Σελίδες:
  • #126 από schizm στις 04 Dec 2008
  • Πραγματικά όποιος λέει ότι ο δίσκος είναι κακός ή έστω και μέτριος είτε δεν έχει ασχοληθεί πολύ με μουσική ή πρέπει να τσεκάρει τα γούστα του.

    Πάντα έχει ενδιαφέρον να διαπιστώνεις την εμβαπτισμένη στην ευγένεια και την ανεκτικότητα υποκειμενική διαφοροποίηση. Τουλάχιστον έτσι θα μπορεί ο καθένας να γνωρίζει αν είναι ανίδεος και άγουστος ή όχι!
  • #127 από jimmy 1916 στις 04 Dec 2008
  • Πραγματικά όποιος λέει ότι ο δίσκος είναι κακός ή έστω και μέτριος είτε δεν έχει ασχοληθεί πολύ με μουσική ή πρέπει να τσεκάρει τα γούστα του.

    Πάντα έχει ενδιαφέρον να διαπιστώνεις την εμβαπτισμένη στην ευγένεια και την ανεκτικότητα υποκειμενική διαφοροποίηση. Τουλάχιστον έτσι θα μπορεί ο καθένας να γνωρίζει αν είναι ανίδεος και άγουστος ή όχι!

    Ισως αν διάβαζες προσεκτικότερα τι έγραφα να διαπίστωνες (εκτός του ότι είμαι αγενής- άλλωστε η ευγένεια μάλλον είναι έμφυτη σε όσους δεν αρέσει το Chi Dem) ότι αναφέρομαι σε όποιον χαρακτηρίσει το δίσκο "ΚΑΚΟ", άρα δέχομαι λόγω διαφορετικών γούστων να πει κάποιος ότι απλά δεν τον αφορά. Έχω βαρεθεί άτομα που διαβάζουν κάπου μια κριτική για ένα δίσκο ή μια ταινία ή οτιδήποτε (που μπορεί να το εκθειάζει ή να το θάβει για ΑΠΕΙΡΟΥΣ λόγους - μιας και δεν είναι μόνο show αλλά και BUISINESS!) και αρνούνται να εμπιστευθουν τα αυτια και το μυαλό τους. Συγγνώμη και πάλι για την αγένεια μου....
  • #128 από Corky στις 04 Dec 2008
  • Παίδες εγώ πριν αρκετό καιρό(1-2 χρόνια) είχα κατεβάσει έναν δίσκο με τίτλο chinese democracy νομίζω με τα ίδια τραγούδια που αναφέρετε τώρα. Δεν λέω ότι είναι ο ίδιος απλά τα τραγούδια αυτά κυκλοφορούσαν έστω και σε πρώιμο στάδιο εδώ και πολύ καιρό.( ίσως και πολύ περισσότερο απόταν τα κατέβασα εγώ). Αυτό σημαίνει ότι πράγματι ο axl ετοίμαζε το δίσκο εδώ και πάααρα πολύ καιρό έχοντας τα τραγούδια γραμμένα εδώ και τουλάχιστον 5-10 χρόνια κατά την άποψή μου. Εγώ το βλέπω λίγο όπως τα cd που βγάζουν κατά καιρούς οι εταιρίες με ακυκλοφόρητες δουλειές συγκροτημάτων που είτε έχουν πεθάνει είτε έχουν παρακμάσει. Θεωρώ λοιπόν πως όσο τέλειος και να είναι ο δίσκος όσο να σπέρνουν τα τραγούδια ότι δεν πρόκειται να δώσω 16πόσα ευρώ για ξαναζεσταμένο φαγητό ή οτιδήποτε άλλο. Βέβαια δεν έχω ακούσει το δίσκο για να κρίνω αλλά όλα αυτά μου δημιουργούν μια απόστροφη. Μπορεί να κάνω και λάθος..
  • #129 από Hillbert στις 18 Dec 2008
  • Μερικά τραγούδια είχαν διαρευσει πιο πριν, αλλά ήταν είτε σε μορφή demo είτε από διάφορα live κλπ
    Το street of dreams για παραδειγμα "κυκλοφορουσε" με τον τιτλο the blues.

    Ο δισκος καθεαυτος τωρα, εμενα μου άρεσε. Σιγουρα στα highlights της χρονιας, που ειπε κι ενα παιδί πιο πάνω.
    Και οντως ο axl δε νομιζω πως κυνηγησε χρηματα, δημοσιότητα ή κατι τετοιο, δε φαινεται να το εχει κανει δηλαδή όλα αυτα τα χρόνια, τουλάχιστον όχι σε χτυπητό level.  ;)
    Βλεπεις τον σλας για παραδειγμα, όλο αυτο τον καιρό φτιάχνει μπάντες, βγάζει δίσκους, παίζει από εδώ και από εκεί σαν guest κλπ. Όχι πως είναι κακό αυτό από μόνο του, αλλά γενικά στη μετριότητα κινείται.
  • #130 από hot_sauce (φλουτσ) στις 18 Dec 2008
  • Τελικά πολύ καλό το cd....
    αν δν ακούσεις κάτι πολλές φορές που να εκφέρεις άποψη...
    εκτός και "δν ακούγεται"
    κ όσο για

    Πραγματικά όποιος λέει ότι ο δίσκος είναι κακός ή έστω και μέτριος είτε δεν έχει ασχοληθεί πολύ με μουσική ή πρέπει να τσεκάρει τα γούστα του.

    ντάξει...γούστα είναι αυτά...δν είναι όλα ίδια...
    άντε πείσε ξέρω γω κάποιον που ακούει αποκλειστικά και μόνο σκυλάδικα πως "Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΤΩΝ GnR ΕΊΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ"
    το πιθανότερο είναι να σου πει: "τι ναι αυτό? τρώγεται"
    κ δν θα χει και άδικο γιατί προτιμάει άλλο είδος μουσικής...

    EDIT:το This I Love και μερικά από τα πρώτα κομμάτια έχουν ξεχωρίσει....αρκετά καλός δίσκος και τα σόλα σε καλύπτουν κ ας μν είναι ο Slash...
  • #131 από jimmy 1916 στις 19 Dec 2008

  • Πραγματικά όποιος λέει ότι ο δίσκος είναι κακός ή έστω και μέτριος είτε δεν έχει ασχοληθεί πολύ με μουσική ή πρέπει να τσεκάρει τα γούστα του.

    ντάξει...γούστα είναι αυτά...δν είναι όλα ίδια...
    άντε πείσε ξέρω γω κάποιον που ακούει αποκλειστικά και μόνο σκυλάδικα πως "Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΤΩΝ GnR ΕΊΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ"
    το πιθανότερο είναι να σου πει: "τι ναι αυτό? τρώγεται"
    κ δν θα χει και άδικο γιατί προτιμάει άλλο είδος μουσικής...

    Αν διαβάσεις την απάντησή μου στον σχιζμ λίγο παραπάνω πιστεύω θα καλυφθείς απόλυτα....
    Μιας κ το φερε η κουβέντα το προηγούμενο σαββ/κο ο αξλ μπήκε και συνομίλησε με οπαδούς σε 2 φαν φορουμ (φόρα??..) των γκανς, βρίστηκε λίγο και απάντησε σε πολλές ερωτήσεις. Είχε ενδιαφέρον πάντως η όλη φάση.. Άντε κ ο τζεφ μπεκ στο 'κιθάρα'!!!
  • #132 από Wildrek στις 31 Dec 2009
  • Εγώ παντως που ακουσα λιγο απο τον καινουργιο δισκο δεν τρελαθηκα.
    Πειτε με κακογουστο, αλλα οι καινουργιοι GNR ποτε δεν θα φτασουν την δοξα των παλιων.
    Γνωμη μου.
  • #133 από YmiRLinG στις 05 Jan 2009
  • Τον ακουσα πριν λιγο. Νταξει, μπορω να πω οτι ακουγεται ευχαριστα και περναει απαρατηρητος. Δεν μου αφησε κατι με τις πρωτες ακροασεις. Ενας απλα καλος αδιαφορος δισκος χωρις τιποτα το ιδιαιτερο και σιγορυα χωρις να ειναι gnr
  • #134 από Spell@lchemist! στις 05 Jan 2009


  • EDIT:το This I Love και μερικά από τα πρώτα κομμάτια έχουν ξεχωρίσει....αρκετά καλός δίσκος και τα σόλα σε καλύπτουν κ ας μν είναι ο Slash...
    εχεις Buckethead,Bumblefoot κλπ και ακομα σκεφτεσαι τον Slash?
     ;)
  • #135 από King Lui στις 05 Jan 2009


  • EDIT:το This I Love και μερικά από τα πρώτα κομμάτια έχουν ξεχωρίσει....αρκετά καλός δίσκος και τα σόλα σε καλύπτουν κ ας μν είναι ο Slash...
    εχεις Buckethead,Bumblefoot κλπ και ακομα σκεφτεσαι τον Slash?
     ;)

    Εγώ ξέρω ότι μάζεψε γύρω στους πέντε κιθαρίστες για να γράψει πράγματα πολύ κατώτερα από αυτά που έγραφαν ο Izzy και ο Slash.
    Ο δίσκος πάντως είναι πολύ καλός.
  • #136 από Spell@lchemist! στις 05 Jan 2009


  • EDIT:το This I Love και μερικά από τα πρώτα κομμάτια έχουν ξεχωρίσει....αρκετά καλός δίσκος και τα σόλα σε καλύπτουν κ ας μν είναι ο Slash...
    εχεις Buckethead,Bumblefoot κλπ και ακομα σκεφτεσαι τον Slash?
     ;)

    Εγώ ξέρω ότι μάζεψε γύρω στους πέντε κιθαρίστες για να γράψει πράγματα πολύ κατώτερα από αυτά που έγραφαν ο Izzy και ο Slash.
    Ο δίσκος πάντως είναι πολύ καλός.
    ποια ειναι η βαση για να τα κρινεις κατωτερα?τι θεωρεις ανωτερο?

  • #137 από King Lui στις 05 Jan 2009
  • ποια ειναι η βαση για να τα κρινεις κατωτερα?τι θεωρεις ανωτερο?

    1. Απόψεις της συντριπτικής πλειοψηφίας αυτών που ακούν (και αυτών που δεν ακούν) Guns n Roses.
    2. Διαχρονικότητα των τραγουδιών.
    3. Πρωτοτυπία συνθέσεων
    4. Πωλήσεις
    5. Προσωπικό γούστο.

    Η δικιά μου φράση θα ήταν προς τον Axl:
    "Είχες Slash και Izzy και θέλεις Robin Fink, Fortus, Bumblefoot, Buckethead, Brian May, Zakk Wylde κλπ κλπ κλπ??"
  • #138 από hot_sauce (φλουτσ) στις 05 Jan 2009


  • EDIT:το This I Love και μερικά από τα πρώτα κομμάτια έχουν ξεχωρίσει....αρκετά καλός δίσκος και τα σόλα σε καλύπτουν κ ας μν είναι ο Slash...
    εχεις Buckethead,Bumblefoot κλπ και ακομα σκεφτεσαι τον Slash?
     ;)
    είναι να μν τον σκέφτεσαι?  :P
    Slash είναι αυτός...
  • #139 από Spell@lchemist! στις 05 Jan 2009
  • ποια ειναι η βαση για να τα κρινεις κατωτερα?τι θεωρεις ανωτερο?

    1. Απόψεις της συντριπτικής πλειοψηφίας αυτών που ακούν (και αυτών που δεν ακούν) Guns n Roses.
    2. Διαχρονικότητα των τραγουδιών.
    3. Πρωτοτυπία συνθέσεων
    4. Πωλήσεις
    5. Προσωπικό γούστο.

    Η δικιά μου φράση θα ήταν προς τον Axl:
    "Είχες Slash και Izzy και θέλεις Robin Fink, Fortus, Bumblefoot, Buckethead, Brian May, Zakk Wylde κλπ κλπ κλπ??"
    οκ,αν και διαφωνω με την σειρα που τα εβαλες...ναι ετσι φαινεται λογικο οπως το λες...
  • #140 από King Lui στις 05 Jan 2009
  • Απλά σκέφτηκα και κάτι άλλο.
    Δεν θα μπορούσα ας πούμε ποτέ να πώ:
    "(για AC DC) Τι τον θες τον Angus Young, τώρα έχεις Petrucci και Vai" ή
    "(για ZZ Top) Τι τον θες τον Billy Gibbons για κιθάρα ας τον μόνο να τραγουδάει, τώρα έχεις τον Nuno"

    Αυτοί που παίζουν τώρα είναι όλοι καταπληκτικοί (τους έχω δει και στο live). O Finck και ο Bumblefoot γράφουν και αυτοί καταπληκτικά πράγματα (NiN και λίγα προσωπικά που έχω ακούσει του Thal) όπως και ο Buckethead (και solo και στους Primus). Δεν μου κάνουν όμως ως μόνιμα μέλη για τους GnR. Περισσότερο μου φαίνονται ως session μουσικοί σε solo project του Axl. Από όσο διάβασα στα πεταχτά τις απαντήσεις του Axl εδώ: http://www.newgnr.com/axldec14.php
    οι λόγοι που δεν παίζει πλέον ο Slash μαζί του δεν είναι λόγω της ικανότητάς του στην κιθάρα και στη σύνθεση-συγγραφή τραγουδιών.
  • #141 από jimmy 1916 στις 06 Jan 2009
  • ποια ειναι η βαση για να τα κρινεις κατωτερα?τι θεωρεις ανωτερο?

    1. Απόψεις της συντριπτικής πλειοψηφίας αυτών που ακούν (και αυτών που δεν ακούν) Guns n Roses.
    2. Διαχρονικότητα των τραγουδιών.
    3. Πρωτοτυπία συνθέσεων
    4. Πωλήσεις
    5. Προσωπικό γούστο.

    Η δικιά μου φράση θα ήταν προς τον Axl:
    "Είχες Slash και Izzy και θέλεις Robin Fink, Fortus, Bumblefoot, Buckethead, Brian May, Zakk Wylde κλπ κλπ κλπ??"

    1.Κάνεις λάθος, δεν είναι η συντριπτική πλειοψηφία, δεν είναι καν η πλειοψηφία εκείνων που ΑΚΟΥΣΑΝ το δισκο
    2.Πως γίνεται να κρίνεις τη διαχρονικότητα μιας καινούριας κυκλοφορίας? Οι οπαδοί πάντως που είχαν ακούσει τα περισσότερα από τις διαρροές ήδη θεωρούν 3-4 κλασικς (better, T W A T, madagascar, IRS)
    3. Που βλέπεις τις κλισέ συνθέσεις για να κτλάβω. Ισα ίσα ...το μόνο αρνητικό που ακούω συνέχεια είναι ότι 'δεν ακούγεται σαν δισκος γκανς..'
    4. Σκέψου ότι χωρίς διαφήμιση, βιντεο κλιπ και ΚΑΜΙΑ συνεντευξη και ΚΑΜΙΑ λαιβ εμφανιση πούλησε ελάχιστα περισσότερα απ το κοντραμπαντ (1η εβδομαδα). Μπορεί σε 2 χρόνια να χει γίνει πολυπλατινένιο, δν το ξέρουμε αυτο.

    Νομίζω ότι κτλβαίνεις πως απλά έπρεπε να μείνεις στο 5..... "το ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ μου γούστο λέει οτι..."
  • #142 από King Lui στις 06 Jan 2009
  • ποια ειναι η βαση για να τα κρινεις κατωτερα?τι θεωρεις ανωτερο?

    1. Απόψεις της συντριπτικής πλειοψηφίας αυτών που ακούν (και αυτών που δεν ακούν) Guns n Roses.
    2. Διαχρονικότητα των τραγουδιών.
    3. Πρωτοτυπία συνθέσεων
    4. Πωλήσεις
    5. Προσωπικό γούστο.

    Η δικιά μου φράση θα ήταν προς τον Axl:
    "Είχες Slash και Izzy και θέλεις Robin Fink, Fortus, Bumblefoot, Buckethead, Brian May, Zakk Wylde κλπ κλπ κλπ??"

    1.Κάνεις λάθος, δεν είναι η συντριπτική πλειοψηφία, δεν είναι καν η πλειοψηφία εκείνων που ΑΚΟΥΣΑΝ το δισκο
    2.Πως γίνεται να κρίνεις τη διαχρονικότητα μιας καινούριας κυκλοφορίας? Οι οπαδοί πάντως που είχαν ακούσει τα περισσότερα από τις διαρροές ήδη θεωρούν 3-4 κλασικς (better, T W A T, madagascar, IRS)
    3. Που βλέπεις τις κλισέ συνθέσεις για να κτλάβω. Ισα ίσα ...το μόνο αρνητικό που ακούω συνέχεια είναι ότι 'δεν ακούγεται σαν δισκος γκανς..'
    4. Σκέψου ότι χωρίς διαφήμιση, βιντεο κλιπ και ΚΑΜΙΑ συνεντευξη και ΚΑΜΙΑ λαιβ εμφανιση πούλησε ελάχιστα περισσότερα απ το κοντραμπαντ (1η εβδομαδα). Μπορεί σε 2 χρόνια να χει γίνει πολυπλατινένιο, δν το ξέρουμε αυτο.

    Νομίζω ότι κτλβαίνεις πως απλά έπρεπε να μείνεις στο 5..... "το ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ μου γούστο λέει οτι..."


    1. Δηλαδή στ' αλήθεια πιστεύεις ότι αυτοί που ήξεραν τους Guns από παλιά προτιμούν την καινούρια σύνθεση (της μπάντας) από την παλιά? Εγώ θα προτιμούσα αυτός ο δίσκος να ήταν ένα side project του Axl (γιατί το ξαναλέω μου άρεσε και είναι μάλλον ό,τι καλύτερο άκουσα τη χρονιά που πέρασε) και να κυκλοφορούσαν κάτι όλοι οι παλιοί μαζί.
    2. Την κρίνω με την έννοια ότι πιστεύω πως αυτά που άκουσα από τον καινούριο δίσκο δεν θα ακούγονται σε 20 χρόνια από τώρα όπως ακούγεται ακόμα το Paradise City ή το Sweet Child.
    3. Δεν κρίνω τις τωρινές συνθέσεις ως κλισέ, κρίνω τις παλιότερες ως πολύ περισσότερο πρωτότυπες.
    4. Ελπίζω να αστειεύεσαι... Αν έλεγες καμία ΕΠΙΣΗΜΗ διαφήμιση να το καταλάβω. Αλλά το όλο hype που γίνεται τόσα και τόσα χρόνια (από την περιοδεία του σκεμπέ το 2002 μέχρι και πρόπερσι το 2007 όταν η δήλωση του Axl ήταν "people are gonna listen to music this year" και φυσικά δεν ακούσαν τίποτε από guns) ήταν από μόνο του διαφήμιση και δωρεάν κιόλας. Πολλοί αγοράσαν το δίσκο απλώς και μόνο λόγω της τεράστιας αναμονής και των ψιθύρων δέκα και πλέον χρόνων του τύπου "κυκλοφορεί" - "δεν κυκλοφορεί" (μ' αγαπά δεν μ'αγαπά ένα πράμα)
  • #143 από jimmy 1916 στις 06 Jan 2009
  • Το hype ειχε νοημα μεχρι το 2002 περιπου... Απο κει και περα ο κόσμος κουράστηκε να περιμένει. Ενοειται οτι κι εγω προτιμώ τους παλιους γκανς, αλλα αυτό έγινε μια φορά και δν ξαναγίνεται που να χτυπαει ο slash το καπελο του κατω. Δε χρειαζεται να το συγκρινεις με το appetite, ήταν δίσκος που βγήκε κάτω από ιδιαίτερες συνθήκες και δύσκολα ξαναβγαίνει ειδικά απο 40ρηδες εκατομμυριουχους....γιατί μη μου πεις οτι αν ειχε slash και izzy θα εγραφαν καλύτερο δίσκο. Πολύ δύσκολο να το πιστέψω αν κρινω απ αυτα που γράφει ο σλας στους βελβετ. Ρε παιδιά μην το αναλύετε πολύ, ακουστε με λιγο πιο ανοιχτο μυαλό, είναι μια χαρά δίσκος, καλύτερος απ'τους περισσότερους που κυκλοφορούν στις μέρες μας..
  • #144 από King Lui στις 06 Jan 2009
  • ακουστε με λιγο πιο ανοιχτο μυαλό, είναι μια χαρά δίσκος, καλύτερος απ'τους περισσότερους που κυκλοφορούν στις μέρες μας..

    Συμφωνώ απόλυτα. Απλά δεν είναι Guns n Roses όπως δεν θα ήταν AC DC χωρίς τον Angus Young ή ZZ TOP χωρίς τον Gibbons, όπως για πολλούς δεν είναι Pink Floyd χωρίς τον Waters ή δεν είναι Queen χωρίς τον Mecrury και η λίστα συνεχίζεται...
  • #145 από jimmy 1916 στις 06 Jan 2009
  • ακουστε με λιγο πιο ανοιχτο μυαλό, είναι μια χαρά δίσκος, καλύτερος απ'τους περισσότερους που κυκλοφορούν στις μέρες μας..

    Συμφωνώ απόλυτα. Απλά δεν είναι Guns n Roses όπως δεν θα ήταν AC DC χωρίς τον Angus Young ή ZZ TOP χωρίς τον Gibbons, όπως για πολλούς δεν είναι Pink Floyd χωρίς τον Waters ή δεν είναι Queen χωρίς τον Mecrury και η λίστα συνεχίζεται...

    Οι AC/DC έβγαλαν τον πιο επιτυχημένο δίσκο χωρίς Bon Scott. Οι Floyd έγιναν σουπερσταρς χωρις τον Syd Barret. Δεν είναι όλα τόσο απόλυτα. Καταλαβαίνω την ευαισθησία κάποιων για το όνομα, γεγονός όμως είναι ότι μόνος του ο σλας κ οι άλλοι υπέγραψαν και έδωσαν το όνομα στον αξλ και θα ήταν αυτοκτονία από μερος του να μην το χρησιμοποιήσει. Επίσης, δν είναι κ τόσο σολο δίσκος, αν προσέξεις μόνο 1 τραγούδι έχει γράψει μόνος του. Σίγουρα δεν υπάρχει δημοκρατία στο γκρουπ, αλλα δν πάυει να είναι γκρουπ.
  • #146 από master of puppets στις 20 Jan 2009
  • πως και δεν εγινε καμία κριτική για το πρώτο προσωπικο ( :P) αλμπουμ το axl rose...? εγώ προσωπικά....το κατέβασα...το άκουσα μια φορά...και αυτό ήταν........μετα εβαλα το appetite for destruction για να ακούσω λιγο g'n'r.....
  • #147 από Bekos® στις 20 Jan 2009
  • Προσωπικά, ούτε εμένα με ενθουσίασε...
  • #148 από Mrs Brightside στις 20 Jan 2009
  • Όπως έγραψα και στο άλλο τόπικ, δεν θεωρώ ότι είναι άσχημη δουλειά και μάλιστα περίμενα να είναι πολύ χειρότερο το αποτέλεσμα. Αλλά και αριστούργημα βέβαια να ήταν, για εμένα δεν υπάρχει καμία δικαιολογία που έκανε 17 χρόνια να κυκλοφορήσει αυτός ο δίσκος. Ασφαλώς δεν έχει καμία σχέση με τους gnr που ξέραμε απο το appetite for destruction και τα use your illusion (στο the spaggeti incident είχαν πάρει ήδη την κατρακύλα για 'μενα), αλλά έτσι κ αλλιώς δεν είναι κ ακριβώς gnr! Δλδ χωρίς Duff, Izzy και Slash, πώς να το κάνουμε, δεν λέει κ πολύ... Οι μουσικοί με τους οποίους συνεργάζεται τώρα ο Axl είναι μεν πολύ καλοί, αλλά δεν μπορούν να δώσουν στα τραγούδια αυτό το ύφος που δίνανε οι παλιοί μουσικοί, αυτό που είναι χαρακτηριστικό των αρχικών gnr και που μπορεί οποιοσδήποτε ακούγοντας την εισαγωγή ενός τραγουδιού να καταλάβει οτι αυτό ειναι Guns N' Roses! Από τα τραγούδια μου άρεσαν κυρίως οι μπαλάντες (There was a time, Street of dreams, This I love...), τα άλλα όποτε τα ακούω έχω την τάση να τα συγκρίνω με τραγούδια όπως το welcome to the jungle, rocket queen, think about you κ.λπ. κ δεν μου κάνουν και ιδιαίτερη αίσθηση...
    Αυτά...
  • #149 από master of puppets στις 20 Jan 2009
  • χίλια συγγνωμη.... :-\ δεν το πρόσεξα.....κοίταξα μόνο στις δισκοπαρουσιάσεις και όχι στα μουσικά νεα....ας ενώσει κάποιο admin τα δύο θέματα....ή ας κλειδώσει αυτό...
  • #150 από Απόλλων στις 20 Jan 2009
  • Οι δύο συζητήσεις συγχωνεύτηκαν.
Σελίδες: