Αποστολέας Θέμα: War  (Αναγνώστηκε 3510 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cigaret13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
War
« στις: 19/09/17, 22:09 »
 Το τελευταίο μου κομματάκι, μέχρι τώρα, γραμμένο πριν 3 μήνες και εμπνευσμένο από τους ανθρώπους που έρχομαι σε επαφή και τις ιστορίες τους που ακούω στην δουλειά μου.... Ένωσα μερικές φωτογραφίες, κατεβασμένες από το δίκτυο και το έκανα βίντεο....
! No longer available
                                                                                                                    Εδώ και στο soundcloud.....https://soundcloud.com/fotistsigos/war

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: War
« Απάντηση #1 στις: 20/09/17, 10:35 »
Όμορφο, έχει μια "επικότητα", το φαντάζομαι σαν υπόκρουση σε τίτλους τέλους (ή αρχής) κάποιας ταινίας.

Αποσυνδεδεμένος cigaret13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: War
« Απάντηση #2 στις: 20/09/17, 11:22 »
 Το κομμάτι γράφτηκε από 'μένα σαν μουσική υπόκρουση σε βίντεο (κλιπ), σκηνοθετημένο από πρόσφυγα Σύριο σκηνοθέτη. Ένα project από ανθρώπους που έχουν χάσει (σχεδόν ή και ολότελα) τα πάντα, εγώ απλώς έγραψα την μουσική του, εμπνευσμένος από τις εικόνες και τα μικρά βιντεάκια που περιλαμβάνονταν στο έργο του παραπάνω σκηνοθέτη. Το project, που εκτός του βίντεο περιλάμβανε συνεντεύξεις, πίνακες ζωγραφικής, απαγγελίες ποιημάτων και άλλα....,  έχει "ταξιδέψει" στο εξωτερικό παίρνοντας καλές κριτικές και όχι μόνο!  Δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάσω το πρωτότυπο βίντεο για διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης να αναλύσω.....    Edit: Φυσικά όλα αυτά σε ερασιτεχνικό επίπεδο αφού, σχεδόν, αυτός ήταν ο σκοπός...
« Τελευταία τροποποίηση: 20/09/17, 11:24 από cigaret13 »

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: War
« Απάντηση #3 στις: 20/09/17, 14:13 »
hellexpo 2011 σε μια έκθεση φαγητού απο όλες τις χώρες του κοσμου .... θυμάμαι...

απέξω κάποιες #$%^% μάλλον αραβικής καταγωγής με πανώ και συνθηματα κατά του Assad....

Χριστούγενα 2011->2012 Βιένη.... συγκέντρωση της ... συριακής ελεύθερης δυτικής δημοκρατικής μπλα μπλα συμαχίας..... ΟΙ 2ΜΕΤΡΟΙ ΑΥΣΤΡΙΑΚΟΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΘΑΡΥΝΟΥΝ ΤΑ ΦΡΙΚΙΑ... Οι ασσαντικοί μόκο να μην πω ανύπαρκτοι.....

Ο μπαρουτοκαπνισμένος Βαλκάνιος αμέσως καταλαβαίνει........ "ΘΑ ΧΥΘΕΙ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ ΣΥΡΙΑ....."

όπως και έγινε......

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: War
« Απάντηση #4 στις: 20/09/17, 15:45 »
Σε εκεινα τα μερη ο πολεμος ποτε δεν σταματησε
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος cigaret13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: War
« Απάντηση #5 στις: 21/09/17, 08:46 »
 panixgr & saved έχετε απόλυτο δίκιο.....!