Σελίδες:
  • #1 από kostas vretos στις 23 Apr 2008
  • Με αφορμη τον δευτερο διαγωνισμο του Greg Howe με τιτλο play for me, τραβηξα αυτο το βιντεο για να λαβω κι εγω το παιδι μερος  :).
    Ελπιζω να σας αρεσει...


  • #2 από Σιδηρόπουλος στις 23 Apr 2008
  • 5*
  • #3 από KostasVap στις 23 Apr 2008
  • αει στο διαολο!!! :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

     ;)
  • #4 από m@ster k@frer στις 23 Apr 2008
  • Ωραιος Κοστα μπραβο......

    Αντε και καλη επιτυχια στο διαγωνισμο....
  • #5 από Joevaicci στις 23 Apr 2008
  • Πότε πρόλαβες ρε?? Σε μια μέρα έμαθες για το διαγωνισμό, έγραψες το σόλο, τράβηξες το βίντεο... wtf?
  • #6 από Fretwork στις 23 Apr 2008
  • Μας αρεσει!!!
    Πολυ καλο!
    Απο ηχο μεχρι εκτελεση σκιζει!
    Μπραβο 8)
  • #7 από kostas vretos στις 23 Apr 2008
  • Σιδηρόπουλος Χιλια ευχαριστω φιλε μου :D

    crissoliva Ναι ρε μαγκα :P  :-*

    m@ster k@frer Να ΄σαι καλα φιλε.Αντε να δουμε

    G o t h i c Οχι ρε γμτ κι ελεγα να κοψω την ακρη απο τις χορδες... ;D

    Joevaicci Ταχυτης και αυτοσυγκεντρωσης που ελεγε και ο Βεγγος :)....

    Fretwork Σας ευχαριστουμε και χαιρομαστε. Να ΄σαι καλα μαν.
  • #8 από Alex Flouros στις 23 Apr 2008
  • Ορε! Δεν πας καλα εσυ..Σοβαρα κατι δεν παει καλα με σενα..
    Σταδιαλα! Παλι για διαβασμα μας στελνεις ολους..  ;D

    Πολυ καλο φιλαρακι! Καλη επιτυχια!
    Alex
  • #9 από buckethead RULES!! στις 23 Apr 2008
  • Respect!!
  • #10 από taxfreesax στις 23 Apr 2008
  • πααααααααααααααλι σταναχωριααα????? παααααααααλλιι?????????  (εγω ποτε θα γινω ''μανουλα''  ??? :'()

     ;D ;D ;D

    καλη επιτυχια ΚΒ !!  :D


    psss.για δωσε μας και μερικες πληροφοριες για το διαγωνισμο να χαζεψουμε και λιγο  ;)
  • #11 από kostas vretos στις 23 Apr 2008
  • Alex Flouros Ευχαριστω παρα πολυ αγαπη. Και που' σαι...αντε κανονισε να ανεβεις ειπαμε... :-*

    buckethead RULES!! Σκεφτηκα να ανεβασω ενα σολο δικο μου αντι για μια διασκευη της Aretha...Περα απο την πλακα χιλια ευχαριστω φιλε μου :)

    taxfreesaxΜανουλα θες να γινεις? Απαπαπα...χαλασε ο κοσμος. ;DΕυχαριστω για τις ευχες σου μαν.
    Για πληροφοριες σχετικα με τον διαγωνισμο...

    http://www.greghowe.com/news.php#news48

  • #12 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 24 Apr 2008
  • Πρέπει να απαγορέψουν απο τύπους σαν εσένα να παίρνουν μέρος σε τέτοιους διαγωνισμους... Να δώ αν μετά το βίντεο σου θα μπεί άλλη συμμετοχή... ;) ;) ;)

    (Ανάθεμα το finger-style μέσα.... :P :P)
  • #13 από ScullShot στις 24 Apr 2008
  • Τρελό  :o  :o  τι άλλο να πω Τεχνηταράς! Εύχομαι καλή επιτυχία στον διαγωνισμό  :)
  • #14 από kostas vretos στις 26 Apr 2008
  • Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood Σ'ευχαριστω παρα παρα πολυ για το σχολιο.Οσο για τις συμμετοχες...Μολις ανεβασε βιντεο ενας καταπληκτικος κιθαριστας, πρεπει να το τσεκαρετε.Και παλι ευχαριστω.

    ScullShot Τα σεβη μου κυριος.Χιλια ευχαριστω και να μην σταματησεις τη μελετη γιατι θα εχεις να κανεις μαζι μου μετα  :P
  • #15 από yancim στις 17 May 2008
  • Κώστα απλώς εξαιρετικό! Οι επιλογές σου στον συγκεκριμένο αυτοχεδιασμό δείχνουν κάτι το ξεχωριστό....
  • #16 από faser στις 17 May 2008
  • Χίλια μπράβο Κώστα :D.. Απίστευτη τεχνική και πραγματικά είσαι πάρα πολύ άνετος όταν παίζεις.. ΟΚ, η βασική αρχή του να μελετάς και να παίζεις γρήγορα στα δύσκολα σημεία είναι να έχεις χαλαρά χέρια, αλλά πραγματικά η δική σου χαλαρότητα ήταν πρωτοφανής.. Πολύ ωραίος!! Ειδικά το σημείο στο 1:30 είναι εντελώς insane.. Επίσης εντυπωσιάστηκα και από το tapping.. Με ελάχιστη κίνηση (ίσα που φαίνεται) ακούγεται λες και παίζεις κανονική νότα.. Γενικά μου θύμησες σε στυλ στησίματος αριστερού χεριού τον μέγα Romeo.. Τι να πω.. Speechless!!
  • #17 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 17 May 2008
  • Πολύ ωραίος!! Ειδικά το σημείο στο 1:30 είναι εντελώς insane..

    Ετσι, να κατανοούμε την ομορφιά του finger-picking...
  • #18 από kostas vretos στις 18 May 2008
  • Σας ευχαριστω παααρα πολυ παιδια :D
  • #19 από PanouleXxX στις 19 May 2008
  • Αψογο απο τεχνικη πλευρας. Προσεχε ομως, η τεχνική αυτή κατάρτιση που έχεις να την περιορίζεις και να δίνεις έμφαση στην μελωδία παρά στην τεραστια ικανοτητα σου για παιξιμο. Δηλαδη εκτός απο "εκτελεστής" να είναι και μουσικός σωστός. Πιστευω πως αν καθισεις και δώσεις περισσότερη έμφαση στην μελωδία, τότε θα κάνει τρομερά πράγματα για τα οποια θα μιλάει όλος ο κόσμος.
  • #20 από Μάνος Καμπούρης (m.k.) στις 20 May 2008
  • Δε περίμενα κάτι πολύ διαφορετικό από αυτό, είναι η αλήθεια! Και πάλι μπράβο σου!
  • #21 από kostas vretos στις 23 May 2008
  • Ευχαριστω παρα πολυ.

    PanouleXxX διαγωνισμος κιθαρας ειναι μαν. ;)
  • #22 από Mean στις 06 Jun 2008
  • Shredαρεις με fiingerstyle,OMG :o :o :o :P
  • #23 από Spell@lchemist! στις 07 Jun 2008
  • φυγε απο Ελλάδα,να γινεις φιρμα!
    εισαι τρελη παιχτουρα...και εισαι και παρα πολυ εξυπνος κιθαριστας...υποκλινομαι! :o :o
    (ελπιζω να κερδισεις τον διαγωνισμο!)
  • #24 από Eagle Of Kamelot στις 07 Jun 2008
  • Πραγματικα κοντευω να χασω την κατω γναθο μου...Τωρα καταλαβαινω 2 πραγματα...γιατι τοση υστερια στο kithara με πόσο καλος είναι ο  Kostas Vretos και γιατι εχεις No Pick avatar!!! ;D

    Δε σε ειχα ξαναακουσει ή ξαναδει να παιζεις...πραγματικα εκπληκτικο!!! (εως απιστευτο θα ελεγα...) Αμιμητο στυλ!!! Ο ηχος πολυ καλος, το solo εξωπραγματικο, γενικα εισαι παρα πολυ καλος!!! καλη επιτυχια στο διαγωνισμο και τα καλυτερα για το μελλον...παω για μελετη!  ::) ;D

    ΥΓ: Ο bridge μαγνητης σου στο video ποιος ειναι???
  • #25 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 07 Jun 2008
  • Πραγματικα κοντευω να χασω την κατω γναθο μου...[...]
    Δε σε ειχα ξαναακουσει ή ξαναδει να παιζεις...πραγματικα εκπληκτικο!!! (εως απιστευτο θα ελεγα...) Αμιμητο στυλ!!![...]παω για μελετη!  ::) ;D

    XAXA, έπαθες "Βρετό"!!!
Σελίδες: