Σελίδες:
  • #1 από fake7 στις 30 May 2008
  • ρε παιδια μη με περασετε για χαζο...αλλα  στη drums μου δεν μπορω να στερεωσω τη μποτα σε ενα σημειο.ολο κουνιεται!την εχω να ακουμπαει στον τοιχο, εχω βαλει πατακια, χαλια απο κατω αλλα δν καθεται.εχω συνηθησει με τη μεγαλη μποτα και εδω και 2 μηνες τα βρισκω παλουκια  ;D ;D

    θα φταιει και το πεταλι λογικα γιατι δεν "δενει" πανω στη μποτα, αλλα τοσο πολυ?

    μπορει καποιος να προτεινει κατι?

    Freemind:Δεν χρησιμοποιουμε γλωσσα του δρομου οταν θελουμε να πουμε κατι σε αυτο το forum.
  • #2 από GreekDudeCovers στις 30 May 2008
  • Αν το posts σου ήταν στην τηλεόραση δεν θα καταλαβαίναμε χριστό απ'τα μπιπ!!!

    Η μπότα δεν υποτίθεται ότι βιδώνεται/στερεώνεται πάνω στην κάσα?
  • #3 από fake7 στις 30 May 2008
  • Αν το posts σου ήταν στην τηλεόραση δεν θα καταλαβαίναμε χριστό απ'τα μπιπ!!!

    Η μπότα δεν υποτίθεται ότι βιδώνεται/στερεώνεται πάνω στην κάσα?

    ε??βριζω εγω?

    τυπικα στερεωνεται(το πεταλι) πανω στη βαση του pad ΤΥΠΙΚΑ...πρακτικα κουνιεται σαν το ρουβα.
  • #4 από Stergios Kourou στις 31 May 2008
  • a) Στο pad, στο σημείο υποδοχής της δαγκάνας του πεντάλ, δίπλωσε ένα χαρτί όσες φορές χρειάζεται, ωστε να σφίξει ικανοποιήτικά το πεντάλ πάνω στη βάση του pad.
    b) Το δάπεδο δεν πρέπει να είναι σκληρό. Βάλε ένα χαλί.
    c) Βίδωσε τα καρφιά "κόντρες" του πεντάλ, ωστε να προεξέχουν λιγο πιο πολύ κάτω απ το πεντάλ και να γαντζώνουν καλά στο χαλί, χωρίς όμως να σηκώνουν σούζα το πίσω μέρος του πεντάλ...
  • #5 από fake7 στις 01 Jun 2008
  • thnx για τη συμβουλη guru μεχρι στιγμης δουλευει μια χαρα!!!

    ΥΓ. πολυ λογοκρισια...
  • #6 από freemind στις 02 Jun 2008

  • ΥΓ. πολυ λογοκρισια...
    Aπαραιτητη στις περιπτωσεις αθυροστομιας.
    Ευχαριστω.
Σελίδες: