Σελίδες:
  • #1 από pickaddict09 στις 01 Jan 2010
  •  Καλησπέρα και καλή χορδο-χρονιά!!Αν και καινούριος στην κοινότητά του kithara είπα να μοιραστώ κάποιες ανησυχίες μου....
      α)Την συμμετοχή μου  στον διαγωνισμό GUITAR ADDICTION.Αν και ξεκίνησε σαν αυτοσχεδιασμός όλα όσα ακούγονται είναι σε guitar score.Αν δεν αντέξετε το slap στην αρχή προχωρήστε το στο 0:23 όπου και σταματάει....
       
     
      Καλή επιτυχία και στους υπόλοιπους συμφορουμίτες που συμμετέχουν.
       
    β)Μια διασκευή στο Jump start του Greg Howe (album:Introspection 1993)
      Κατά 90% στηρίχτηκα στο tab book (transcription by Eric Wirsing=ήρωας!!!), όμως σε κάποια σημεία που για μένα δεν είχαν και τόσο σημασία έβαλα άλλα.Σίγουρα θα βρείτε και κάποια λάθη...

         
     

    Για δικό μου υλικό  http://www.myspace.com/jimmachairas με midi drums-bass.

    gear: ibanez jem 555,boss gt-8,audigy 2zs         \m/
       
  • #2 από Ibanezos στις 02 Jan 2010
  • Φιλε αφου μπορεσες και εβγαλες το jump start εισαι αξιος συγχαρητηριων!!Ειναι πολυ δυσκολο κομματι και το καταφερες πολυ καλα!!Μπραβο!!! :D

    Ο eric wirsing εχει κανει τρελο κοβερ το κομματι!!!Ειδες στα σχολια που μπηκε ο μπασιστας του howe ο Caldwell και του εδωσε τα συγχαρητηρια??χαχα τρελα μιλαμε!!

    Α,και καλη χρονια!!
  • #3 από pickaddict09 στις 02 Jan 2010
  • Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.
      Πραγματικά δεν πιστεύω να βρεθεί καλύτερη διασκευή από αυτήν του Eric Wirsing ο οποίος πρέπει να το δούλευε άπειρο καιρό,τόσο για τη μεταγραφή  όσο και για να το βγάλει.
     Απλά ήταν ένα προσωπικό στοίχημα και για αυτό το έκανα....
Σελίδες: