Αποστολέας Θέμα: Εχει κανεις αποψη για τον νεο δισκο τον Metallica?  (Αναγνώστηκε 17155 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Όπως και να το κάνουμε παιδιά, st. anger δεν είναι σε καμία περίπτωση. Εντάξει και μην περιμένετε να ξαναγράφουν and justice for all και ride the lightning!! Αυτά μια φορά γίνονται στον κόσμο. Εντάξει, η μουσική ήταν καλούλα, τώρα οι στίχοι.... Πολύ ΟΟΟΟΟΟΟ οοοοοοοο οοΟΟΟΟΟΟ ΟΟΟΟΟ ΟΟΟΟ.......... ρε παιδάκι μου... :/
« Τελευταία τροποποίηση: 26/03/07, 21:31 από pa... »
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
βασικα επειδη απο τοτε που γράφτηκα βλεπω καθημερινα κοσμο
να βριζει το st anger
Και εφτασε η μερα ;D
παρολο οχι μεγαλος φαν μου αρεσε το αλμπουμ
και τουλαχιστον μου αρεσε παραπανω απο τον τελευταιο τον Maiden!
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Ωχ τι τολμησες να ξεστομισεις παληκαρι μου; Ετοιμασου για την κατακραυγη των πραγματικων μεταλλαδων ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Ξέχασες να του προτείνεις να βάλει πανοπλία, γιατί τα διαδικτυακά σκάγια έχουν σκοτώσει ένα κάρο. :P

Αλήθεια όμως...μερικούς σα να σας πιάνει σύγκρυο έτσι και τολμήσει κάποιος να εκφράσει αντίθετη άποψη και ξεκινάτε την απαξίωση και την ειρωνία περί πραγματικών ή μη ακροατών. Γιατί έτσι; Δεχθήκατε ανάλογα πυρά και κατηγόριες περί δουλικών ακόλουθων του εκάστοτε συγκροτήματος;
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/07, 23:45 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Δεν μπορώ να πω οτι με συγκλόνισαν τα κομμάτια.....το μεγαλύτερο σε διάρκεια κάτι έλεγε, αλλά....δεν!!!!!!!!!
Πάντως συμφωνώ κι εγώ οτι κάτι περίεργο παίζει με τα φωνητικά...ελπίζω στο studio να είναι καλύτερα!!!!  ;)
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Εντάξει ρε παιδιά, τι να παίζει με τα φωνητικά;;!! Κοντεύει να πενηνταρίσει ο άνθρωπος! Πρώην αλκοολικός επί σειρά ετών με ένα κάρο καταχρήσεις στο ενεργητικό του! Τι περιμένατε; Ή μήπως είχε ποτέ ο Hetfield στην τρομερή φωνή που ράγιζε τζαμαρίες;
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος nicktgr15

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Green can only hold you in the garden...
    • Προφίλ
Το st.anger οποιος δεν εχει καταλάβει τι δισκάρα είναι να το ξανακούσει! Τα σπάει! Ελπιζω να μας παίξουν μερικά στις 3 ιουλιου, να βγει απο μέσα μας αυτος ο st.anger να γινει της που@#$@τανας!  :-X

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Το st.anger οποιος δεν εχει καταλάβει τι δισκάρα είναι να το ξανακούσει! Τα σπάει! Ελπιζω να μας παίξουν μερικά στις 3 ιουλιου, να βγει απο μέσα μας αυτος ο st.anger να γινει της που@#$@τανας!  :-X
Εχμ... Ναι καλα οκ... Ελεος εδω στην περιοδεια για το st.anger δεν παιζανε πανω απο 3 κομματια απο το δισκο., Τωρα θα μας παιξουν?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Ελπίζω να μη μας παίξουν για να είμαι ειλικρινής...
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
πραγματικα δν μπορω να μας καταλαβω ρε παιδια!τι ειναι αυτο που θελουμε τελικα απο αυτο το συγκροτημα?να επαναλαμβανονται συνεχεια κ να τους κραζουμε οτι κινουνται εκ του ασφαλους ή να τους καμαρωνουμε κανουν αυτο που γουσταρουν αυτοι?καταλαβετε οτι ride the....,master....,κ ολες οι αλλες δισκαρες τους δν προκειται να ξαναβγουν γιατι ετσι θα χασουν την αξια τους!οι μεταλλικα ειναι μεγαλη μπαντα κ αυτο που την κανει μεγαλη ειναι οτι δν μασησαν ποτε!οσο για τα καινουρια τραγουδια,τι να πω...ακουστε τα κ οσοι τα ακοθσαν δν νομιζω να μην παρατηρεισαν οτι θυμιζουν κατι απο τα παλια...
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Μόνο και μόνο κάνοντας αυτό που γουστάρουν, δεν προκύπτει λόγος να τους καμαρώσει κανείς...τι είναι δηλαδή οι Metallica; Το βλαστάρι μας που πρόκοψε και φουσκώνουμε σαν παγώνια από το καμάρι μας εμείς οι γονείς;

Όσο για το επιχείρημα πως σκοπίμως δεν βγάζουν άλλη δισκάρα, για να μην απαξιώσουν όσες έβγαλαν στο παρελθόν, χρήζει επιστημονικής διερεύνησης. Ακόμα καλύτερα θα ήταν να σκοτώνουμε τους καλλιτέχνες μετά από έναν αξιόλογο δίσκο, για να μένει αυτός ο τελευταίος ως ο μοναδικός στην καριέρα τους.

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
ριξε μια ματια σε συγκροτημα που ειναι κολλημενα στην μουσικη που τους ανεδειξε κ που βρισκονται τωρα.δν ξερω αν ασχολησε με την μουσικη,γιατι φιλε μου,η μουσικη ειναι εξελιξη!
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Θα έπρεπε η εξέλιξη τους, όποια μορφή και αν είχε/έχει, να συνοδευόταν με μια (toolάχιστον) δισκάρα ακόμα!


Όσο για το επιχείρημα πως σκοπίμως δεν βγάζουν άλλη δισκάρα, για να μην απαξιώσουν όσες έβγαλαν στο παρελθόν, χρήζει επιστημονικής διερεύνησης.
xaxaxaxaxaxa ;D
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Συμφωνώντας με τον Καρχαρία, να στο κάνω λιανά φίλε jaymz21, γιατί μαζί μιλάμε, χώρια καταλαβαινόμαστε:

Ακόμα κι αν οι Metallica αποφάσιζαν να το ρίξουν στο r'n'b ή στα ηπειρώτικα, δε θα είχα την παραμικρή αγκύλωση. Το μόνο που θα με ενδιέφερε θα ήταν να μιλάμε για αξιόλογο αποτέλεσμα, που θα βρίσκεται στα ίδια υψηλά επίπεδα που μας είχαν συνηθίσει άπαντες κάποτε. Ως έχει, απλώς αποδεικνύουν πως έχουν στερέψει από ιδέες και δημιουργικό οίστρο και πασχίζουν να παραμείνουν στα πράγματα ανάγοντας την εξέλιξη σε αυτοσκοπό.

Δεν μπαίνω καν στη λογική του πόσο αχώνευτοι κατόρθωσαν να γίνουν, όταν κατέστησαν όλους τους οπαδούς τους και χρήστες των p2p προγραμμάτων πειρατές και παράνομους. Αυτή είναι μια παράμετρος πάντως που κάποιους τους αφορά ακόμα. Φυσικά ο χρόνος που παγίωσε αυτές τις τακτικές ανταλλαγής, τους εξέθεσε πανηγυρικά. Δεν οφείλονται όμως σε αυτά οι προσωπικές μου ενστάσεις για το έργο τους.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
βασικα επειδη απο τοτε που γράφτηκα βλεπω καθημερινα κοσμο
να βριζει το st anger
Και εφτασε η μερα ;D
παρολο οχι μεγαλος φαν μου αρεσε το αλμπουμ
και τουλαχιστον μου αρεσε παραπανω απο τον τελευταιο τον Maiden!
Φίλε εδώ νομίζω πως τα παραλες! Όχι και καλύτερος απ το A.M.O.L.A.D  >:(! Μπορεί το καινούριο των IRON MAIDEN να μην είναι όπως άλλα, αλλά μερικά τραγούδια του νομίζω πως είναι κορυφαία ειδικά σε σχέση με αυτά του st anger! Και μη συγκρίνουμε τούς MAIDEN με τους metallica, τουλάχιστον όχι τους metallica των τελευταίων χρόνων >:(!



Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Και μη συγκρίνουμε τούς MAIDEN με τους metallica, τουλάχιστον όχι τους metallica των τελευταίων χρόνων >:(!

Γούστα είναι αυτά... για μένα ας πούμε είναι οι Maiden και οι Metallica
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ριξε μια ματια σε συγκροτημα που ειναι κολλημενα στην μουσικη που τους ανεδειξε κ που βρισκονται τωρα.δν ξερω αν ασχολησε με την μουσικη,γιατι φιλε μου,η μουσικη ειναι εξελιξη!

Δηλαδη πρεπει να θεωρησουμε το St Anger ως εξελιξη???
Επειδη αν αυτο ειναι εξελιξη τοτε βαδιζουμε με μαθηματικη ακριβεια προς την καταστροφη ;D
The road to hell is full of good intentions...

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
εχεις την εντυπωση,φιλε μου,πως αν οι μεταλλικα εβγαζαν ξανα ενα kill em all ή ride the lighting θα ηταν τα πραγματα καλυτερα?ολοι θα ελεγαν πως επαναλαμβανονται κ πως αναμασουν τα ιδια!το st.anger ηταν οχι κ οτι καλυτερο αλλα οχι κ για πεταμα!πιστευω πως αν επαιζε solo ο kirk θα ηταν πολυ διαφορετικος δισκος.αλλωστε τι ειναι εξελιξη?το να παιζεις μουσικη που επαιζες πριν 20 χρονια ή μουσικη του αυριο?...
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Δεν ήταν εξέλιξη, αλλά διαφοροποίηση. Η εξέλιξη ως όρος περιλαμβάνει την ουσία της προόδου και της βελτίωσης. Τόσο σε τεχνικό όμως, όσο και σε δημιουργικό επίπεδο, το St. Anger δεν επικυρώνει τις αρχές της εξέλιξης σε κανένα σημείο. Ήταν μια ατυχέστατη στιγμή στη σταδιοδρομία τους, την οποία δε φαίνεται να υπερασπίζονται ιδιαίτερα ούτε οι ίδιοι συναυλιακά.

Αποσυνδεδεμένος Iced Jacob

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εχεις την εντυπωση,φιλε μου,πως αν οι μεταλλικα εβγαζαν ξανα ενα kill em all ή ride the lighting θα ηταν τα πραγματα καλυτερα?ολοι θα ελεγαν πως επαναλαμβανονται κ πως αναμασουν τα ιδια!το st.anger ηταν οχι κ οτι καλυτερο αλλα οχι κ για πεταμα!πιστευω πως αν επαιζε solo ο kirk θα ηταν πολυ διαφορετικος δισκος.αλλωστε τι ειναι εξελιξη?το να παιζεις μουσικη που επαιζες πριν 20 χρονια ή μουσικη του αυριο?...

Κοιτα ο Λαρς κανει τοση βαβουρα στο συγκεκριμενο που και σολο να επεζε ο Χαμμετ δε νομιζω να τον ακουγε κανενας ;D
Κοιτα κι εγω ειμαι οπαδος τους και μαλλον θα πληρωσω πολλα να ρθω απο κυπρο να τους δω...Αλλα δεν παυει να με απογοητευει αυτο που προσπαθησαν να κανουν...
Εδω οι ιδιοι στις συναυλιες πεζανε ολοκληρο το Μαστερ επειδη θημηθηκαν πως εκλεισε 20 χρονια απο την κυκλοφορια του. Το να προσπαθει ενα συγκροτημα να βρει αφορμες για να παιζει παλια του κομματια σιγουρα βρωμαει λιγο...
Οι Slayer (που βγαλανε δισκο που αρεσε στους ιδιους αλλα και στο κοινο) παιζουν στο σετ τους απο 5 μεχρι 8 κομματια απο αυτον...
Και αμα οι Μεταλλικα θελουνε να εξελιχτει η μουσικη αλλα δεν εχουν κατι καλυτερο να βγαλουν ας κανουν στην ακρη και να δωσουν χωρο στους νεους να εξελιξουνε τη μουσικη...Διοτι εγω δε θεωρω τι Στ Αγκερ εξελιξη...Εξελιξη ειναι οι Mastodon, Tool και πολλοι αλλοι...
The road to hell is full of good intentions...

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Δεν ήταν εξέλιξη, αλλά διαφοροποίηση. Η εξέλιξη ως όρος περιλαμβάνει την ουσία της προόδου και της βελτίωσης. Τόσο σε τεχνικό όμως, όσο και σε δημιουργικό επίπεδο, το St. Anger δεν επικυρώνει τις αρχές της εξέλιξης σε κανένα σημείο. Ήταν μια ατυχέστατη στιγμή στη σταδιοδρομία τους, την οποία δε φαίνεται να υπερασπίζονται ιδιαίτερα ούτε οι ίδιοι συναυλιακά.
οσο για το τελευεαιο φιλε schizm εχεις δικιο κ αυτο με λυπει...πιστευω οτι 2-3 κιμματια(π.χ.frantic,st.anger,my world...)ειναι πολυ ωραια κομματια κ ανετα θα μπορουσαν να τα παιξουν.η εξελιξη ομως χρειαζεται πρωτα πειραματισμους!αυτο πιστευω οτι εκαναν στο st.anger.πειραματιστηκαν με τα solos,με τν ηχο της drums...αλλα δν τους βγηκε!αλλωστε κ το and justice for all δν διαφερει πολυ απο τα προηγουμενα?κ εκει πειραματιστηκαν αλλα τους βγηκε
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
pos boreis na exeis apopsi gia kati exontas akusei mono 2 tragudia..???

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
pos boreis na exeis apopsi gia kati exontas akusei mono 2 tragudia..???
φανταζομαι θα αναφερεσαι στα κομματια που κυκλοφορησαν στο ιντερνετ απο το νεο αλμπουμ...
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
pos boreis na exeis apopsi gia kati exontas akusei mono 2 tragudia..???
φανταζομαι θα αναφερεσαι στα κομματια που κυκλοφορησαν στο ιντερνετ απο το νεο αλμπουμ...
nai...giati exoun vgei kai alla? pos borei na krinei kapoios exontas akousei 2 tragudia live?

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
pos boreis na exeis apopsi gia kati exontas akusei mono 2 tragudia..???
φανταζομαι θα αναφερεσαι στα κομματια που κυκλοφορησαν στο ιντερνετ απο το νεο αλμπουμ...
nai...giati exoun vgei kai alla? pos borei na krinei kapoios exontas akousei 2 tragudia live?
einai sosto ayto pou les k dn nomizo oti etsi tha einai h telikh tous morfh
JAYMZ21

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
11534 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/08, 12:06
από m@ster k@frer
16 Απαντήσεις
7336 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/08, 20:12
από Ikaros
4 Απαντήσεις
2752 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/08, 22:57
από mick77
0 Απαντήσεις
2068 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/09, 20:34
από Sbiblerubleb
4 Απαντήσεις
4752 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/10, 22:29
από georgemusic
1 Απαντήσεις
2486 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/08/10, 00:21
από yannis_r
7 Απαντήσεις
3111 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/11, 00:16
από Wise_One
7 Απαντήσεις
3863 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/13, 21:51
από geopaok
0 Απαντήσεις
9695 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/14, 14:50
από mixanobios
3 Απαντήσεις
3616 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/15, 17:46
από johnjohn