Αποστολέας Θέμα: Γινομαι ρομπα σε ολους σας αλλα ειχε γελιο!  (Αναγνώστηκε 12629 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Λοιπον. Χτες προχτες τα πιναμε με κατι φιλους σπιτι και οταν αρχισε να παραγινεται το κακο με το αλκοολ κλπ ιδου το αποτελεσμα! Το video τελειωνει με το σχολιο "ΑΘΛΙΟ" οποτε δεν θα παρεξηγηθω οσο και αν με κοροιδεψετε. Ντιρλα ειμαι οτι και οπως θελω παιζω!!!!   

I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Very nice!!!!!

Χικ..χικ...

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Έμπνευση 80% vol. ;D ;D ;D!
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Είδα/άκουσα το 1΄λεπτό...

Αυτό είναι δική σου σύνθεση;;;
Θα κάνουμε κριτική πάνω σε αυτό το πράγμα;;;
Μήπως έπρεπε να το στείλεις στον πίνακα Διασκέδαση;;;

Λίγη σοβαρότητα παρακαλώ!!!

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Είδα/άκουσα το 1΄λεπτό...

Αυτό είναι δική σου σύνθεση;;;
Θα κάνουμε κριτική πάνω σε αυτό το πράγμα;;;
Μήπως έπρεπε να το στείλεις στον πίνακα Διασκέδαση;;;

Λίγη σοβαρότητα παρακαλώ!!!
Δεν ηξερα οτι υπηρχε τετοιος πινακας (Διασκεδαση) οποτε τι πιο ευκολο απο να το μετακινησεις!!! Sorry αν σου εθιξα την υπερμετρη σοβαροτητα σου! Λιγη ευγενεια δε βλαπτει βραζιλακη.
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Δεν εχω καταλαβει γιατι καποιος να ανεβασει κατι τετοιο αλλα δεδομενου οτι ανεβηκε μαλλον ταιριαζει περισσοτερο στη κατηγορια που βρισκεται τωρα...

Απο 'κει και περα εφοσσον ανεβαζεις κατι σε ενα forum oπου εισαι μελος πιστευω οτι πρεπει να συνοδευεται απο μια ερευνα για το που πρεπει να τοποθετηθει κι οχι να απαιτουμε απο τους συντονιστες, σαν διαδικτυακες "μητερες" να μας "συμμαζευουν το δωματιο".
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος jim_137

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
mia xara tzamarisma me alkol....to alkol ta phge kalytera...
plaka kano mia xara keep on rocking

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
πανο τωρα το ειδα όλο..Που φαινεται οτι εισαι λιωμα ρε???? ;D ;D ;D

keep playing man.. 8)

Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Προς Woodaki τωρα:
Μου αρεσε το gimme gimme των abba! καλο ακουστηκε, οπως πολυ καλα πηγες και το crazy train. Προς το τελος ακουσα Heaven Scent απο John Digweed η μου φανηκε???
Απο οτι καταλαβα εκει εχεις Gibson Explorer (Cherry δεν ειναι?) και Ashdown, o οποιος παρεπιπτοντως ακουγεται πολυ καλος. ποσα W ειναι και τον εχεις μεσα στο σπιτι σου?
Νομιζω οτι θα ειχες ακομα καλυτερο αποτελεσμα αν:
1ον επινες λιγααακι περισοτερο (γιατι σε βλεπω να ντρεπεσαι την καμερα...δεν ειναι συμπεριφορα ροκ σταρ αυτη!)
2ον ειχες ενα Playlist της προκοπης γιατι παιζεις οτι ναναι (μονο το Για μας κελαηδουν τα πουλια του κυρ βΡΕΖΙΛΗ δεν επαιξες)
Τι πινατε? Ροφημα η καπνιστο?  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 30/11/06, 01:22 από sardanapalos »

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Προς Woodaki τωρα:
Μου αρεσε το gimme gimme των abba! καλο ακουστηκε, οπως πολυ καλα πηγες και το crazy train. Προς το τελος ακουσα Heaven Scent απο John Digweed η μου φανηκε???
Απο οτι καταλαβα εκει εχεις Gibson Explorer (Cherry δεν ειναι?) και Ashdown, o οποιος παρεπιπτοντως ακουγεται πολυ καλος. ποσα W ειναι και τον εχεις μεσα στο σπιτι σου?
Νομιζω οτι θα ειχες ακομα καλυτερο αποτελεσμα αν:
1ον επινες λιγααακι περισοτερο (γιατι σε βλεπω να ντρεπεσαι την καμερα...δεν ειναι συμπεριφορα ροκ σταρ αυτη!)
2ον ειχες ενα Playlist της προκοπης γιατι παιζεις οτι ναναι (μονο το Για μας κελαηδουν τα πουλια του κυρ βΡΕΖΙΛΗ δεν επαιξες)
Τι πινατε? Ροφημα η καπνιστο?  ;D
Cherry και ashdown 60w ειναι. Φανταζομαι το ashdown θα το ειδες απο τα search tags του video γιατι τουλαχιστον εγω το βλεπω θεοσκοτεινο οποτε δεν διακρινω κατι. το heaven scent ηταν οντως προς το τελος μια και ειναι κλασικο και απο τα αγαπημενα μου progressive/trance κομματια. Next time θα παιξω και Paul Oakenfold. Αν επινα ακομα περισσοτερο ουτε το κεφαλι μου δε θα μπορουσα να σηκωσω οχι να ποζαρω στη καμερα  :P playlist της προκοπης και νηφαλιοτητα δεν πηγαιναν μαζι εκεινο το βραδυ. Ολα ηταν αυθορμητα right on the spot οποτε δεν υπηρχε σχεδιασμενο playlist. Σκεφτομαι στο επομενο να εχω και groupies!  8) 8)
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
η εισαγωγή του Sweet Home Alabama όλα τα λεφτά  ;)
I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος gloup81

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • If you shake my hand, better count your fingers
    • Προφίλ
Kαλησπερα σε ολουσ τους κιθαρωδους. Αν και ψιλοπαρακολουθω το forum δεν κανω συχνα posts. Θεωρησα καλο να γραψω σε αυτο το thread ομως. Καταρχας να τονισω οτι η συμπεριφορα του Βραζιλη προς τον woodaki ηταν λιγο ... Δε ξερω πιστευω οτι εκανες ενα μικρο λαθακι (Τι να κρινουμε απο αυτο, λιγη σοβαροτητα κλπ) Θα διαφωνησω λοιπον φιλε Βραζιλη μαζι σου καθως απο τη στιγμη που ο woodaki ειχε τα "καρυδια" να αυτοσαρκαστει και να ριξει με τετοιο τροπο τον εαυτο του στο λακο με τα φιδια καθε αλλο παρα ελλειψη σοβαροτητας δειχνei. Σωστες οι παρατηρησεις περι λαθος τοποθετησης του θεματος αρχικα αλλα αυτο που καταλαβαινω εγω (απο το παιξιμο του τουλαχιστον)ο woodaki μαλλον ασχολειται περισσοτερο με την κιθαρα παρα με το pc του. και καλα κανει! Καλουw κιθαριστες χρειαζομαστε παρτε το χαμπαρι και οχι moderators kai admins. Αν κρινω και απο τα replies μαλλον το εγχειρημα του να μας προσφερει 9 λεφτα αυθορμητου και μη νηφαλιου shreding πετυχε. Κοινως το παληκαρι rockare και πολυ καλα μαλιστα! Προς woodaki:
1 Ο ηχος σου σκοτωνει και ελεφαντα φιλε!  :o :o :o
2 Εχω την εντυπωση οτι πινεις νερο στο ονομα των Zakk Wylde , Brian May και Gary Moore. Αυτο διεκρινα εγω απο τισ αρμονικες τα σηκωματα και το τρομερο legatto σου.
3 Πιστευω οτι νηφαλιος εισαι ακομα καλυτερος παιχτης οποτε θα περιμενω και συνεχεια.
4 Οτι θα ακουγα σημειο απο το απολυτο dance hit του 1999 παιγμενο απο κιθαριστα δεν το φανταζομουν. Thumbs up!!!!
5 Τhanx για το ωραιο 9λεπτο.
6 Και οπως σου φωναζει και ο φιλος σου στο vid " Παιξεεεεεεεεεε σκυλεεεεεεεεεε!!!!"  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Αν και γω γέλασα με τις ατάκες των παιδιών και με το ότι ο woodaki δεν μπορούσε να ισοπροπήσει καλά  ;D μπορώ να πω ότι παίζει πολύ καλή κιθάρα. Επίσης δεν είχα ιδέα ότι ο ashdown βγάζει τόσο καλό ήχο. Τελικά woodaki άλλαξες μαγνήτες στην δεκαετίας explorer σου?

Keep on rockin'  ;)

Αποσυνδεδεμένος malmsteenakis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Φίλε παίζεις καλύτερα μεθυσμένος απο οσο παίζουν οι περισότεροι ξεμέθυστοι!Μου άρεσε ο ήχος σου .Περιμένω να ανεβάσεις  και άλλα βίντεο.Στην υγειά σου 8)

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Τελικά woodaki άλλαξες μαγνήτες στην δεκαετίας explorer σου?


Μονο τον bridge εχω αλλαξει προς το παρον με τον Miracle Man της Bareknuckle. Ο neck παραμενει 0 496R της Gibson. Θα φαει αλλαγμα και αυτος δε ξερω ακομα τι αλλα σιγουρα Bareknucle θα προτιμησω παλι! Δεν ειναι οτι δε μου αρεσουν οι stock Gibson μαγνητες (καθε αλλο) απλα με τα χρονια τους βαρεθηκα + οτι εχουν γινει μικροφωνικοι και ακουν τα παντα πραγμα ιδιαιτερα ενοχλητικο για μενα τουλαχιστον!
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος Heatseeker

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακούμπα Κούλα Τα Μπαούλα Αλλού
    • Προφίλ
Αφού το playlist περιείχε EVH και Rhoads, δεν έχω παρά να επικροτήσω...
Εύγε νέε μου, βαδίζεις ορθά...
Θα ήταν καλύτερο να είχες άλλον ένα με μια κιθαρίτσα μαζί, αλλά και πάλι μια χαρά ήταν, χαβαλέ είχε.
Θες να μας πεις λιγάκι και για το rig σου (εκτός της κιθάρας);
Believe nothing of what you hear, and only half of what you see
1845 E.A. Poe

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ

Θες να μας πεις λιγάκι και για το rig σου (εκτός της κιθάρας);

Τιποτα το σπουδαιο. Το distortion και το reverb ειναι του ενισχυτη (Ashdown Fallen Angel DSP 60w) ενω στο fx loop εχω και ενα Rocktron Short Timer Delay πεταλι. Thats all!
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Σιγά ρε παιδιά που θιχτηκατε κιόλας από το βίντεό του. Κάνετε λές και είστε 300 χρονών. Ούτε το harmony central με 100000 μέλη που δεν μπορείτε να βάλετε σε τάξη να είμασταν. 100 άνθρωποι είμαστε που λίγο πολύ γνωριζόμαστε και κάνετε σα γριες.

Ωραίος Πάνο! Αυτό είναι το θέμα, να το απολαμβάνουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: 01/12/06, 00:52 από Gabriel6th »
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Light_Without_Heat

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Living the dream...
    • Προφίλ
Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να εκφράσω λίγο πιο κόσμια την δυσαρέσκεια μου για την στάση του συντονιστή Βραζίλη. Καλό είναι που και που να δείχνουμε λίγο σεβασμό στους χρήστες του φόρουμ.
INTERNET.
SERIOUS BUSINESS.

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
οντως δινεις ρεστα!!
φοβερο ποτ πουρι
πραγματικα σε μερικα μερη ειναι πολυ καλο
οπως στο gimme gimme και το crazy train
μονο  ο ozzy σου ελειπε ;D
οτι αλλο εχεις ανεβασε αλλα θυμησου να αναψεις το φως την αλλη φορα!! ;D ;D
καλα να περνατε και να προσεχετε με το αλκοολ ;)
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να εκφράσω λίγο πιο κόσμια την δυσαρέσκεια μου για την στάση του συντονιστή Βραζίλη.

Υπενθυμίζω ότι στον πίνακα "Δικοί μας συνθέσεις και τραγούδια" (όπου αρχικά μπήκε το παρόν θέμα) παρουσιάζονται ολοκληρωμένες και προσεγμένες δουλειές των μελών. Είναι τα αποτελέσματα συναισθημάτων και πνευματικού κόπου και οφείλουμε να τα αντιμετωπίζουμε με την πρέπουσα σοβαρότητα.
Το θέμα μετακινήθηκε στον παρόν πίνακα από άλλον συντονιστή. Κατά τη γνώμη μου, δεν ανήκει ούτε εδώ. Στον πίνακα "Δικοί μας αυτοσχεδιασμοί και διασκευές" παρουσιάζονται ηχητικά δείγματα στα οποία τα μέλη καλούνται να κάνουν κριτική και να δώσουν συμβουλές για το παίξιμο και τον ήχο, και όχι για το πόσο αλκοόλ πρέπει ή δεν πρέπει να καταναλώσει ο καλλιτέχνης για να παίξει καλά.
Παρ'όλα αυτά, αφήνω το θέμα εδώ και δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο.

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Ωραίος ήχος και καλό παίξιμο αν και σε κατάσταση μέθης,μπράβο  ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να εκφράσω λίγο πιο κόσμια την δυσαρέσκεια μου για την στάση του συντονιστή Βραζίλη.

Υπενθυμίζω ότι στον πίνακα "Δικοί μας συνθέσεις και τραγούδια" (όπου αρχικά μπήκε το παρόν θέμα) παρουσιάζονται ολοκληρωμένες και προσεγμένες δουλειές των μελών. Είναι τα αποτελέσματα συναισθημάτων και πνευματικού κόπου και οφείλουμε να τα αντιμετωπίζουμε με την πρέπουσα σοβαρότητα.
Το θέμα μετακινήθηκε στον παρόν πίνακα από άλλον συντονιστή. Κατά τη γνώμη μου, δεν ανήκει ούτε εδώ. Στον πίνακα "Δικοί μας αυτοσχεδιασμοί και διασκευές" παρουσιάζονται ηχητικά δείγματα στα οποία τα μέλη καλούνται να κάνουν κριτική και να δώσουν συμβουλές για το παίξιμο και τον ήχο, και όχι για το πόσο αλκοόλ πρέπει ή δεν πρέπει να καταναλώσει ο καλλιτέχνης για να παίξει καλά.
Παρ'όλα αυτά, αφήνω το θέμα εδώ και δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο.
φορουμ ειναι mr,οχι ο χωρος ληψης κυβερνητικων αποφασεων...την πλακα του κανει το παιδι!ας μην χαλαμε την διαθεση μας!
ωραιο το παλικαρι! :)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Xμ πολύ καλό jamαρισμά!
Καλός ήχος (ακόμα και τέτοια ώρα ρε?) και παίξιμο... ::)
Ειδικά στο Crazy Train δίνεις ρέστα!
Άντε περιμένουμε να δούμε και sober πως παίζεις! ;D ;D
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος Vicarious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γουστάρω χαβαλέ.

"Σφιγγείς και τα δικέφαλα?"
Εκεί έλιωσα.

Μια χαρα ήταν, και γω με 2-3 μπύρες, παίζω  και τραγουδάω καλύτερα,
αλλά αν ξεσκιστώ στο αλκοόλ, αστο καλύτερα.

μια χαρα σε κοβω man συνέχισε έτσι.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
2849 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/05, 21:47
από ερεβος
1076 Απαντήσεις
404527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/22, 12:10
από ToriniMagician
9 Απαντήσεις
4243 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/08, 14:22
από vangelis
11 Απαντήσεις
5518 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/09, 15:47
από Angel~Archo
5 Απαντήσεις
6347 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/09, 05:02
από pantelisman
2 Απαντήσεις
2462 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/10, 13:50
από Ιππέας
5 Απαντήσεις
3537 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/11, 15:21
από m@ster k@frer
18 Απαντήσεις
7880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/12, 15:10
από Kosthrash
0 Απαντήσεις
2479 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/03/18, 02:41
από Dagoth
20 Απαντήσεις
7927 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/18, 22:16
από Uriah