Αποστολέας Θέμα: κράτος μη αναγνωρισμένο-η χαρά του απατεώνα!!!!!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 12097 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hummingbird

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
επειδή δεν μπορώ να επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια .επειδή οι νομικές σου γνώσεις ειναι μηδαμινές και το αντιλαμβάνεται και ο πιο αδαής απο νομικά αδυνατώ να συνεχίσω μια ατέρμονη συζήτηση μαζί σου εξηγώντας σου νομικούς όρους που χρησιμοποιείς χωρίς καν να αντιλαμβάνεσαι το περιεχόμενο τους ή να απαντάω σε πράγματα που έχω απαντήσει χωρίς αντίκρουση εκ μέρους σου.
μόνο και μόνο το γεγονός οτι εμένα ειναι το αντικείμενο μου και εσένα η ευκαιρία σου να το παίξεις έξυπνος αποδεικνύει πόσο εριστικό μπορεί να γίνει ένα άτομο χωρίς επιχειρήματα χωρίς νομικές γνώσεις και με περίσσιο θράσος όταν αμφισβητεί τα λεγόμενα ενός επιστήμονα.
θεωρώ πολύ πιθανο να έχεις και γνώσεις ιατρικής,αστροφυσικής,πολεοδομίας,αρχιτεκτονικής και εφαρμοσμένης πληροφορικής.το πρότυπο του homo universalis βρίσκει την αποτύπωση του στον φριμαιντ.


[ΤΟ ΑΝ ΕΧΕΙ Η ΟΧΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΛΩ ΤΟΥΣ ΑΝΤΜΙΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΟΥΝ ΠΑΡΑΥΤΑ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΤΑ ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ ΦΡΙΜΑΙΝΤ ΜΕ ΔΡΙΜΕΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΜΟΥ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΩΣ ΝΟΜΙΚΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΗΓΗΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Ο ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΦΡΙΜΑΙΝΤ ΝΑ ΤΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΔΟ. ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ ΜΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΙΤ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΙΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ.]
« Τελευταία τροποποίηση: 04/01/11, 14:20 από hummingbird »

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
ΝΑΙ θίγεις προσωπικά καποιον...
ΚΑΙ ΟΧΙ..δεν είναι δικό σου το σαιτ να εκφράζεσαι ΟΠΩΣ γουστάρεις...
Το site έχει κάποιους κανόνες με τους οποίους συμφώνησες κα΄τα την εγγραφή σου και ΟΦΕΙΛΕΙΣ να συμμορφωθείς με αυτούς...

Αποσυνδεδεμένος hummingbird

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
ΝΑΙ θίγεις προσωπικά καποιον...
ΚΑΙ ΟΧΙ..δεν είναι δικό σου το σαιτ να εκφράζεσαι ΟΠΩΣ γουστάρεις...
Το site έχει κάποιους κανόνες με τους οποίους συμφώνησες κα΄τα την εγγραφή σου και ΟΦΕΙΛΕΙΣ να συμμορφωθείς με αυτούς...
προσωπικη μου γνώμη οτι δεν θίγω.δες λιγο πιο πριν τα ποστ του φριμαιντ να δεις τι ειναι θιξιμο.
και δεν ειναι δικο μου το σαιτ.πρακτικες τετοιες ο φριμαιντ εφηρμοσε με την μεταφορα της απαντησης μου στον καδο.

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Αν και οι νομικές μου γνώσεις είναι ελάχιστες (ως μηδαμινές) προτιμώ κάποιον που έχει ιστορική γνώση και αντίληψη της πραγματικότητας και λιγότερες νομικές γνώσεις παρά κάποιον που (λέει) πως είναι άριστος γνώστης των νόμων αλλα δείχνει άγνοια της ιστορίας αλλα και της πραγματικότητας γύρω του. Χωρίς αυτό βεβαίως να σημαίνει πως ο νομικός είναι και άχρηστος. Μην παρεξηγηθώ...

Διότι οι νόμοι δημιουργούνται συχνά βάσει συμφερόντων και μαζί με τους νόμους δημιουργούνται και τα "παραθυράκια" πάλι βάσει συμφερόντων και καταργούνται (οι νόμοι) πάλι βάσει συμφερόντων! Ενώ η ιστορία και η πραγματικότητα απλά δεν αλλάζει! Μπορεί να χρειάζεται μεγάλη αναζήτηση για να εντοπίσεις την ιστορική αλήθεια ή τις πραγματικές διαστάσεις αυτών που συμβαίνουν γύρω σου (και εκεί προφανώς χρειάζονται και κάποιες νομικές γνώσεις) αλλα δεν αλλάζει!

Σου ζητώ συγγνώμη αγαπητέ hummingbird αλλα δε με έπεισες. Ούτε για τις νομικές σου γνώσεις (δεν τις έχεις αποδείξει επαρκώς μέσα στη συζήτηση), ούτε για την αξία των γνώσεών σου ακόμα και αν τις κατέχεις, ούτε για τη ρητορική σου δεινότητα αλλα ούτε και για την πείρα σου ως νομικός. Ίσως να είσαι νέος δικηγόρος και αυτό είναι απόλυτα κατανοητό. Απλώς δε με έπεισες...

Κοινώς, ψηφίζω freemind! :D Διότι αν έρθει κάποια στιγμή η μέρα που η Ελλάδα και ο Ελληνισμός της (που ζει ΚΑΙ στην Κύπρο/Θράκη/Μακεδονία/Αιγαίο αλλα δεν έχει πτυχίο νομικής) πληγωθεί ανεπανόρθωτα για μια ακόμα φορά, τα νομικά ή νομικίστικα ερείσματα δε θα έχουν καμία απολύτως αξία στο δικό μου "άσχετο" απο νομικά μυαλό.

Αυτά...
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Πάντως... τι πιο έξυπνο για έναν Τούρκο ηγέτη απο το να σκεφθεί: "Στέλνοντας όλους τους παράνομους της Τουρκίας (ή επιτρέποντάς τους να πάνε) στην Κύπρο 1ον: Γλυτώνω απο αυτούς και 2ον: Επωφελούμαι απο την κατάσταση που θα δημιουργήσουν εκεί οι δικοί μου παράνομοι προκειμένου να πείσω τους Διεθνείς Οργανισμούς με "νομικά" επιχειρήματα να αναγνωρίσουν το ψευδοκράτος. Ποιός "άριστος γνώστης των νομικών" δε θα ταχθεί υπέρ αυτής μου της θέσης;;;

Κοινώς, οι Τούρκοι μια χαρά σχεδιάζουν τις κινήσεις τους εκμεταλλευόμενοι το νομικό πλαίσιο και τα αδιέξοδά του. Οι Ελληνοκύπριοι; Οι Τουρκοκύπριοι (ιθαγενείς); Οι Έλληνες;
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
hummingbird & freemind,
Χαλαρώστε και συμφωνείστε στο ότι διαφωνείτε, και τέλος. Δεν έχει νόημα να συνεχίσετε την συζήτηση με αυτόν τον τρόπο.

απο την στιγμή που η ελλάδα ανήκει στην ευρωπαική ένωση και ειναι ένα ευνομούμενο κράτος σαν έλληνας πολίτης δεν πιστεύω ότι  υπάρχει πιθανότητα έξω απο το σπίτι μου να δώ σκοπιανό τανκ.

εχμ... συγγνώμη αλλά συμβαίνει ήδη κάτι παρόμοιο με κάποιους έλληνες πολίτες (κυρίως στο ανατολικό αιγαίο): βλέπουν τούρκικα πολεμικά αεροσκάφη πάνω από τα σπίτια τους, και τούρκικα πολεμικά πλοία όταν ατενίζουν την θάλασσα τους.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/01/11, 21:12 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Εχεις δικιο Βασιλη, η συζητηση ξεφυγε!

Ζητω συγνωμη απο τον hummingbird για τους χαρακτηρισμους κι απο τα μελη που εκαναν τον κοπο να δουν τη λογομαχια μας. Προφανως εχουμε διαφορετικες αποψεις και δεν προκειται ο ενας με τον αλλον να πεισθουμε για το αντιθετο.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
3616 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/06, 16:10
από kuiper
9 Απαντήσεις
3522 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/06, 22:16
από kuiper
2 Απαντήσεις
2074 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/07, 00:19
από kitharistas_poihths
3 Απαντήσεις
2197 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/07, 22:11
από agrypnos
0 Απαντήσεις
1560 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/07, 04:02
από kitharistas_poihths
7 Απαντήσεις
3494 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/08, 19:26
από SWEET*STRINGS
5 Απαντήσεις
5331 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/09, 16:31
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
5 Απαντήσεις
2476 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/09, 05:25
από Crool
2 Απαντήσεις
2124 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/10, 20:06
από papous
0 Απαντήσεις
1519 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/11, 09:42
από ivikos