Αποστολέας Θέμα: International Jam - Jack Thammarat, Dhalif Ali, Alex K, Stel Andre  (Αναγνώστηκε 5373 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Καλησπερα σε ολους! Καιρο ειχα να ανεβασω βιντεο και δε νομιζω οτι υπαρχει καλυτερος τροπος να επιστρεψω στα βιντεο με ενα εκπληκτικο jam με μερικους απο τους καλυτερους κιθαριστες στον κοσμο για εμενα. Αυτη την φορα ειχα την τυχη να jamαρω με τους Jack Thammarat απο το jamtrackcentral, τον φιλο μου Dhalif Ali και τον τεραστιο Alex K. Παιξαμε σε ενα backing track στυλ Andy Timmons απο το καναλι του Vito Astone. Λινκ και τα σχετικα, στο video description. Ελπιζω να σας αρεσει, ευχαριστω!
https://www.youtube.com/watch?v=IPP6RmiZJPY&feature=youtu.be
« Τελευταία τροποποίηση: 07/04/17, 17:48 από steltrucci »
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος nick_evia

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: International Jam - Jack Thammarat, Dhalif Ali, Alex K, Stel Andre
« Απάντηση #1 στις: 07/04/17, 19:09 »
Απλά υπέροχο!!! :up

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: International Jam - Jack Thammarat, Dhalif Ali, Alex K, Stel Andre
« Απάντηση #2 στις: 07/04/17, 23:03 »
δεν εχω και πολλα να πω.....γνωστοι υποπτοι ολοι σας!
Μπραβο!

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: International Jam - Jack Thammarat, Dhalif Ali, Alex K, Stel Andre
« Απάντηση #3 στις: 08/04/17, 21:15 »
Ευχαριστω πολυ παιδια! Χαιρομαι που σας αρεσε!
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος adrian666

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: International Jam - Jack Thammarat, Dhalif Ali, Alex K, Stel Andre
« Απάντηση #4 στις: 08/04/17, 22:43 »
Αψογο..πολλα μπραβο




Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: International Jam - Jack Thammarat, Dhalif Ali, Alex K, Stel Andre
« Απάντηση #5 στις: 09/04/17, 21:46 »
Αψογο..πολλα μπραβο


Να σαι καλα! Ευχαριστ-ω/ουμε! :D
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: International Jam - Jack Thammarat, Dhalif Ali, Alex K, Stel Andre
« Απάντηση #6 στις: 10/04/17, 12:16 »
Παρότι μουσικά δε με συγκινεί το είδος (και δεν μπορώ ούτε κατα διάνοια να παίξω σε αυτό το επίπεδο), δεν μπορώ παρά να ανγνωρίσω τη δεξιοτεχνία όλων σας και να δώσω συγχαρητήρια στον δικό μας steltrucci (φοβερό nickname παρεμπιτπόντως) που στέκεται χαλαρά ανάμεσα στους υπόλοιπους παιχταράδες.
Ο Jack Thammarat θα έλεγα ότι είχε ένα ελαφρύ προβάδισμα στις προτιμήσεις μου κυρίως λόγω ήχου και φρασεολογίας στο πρώτο του μισό (μετά το παράκανε λίγο με τα fast runs).
Στο φίλτατο steltrucci να επισημάνω ότι, από παλιά που βλέπω τα video που ποστάρει, έχει σημειώσει φοβερή πρόοδο που σημαίνει ότι μελετάει πολύ και εξελίσσεται συνεχώς. Αν μου επιτρέπεις, θα σου πρότεινα να ασχοληθείς με το hybrid picking (δεν θυμάμαι αν το χρησιμοποιείς) γιατί πιστεύω ότι είναι μια τεχνική που ανοίγει καινούριους ορίζοντες όσον αφορά στις ιδέες αλλά και στο συνδυασμό ταχύτητας - καθαρότητας.

Καλή συνέχεια και παντά τέτοια!



Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: International Jam - Jack Thammarat, Dhalif Ali, Alex K, Stel Andre
« Απάντηση #7 στις: 11/04/17, 03:34 »
Παρότι μουσικά δε με συγκινεί το είδος (και δεν μπορώ ούτε κατα διάνοια να παίξω σε αυτό το επίπεδο), δεν μπορώ παρά να ανγνωρίσω τη δεξιοτεχνία όλων σας και να δώσω συγχαρητήρια στον δικό μας steltrucci (φοβερό nickname παρεμπιτπόντως) που στέκεται χαλαρά ανάμεσα στους υπόλοιπους παιχταράδες.
Ο Jack Thammarat θα έλεγα ότι είχε ένα ελαφρύ προβάδισμα στις προτιμήσεις μου κυρίως λόγω ήχου και φρασεολογίας στο πρώτο του μισό (μετά το παράκανε λίγο με τα fast runs).
Στο φίλτατο steltrucci να επισημάνω ότι, από παλιά που βλέπω τα video που ποστάρει, έχει σημειώσει φοβερή πρόοδο που σημαίνει ότι μελετάει πολύ και εξελίσσεται συνεχώς. Αν μου επιτρέπεις, θα σου πρότεινα να ασχοληθείς με το hybrid picking (δεν θυμάμαι αν το χρησιμοποιείς) γιατί πιστεύω ότι είναι μια τεχνική που ανοίγει καινούριους ορίζοντες όσον αφορά στις ιδέες αλλά και στο συνδυασμό ταχύτητας - καθαρότητας.

Καλή συνέχεια και παντά τέτοια!



Ευχαριστω για το σχολιο φιλε! Με τιμουν τα λογια σου! Ναι ειμαι πολλα χρονια στο φορουμ και οταν πρωτομπηκα εδω.. δεν επαιζα και πολλα πραματα.. ημουν εντελως αρχαριος. Αλλα με τα χρονια και το παιξιμο καπως καλυτερεψε το πραγμα. Παρολαυτα υπαρχει πολυς δρομος ακομα για βελτιωση! Ο Jack ειναι απο τους αγαπημενους μου παιχτες και τον παρακολουθω χρονια, οπως και ο Dhalif και ο Alex K τον οποιο και γνωρισα σε αυτο εδω το φορουμ πολλα χρονια πριν. Το αστειο ειναι οτι καποτε πριν ολα αυτα τα χρονια, ειχα στειλει στον Alex K ενα μνμ λεγοντας, μακαρι μια μερα να παιξω σαν εσενα.. Κι εδω ειμαστε..., αυτες τις μερες εκανα ξανα βιντεο με τον Alex K και jamαρω διπλα στον Jack και τον Dhalif. H ζωη ειναι υπεροχη και φερνει αδιανοητες στιγμες που ποτε δεν θα περιμενες. Οσο για το hybrid το βαζω πολυ λιγο μιας και δεν με θεωρω ειδικο στο ειδος. Ομως μαρεσει παρα πολυ και τα τελευταια χρονια με την επιρροη απο Claudio Pietronik το μελεταω. Μακαρι να αποδωσει!  :D  Ευχαριστω και παλι για τα λογια ολων!
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: International Jam - Jack Thammarat, Dhalif Ali, Alex K, Stel Andre
« Απάντηση #8 στις: 18/04/17, 20:59 »
Άκουσα πολύ ευχάριστα αυτό το jam. Σίγουρα για εσάς ήταν πάρα πάρα πολύ διασκεδαστικό και συγκινητικό. Τι το καλύτερο όταν μυαλά με έμπνευση συναντώνται και παράγουν έργο;...

Ναι ειμαι πολλα χρονια στο φορουμ και οταν πρωτομπηκα εδω.. δεν επαιζα και πολλα πραματα.. ημουν εντελως αρχαριος. Αλλα με τα χρονια και το παιξιμο καπως καλυτερεψε το πραγμα. Παρολαυτα υπαρχει πολυς δρομος ακομα για βελτιωση! Ο Jack ειναι απο τους αγαπημενους μου παιχτες και τον παρακολουθω χρονια, οπως και ο Dhalif και ο Alex K τον οποιο και γνωρισα σε αυτο εδω το φορουμ πολλα χρονια πριν. Το αστειο ειναι οτι καποτε πριν ολα αυτα τα χρονια, ειχα στειλει στον Alex K ενα μνμ λεγοντας, μακαρι μια μερα να παιξω σαν εσενα.. Κι εδω ειμαστε..., αυτες τις μερες εκανα ξανα βιντεο με τον Alex K και jamαρω διπλα στον Jack και τον Dhalif. H ζωη ειναι υπεροχη και φερνει αδιανοητες στιγμες που ποτε δεν θα περιμενες.

Όμορφα λόγια! Μου αρέσει που μέσα σε αυτό το site βλέπουμε την πορεία των μελών στην μουσική (και όχι μόνο), και δημιουργούνται γνωριμίες, συνεργασίες, και φιλίες. Δεν είναι εντυπωσιακό μόνο το που έχει φτάσει κάποιος, αλλά και το πως έχει φτάσει: όλη η πρόοδός του με πολύ υπομονή και επιμονή και άλλοτε όχι με τόση. Χαίρομαι που ο χώρος του kithara.gr είναι σαν ένα βιβλίο ιστορίας για πολλά από τα παλιά μέλη μας :)

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: International Jam - Jack Thammarat, Dhalif Ali, Alex K, Stel Andre
« Απάντηση #9 στις: 19/04/17, 20:48 »
Άκουσα πολύ ευχάριστα αυτό το jam. Σίγουρα για εσάς ήταν πάρα πάρα πολύ διασκεδαστικό και συγκινητικό. Τι το καλύτερο όταν μυαλά με έμπνευση συναντώνται και παράγουν έργο;...

Ναι ειμαι πολλα χρονια στο φορουμ και οταν πρωτομπηκα εδω.. δεν επαιζα και πολλα πραματα.. ημουν εντελως αρχαριος. Αλλα με τα χρονια και το παιξιμο καπως καλυτερεψε το πραγμα. Παρολαυτα υπαρχει πολυς δρομος ακομα για βελτιωση! Ο Jack ειναι απο τους αγαπημενους μου παιχτες και τον παρακολουθω χρονια, οπως και ο Dhalif και ο Alex K τον οποιο και γνωρισα σε αυτο εδω το φορουμ πολλα χρονια πριν. Το αστειο ειναι οτι καποτε πριν ολα αυτα τα χρονια, ειχα στειλει στον Alex K ενα μνμ λεγοντας, μακαρι μια μερα να παιξω σαν εσενα.. Κι εδω ειμαστε..., αυτες τις μερες εκανα ξανα βιντεο με τον Alex K και jamαρω διπλα στον Jack και τον Dhalif. H ζωη ειναι υπεροχη και φερνει αδιανοητες στιγμες που ποτε δεν θα περιμενες.

Όμορφα λόγια! Μου αρέσει που μέσα σε αυτό το site βλέπουμε την πορεία των μελών στην μουσική (και όχι μόνο), και δημιουργούνται γνωριμίες, συνεργασίες, και φιλίες. Δεν είναι εντυπωσιακό μόνο το που έχει φτάσει κάποιος, αλλά και το πως έχει φτάσει: όλη η πρόοδός του με πολύ υπομονή και επιμονή και άλλοτε όχι με τόση. Χαίρομαι που ο χώρος του kithara.gr είναι σαν ένα βιβλίο ιστορίας για πολλά από τα παλιά μέλη μας :)


Ετσι ακριβως ειναι!
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2944 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/12/12, 13:07
από kkmspm (φλουτσ)
5 Απαντήσεις
3173 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/13, 15:14
από Stel Andre
2 Απαντήσεις
2619 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/13, 20:10
από Stel Andre
2 Απαντήσεις
2711 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/13, 15:24
από Stel Andre
0 Απαντήσεις
2275 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/13, 20:05
από Stel Andre
0 Απαντήσεις
2212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/14, 00:00
από Stel Andre
4 Απαντήσεις
3944 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/14, 14:49
από Sandman1_1
1 Απαντήσεις
3360 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/15, 09:45
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
2796 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/15, 09:33
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
3757 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/19, 05:36
από Stel Andre