Αποστολέας Θέμα: αεροπτερισμος!  (Αναγνώστηκε 5375 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
αεροπτερισμος!
« στις: 24/10/06, 16:39 »
   ασχολειτε κανεις με δελταπλαν??? hangliding, δλδ??  ξερει κανεις ποσο κοστιζει ενα μεταχειρισμενο δελταπλαν?? υπαρχουν σχολες στην ελλαδα? ! μικρα αεροπτερα με μηχανη χρειαζονται ειδικη αδεια για να πεταξουν ??  τι γνωριζεται για τον αεροπτερισμο στην ελλαδα?? ή γενικοτερα.... 
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: αεροπτερισμος!
« Απάντηση #1 στις: 24/10/06, 17:16 »
κατι μου θυμιζει αυτο το τοπικ lil sister ;D ;D
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
Απ: αεροπτερισμος!
« Απάντηση #2 στις: 25/10/06, 11:41 »
  μπορει να το συζηταγαμε big brother... ;D ;D  μαλλον ειναι τελειος ακυρο θεμα μεσα σε ενα φορουμ με μουσικους...και μαλλον δν θα με βοηθισει καποιος...αλλα ποτε δν ξερεις!
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Απ: αεροπτερισμος!
« Απάντηση #3 στις: 27/10/06, 01:25 »
Βασικά αν κάνεις ένα search στο γκούγκλε κάτι θα βρεις σίγουρα, θυμάμαι όταν έψαχνα εγώ, για αερολέσχες μονοκινητήριων όμως, και είχε πέσει το μάτι μου σε αερολέσχες που ασχολούνται με τέτοια...
Αεραθλητές και αεραθλητισμός λέγονται... Δεν ξέρω αν ασχολείσαι, αλλά καλύτερα να γραφτείς σε κάποια από αυτές πρώτα, δεν νομίζω να θες να αγοράσεις πρώτα και μετά να πετάξεις. ;)
Μικρα αερόπτερα με μηχανή έχω δει να πετάνε στο γήπεδο beach volley από δίπλα πολλές φορές...
Πάντως σχολές υπάρχουν, σε όλη την Ελλάδα, και στην Αθήνα και την ευρύτερη περιοχή πάρα πολλές αν θες να ασχοληθείς. Βέβαια το κόστος συνδρομής είναι λίγο ακριβό...

μπορει να το συζηταγαμε big brother... ;D ;D μαλλον ειναι τελειος ακυρο θεμα μεσα σε ενα φορουμ με μουσικους...και μαλλον δν θα με βοηθισει καποιος...αλλα ποτε δν ξερεις!

Δε βαριέσαι... και γω είχα βάλει και έχει χαθεί τώρα κάπου στη στοίβα πίσω-πίσω.   :(
« Τελευταία τροποποίηση: 27/10/06, 01:27 από Unknown Artist »
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
Απ: αεροπτερισμος!
« Απάντηση #4 στις: 27/10/06, 01:32 »
   κοιτα ο πατερας μου ηταν απο τους πρωτους που πεταξε σητν ελλαδα με αυτο που λεμε δελταπλαν ( τα πρωτα τα εφερε ενας φιλος του απο την αγγλια ) εμαθαν  να πετανε μονοι τους...αλλα στην ουσια ηταν αναριχητες και εβρισκαν το πεταγμα ωραιο αλλα βαρετο μπροστα στην αναριχιση και ετσι μετα απο μερικα χρονια σταματησαν....ο πατερας μου δν ασχολιται και η αλιθεια εινα οτι μεγαλωσε για να με μαθει τωρα να πεταω... αλλα θα το βρω μονη μου !!! ασχολισε με αεροπλανα εσυ??
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Απ: αεροπτερισμος!
« Απάντηση #5 στις: 27/10/06, 01:45 »
Ναι, έχω μια κάποια ιστορία με τα αεροπλάνα, είναι η μεγάλη μου αγάπη και η μεγάλη μου πίκρα ταυτόχρονα. "Ό,τι ξυπνάει τη δική μου χαρά...", που λέει και ο Αγγελάκας. Προς το παρόν δουλεύω πάντως και αποταμιεύω για να ξεκινήσω μαθήματα στην αερολέσχη της Δεκελείας με έπαθλο δίπλωμα ερασιτέχνη πιλότου.
Από μια γρήγορη έρευνα που έκανα, βρήκα ότι εκπαίδευση για paragliding κοστίζει πάνω-κάτω 1.500 ευρώ.
Τσέκαρε κι εδώ, θα βρεις πολλές απαντήσεις.
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
Απ: αεροπτερισμος!
« Απάντηση #6 στις: 27/10/06, 08:44 »
  σε ευχαριστω παρα πολυ!!! αν και το συκγεκρημενο μιλαει για παραπεντε αλλα εκει μεσα σιγουρα καποιος θα ξερει και για δελταπλανς! χμμμ ωστε ηθελες να γινεις πιλοτος!! ενταξει απο το να μη πετας καθολου! σου δινεται η ευκερια να μπορεις τουλαχιστον να εχεις ερασιτεχνικο δηπλομα! εγω αν τελικα μαθω οντως να πεταω, θα ηθελα να εχω ενα δελταπλαν με καμπινα απο κατω, μηχανοαεροκινητο ;)  :P ειναι βολικα προσγιονονται παντου δν κοστιζει πολλα η πτηση τους και συνεχιζουν να εχουν αυτη την επαφη με τον αερα και τη πιο φυσικη πτηση!
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade