Αποστολέας Θέμα: PRS Archon 100 Watt Head  (Αναγνώστηκε 6479 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Consigliere089

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
PRS Archon 100 Watt Head
« στις: 24/09/14, 13:55 »
Αν και τον έχω δει καιρό τώρα... τώρα μου κίνησε την περιέργεια που πρόσεξα οτι είναι hi gain  :P
Έχει κανένας εμπειρία με αυτόν να έχει παίξει ή ακούσει απο κοντα??? Στα βιντεάκια ακούγεται καταπληκτικός μπορώ να πω..

https://www.youtube.com/watch?v=W8GU9osUXoY

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #1 στις: 24/09/14, 14:53 »
Πολύ καλός, ΟΜΩΣ θέλεις πράγματι ένα πολύ καθαρό κανάλι και ένα πολύ βρώμικο?..
Παίζεις με αυτό τον τρόπο?..
Τα λεφτά είναι πολλά, για απλά 2 κανάλια των ΑΚΡΩΝ..
Για μένα ο απόλυτος all round ενισχυτής στα λεφτά αυτά (και χαμηλότερα) είναι ο D-Moll (και σημειωτέον παίζω με PRS Custom 24).
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Consigliere089

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #2 στις: 24/09/14, 15:56 »
Μην παρεξηγηθώ δεν θέλω να αγοράσω αλλο ενισχυτή χαχα. Ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος και καλυμμένος  με τον Cobra  ;D  σε όλους τους τομεις καθαρά βρόμικα.
Το θέμα το άνοιξα έτσι για κουβέντα να γίνεται..
Πάντως ηχητικά ο Αrchon μου κάνει μοντέρνο μαρσαλοηχόχρωμα πεντακάθαρο και διαυγές.

Ps: Στο μέλλον θέλω να προσθέσω οπωσδήποτε ενα Laboga Mr Hector MKII , Diezel Herbert, Bogner Uber, Boogie Mark V

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #3 στις: 24/09/14, 16:00 »
Όντως ακούγεται πολύ ωραίος ενισχυτής, όμως πολλά λ7 τη στιγμή που υπάρχουν οι Diezel D-moll που ανεφερε και ο Αντριανός, αλλά και οι EVH 5150 III 50W στα μισά λεφτα (άραγε τι να τον κάνει κανείς τον 100ρη... και οι 50ηδες μου φαίνονται υπερβολικοί, ακόμα και για live). Άσε τον Mesa Boogie Mark Five:25 από μια εταιρεία με ιστορία στο high gain...

http://www.thomann.de/gr/mesa_boogie_mark_five25.htm

http://www.thomann.de/gr/evh_5150_iii_50_watt_head_ivr.htm

EDIT: Το Archon βγαινει απο την ελληνική λέξη αραγες?
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Consigliere089

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #4 στις: 24/09/14, 16:14 »
Όντως ακούγεται πολύ ωραίος ενισχυτής, όμως πολλά λ7 τη στιγμή που υπάρχουν οι Diezel D-moll που ανεφερε και ο Αντριανός, αλλά και οι EVH 5150 III 50W στα μισά λεφτα (άραγε τι να τον κάνει κανείς τον 100ρη... και οι 50ηδες μου φαίνονται υπερβολικοί, ακόμα και για live). Άσε τον Mesa Boogie Mark Five:25 από μια εταιρεία με ιστορία στο high gain...

http://www.thomann.de/gr/mesa_boogie_mark_five25.htm

http://www.thomann.de/gr/evh_5150_iii_50_watt_head_ivr.htm

EDIT: Το Archon βγαινει απο την ελληνική λέξη αραγες?


To side της PRS γράφει : Greek for “ruler” or “lord,” αρα ναι ελληνικό είναι.

Ωραίος και ο 25ρης Mark αλλα δεν βρίσκω το λόγο να τον αγοράσει κάποιος απο τη στιγμή που υπάρχει ο μεγάλο, εξαιρώντας την τιμή βέβαια γτ κανει 1000 ευρω πανω απο τον νεο 25αρι..

Υπάρχει βιντεάκι evh 5153 50w vs aechon ιδού..
https://www.youtube.com/watch?v=5PtZagtt2-w

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #5 στις: 24/09/14, 18:04 »
Ps: Στο μέλλον θέλω να προσθέσω οπωσδήποτε ενα Laboga Mr Hector MKII , Diezel Herbert, Bogner Uber, Boogie Mark V
Βάλε και μία Ferrari, μην το τσιγκουνεύεσαι!..
 :roll
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Consigliere089

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #6 στις: 25/09/14, 01:28 »
Ps: Στο μέλλον θέλω να προσθέσω οπωσδήποτε ενα Laboga Mr Hector MKII , Diezel Herbert, Bogner Uber, Boogie Mark V
Βάλε και μία Ferrari, μην το τσιγκουνεύεσαι!..
 :roll
Και μια Labo μη σου πω!! Ετσι κ αλλιώς τα όνειρα ειναι δωρεάν.. (για την ώρα, μέχρι να τα φορολογήσουν και αυτά)  :P
« Τελευταία τροποποίηση: 25/09/14, 01:32 από Consigliere089 »

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #7 στις: 25/09/14, 11:12 »


Ωραίος και ο 25ρης Mark αλλα δεν βρίσκω το λόγο να τον αγοράσει κάποιος απο τη στιγμή που υπάρχει ο μεγάλο, εξαιρώντας την τιμή βέβαια γτ κανει 1000 ευρω πανω απο τον νεο 25αρι..



Οι λόγοι είναι τα modes που έχει από τον Mark ΙΙc+/ IV, το Cabclone, τα πλούσια  χαρακτηριστικά που του έχουν ενσωματώσει, το μικρό του βάρος/μέγεθος, και  φυσικά και η τιμή του... εδώ που τα λέμε δεν βλέπω να του λείπει κάτι  ;D  (GASSSSS)
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος civilbill

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
  • επιστροφή!
    • Προφίλ
    • MSKAT Civil Works
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #8 στις: 25/09/14, 12:40 »


Ωραίος και ο 25ρης Mark αλλα δεν βρίσκω το λόγο να τον αγοράσει κάποιος απο τη στιγμή που υπάρχει ο μεγάλο, εξαιρώντας την τιμή βέβαια γτ κανει 1000 ευρω πανω απο τον νεο 25αρι..



Οι λόγοι είναι τα modes που έχει από τον Mark ΙΙc+/ IV, το Cabclone, τα πλούσια  χαρακτηριστικά που του έχουν ενσωματώσει, το μικρό του βάρος/μέγεθος, και  φυσικά και η τιμή του... εδώ που τα λέμε δεν βλέπω να του λείπει κάτι  ;D  (GASSSSS)

Συμφωνώ και επαυξάνω....!
Δεν μπορούσαν να τον είχαν βγάλει από πέρυσι που πήρα τον Mini Rec...
Βέβαια πως τα 1300$ που πουλάει στην Αμερική, έγιναν 1800€ στην Ευρώπη....μόνο η Mesa το ξέρει....

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #9 στις: 25/09/14, 13:46 »
Πολύ καλός, ΟΜΩΣ θέλεις πράγματι ένα πολύ καθαρό κανάλι και ένα πολύ βρώμικο?..
Παίζεις με αυτό τον τρόπο?..
Τα λεφτά είναι πολλά, για απλά 2 κανάλια των ΑΚΡΩΝ..
Για μένα ο απόλυτος all round ενισχυτής στα λεφτά αυτά (και χαμηλότερα) είναι ο D-Moll (και σημειωτέον παίζω με PRS Custom 24).


Ακριβως με αυτον τον τροπο παιζω χα χα. Θελω παρα πολυ καθαρο ηχο (να μη σκαει) και ενα σοβαρο high gain. Και οταν εχει crunch το boostαρω. Οι mid low gain ηχοι μου τη δινουν στα νευρα ακομη και απο αλλους κιθαριστες και μου ερχεται να τα σπασω και να παιξω ac/dc με αρκετα γκαζια.

Παντως, all round ειναι αρκετοι ενισχυτες αλλα κατα βαση και ο d moll εχει shared tonestack ετσι δεν ειναι? Εχει και τα αλλα assignable βεβαια (mid cut κτλ...). Επισης πρεπει να σου αρεσει πιστευω οπωσδηποτε ο βασικος ηχος του ενισχυτη αλλιως, παρε fender και πεταλακια (αν π.χ. δε σου αρεσει το diezel η το PRS γκαζι η rectifier κτλ και ας εχει πολλα επανω).


Αλλα καταλαβαινω τι λες οτι ειναι αρκετα τα λεφτα, αλλα σκεψου και τον SLO...

Ο mark V επρεπε να ειναι τετρακαναλος η τρικαναλος με δυο lead.


Γεγονος: 101% των κατοχων mark δεν νοιαζονται για το R2 η crunch καναλι. Μερικοι το boostaρουν ναι καλο ειναι, οχι δεν ειναι marshall οκ παμε παρακατω, δεν πηρα mark για να αναβω μπουστερακια κτλ. Σωστοι.


Ο κυριουλης απο τους dream theater παιζει με mark V live. Και ξερεις τι προβλημα εχει? Το ιδιο που ειχα και εγω με ολα εκτος απο το triaxis. Αφου θελεις, ενα καθαρο ενα ρυθμικο και ενα σολο ηχο τουλαχιστο, τι μου βαζεις ενα lead καναλι μονο? Οταν στηνεις το τσουγκα τσουγκα ξερο ρυθμικο ηχο για τα proggy γρηγορα θεματα, μια χαρα, μετα, ομως θα παιξεις σολο με τον ιδιο ηχο? Αυτο προυποθετει να αλλαζει κατι στον ενισχυτη για να αλλαζει τουλαχιστο ο χαρακτηρας, το ποσο του gain ισως, η ενταση...Στο mark V δεν αλλαζει τιποτα.


Ο petrucci παιζει με το mark IV mode σαν τον καλυτερο συμβιβασμο και αναβει εννιοτε ενα tubescreamer + delay για εξτρα "fluidity" για καποια σημεια ειδικα με legato. Παρολα αυτα ειναι συμβιβασμος και θα ηθελε το mark IIC+ για ρυθμικα και το IV mode για σολο.

Τον καταλαβαινω απολυτα, το να εχει και δευτερη κεφαλη θα ηθελε και αλλη μια εξτρα για backup της δηλαδη τεσσερεις...και δεν το κανει.


Οποτε κατα βαση ο archon σχεδιαστηκε για metal players και @#$ the rest.

Πραγματικα, δεν μπορω να καταλαβω τους κατασκευαστες που ενω, βγαζουν τρικαναλους (που οκ το κατα ποσο ειναι διακριτα τα καναλια αφου χτιζονται το ενα επανω στο αλλο) τα μασανε και ριχνουν την καραμελα της "λογικης" συνεχειας του ενος στο αλλο. Τι λες ρε? Παιζεις live με high gain? Αφου βγαζεις High gain ενισχυτη βαλε και ενα footswitchable solo mode τουλαχιστο που να δινει ενταση gain και fat ηχο τουλαχιστο. Και μετα βαλε και ενα plexi crunch στη μεση.



Σε ενα σκασμο λεφτα, αν εχουν την τεχνικη γνωση για να τα δικαιολογησουν, θελω κατι σαν τον VH4 (οχι τον ηχο, δεν με γοητευει αλλα τη λειτουργικοτητα), κατι σα το channel cloning του roadking, κατι σα τα 4 καναλια αλλων ενισχυτων, με 4 tonestack, μη σου πω με ξεχωριστα depth pressence ανα καναλι. ...Τα θελω ολα που λενε (σε αυτα τα λεφτα και παλι).


Ο μονος ενισχυτης που κατα καποιο τροπο το κανει ειναι ο EVH Stealth που πραγματικα εχει φοβερη ισσοροπια μεταξυ καναλιων με επικαλυψη ομως, καθαρο καθαρο με δυνατοτητα να σκασει στο πολυ ζορισμα (αλλα στηριζει super clean περασματα), "Crunch" με φασμα απο παλιο ροκ μεχρι heavy με αρκετα καλες δυναμικες και οχι φοβερο κομπρεσσαρισμα και ενα lead για ταρταρο death καταστασεις η απλα για να σολαρεις οπως θες, με ξεχωριστα pressence ressonance bass mid treble gain volume ανα καναλι. Χρειαστηκε μια εταιρεια σα τη fender ομως για να παραχθει σε αυτη τη τιμη (μαζικα λεμε τωρα σε ηδη ετοιμο εργοστασιο με παραγγελιες κλιμακας και καλο design στο pcb χωρις πολυ θορυβο κ.ο.κ.) και μπραβο τους. Παρεμπιπτοντως ειναι και με cathode follower παρα plate tonestack που κατα βαση τον φερνει πλεον πιο κοντα στον SLO παρα στους παλιους 5150.

Αποσυνδεδεμένος Consigliere089

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #10 στις: 25/09/14, 16:21 »

Οι λόγοι είναι τα modes που έχει από τον Mark ΙΙc+/ IV, το Cabclone, τα πλούσια  χαρακτηριστικά που του έχουν ενσωματώσει, το μικρό του βάρος/μέγεθος, και  φυσικά και η τιμή του... εδώ που τα λέμε δεν βλέπω να του λείπει κάτι  ;D  (GASSSSS)


Ενα, ένα.. :P
1) Καλά τα modes τα έχει και ο μεγάλος Mark V οπότε κλαιν, συν οτι μπορεις να ρίξεις τον μεγάλο απο τα 100W σε 45w και 5w αντίστοιχα.. Ο μικρός έχει άλλες λάμπες el83 άρα διαφορετικός χαρακτήρας (οχι τρελές διαφορες ομως, απο την εμπειρία μου σιγουρα θα χασει σε ογκο, αλλα θα αρπάζει ποιο γρήγορα ετσι πιστευω)

2) To cabclone ειναι κωμικοτραγικό ηχητικά και ακούγεται χειρότερο απο πεταλιέρα 5 αιτίας μην πώ και παραπάνω
::)  ...  άμα ηθελαν να του εβαζαν ενα σοβαρό μηχανημα επάνω να μπορεις να φορτώσεις IR impulses ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!! Και γενικά το cabclone που εβγαλε η mesa δεν το συμπαθω καθολους για τους λόγους τους οποίους είπα.

https://www.youtube.com/watch?v=t_1s1uxv_cU

3)Τώρα  όσο αναφορά το βαρος και την τιμη (αν και τη θεωρώ υπερβολικα μεγαλη) εχει ενα point  , αλλα και παλι είμαι της αποψης οτι αν μπεις στη διαδικασία να κουβαλήσεις κεφαλή, και δεν ειναι κάτω απο 15-17 κιλα δεν αξίζει ειναι και παλι πολλα κιλα.. Εγω προσωπικά δεν θα ειχα θεμα να κουβαλίσω 24-25 κιλα αν το μικρο ειναι 15..  :P   


Tech21man οπως τα λες φίλε ακριβώς!!! +1000000

Κι εγώ προτιμώ τους τρικάναλους γι αυτό ακριβώς το λόγο!! Θελω ενα να πολύ καλό καθαρό, ενα βρώμικο σφικτό για τα ρυθμικά, και ένα lead με πλουσιο gain και μεσαία.. 

Ps: Ο Petrucci του είναι ο αγαπημένος μου κιθαρίστας και ο ηχος φυσικά!! ΚΑΙ ΟΙ DREAMA THEATER!!! \m/ :D

[size=0.85em][/size]
[size=0.85em]Εισαγωγή παράθεσης[/r]
[/font][/size]
  • [size=0.85em][/size][/l]

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #11 στις: 25/09/14, 18:40 »



Κι εγώ προτιμώ τους τρικάναλους γι αυτό ακριβώς το λόγο!! Θελω ενα να πολύ καλό καθαρό, ενα βρώμικο σφικτό για τα ρυθμικά, και ένα lead με πλουσιο gain και μεσαία.. 

Ps: Ο Petrucci του είναι ο αγαπημένος μου κιθαρίστας και ο ηχος φυσικά!! ΚΑΙ ΟΙ DREAMA THEATER!!! \m/ :D 


τελικα εναν jvm θελεις και συ...χαχαχαχαχαχαχα >:D >:D >:D >:D
Ακομα και ο jvm205 θα σε καλυψει πληρως αν και ο 410 ειναι ακομα ποιο πολυπλευρος. Ε βαλε και ενα σετ KT77 στην θεση των el34 και εισαι αρχοντας

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #12 στις: 25/09/14, 21:47 »
Οχι. Ο JVM δεν με καλυψε πληρως. Τα πιο high gain του ηταν ουσιαστικα με ενα tonestack. Το πρωτο "καναλι" δεν μου αρεσε για τιποτα παρα μονο καθαρα και light crunch. Το red mode ακουγοταν "καλα" με μονο μια (!) πανακριβη κιθαρα...με ολες τις αλλες δεν ταιριαζε απλα. Εστω και ετσι συμβιβαζε το θεμα tonestack. Επισης απλα ο ηχος του δεν ηταν για μενα. Τα mods τα εκανε μετα ενας φιλος αλλα και παλι δεν ηταν.


Η mesa επισημως ποσταρισε σε forum οτι θα εκπλαγει ο κοσμος απο τον mini mark λογω preamp και οτι δεν εξαρτωνται και τοσο απο το power amp. Αλλα οταν πιεζεις ο τελικος μπαινει στο παιχνιδι. Εμενα προσωπικα μαρεσει το πανηγυρι των EL84 ειδικα στα μεσαια αλλα δεν καλυπτει τα παντα. Φυσικα αν δεν το παιξεις δεν ξερεις. Το mini rectifier παντως λενε ειναι διαφορετικο απο τα μεγαλα.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #13 στις: 25/09/14, 23:35 »
Σε ενα σκασμο λεφτα, αν εχουν την τεχνικη γνωση για να τα δικαιολογησουν, θελω κατι σαν τον VH4 (οχι τον ηχο, δεν με γοητευει αλλα τη λειτουργικοτητα), κατι σα το channel cloning του roadking, κατι σα τα 4 καναλια αλλων ενισχυτων, με 4 tonestack, μη σου πω με ξεχωριστα depth pressence ανα καναλι. ...Τα θελω ολα που λενε (σε αυτα τα λεφτα και παλι).
Πέστα!!...  :up :roll
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Consigliere089

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #14 στις: 26/09/14, 01:08 »
Πάντως είναι δύσκολο ένας ενισχυτής να τα κάνει όλα καλά.. Το σύνηθες αυτοί με τα πολλά λαμπάκια, κουμπάκια-παρακουμπάκια να μην κάνουν στην ουσία ΕΝΑ πράγμα και καλό.. θα είναι μεν ικανοποιητικότατοι ομως σε ότι κάνουν!!
 
τελικα εναν jvm θελεις και συ...χαχαχαχαχαχαχα >:D >:D >:D >:D
Ακομα και ο jvm205 θα σε καλυψει πληρως αν και ο 410 ειναι ακομα ποιο πολυπλευρος. Ε βαλε και ενα σετ KT77 στην θεση των el34 και εισαι αρχοντας

Ωραίος ενισχυτής ο JVM!! Ειχα ακούσει τον 410 και με είχε εκπλήξει ευχάριστα αν και δεν συμπαθούσα τους Marshall αλλαξα γνωμη!! :D
« Τελευταία τροποποίηση: 26/09/14, 01:10 από Consigliere089 »

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #15 στις: 26/09/14, 14:12 »
Πάντως  αν ψάχνετε για τρικάναλη High-gain κεφαλή με booster, υπάρχουν και οι νέοι (σχετικά) Randall Diavlo RD-100 σχεδιασμένοι από τον Mike Fortin (και σε πολύ δελεαστική τιμη...):

http://www.randallamplifiers.com/th_product/rd100h/
http://www.thomann.de/gr/randall_diavlo_100_head.htm?sid=1af031d2823b694521fd4909406e7982

Τώρα αυτό που ψάχνει ο Tech21man για εντελώς διακριτά κανάλια, νομίζω το έχει ο Randall 667, όμως δεν ξέρω τιμή... ;D

http://www.randallamplifiers.com/th_product/667/

edit:  :o   http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Randall-667-Head-120-Watt-/art-GIT0031147-000
« Τελευταία τροποποίηση: 26/09/14, 15:40 από Kosthrash »
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #16 στις: 27/09/14, 13:50 »
Ναι ο λουκα ενισχυτης με ικανοποιει χα χα!

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: PRS Archon 100 Watt Head
« Απάντηση #17 στις: 27/11/14, 10:04 »
Η PRS λάνσαρε και τους combo Archon 50 & 25:


http://www.prsguitars.com/archon50/


http://www.prsguitars.com/archon25/


Πολύ ενδιαφέροντα τα specs τους... μένει να δούμε και τιμή!
Life is too short for bad tone

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
34 Απαντήσεις
13693 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/08, 17:55
από Ibanezακιας
7 Απαντήσεις
3465 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/09, 13:18
από adr1anos
1 Απαντήσεις
3393 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/09, 16:04
από vagtanplan
5 Απαντήσεις
4410 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/09, 00:15
από Jezus
15 Απαντήσεις
32985 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/15, 12:48
από Jezus
4 Απαντήσεις
2373 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/11, 20:08
από theodoropoulos
21 Απαντήσεις
8057 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/09/11, 13:00
από markwoodlen
5 Απαντήσεις
4269 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/13, 17:34
από Jezus
13 Απαντήσεις
6055 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/13, 20:15
από hot_sauce (φλουτσ)
18 Απαντήσεις
12762 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/18, 14:43
από vegos