Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 10
1
Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια / Απ: War
« Τελευταίο μήνυμα από saved στις Σήμερα στις 15:45 »
Σε εκεινα τα μερη ο πολεμος ποτε δεν σταματησε
2
Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια / Απ: I'm leaving
« Τελευταίο μήνυμα από panixgr στις Σήμερα στις 15:32 »
ωραίο, τρύπες, σιδηρόπουλος φάση!!
3
Μπάσο / Απ: Bass of the week
« Τελευταίο μήνυμα από modfori στις Σήμερα στις 14:59 »
απλό και απέριττο! έρωτας
4
Μπάσο / Απ: Bass of the week
« Τελευταίο μήνυμα από saved στις Σήμερα στις 14:42 »
Monday, September 18th, 2017 by notreble.com

Brooks EB-RBLFeatures:
Scale:34″
Construction:Set Neck (Glued In)
Body:One-piece Mahogany
Neck:One-piece Mahogany
Fretboard:Rosewood
Binding:Pearloid
Frets:21
Nut:Graphtec
Pickup:Seymour Duncan SRB-1B bass humbucker
Electronics:Passive, MEC on-on-on toggle (series, single coil, parallel)
Tuners:Schaller lightweight tuners
Bridge:Babicz
Color:Transparent Black Stain
Finish:High Gloss Transparent Acrylic Finish
5
« Τελευταίο μήνυμα από panixgr στις Σήμερα στις 14:13 »
hellexpo 2011 σε μια έκθεση φαγητού απο όλες τις χώρες του κοσμου .... θυμάμαι...

απέξω κάποιες #$%^% μάλλον αραβικής καταγωγής με πανώ και συνθηματα κατά του Assad....

Χριστούγενα 2011->2012 Βιένη.... συγκέντρωση της ... συριακής ελεύθερης δυτικής δημοκρατικής μπλα μπλα συμαχίας..... ΟΙ 2ΜΕΤΡΟΙ ΑΥΣΤΡΙΑΚΟΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΘΑΡΥΝΟΥΝ ΤΑ ΦΡΙΚΙΑ... Οι ασσαντικοί μόκο να μην πω ανύπαρκτοι.....

Ο μπαρουτοκαπνισμένος Βαλκάνιος αμέσως καταλαβαίνει........ "ΘΑ ΧΥΘΕΙ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ ΣΥΡΙΑ....."

όπως και έγινε......
6
Ηχογραφήσεις και Στούντιο / Απ: Θεμα με μικροφωνο
« Τελευταίο μήνυμα από saved στις Σήμερα στις 12:19 »
Εηηηηη..ζα τραγουδιψφατ.. :P :P
Οχι.Νταξει,ψαλω καμια φορα στην εκκλισια,αλλα ευτυχως χανετε η φωνη μου μεσα στο πλυθος 0:)
Απλα θελω να γραψω κανα κοβερακι οπου και το τρακ και το μπασο θα ειναι κατευθιαν στο μικροφωνο να δουμε αν τελικα εχω προβλημα χρονισμου (και θελω αλλαγη ημαντα,τεντοτιρα,ρυθμιση βαλβιδες,αλλαγη ελατηρια κτλ) η αν φταιει το ολο σετ απ μου και παιζω εκτως (τοπου και) χρονου
7
« Τελευταίο μήνυμα από cigaret13 στις Σήμερα στις 12:17 »
Χαίρομαι που το 2011 και το 2017 έφτιαξες μια ενορχήστρωση και παραγωγή που θυμίζει αυτό που είχες κατά νου το '80.
  Βασίλη, αυτό ακριβώς είχα στο μυαλό μου όταν το μίξαρα μετά από τόσα χρόνια, να θυμίζει τα '80s...!
Η φωνή θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη (χωρίς λαθάκια π.χ.), αλλά δεν με προβληματίζει τόσο πολύ, αυτό είναι το στυλ σου και το δέχομαι.
  Για την φωνή μου και λίγα είπες... ;) :P   Ως γνωστόν :D ;D  είμαι άλαλος, φάλτσος και όπως έχω ξαναγράψει ψιλοντρέπομαι, αλλά λόγω έλλειψης τραγουδιάρη-ας ψευτοτραγουδάω εγώ τα κομμάτια μου.... :-\   
8
« Τελευταίο μήνυμα από Βραζίλης στις Σήμερα στις 12:00 »
Μου αρέσει πολύ, έχει έναν ήχο που μου θυμίζει '80-'90, με πιάνει κάτι σαν νοσταλγία δηλαδή. Χαίρομαι που το 2011 και το 2017 έφτιαξες μια ενορχήστρωση και παραγωγή που θυμίζει αυτό που είχες κατά νου το '80.

Πιστεύω ότι αντικειμενικά είναι ένα ψαγμένο τραγούδι από άποψη σύνθεσης. Πολύ ενδιαφέρον ριφ στα κουπλέ και στα γυρίσματα, αλλά ιδίως στο ρεφρέν, μου αρέσει αυτό το μελωδικό στυλ ριφ καθώς και ο συγκεκριμένος ήχος της κιθάρας. Και σε συνδιασμό με το γρήγορο τέμπο, βγαίνει ένας ρυθμός που σου κολλάει στο κεφάλι και σε κάνει να κουνιέσαι. Το σόλο, 100% μέσα στο θέμα κι αυτό το κάνει πολύ καλό.

Η φωνή θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη (χωρίς λαθάκια π.χ.), αλλά δεν με προβληματίζει τόσο πολύ, αυτό είναι το στυλ σου και το δέχομαι. Όπως δέχτηκα π.χ. την φωνή του Αγγελάκα που όταν πρωτοάκουσα "Τρύπες" μου φάνηκε πολύ περίεργη, αλλά τελικά μου άρεσε και το συγκρότημα έγινε ένα από τα αγαπημένα μου.

Το τραγούδι σου λοιπόν, μου θυμίζει ευχάριστους ήχους από διάφορα συγκροτήματα περασμένων δεκαετιών, και δυσκολεύομαι να τα προσδιορίσω επακριβώς, όμως δεν είναι ανάγκη να το κάνω αυτό. Πάντως, πριν λίγο μου ήρθε στο μυαλό ο ήχος των "Μεταλλακτικοί", π.χ. στο τραγούδι "Ένταση" (δεν εισάγω youtube link για να μην αποσπάσω την προσοχή των αναγνωστών).
9
Επιστήμη και Τεχνολογία / Απ: Πως μετρώ ωμική αντίσταση
« Τελευταίο μήνυμα από mackay στις Σήμερα στις 11:24 »

Ευχαριστώ Vegos.

Το άρθρο που προτείνεις οδηγεί στο απόλυτο arduino ampmeter και για εμένα τον άσχετο στα ηλεκτρονικά είναι μια πρόκληση.

10
« Τελευταίο μήνυμα από cigaret13 στις Σήμερα στις 11:22 »
 Το κομμάτι γράφτηκε από 'μένα σαν μουσική υπόκρουση σε βίντεο (κλιπ), σκηνοθετημένο από πρόσφυγα Σύριο σκηνοθέτη. Ένα project από ανθρώπους που έχουν χάσει (σχεδόν ή και ολότελα) τα πάντα, εγώ απλώς έγραψα την μουσική του, εμπνευσμένος από τις εικόνες και τα μικρά βιντεάκια που περιλαμβάνονταν στο έργο του παραπάνω σκηνοθέτη. Το project, που εκτός του βίντεο περιλάμβανε συνεντεύξεις, πίνακες ζωγραφικής, απαγγελίες ποιημάτων και άλλα....,  έχει "ταξιδέψει" στο εξωτερικό παίρνοντας καλές κριτικές και όχι μόνο!  Δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω το πρωτότυπο βίντεο για διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης να αναλύσω.....    Edit: Φυσικά όλα αυτά σε ερασιτεχνικό επίπεδο αφού, σχεδόν, αυτός ήταν ο σκοπός...
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 10