Σελίδες:
  • #1 από profsokin στις 25 Apr 2008
  • Ποια η γνώμη σας γι'αυτόν τον ενισχυτή;
    Παίζω κυρίως low gain blues και rock.
    Σκέφτομαι να τον συνδυάσω όμως με καμπίνα harley benton, γιατί δε βγαίνω οικονομικά να πάρω τη δικιά του την so Cal cab για την οποία ακούγονται καλά λόγια..

    Ακόμη, έχω ενδοιασμό γιατί τον θέλω για σπίτι, όχι διαμέρισμα, αλλά δωμάτιο πάλι.. Τα 50Watt του είναι πολλά, αλλά μήπως είναι ΠΑΡΑ πολλά; Πειράζει να τον ανοίγω πολύ λίγο απλά;
  • #2 από Απόλλων στις 25 Apr 2008
  • Αν δεν κάνω λάθος, ο συγκεκριμένος ενισχυτής έχει επιλογή για output ώστε να αποδίδει 25 ή 50 Watt, oπότε ίσως να μην είναι "πάρα πολλά" τα Watt του. Bέβαια ακόμα και τα 25 μπορεί να αποδειχτούν πολύ δυνατά, ανάλογα και με την ηχομόνωση του χώρου ή την ανεκτικότητα των συγκατοίκων/γειτόνων...
  • #3 από profsokin στις 25 Apr 2008
  • Ναι,όντως, μετά διάβασα στο guitar world ότι έχει αυτή τη δυνατότητα, αλλά δεν πρόλαβα να απαντήσω στον εαυτό μου.. Κατά τα άλλα έχει κανείς γνώμη;
    Και σχετικά με την επιλογή άλλης καμπίνας απ'την προτεινόμενη so cal;
  • #4 από Gabriel6th στις 26 Apr 2008
  • Ποια καμπίνα της HB έχεις στο μυαλό σου? Αν έχεις κάποια 4χ12, ίσως να αξίζει να πάρεις μια καλύτερης ποιότητας 2χ12...
  • #5 από profsokin στις 26 Apr 2008
  • οχι, σκέφτομαι τη 2χ12 που έχει γύρω στα 110
    Εξάλλου η 4Χ12 δεν θα δίνει πιο πολύ ένταση;
  • #6 από profsokin στις 29 Apr 2008
  • Πάντως κανείς δεν έδωσε γνώμη για τον ίδιο τον ενισχυτή, δεν τον έχει κάποιος; Ή να τον έχει ακούσει;
    Δύσκολα θα τον βρω να τον ακούσω στη Θεσσαλονίκη..
  • #7 από GiorgosVolos στις 29 Apr 2008
  • Δες καποια samples στο youtube αλλα προσωπικά νομίζω θα ειναι αρκετα δυνατος για εντάσεις δωματιου  :-\
  • #8 από profsokin στις 30 Apr 2008
  • Είδα ό,τι έχει στο γιουτιουμπ, αλλά πόσο να καταλάβεις.. Μου άρεσε σαν χροιά και οι ήχοι που άκουγα αλλά δεν ξέρω σε τι ένταση έπαιζε, αφού εγώ θα τον έχω χαμηλά, πώς έγινε η ηχογράφηση κλπ..
  • #9 από profsokin στις 04 May 2008
  • Επειδή με απασχολεί πολύ το θέμα της έντασης αυτές τις μέρες και το έψαξα λίγο είδα ότι οι ενισχυτές με master volume αποδίδουν καλά σε χαμηλές εντάσεις. Αυτός δεν ξέρω αν έχει master volume.. Έχει απλά volume. Mετά είδα ότι αν δεν έχει μπορείς να βάλεις το master volume του jam στο fx loop.. Aλλά δεν έχει ούτε fx loop που να πάρει..
    Αν τον έβαζα σε καμπίνα 1x12;
    Δεν μπορώ και να τον ακούσω στη Θεσ/νίκη να τον δω σε χαμηλές εντάσεις..
    Σκέφτομαι να τον πάρω από thomman κι αν μου βγει δυνατός να τον επιστρέψω και να πάρω κανέναν junior..
  • #10 από Heatseeker στις 04 May 2008
  • Σκέφτομαι να τον πάρω από thomman κι αν μου βγει δυνατός να τον επιστρέψω και να πάρω κανέναν junior..

    Εννοείς να τον επιστρέψεις και να πάρεις τον valve junior; Δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους οι 2 ενισχυτές ρε man.

    Προτείνω να τον πάρεις, κι αν σου βγει δυνατός, θα δεις τι θα κάνεις.
    Έχουν περάσει από τα χέρια μου ένα σωρό ενισχυτές, αυτή τη στιγμή στο σπίτι έχω δύο 50άρηδες και έναν 30άρη, λαμπάτοι όλοι.
    Έχω κι εγώ θέμα με την ένταση, δε μένω στο βουνό, αλλά την παλεύω.
    Αν θέλω να παίξω 2.00 τη νύχτα, ε θα ρίξω λίγο νερό στο κρασί μου και δε θα'χω ΤΟΝ ήχο, πως να το κάνουμε.
    Πάρε μια 1x12 καμπίνα με τον ενισχυτή που διάλεξες και τα υπόλοιπα τα βλέπεις, θα τη βρεις την άκρη don't worry.

Σελίδες: