Αποστολέας Θέμα: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος  (Αναγνώστηκε 17820 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #25 στις: 11/05/10, 20:52 »
Από το στρατόπεδο της Κορίνθου πέρασα κι εγώ...αλλά άνηκα στην 75 Μ.Ε. (3 μήνες πριν απολυθώ). Ακόμα θυμάμαι τις σκοπιές στα καύσιμα...και με θέα το νεκροταφείο.....το μόνο καλό; Δεν ερχόταν σχεδόν κανένας για έφοδο.....
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #26 στις: 12/05/10, 14:03 »
Καλή θητεία φίλε Γιάννη και κάνε απλά τη δουλειά σου χωρίς να τα παίρνεις τα πράγματα και πολύ με το μέσα μυαλό. Η 296 σε χαιρετά!

Υ.Γ. το G3 είναι όπλο και όχι ο Satriani, ο Vai και ο Petrucci!! Μην την πατήσεις!!!! :D :P
Μόρια; Τι σειρά;
Εεεεε... δε σε έπιασα... Η σειρά μου (296) ήταν η 2006 Γ' ΕΣΣΟ.
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #27 στις: 12/05/10, 23:53 »
Καλή θητεία φίλε Γιάννη και κάνε απλά τη δουλειά σου χωρίς να τα παίρνεις τα πράγματα και πολύ με το μέσα μυαλό. Η 296 σε χαιρετά!

Υ.Γ. το G3 είναι όπλο και όχι ο Satriani, ο Vai και ο Petrucci!! Μην την πατήσεις!!!! :D :P
Μόρια; Τι σειρά;
Εεεεε... δε σε έπιασα... Η σειρά μου (296) ήταν η 2006 Γ' ΕΣΣΟ.
Συγνώμη έκανα λάθος.. Νόμιζα ότι εννοούσες ότι υπηρέτησες στο 296ΤΕ (Μόρια Μυτιλήνης)..

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #28 στις: 13/05/10, 00:08 »
Καλή θητεία φίλε Γιάννη και κάνε απλά τη δουλειά σου χωρίς να τα παίρνεις τα πράγματα και πολύ με το μέσα μυαλό. Η 296 σε χαιρετά!

Υ.Γ. το G3 είναι όπλο και όχι ο Satriani, ο Vai και ο Petrucci!! Μην την πατήσεις!!!! :D :P
Μόρια; Τι σειρά;
Εεεεε... δε σε έπιασα... Η σειρά μου (296) ήταν η 2006 Γ' ΕΣΣΟ.
Συγνώμη έκανα λάθος.. Νόμιζα ότι εννοούσες ότι υπηρέτησες στο 296ΤΕ (Μόρια Μυτιλήνης)..


Εγώ "έκανα" στο 296 ΤΕ... 307 σειρα...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #29 στις: 13/05/10, 09:39 »
Καλή θητεία φίλε Γιάννη και κάνε απλά τη δουλειά σου χωρίς να τα παίρνεις τα πράγματα και πολύ με το μέσα μυαλό. Η 296 σε χαιρετά!

Υ.Γ. το G3 είναι όπλο και όχι ο Satriani, ο Vai και ο Petrucci!! Μην την πατήσεις!!!! :D :P
Μόρια; Τι σειρά;
Εεεεε... δε σε έπιασα... Η σειρά μου (296) ήταν η 2006 Γ' ΕΣΣΟ.
Συγνώμη έκανα λάθος.. Νόμιζα ότι εννοούσες ότι υπηρέτησες στο 296ΤΕ (Μόρια Μυτιλήνης)..


Εγώ "έκανα" στο 296 ΤΕ... 307 σειρα...
Χαχα :D .. Ωραίος.. Ήμουν λίγο παλιότερος πάντως και δεν με πρόλαβες.. 288..

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #30 στις: 13/05/10, 13:31 »
Και εγώ Μόρια! 253 σειρά!

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #31 στις: 20/06/10, 12:56 »
Τελικά παιδιά ήταν τέλεια στην Κόρινθο! 4ος Λόχος, πολύ μα πολύ χαλαρά και οι αξιωματικοί μας κορυφαίοι. Γενικά όλοι οι λόχοι ήταν κομπλέ αν και ο 3ος είχε λίγο τρέξιμο παραπάνω από τους υπόλοιπους. Ο 6ος είναι πλέον χημείο γιατί άλλαξε λοχαγό, όπως λένε και στην στρατιωτική αργκό: "ΖΩΑΡΑ ΣΤΟ 6° Σ.Π!!"  :P

Την Τρίτη πετάω για Κύπρο (ΕΛ.ΔΥ.Κ) αλλά δε ξέρω ακόμα σε ποια μονάδα θα με στείλουν κάτω (έχω ειδικότητα πολυβολητή), Θανάση αν έχεις καμιά πληροφορία ρίχτην!

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #32 στις: 20/06/10, 19:48 »
Ok φιλαράκι. με το που θα προσγειωθείτε με σάντουιτς και τούρκικη κόκα κόλα που δεν πίνεται θα σας ρωτήσουν αν παίζει κάποιοσ κάποιο όργανο. Εννοείται δηλώνεις κιθαρίστας και σε πάνε 2ο ΜΚΤΠ. Πάς ορχήστρα για οντισιόν(!), παίζεις μία ρούμπα, ένα τσιφτετέλι και ένα χασάπικο και αυτό θα κάνεις σε όλη σου τη θητεία στην ΕΛΔΥΚ. Απλά δώσ τους να καταλάβουν οτι το έχεις στο άνετο το σκυλέ και είσαι ορχήστρα. Εγώ σεν ήμουν ορχηστραίος αλλά και πάλι καλά ήταν (292ΕΣΣΟ). Ά και στις εξόδους στου Σύμη για ζιβανίες και τζαμαρίσματα!!
Καλή θητεία φιλαράκι και μην κάνεις κάτι άν ρίχνει κάποιον άλλο. Όλοι στην ίδια κατάσταση θα είστε.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #33 στις: 20/06/10, 20:03 »
Ακριβως οπως στα λεει ο Kathodios ειναι τα πραγματα!

Η ειδικοτητα σου παει και στα 2 ταγματα ( το Συνταγμα δεν ειναι τοσο προσβασιμο για απλους πεζικαριους, εκτος εαν εχουν καμια εξαλλη ειδικοτητα ), οποτε οταν ρωτησουν για το εαν παιζει καποιος μουσικο οργανο, μη διστασεις να πεις κιθαρα.

Αν και στο 2ο ταγμα εχει αλλαξει πλεον διοικητης ( kathodie δυστυχως προλαβα στα τελευταια του το διοικητη που ειχατε ), ο οποιος εχει κανει κυριολεκτικα το ταγμα μαυρο! Δυστυχως αν και ημουν υπευθυνος ορχηστρας απο την 306, σε πολλες περιπτωσεις επρεπε να μεταφερω μονο κακα μαντατα στα παιδια ( ιδιαιτερα οταν συμβουλατορας του διοικητη μπηκε ενας λοχαγος που δε γουσταρε καθολου την ορχηστρα..αν και παντα διασκεδαζε στη Λεσχη ).

Παρολαυτα η ορχηστρα ειναι τρομερη καβαντζα κι αφου περασεις ολη τη βασικη εκπαιδευση ( που ετσι κι αλλιως θα περασεις ) μετα θα μπορεις να προβαρεις ανενοχλητος ( εκτος εαν αλλαξε και τιποτα αλλο ο Διοικητης ). Και ξερεις..ειναι απο τις λιγες στιγμες που ευχαριστιεσαι το να εισαι μουσικος, αναμεσα σε μουσικους. Αισθανεσαι σαν οικογενεια κι οταν συμβαινει κατι σε καποιον απο την ορχηστρα, τους ποναει ολους!

Επισης να εισαι ετοιμος να αντιμετωπισεις τους ξερολες συναδελφους σου που θα σε φωναζουν "τσιμπουκι ορχηστραιε". Εγω ευτυχως τη γλυτωσα γιατι εκανα χιουμορ με ολους πανω στο θεμα κι ως δεκανεας θαλαμαρχης και βοηθος διμοιριτη ετρεχα παντα για τους 2 θαλαμους της Διμοιριας και μετα πηγαινα ορχηστρα. Εαν σε συμπαθησουν τα παιδια που ειναι μαζι σου στο θαλαμο, εχεις τελειωσει κι απο εκει! Αρκει μονο να μη κανεις "μαγκια" την ορχηστρα και να πουλας μουρη. Τοτε θα σε εχουν στη μπουκα!

Τελος, δε ξερω ποσο καιρο θα κανεις κατω, ετοιμασου για ζεστες τωρα. Παρε απο την Ελλαδα ενα δυνατο αντηλιακο και βεβαια..μαγιο! Εαν πετυχεις τα καλοκαιρινα σκοινακια στο Ζυγι θα κανεις πολυ μπανιο!


Προτεινω Χωραϊτες, ταβερνα του Τζαννετου και Debenhams στον τελευταιο οροφο για καφεδακι με θεα και κλιματισμο. Επισης προτεινω το "Καλα καθουμενα" ( ειναι στην Ονισαγορου ) και το "Οκτανα".

Καλα να περασεις φιλε μου. Και καθε μερα που θα περνας εκει θα αξιζει, γιατι ακομα και στα 2km που τρεχαμε καθε πρωι που ειχαμε Γυμναστικη ( κι εκει δυστυχως τηρουν το προγραμμα κατα 80-90% ) περναγαμε υπεροχα. Απλως συνεπης να εισαι, να δειχνεις ενδιαφερον και να μη σε επηρρεαζει τιποτα. Πας σε στρατοπεδα με καλο φαγητο, καλες συνθηκες υγιεινης και αξιωματικους που κατα μεγαλο ποσοστο μπορουν να γινουν φιλοι σου ( εαν εισαι βεβαια μεγαλος και τους δειχνεις τον αναλογο σεβασμο μπροστα στους υπολοιπους ).
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #34 στις: 20/06/10, 20:11 »
Ευχαριστώ παιδιά! Το κακό είναι ότι δεν έχω ιδέα από μουσική θεωρεία και αν με βάλουν να παίξω τίποτα από αυτά που είπες kathodios μάλλον θα τους κοιτάω σα χάνος...

Αν όμως τελικά πάω στην ορχήστρα πρέπει να πάρω μαζί κιθάρα δική μου ή έχουν εκεί? Λογικά θα καθήσω μέχρι τέλος Δεκέμβρη-αρχές Ιανουαρίου το πολύ. Δε θα πάρω μαζί μου τα χειμερινά (τζάκετ, σκελέες κλπ) γιατί έχουμε πρόβλημα χώρου καθώς θα πάμε με πολιτικό αεροσκάφος και μας είπαν να πάρουμε μόνο το "λουκάνικο" και το σάκο του στρατού το μικρό... να δω πως θα τα βολέψω...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #35 στις: 20/06/10, 20:28 »
Αχα, κλασσικοι βλακες στην Αυλωνα!

1) Ο κυριος που θα σας συνοδευσει ( σε εμας ηταν υπιλαρχος ) δεν εχει καμια δικαιοδοσια στο τι θα κουβαλησετε! Παρε λοιπον μαζι σου τον πολιτικο σου σακο κανονικα ( καλα, μη παρεις κανα θηριο!!! ) κι αστον να κουρευεται! Και 800 μερες φυλακη να σου πει πως παιρνεις, μολις κατεβεις απο το αεροπλανο θα πανε μαζι του πισω στην Ελλαδα ;D

2) Εννοεις πως δε ξερεις απο λαϊκα; Εαν δε μπορεις να τεμπαρεις και βρεθει καποιος αλλος κιθαριστας στη σειρα σου που ξερει, μαλλον θα ειναι κακο...Δεν ειναι αργα να μαθεις ;) Θυμαμαι πως οταν πηγα εγω στην "οντισιον" ηταν 4 κιθαριστες ( απο τους οποιους μονο ο ενας επαιζε λαϊκο ), ενας πληκτρας ( moi ) κι ενας drummer ( καμια σχεση με λαϊκο ).
Συνηθως ρωτανε τις κλασσικες ρουμπες ( "Με σκοτωσε γιατι την αγαπουσα", "Καπετανακης", "Καλη τυχη" ), ενω τα τσιφτετελια τα απαγορευσε ο διευθυντης της Λεσχης, αρα δε πρεπει να παιζουν πολλα.  Απο ζεϊμπεκικα πρεπει να εχεις καποια, αλλα μην ανησυχεις. Πριν φυγω ειχα αφησει ενα πακετο με πολλα κομματια με ακκορντα που ειχα γραψει για μενα. ;)

3) Στην οντισιον θα ειναι κι ενας αξιωματικος, αλλα ο υπευθυνος ορχηστρας απο τους οπλιτες θα αποφασισει εαν θα μπεις ή οχι. Απλως παιξε οσο καλυτερα μπορεις. ;)

4) Εγω σου προτεινω να παρεις μαζι σου ολο το ρουχισμο γιατι οταν θα φτιαξεις το φοριαμο σου θα σου ζητησουν να βαλεις μεσα και τα πραγματα που θα αφησεις...πισω!! ;D Εξαλλου εαν πας Αθαλασσα τα βραδια η υγρασια θα φτανει μεχρι μεσα, οποτε καλο ειναι να εχεις και μια καβαντζα. Ασε που εαν σε στειλουν για τη κλασσικη φυλαξη του φυλακειου στη Λακαταμια ( καλα, μια μερα πας κι αυτη λειψη ) θα υποφερεις απο τα κουνουπακια που κανουν βολτες στη πυλη και στον ορχο!!

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #36 στις: 20/06/10, 23:46 »
Aκριβώς. Δε χρειάζεται να ξέρεις θεωρία μουσικής. Σχεδόν κανένας δεν ξέρει. Απλά να μπορείς να ακομπανιάρεις και να γνωρίζεις 2-3 ρυθμούς. Κάνε ένα practice. Προλαβαίνεις αύριο. Για τα πράγματα σας το είπαν για να μή βγει υπέρβαρο το αεροπλάνο. Φαντάσου να πάρει ο καθένας σας απο 2 τέρατα βαλίτσες!
Ούχ ναι... υπομονή με τη ζέστη... Οκτώβριο πήγα και είχε 35άρες!!! :burn
και η υγρασία υπερβολική. Την ημέρα θα ψήνεσαι και το βράδυ θα ξεπαγιάζεις...
Θα περάσεις καλά πάντως. Έχει δίκιο ο free για τη συμπεριφορά των υπολοίπων. Άν δείχνεις οτι αυτό που κάνεις είναι εις βάρος τους θα είσαι εχθρός τους. Είχαμε ορχηστραίους που τους αντιπαθούσε το 80% του λόχου και ορχηστραίους που κανείς δε μπορούσε να πεί λέξη γιατί δεν έδιναν δικαιώματα.
 
Μπράβο ρε free. Tα καλά καθούμενα εννοούσα. Επίσης υπάρχει ένα υπόγειο μπάρ μαζί με ένα καφέ - βιβλιοπωλείο (δε θυμάμαι όνομα) που έχει βαρελίσια Hoegaarden! Με δύο λεμονάκια παρακαλώ!!!
Καλά να περάσεις και πές μας εντυπώσεις. Την 1η εβδομάδα έτσι κι αλλιώς θα είσαι κάθε μέρα έξω. Πάντα υπάρχει ένας παλαίμαχος ελδυκάριος να σε κατατοπίσει!!
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος thomsot

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #37 στις: 21/06/10, 00:15 »
Δεν τους νοιαζει η θεωρια αυτους αγορι μου.
Ο στρατος θελει να ξερεις καποιο πνευστο να παιζεις στη φιλαρμονικη καθε πρωι στις παρελασεις.
 
 

 
 
(Η φωτο  ειναι απο το κεντρο εκπαιδευσης στη Σπαρτη. Εγω ειμαι αυτος με το κλαρινο).
 
Και να ξερεις να χτυπας τετοια τεμπα. Αρκουδιαρικα. 8)
 

 
για να μπορεις να παιζεις στη λεσχη των αξιωματικων με μπουζουκια και κλαρινα.
Ολοι οι καραβαναδες ειναι κλαρινιοβιοι και σκυλαδες, να το ξερεις αυτο.
Μην σε παρουν χαμπαρι οτι εισαι ροκας....την εβαψες  :D

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #38 στις: 21/06/10, 10:02 »

 
Μπράβο ρε free. Tα καλά καθούμενα εννοούσα. Επίσης υπάρχει ένα υπόγειο μπάρ μαζί με ένα καφέ - βιβλιοπωλείο (δε θυμάμαι όνομα) που έχει βαρελίσια Hoegaarden! Με δύο λεμονάκια παρακαλώ!!!


Μηπως αναφερεσαι στο αμεσως επομενο μαγαζι που ειπα; Την "Οκτανα";

Υπαρχει επισης κι ο Ερωδος, αλλα ειναι πιο μακρια, ενω εαν πας στην παλια Λευκωσια θα βρεις και πολλες μπυραριες με ροκ μουσικη! Γνωστο μαγαζακι μπυραρια ειναι και το Godfather ( κοντα στη Ληδρας ειναι κι αυτο ), ομως παντα ηταν πηκτρα απο στρατιωτες και δε μας αρεσε!
 
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #39 στις: 22/06/10, 18:20 »
Πιθανόν... πάει καιρός.
Επίσης θυμάμαι μία παλιά μονοκατοικία που τα βράδια ήταν απίστευτο μπαράκι. Επίσης δε θυμάμαι όνομα!
Να ανησυχώ για alzheimer???
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #40 στις: 13/01/11, 16:53 »
Τέλος... ήταν πολύ καλά στην Κύπρο όσο κι αν στάξαμε πραγματικά το καλοκαίρι... με όσα παιδιά της σειράς μου έχω συζητήσει όλοι συμφωνούν ότι θα ήταν καλύτερα να είχαμε απολυθεί από την Κύπρο παρά να ερχόμασταν Ελλάδα για τον τελευταίο 1.5 μήνα της θητείας μας... προτίνω ανεπιφύλακτα να δηλώσετε ΕΛ.ΔΥ.Κ όσοι μπαίνετε τώρα, θέλει περίπου 3 μήνες υπομονή γιατί έχει αρκετή εκπαίδευση αλλά μετά θα δείτε ότι άξιζε!! Αν παίζετε μουσικό όργανο δε το συζητάω... είναι μονόδρομος!! Εγώ δε πήγα τελικά στην ορχήστρα αλλά όσοι ήταν έκαναν 2 υπηρεσίες τη βδομάδα και τσίμπησαν και 15 μέρες τιμητική!


Ζωάρα η ΕΛ.ΔΥ.Κ! Άντε 28 Κ.Σ!!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #41 στις: 13/01/11, 16:59 »
Ζωάρα η ΕΛ.ΔΥ.Κ! Άντε 28 Κ.Σ!!

Ορθον, κατι φιλοι μου στο πρωτο ταγμα παιζουν "1-1" και την περνανε ζαχαρη...για συνταγμα δε το συζηταω, μου λενε πως ειναι ακομα καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #42 στις: 13/01/11, 17:09 »
οκ οφ τοπικ...οποιος μπει τωρα το Φλεβαρη ας πει τιποτα.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #43 στις: 13/01/11, 18:04 »
Σας τα ελεγα παιδες, δε σας τα ελεγα; :D

Απλως υπαρχουν μερικοι που κλαιγονται επειδη αφηνουν τις μητρικες αγκαλιες και "φοβουνται" να πανε μακρια απο το σπιτακι τους ( ενα ταξιδι βεβαια θα το εκαναν για λογους αναψυχης, αλλα εκει αλλαζει το θεμα,ε; ) ;)  Δεν τους αντεχω καθολου, γιατι μιλανε χωρις να ξερουν πως εαν η μεταθεση τους ηταν σε κανα Εβρο θα εκαναν αμην και πως να δουν πολιτισμενο μερος στην εξοδο τους ( μια στο τοσο :D )!

Για οσους πηγαν ΕΛΔΥΚ και ειδαν τελικα πως λογω οργανωσης και προϋπολογισου τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα ( κυριως σε συνθηκες διαβιωσης, τροφης και υπηρεσιων ), να πω καλη απολυση!


Γιαννη, ευτυχως δηλαδη αλλαξε ο διοικητης ( εγινε υποδιοικητης της ΕΛΔΥΚ ο χοντρος, ε; ) του 2ου ταγματος κι ετσι ηρεμησε η μαυριλα του! Ο υποδοικας ηταν ο γνωστος κρητικος που ολους τους "ψαρευε" αλλα ηταν τρομερος ανθρωπος ( και τελειως μουρλος );
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #44 στις: 13/01/11, 19:37 »
Παντως στο στρτοπαιδο της Κορινθου απεναντι απο την πυλη παω συχνα για σουβλακια, πολυ καλο και φθηνο βρωμικο, εχετε το υπ'οψην οσοι εισαστε εκει  ;D
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Β' ΕΣΣΟ 2010 -- 6° ΣΠ. Κόρινθος
« Απάντηση #45 στις: 13/01/11, 20:04 »
Γιαννη,   ευτυχως δηλαδη αλλαξε ο διοικητης ( εγινε υποδιοικητης της ΕΛΔΥΚ ο   χοντρος, ε; ) του 2ου ταγματος κι ετσι ηρεμησε η μαυριλα του! Ο   υποδοικας ηταν ο γνωστος κρητικος που ολους τους "ψαρευε" αλλα ηταν   τρομερος ανθρωπος ( και τελειως μουρλος );

Ο Χοντρός έφυγε ναι... έγινε υπόδοικας της ΕΛΔΥΚ..τον έζησα για 2.5 μήνες όμως... μαυρίλα!!Ο καινούριος είναι ψυχούλα! Υπόδοικα είχαμε τον Σταύρου, δε νομίζω να ήταν κρητικός!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
15 Απαντήσεις
5397 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/11, 09:55
από gkou
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
17690 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
13 Απαντήσεις
8129 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/10, 11:44
από sakman
153 Απαντήσεις
45173 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/10, 15:42
από master of puppets
34 Απαντήσεις
50869 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/12, 17:14
από Υπνοβάτης...
104 Απαντήσεις
41628 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
15 Απαντήσεις
9294 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/10, 22:44
από danai-what
1 Απαντήσεις
2391 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/10, 19:20
από dead_men_walking
6 Απαντήσεις
4530 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 17:18
από Kiratzoharris
12 Απαντήσεις
4170 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/10, 16:15
από Arg0