλλα και τη ''γλαφυροτητα'' σου... Ειναι πολυ σημαντικο για ατομα οπως εγω που δεν ειμαστε κατοχοι μιας Squire να διαβαζουμε τοσο κατατοπιστικα reviews ωστε να παιρνουμε μια γευση.


Αποσυνδεδεμένος grmako

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #12 στις: 28/02/09, 17:51 »
Φίλε enema καλόπαιχτη η κιθάρα!!!

Μια εντελώς φιλική συμβουλή όμως!
Μην τρελενόμαστε όταν μας αρέσει κάτι πάρα πολύ και επειδή οταν πιάνουμε μια κιθάρα και μας φένεται πιο ωραία απο κάτι άλλες πιο ακριβές να λέμε οτι αυτές οι άλλες θάυονται απο την squier π.χ.
Δν μπορεί μια squire να θάψει άνετα μια mexico!

Απόλυτα σεβαστή η άποψη και συμφωνώ ότι μπορεί να σαρέσει πολύ περισσότερο η squier και ότι κάθετε πιο καλά στα χέρια σου μια παρα μια mexico αλλά μέχρι εκεί!!
(Δν μπορει π.χ ένα cinquecento να θάψει μια mercentes! :S)

Και εγώ π.χ άμα την έπερνα την bullet strat μπορεί να παράταγα την music man μου(δν έχω! σαν παράδειγμα το λέω) και να έπεζα απο το πρωί μέχι το βράδυ με την squier γιατί μου καθόταν πιο καλα στα χέρια μου και γουσταρα που λέει ο λόγος πιο πολύ!
Αλλά είναι ουτοπικό όμως να λέω οτι την έθαψα την music man π.χ

Πιστεύω να με κατάλαβες τι εννοώ και χωρίς παρεξήγηση αρχηγέ! :)
Αντε καλές πενιές :D

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #13 στις: 28/02/09, 18:31 »
Φιλε Enema εξαιρετικο το review σου, πολλα μπραβο για τον κοπο σου αλλα και τη ''γλαφυροτητα'' σου... Ειναι πολυ σημαντικο για ατομα οπως εγω που δεν ειμαστε κατοχοι μιας Squire να διαβαζουμε τοσο κατατοπιστικα reviews ωστε να παιρνουμε μια γευση.

Σε ευχαριστω :)

Φίλε enema καλόπαιχτη η κιθάρα!!!

Μια εντελώς φιλική συμβουλή όμως!
Μην τρελενόμαστε όταν μας αρέσει κάτι πάρα πολύ και επειδή οταν πιάνουμε μια κιθάρα και μας φένεται πιο ωραία απο κάτι άλλες πιο ακριβές να λέμε οτι αυτές οι άλλες θάυονται απο την squier π.χ.
Δν μπορεί μια squire να θάψει άνετα μια mexico!

Απόλυτα σεβαστή η άποψη και συμφωνώ ότι μπορεί να σαρέσει πολύ περισσότερο η squier και ότι κάθετε πιο καλά στα χέρια σου μια παρα μια mexico αλλά μέχρι εκεί!!
(Δν μπορει π.χ ένα cinquecento να θάψει μια mercentes! :S)

Και εγώ π.χ άμα την έπερνα την bullet strat μπορεί να παράταγα την music man μου(δν έχω! σαν παράδειγμα το λέω) και να έπεζα απο το πρωί μέχι το βράδυ με την squier γιατί μου καθόταν πιο καλα στα χέρια μου και γουσταρα που λέει ο λόγος πιο πολύ!
Αλλά είναι ουτοπικό όμως να λέω οτι την έθαψα την music man π.χ

Πιστεύω να με κατάλαβες τι εννοώ και χωρίς παρεξήγηση αρχηγέ! :)
Αντε καλές πενιές :D

Βρε, νομιζω οτι ειναι φανερο οτι στην αρχη κανω πλακα! ;D Φαινεται και απο τα συμφραζομενα...  Μην ανησυχεις δεν παρεξηγω ;)

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #14 στις: 28/02/09, 20:25 »
καταρχήν καλόπαιχτη  :)

θα ήθελα και εγώ να επισημάνω ότι είστε (όλο το κιθάρα εννοώ και γενικότερα) λίγο τον άκρων.
απ την μια θάβουμε ότι κάνει κάτω από 1000€, ενώ στην πραγματικότητα υπάρχουν κιθάρες των 500-700 που μπορούν
να χρησιμοποιηθούν άνετα ακόμα και επαγγελματικά και από την άλλη προσπαθείτε να θεοποιήσετε μια squ-πα-ier  :P τον 100€.
Δεν διαφωνώ σε τίποτα, ούτε έχω πρόβλημα με τα φθηνά, ίσα ίσα αλλά νομίζω οτι η συγκεκριμένη κάνει οτι κάνουν
όλες η κιθάρες τον 100-200€ και τυφλώνεστε απ το όνομα fender. Προσωπικά δεν θα με χαλούσε αν έγραφε επάνω
Yamaha, Wasburn, Cort, Ibanez κτλ, μια κιθάρα των 100€ είναι! Χωρίς παρεξήγηση και μην τρελαίνεστε με το όνομα ή και
την εμφανίσει μιας fender, βλέπω κάθε φορά που κάποιος αρχάριος ζητάει γνώμη για καινούργια κιθάρα αρχίζετε όλοι squier και
squier.

Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #15 στις: 28/02/09, 20:42 »
Συμπαθώ και συγχαίρω αυτούς που έχουν πίστη στις φθηνές κιθάρες και αναγνωρίζουν ότι η ακριβή κιθάρα δεν θα σε κάνει καλύτερο παίχτη. Λυπάμαι όλα αυτά τα ανήλικα που εχουν κατακλύσει αυτό το φόρουμ και μαζεύουν λεφτά για ακριβές και υπερτιμημένες jackson & ESP , επηρρεασμένα από τους δήθεν σταρς κιθαρίστες και το μάρκετινγκ των εταιρείων με τις οποίες έχουν συμβόλαια και τα παίρνουν χοντρά! Είναι καλοστημένο το παιχνίδι και δυστυχως την πατανε πολλοί!

Περιμένουμε τις φωτό φίλε Enema.


Χωρις να θελω να παρεξηγηθουν τα λεγομενα μου (αλλωστε και γω δεν ειμαι κανενας συλλεκτης custom οργανων) πιστευω οτι υπερβαλλεις λιγο φιλε Nickmanak...
Γιατι γνωμη μου ειναι πως κιθαρες οπως οι ESP δεν τις αγοραζουν μονο ανηλικα παιδακια επηρεασμενα απο τους guitar gods τους...
Εννοειται οτι η κιθαρα δεν κανει τον παικτη αλλα ας μη φτανουμε και στο αλλο ακρο...

Φιλε Enema εξαιρετικο το review σου, πολλα μπραβο για τον κοπο σου αλλα και τη ''γλαφυροτητα'' σου... Ειναι πολυ σημαντικο για ατομα οπως εγω που δεν ειμαστε κατοχοι μιας Squire να διαβαζουμε τοσο κατατοπιστικα reviews ωστε να παιρνουμε μια γευση.

μάλλον ο νικμανακ εννοεί τα signature μοντέλα όχι όλα,σαν αυτό
http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_dime_usa_razorback_v_skulls.htm
έλεος δηλαδή κοιτάξτε τα σπεκς και μετά την τιμή,μήπως το παράχεσε λίγο η ντιν?
σόρρυ για το οφφτοπικ

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #16 στις: 28/02/09, 20:51 »
Καλόπαιχτη να είναι. ΕΛΙΩΣΑ με την εισαγωγή ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #17 στις: 28/02/09, 21:00 »
ειλικρινα φιλε με ατομα σαν και εσενα απορω.πως τολμας να λες πως ΕΘΑΨΕ την mitsos guitar.Gibson το δεχομαι,Prs το δεχομαι,V(10)οκ,W(16 σαν της bugati veyron)ναι, VW(pasat golf ktl)ωραια....αλλα την mistos....????αυτο παρα παει

τα εσπασε η εισαγωγη...καλοπαιχτη να ναι
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #18 στις: 28/02/09, 21:04 »
Συμπαθώ και συγχαίρω αυτούς που έχουν πίστη στις φθηνές κιθάρες και αναγνωρίζουν ότι η ακριβή κιθάρα δεν θα σε κάνει καλύτερο παίχτη. Λυπάμαι όλα αυτά τα ανήλικα που εχουν κατακλύσει αυτό το φόρουμ και μαζεύουν λεφτά για ακριβές και υπερτιμημένες jackson & ESP , επηρρεασμένα από τους δήθεν σταρς κιθαρίστες και το μάρκετινγκ των εταιρείων με τις οποίες έχουν συμβόλαια και τα παίρνουν χοντρά! Είναι καλοστημένο το παιχνίδι και δυστυχως την πατανε πολλοί!

Περιμένουμε τις φωτό φίλε Enema.


Χωρις να θελω να παρεξηγηθουν τα λεγομενα μου (αλλωστε και γω δεν ειμαι κανενας συλλεκτης custom οργανων) πιστευω οτι υπερβαλλεις λιγο φιλε Nickmanak...
Γιατι γνωμη μου ειναι πως κιθαρες οπως οι ESP δεν τις αγοραζουν μονο ανηλικα παιδακια επηρεασμενα απο τους guitar gods τους...
Εννοειται οτι η κιθαρα δεν κανει τον παικτη αλλα ας μη φτανουμε και στο αλλο ακρο...

Φιλε Enema εξαιρετικο το review σου, πολλα μπραβο για τον κοπο σου αλλα και τη ''γλαφυροτητα'' σου... Ειναι πολυ σημαντικο για ατομα οπως εγω που δεν ειμαστε κατοχοι μιας Squire να διαβαζουμε τοσο κατατοπιστικα reviews ωστε να παιρνουμε μια γευση.

μάλλον ο νικμανακ εννοεί τα signature μοντέλα όχι όλα,σαν αυτό
http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_dime_usa_razorback_v_skulls.htm
έλεος δηλαδή κοιτάξτε τα σπεκς και μετά την τιμή,μήπως το παράχεσε λίγο η ντιν?
σόρρυ για το οφφτοπικ

η κιθάρα είναι made in usa,γιαυτό και η τιμή.

με την εισαγωγή έλιωσα στα γέλια ;D
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #19 στις: 28/02/09, 21:39 »
Εγω ειμαι εναντιον των υπερτιμημενων κιθαρων απο οπου και αν προερχονται. Υπερτιμημενο σημαινει οτι η τιμη του δεν αντιστοιχει στην ποιοτητα του και σε αυτα που προσφερει. Οι εταιρειες αυτο το εκμεταλλευονται στο επακρο και απο εκει βγαζουν τα χοντρα λεφτα. Οταν ημουν και εγω μικρος ειχα μερικα κιθαριστικα ειδωλα και αυτοματως κοιτουσα τις μαρκες που επαιζαν αυτοι και εκλεινα τα ματια σε αλλες. Δε σημαινει οτι ολοι οι πιτσιρικαδες αποκτουν τα signature μοντελα των ειδωλων τους μιας και αυτα ειναι πανακριβα, αλλα μεσω των σταρς η μιση μαχη εχει κερδηθει. Μια εταιρεια που προμοταρει τα προιοντα της μεσω διασημων κιθαριστων σε εχει κερδισει, ειτε αγορασεις κιθαρα των 200€ είτε των 1500€. Εδω ομως ειναι και το τρυκ. Πληρωνεις κατι στα 700-1000€ που δεν το αξιζει ουτε κατασκευαστικα, ουτε ποιοτικά. Το πληρωνεις γιατι ειναι διασημο και γιατι σε αυτη την εταιρεια εχει υπογραψει ο ταδε και ο ταδε, (αρα είναι εγγυηση η μαρκα). Υπαρχουν πολλα παραδειγματα στο φορουμ που μπορουν να τεκμηριωσουν οσα γραφω και αυτη η ιστορια πηγαζει απο το μαρκετινγκ και μονο. Αυτες οι τακτικες συμβαινουν σε πολλα προιοντα και ειδικα στα ρουχα που το κλεψιμο ειναι τεραστιων διαστασεων. Διασημα επωνυμα ρουχα που φτιαχνονται σε ασιατικες χωρες απο κακομοιρηδες πεινασμενους εργατες των 50$ το μηνα και στηνονται στις βιτρινες της Ερμου, οπου πανε οι νεοελληνες και τα χρυσοπληρωνουν 10 φορές επάνω για να θρεψουν τη ματαιοδοξια του lifestyle.
Στην αγορα υπαρχουν πολλα μοντελα κιθαρας και παμπολλες τιμες. Ευκολα μπορει καποιος να βρει φθηνη και καλοφτιαγμενη κιθαρα και να απολαυσει το παιξιμο. Εκει ειναι και η δικη μας μαχη-επιθεση εναντιον των εταιρειων. Οπως ο φιλος enema , πολλοι αλλοι ακομα, αγορασαν φθηνες κιθαρες και απορησαν που παιζουν και ακουγονται τοσο καλα και αυτο ειναι το νοημα που ηθελα να δωσω σε οσα εγραψα. ΔΕΝ ακυρωνω τις ακριβες καλοφτιαγμενες κιθαρες (οπως ειπε ο φιλος mercedes vs fiat) , απλα πρεπει να προσεχουμε ποια ειναι τελικα η καλη ακριβη και ποιοτική κιθάρα και ποια η απάτη, από αυτες που μας πασαρουν οι εταιρειες. Το τοπιο καταντησε θολο σε αυτο το θεμα πλεον.
Πολλα λεφτα για μια κιθαρα θα τα αξιζε ενας μαστορας που θα την κανει απο το μηδεν. Δεν ειχα παει ποτε σε κατασκευαστη οργανων μεχρι πριν λιγους μηνες και ειδα ποσο ωραια και πραγματικα καλλιτεχνικη δουλεια ειναι. Θα προτιμουσα να δωσω λεφτα εκει και να παραγγειλω μια κιθαρα οπως τη θελω εγω και να παρακολουθω σιγα σιγα την πορεια της προς την ολοκληρωση. Οι custom κιθαρες ειναι ο μονος σιγουρος τρόπος να ξερεις 100% τι αγοραζεις και ποιος το εφτιαξε.
 ;)
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #20 στις: 28/02/09, 22:01 »
@jim.ni
  Ευχαριστω. Συμφωνω με οσα λες, αλλα οταν ρωταει ο καινουριος, και το -ταδε- οργανο αξιζει τα λεφτα του, τοτε γιατι να μην το προτεινουμε (ειτε ειναι squier ειτε epiphone) ;)

@Raz
  Θενξ ;D Χαιρομαι που σου αρεσε η εισαγωγη ;D

@zeromancer
  Τι να πω?? Δεν πιστευαμε στα αυτια μας στο μαγαζι! Φαινεται ο Μιτσαρας δεν κουρδισε καλα τα ξυλα σε αυτο το μοντελο (mitsaras GTI), ή κατι αλλο επαιζε! Μικρη διαφορα αλλα η squier ηταν καλυτερη!

@GiorgarasK.  
  Και να σκεφτεις την εισαγωγη δεν την σκεφτηκα καθολου :P
Nickmanak +1

Αποσυνδεδεμένος Alexisonfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #21 στις: 28/02/09, 23:07 »
...Mesa Boogie, Mesa Eksw...

χαχαχα αυτο ηταν το καλυτερο!! ακομα γελαω.

Kαλα φιλε Enema, παιζει η Squier σαν εταιρια αμα δει ποσο καλο review εχεις κανει στην bullet να σου βγαλει και signature μοντελο   ;D ;D :P

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #22 στις: 28/02/09, 23:10 »
Καλόπαιχτη, φίλε Enema... (ακούγεται λίγο οξύμωρο αυτό)


Enemy=εχθρός

Enema=κλύσμα :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #23 στις: 28/02/09, 23:30 »
  Τι να πω?? Δεν πιστευαμε στα αυτια μας στο μαγαζι! Φαινεται ο Μιτσαρας δεν κουρδισε καλα τα ξυλα σε αυτο το μοντελο (mitsaras GTI), ή κατι αλλο επαιζε! Μικρη διαφορα αλλα η squier ηταν καλυτερη!

ρε συ σορρυ που επιμενω αλλα μηπως επεσες θυμα πλεκτανης...υπαρχουν πολλες mitsaras εκει εξω και πολλες κιθαρες ειναι απο την τιμβανικη και ειναι fake.για να ειναι αληθινη mitsaras πρεπει να μυριζει τζατζικη...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: H καινουρια μου squier bullet strat
« Απάντηση #24 στις: 01/03/09, 13:37 »
χαχαχα αυτο ηταν το καλυτερο!! ακομα γελαω.

Kαλα φιλε Enema, παιζει η Squier σαν εταιρια αμα δει ποσο καλο review εχεις κανει στην bullet να σου βγαλει και signature μοντελο   ;D ;D :P
;D
Θα κανω ενα σαν την jackson του smith, κατασπρο, με μαπλ μανικη και μαυρα μερη. Τι λετε? >:D

ρε συ σορρυ που επιμενω αλλα μηπως επεσες θυμα πλεκτανης...υπαρχουν πολλες mitsaras εκει εξω και πολλες κιθαρες ειναι απο την τιμβανικη και ειναι fake.για να ειναι αληθινη mitsaras πρεπει να μυριζει τζατζικη...

Λες για τον πρωτοποριακο τροπο φινιρισματος με καταλοιπα τζατζικιου? Χμμμ.. να σου πω δν προσεξα καποια μυρωδια, αλλα νομιζω οτι φταιει το γεγονος οτι η κιθαρα ηταν απο απλο μαονι και ταστιερα καπλαμα ροδου. Λες να ειναι fake?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
5685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/09, 13:03
από tech21man
6 Απαντήσεις
3981 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/09, 15:46
από gers
4 Απαντήσεις
4751 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/10, 22:29
από georgemusic
5 Απαντήσεις
3453 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/10, 15:31
από Eagle Of Kamelot
3 Απαντήσεις
2775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/10, 14:44
από kostas80
2 Απαντήσεις
2610 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/10, 19:14
από tasosSG
11 Απαντήσεις
4166 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/12, 16:16
από geopaok
3 Απαντήσεις
3108 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/14, 23:24
από Μητσάκος
0 Απαντήσεις
3132 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/15, 15:39
από Stel Andre
0 Απαντήσεις
2213 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/18, 14:32
από Stel Andre