Σελίδες:
  • #1 από Καρχαρίας στις 31 Aug 2006
  • "Το τραγούδι των Ψυχών" λαμβάνει μέρος στο Φεστιβάλ Τραγουδιού Θεσσαλονίκης 2006.

    Aκούστε streaming από την παρακάτω διεύθυνση "Το τραγούδι των Ψυχών".

    Μπορείτε να ακούσετε και άλλα δείγματα από καινούργια τραγούδια των ex-αίρεσις, σε μορφή demo, από το site της μπάντας www.ex-airesis.gr


  • #2 από YmiRLinG στις 31 Aug 2006
  • Παρα πολυ ωραιο τραγουδι...
  • #3 από parlats στις 01 Sep 2006
  • Πραγματικά πολύ ωραίο κομμάτι, καλή επιτυχια στα παιδιά  :) ;)
  • #4 από Καρχαρίας στις 01 Sep 2006
  • Ευχαριστούμε πολύ παιδια!!! Εννοείτε ότι θέλουμε και την συμπαράσταση σας (βλ. ψήφο ;D) στις 2 Νοεμβρίου την ημέρα του Φεστιβάλ (μικρός τελικός).
  • #5 από vst@vros στις 01 Sep 2006
  • Καλή επιτυχία να εχετε παιδιά!
  • #6 από Μαργαρίτα Π. στις 01 Sep 2006
  • Όμορφο κομμάτι παιδιά! Καλή σας επιτυχία!  :)
  • #7 από Witchking στις 03 Sep 2006
  • Ρε συ Κώστα , επιτρέπεται η δημόσια μετάδοση πριν από το φεστιβαλ?
    Μην γίνει καμιά στραβή...
  • #8 από FSL στις 03 Sep 2006
  • Παίζει και να σπάσανε τα νεύρα μου επειδή έκανε buffer και δεν καταλαβαίνω το λόγο.
    Τεσπα μ άρεσε πολύ...καλή επιτυχία!
  • #9 από Καρχαρίας στις 04 Sep 2006
  • Ευχαριστούμε πολύ παιδιά για τον χρόνο που αφιερώσατε, ελπίζουμε να σας έχουμε "κοντά" μας και στο Φεστιβάλ στις 2 Νοεμβρίου.

    Witchking, όχι Πάρη, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το τραγούδι, μπορεί να παίζει οπουδήποτε, παίζει σε ραδιόφωνα εδώ και μια βδομάδα και αν δεν κάνω λάθος θα παίζει σε λίγες μέρες  στην ΕΡΤ το videoclip.

    FSL, Φασολάκι μου το τραγούδι είναι διαθέσημο μόνο για streaming (αναμετάδοση) όχι για download. :)
  • #10 από Καρχαρίας στις 04 Sep 2006
  • Ζητάμε συγνώμη αλλά λόγω κάποιον τεχνικών προβλημάτων αποσύρθηκε το τραγούδι από το site, θα είναι κάποιο sample διαθέσιμο από αύριο 5 Σεπτεμβρίου 2006
  • #11 από Bάγια στις 04 Sep 2006
  • Καλή επιτυχία κι από 'μένα... ;)
  • #12 από D@ve Murray στις 06 Sep 2006
  • Σε γενικες γραμμες μου αρεσε...αλλα...
    Πολλες φορες μου μοιαζει φορτωμενο...πολλα μπιου μπιου απο πισω...κιθαρες...πληκτρα... νομιζω το φορτωνουν....επισης δεν μου αρεσουν οι γυναικιες φωνες ειδικα οταν τραγουδουν μερικες λεξεις που ειπε πριν ο τραγουδιστης σαν μερος γκοσπελ χορωδιας..

    Καλη τυχη στο κομματι...θα το υποστηριξουμε... ;D
  • #13 από Καρχαρίας στις 07 Sep 2006
  • Σου ακούγετε φορτωμένο? Δεν θα το έλεγα, οι ενορχηστρώσεις στα περισσότερα κομμάτια έτσι είναι, ίσως σου ακούγετε λίγο περισσότερο ηλεκτρονικό από ότι θα ήθελες
    Όπως και να χει, σου αρέσει δεν σου αρέσει ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΙΣ! ;D
  • #14 από parlats στις 07 Sep 2006
  • Όπως και να χει, σου αρέσει δεν σου αρέσει ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΙΣ! ;D

    Ωχ, είναι υποχρεωτική η ψήφος?  :o :P
  • #15 από Καρχαρίας στις 07 Sep 2006
  • Για ορισμένα μέλη (incl. you) ναι είναι υποχρεωτική! 8) 8) 8) 8) 8) 8)
  • #16 από D@ve Murray στις 07 Sep 2006
  • Για ορισμένα μέλη (incl. you) ναι είναι υποχρεωτική! 8) 8) 8) 8) 8) 8)

    Οπως φανταζομαι υποχρεωτικη ειναι και η καταβολη μιζας,χρηματων η αλλιως περμπουαρ... ;D
  • #17 από freemind στις 08 Sep 2006
  • Ενα ακομα "ηλεκτρονικοεντεχνο" κομματι στην ελληνικη παραγωγη. Πλουσια παραγωγη, "παραγεμισμενη" σε πολλα μερη απο οργανα ( κυριως απο synths ). Η φωνη ειναι καλη, βραχνη, ζεστη, αλλα πιστευω οτι θα ηθελε μια πιο "ηλεκτρονικη" φωνη ( οχι σαν παραγωγη, αλλα σαν αισθηση των "πριμων" του ). Πρωτοτυπη ενορχηστρωση σε πολλα σημεια, με οργανα που απλα συμμετεχουν, χωρις να κουραζουν εντονα τον ακροατη. Το σολο, απλο, λιτο, ομως ειναι σολο.
    Η παραγωγη φαινεται οτι εχει γινει με προσοχη. Τα φωνητικα ειναι παρα πολυ ωραια! Τα πιατινια προς το τελος ειναι αρκετα πριματα, ομως ειναι κλασσικο φαινομενο της ελληνικης παραγωγης.
    Το τελος χαλαει τη συνταγη ομως. Ωραια ιδεα η φωνη που "τραγουδαει" το riff, ομως η λουπα και το κοψιμο της, ειναι μια "αδικη προσθηκη". Απο τη μια, "χαλαει" την εικονα του καθαρου ρυθμου ( αν και το lo-fi EQ δεν εγινε αντιληπτο στη μεση του κομματιου ) και απο την αλλη το αποτομο κοψιμο δεν δινει τιποτα απολυτως.
    Καλη επιτυχια να εχετε παιδια...
  • #18 από Καρχαρίας στις 12 Sep 2006
  • Θενξ ε λότ φρι για τα σχόλια σου!!!!

    Να πω στο συγκεκριμένο που ακούτε δεν έχει γίνει ακόμα mastering.

    Επίσης η παραγωγή και ηχοληψία του τραγουδιού έγινε στα Sierra Studios με παραγωγό τον
    Βαγγέλη Λάπα (παραγωγός και ηχολήπτης του Αλκίνοου Ιωαννίδη), Πετρονικολός (κεντρικός ηχολήπτης στην Eurovision 2006), Ορέστης Πλακίδης (πληκτράς του Τζίμη Πανούση) και αρχηγός ο κ. Μουράτογλου.
  • #19 από Μαργαρίτα Π. στις 12 Sep 2006
  • Το videoclip το είδα στη ΝΕΤ, ώρα 00.30. Καλή επιτυχία και πάλι!  :)
  • #20 από Καρχαρίας στις 12 Sep 2006
  • Να σαι καλά Μαργαρίτα! Και εγώ χτες το είδα στην ΝΕΤ στην τύχη, έκανα zapping και το πέτυχα ακριβώς όταν άρχιζε (να μην έχανα καμιά σκηνή και δεν με έπερνε ο ύπνος.. :P)!
  • #21 από Μαργαρίτα Π. στις 12 Sep 2006
  • Μα κι εγώ κατά τύχη το είδα!
    Εννοείται ότι θα το ψηφίσω και θα πέσουν και τηλέφωνα σε γνωστούς επί του θέματος!  :)
  • #22 από D@ve Murray στις 12 Sep 2006
  • Εγω το ειδα το απογευμα... πλακα ειχε... δαγκωτο...
  • #23 από Jimi Pap στις 13 Sep 2006
  • Φιλε καρχαρια το κομματι ειναι πολυ καλο,η δε παραγωγη-ενορχηστρωση ειναι καταπληκτικη,οποτε το τελικο αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο!Και πολυ ωραιο rythm section.Μπραβο!Εσυ στη φωτο ποιος εισαι;Η παραγωγη στο σιερρα ποσο κοστισε για το συγκεκριμενο κομματι;
  • #24 από Stelios Sovolos στις 13 Sep 2006
  • Φιλε καρχαρια το κομματι ειναι πολυ καλο,η δε παραγωγη-ενορχηστρωση ειναι καταπληκτικη,οποτε το τελικο αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο!Και πολυ ωραιο rythm section.Μπραβο!Εσυ στη φωτο ποιος εισαι;Η παραγωγη στο σιερρα ποσο κοστισε για το συγκεκριμενο κομματι;

    Επίσης χτες στην ΕΤ1 είχε και Video-Clip των παιδιών το οποίο ήταν πάρα πολύ καλό!!!

    Μπράβο!!!
  • #25 από Καρχαρίας στις 14 Sep 2006
  • Jimmy Pap ευχαριστώ πολύ. Εγώ δεν είμαι στην φώτο, εγώ την τράβηξα!! ;D Όπως ξαναείπα, δεν παίζω στην μπάντα, απλά τα παιδιά είναι κολλητοί και τους βοηθάω, είμαι και εγώ στον ίδιο ήχο... ;) Το SIERRA κοστίζει 80 ευρώ η ώρα, αν θυμάμε καλά, αλλά για την ηχογράφηση του συγκεκριμένου τραγουδιού πλήρωσε η ΕΡΤ. ;)

    Stelioss ευχαριστώ για το support φίλε. Καλά ποιες ώρες το βλέπετε το video ρε παιδιά? Εγώ μια φορά στην τύχη το είδα, μετά όσο και να κοίταξα δεν έχω δει τίποτα. Δείχνει και video από τους άλλους συμμετέχοντες? Είναι καλά?
Σελίδες: