Σελίδες:
  • #1 από KorakidisN στις 24 Jul 2011
  • Ένα αγαπημένο κομμάτι που *εκτέλεσα*  Tongue
    Δύσκολο μέν αλλα δε ξέρω γιατί έχω μία τάση να επιλέγω δύσκολα κομμάτια, ειδικά στα φωνητικά, προσπάθησα να το βγάλω όσο καλύτερα...!
    Ελπίζω να σας αρέσει! Περιμένω απόψεις και παρατηρήσεις...
  • #2 από Spiros Van Halen στις 24 Jul 2011
  • μπραβο!!!πολυ καλό!!!
  • #3 από panicX στις 24 Jul 2011
  • ενταξει δε το εκτελεσες...κιθαριστικα μια χαρα το πας...κ το σολακι μια χαρα. ;)
    οσο για τα φωνητικα ο axl εχει ιδιαιτερη φωνη κ δυσκολα προσεγγιζεται,αλλα εσυ καταφερες να προσθεσεις το προσωπικο σου στιγμα κ ακουγεται αρκετα cool...
  • #4 από KorakidisN στις 24 Jul 2011
  • μπραβο!!!πολυ καλό!!!
    Ευχαριστώ πολύ!
  • #5 από KorakidisN στις 24 Jul 2011
  • ενταξει δε το εκτελεσες...κιθαριστικα μια χαρα το πας...κ το σολακι μια χαρα. ;)
    οσο για τα φωνητικα ο axl εχει ιδιαιτερη φωνη κ δυσκολα προσεγγιζεται,αλλα εσυ καταφερες να προσθεσεις το προσωπικο σου στιγμα κ ακουγεται αρκετα cool...
    Ευχαριστώ πολύ αδελφέ!
    Κιθαριστικά έχει μερικά λαθάκια αλλά δε τα βλέπεις εύκολα  :P
    Όσο για τη φωνή είναι πολύ δύσκολο να πιάσεις τον Άξλ πόσο μάλλον εάν δεν είσια και τραγουδιστής όπως εγώ. Χαίρομαι που σου άρεσε πάντως  ;D
  • #6 από kyriakos_t στις 24 Jul 2011
  • και μονο η ιδεα η προσπαθια και το κοτσια αξιζουν μπραβο 
  • #7 από KorakidisN στις 26 Jul 2011
  • και μονο η ιδεα η προσπαθια και το κοτσια αξιζουν μπραβο
    Ευχαριστώ πολύ φίλε μου  :)
  • #8 από indiespyllak στις 30 Jul 2011
  • Λατρεμένο κομμάτι από πιστολοτριαντάφυλλα!
    Στην αρχή, σε κάποια σημεία η πρώτη φωνή δεν ακούγεται καθαρά γιατί χάνεται λίγο μέσα στη δεύτερη (π.χ στο 1.10),
    αλλά δεν πειράζει, εξάλλου ερασιτεχνικό είναι το cover.  :)
    Παίζεις το κομμάτι από τον τόνο που το τραγουδάει ο Axel? Δοκίμασες να το κατεβάσεις λίγο για να σου βγουν
    πιο φυσικά οι τσιρίδες του? Αυτός ο άνθρωπος έχει φωνή-σειρήνα, δεν πιάνονται οι νότες του (το λέω ως πονεμένη
    που αγωνίζεται να τραγουδήσει μαζί του από το cd, ούτε καν σκέψη για διασκευή κομματιού του, χαχα).
    Τέλος πάντων, οι ψηλές σου ήταν πολύ καλές, ειδικά από το 3ο λεπτό και μετά νομίζω ακούγονται πολύ φυσικές,
    χωρίς το "άγχος" του να αγωνιστείς για να τις πιάσεις.
    Ωραία προσπάθεια (μ'άρεσε και το knocking on heaven's door, πολύ καλό!)
    Keep on!  ;)
  • #9 από KorakidisN στις 30 Jul 2011
  • Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.
    Μερικές φορές όντως χάνετε η πρώτη φωνή στη δεύτερη και αυτό είναι καθαρά θέμα μίξης που δεν ήταν και τόσο καλή. Είχα στι μυαλό μου να το κατεβάσω λίγο ακόμα να μου βγούν τα φωνητικά αλλά προτίμησα να ακολουθήσω το ορίτζιναλ έτσι και αλλιώς όπως είπες ερασιτεχνικό είναι το κόβερ μου και δε προσπάθησα να κάνω παπάδες  :P , ότι μου έβγαινε φυσικά αυτό έκανα!
    Τέλος χαίρομαι που σου άρεσε το knocking on heaven's door μιάς και ήταν απο τις πρώτες μου απόπειρες για κόβερ και δεν είναι τόσο προσεγμένο. Το συγκεκριμένο όπως και το comfortable numb θα τα ξαναγράψω στο μέλλον με περισσότερη προσοχή!
    Και πάλι ευχαριστώ!
    :)
Σελίδες: