Αποστολέας Θέμα: ποιος ειναι για σας ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος στην ελληνικη μουσικη σκηνη???  (Αναγνώστηκε 144651 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
σκοτωστε με,καντε οτι θελετε απλα κατα την αποψη μου,ο Αλκινοος ειναι πολυ fake!..δεν τον πηγαινα ποτε,ουτε τον παω,ουτε θα τον παω...αυτο το μελαγχολικο καλλιτεχνικο εντεχνο και συναμα λαικο ειναι πολυ μουφια..

Το ότι δεν αρέσει σε εσένα, δεν σημαίνει ότι είναι και μουφιά. Μάθατε όλοι, επειδή δεν καταλαβαίνετε τον αλκίνοο, να λέτε ασυναρτησίες...
:)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
σκοτωστε με,καντε οτι θελετε απλα κατα την αποψη μου,ο Αλκινοος ειναι πολυ fake!..δεν τον πηγαινα ποτε,ουτε τον παω,ουτε θα τον παω...αυτο το μελαγχολικο καλλιτεχνικο εντεχνο και συναμα λαικο ειναι πολυ μουφια..

Ζεις ακόμα εσύ μετά από αυτή τη δήλωση;  ;D

Ούτε κι εγώ τον ακούω, μου προκαλεί κατάθλιψη και το Δαφνί είναι απαίσια περιοχή, μια χαρά είμαι στο σπίτι μου!  :)

Παρακαλείται ο Πάνος Σόμπολος να διαβάσει αύριο τη στήλη "Κοινωνικά" σε όλες τις εφημερίδες. Αν δει τα ονόματα Spell@lchemist & margarita p(ersona non grata), να αναζητήσει τον δράστη/τους δράστες ανάμεσα στα μέλη του kithara.gr!  ;D

Επειδή δεν ξέρω να κάνω παράθεση από διαφορετικά ποστ, θα συμφωνήσω και με τη Βενετία (holliday) για τον Μικρούτσικο. Πολύ καλός συνθέτης αλλά καλό θα ήταν ούτε να εμφανίζεται ούτε να λέει ο ίδιος τα τραγούδια του. Θα συμφωνήσω και με τον Γιάννη (King Lui) για τον Αγγελάκα. Οι Τρύπες έχουν πάρα πολύ καλά τραγούδια αλλά καλύτερα να τα έλεγε κάποιος άλλος.

Οι Πυξ Λαξ ποιοι είναι;  ;D
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
η τελευταια φραση τα σπαει anyway... :P :P :P
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μα καταλάβετε επιτέλους ότι εδώ ο καθένας εκφέρει τη γνώμη του. ΝΑΙ για τον Spell ο Αλκίνοος είναι fake, είναι μουφιά, για μένα είναι ο μεγαλύτερος γκρινιάρης στην ιστορία (όχι μόνο της ελληνικής) μουσικής. Για σένα δεν είναι, μπορεί να είναι θεός, κούκλος, καλύτερος και από τον Freddie Mercury και τον Παβαρότι. Είναι τόσο απλό...

Απλό είναι, το είπες και σε προηγούμενο ποστ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, αλλά απ' ό,τι βλέπω, στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα.
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Οι Πυξ Λαξ ποιοι είναι;  ;D

Καλύτερα να μην μάθεις, γιατί θα γίνεις μόνιμη κάτοικος στο
Δαφνί
;D ;D ;D



Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Θα συμφωνησω επισης με το freemind στο θεμα του Παπαδοπουλου τον οποιο θεωρω εξαιρετικα αγνωμων,ψωνιο και παρμενο.Ειδικα σε συνεντευξεις με αλλους καλλιτεχνες στην εκπομπη του καταληγουν παντα να μιλανε για δικα του δημιουργηματα  ανεξαρτητως λογου και σκοπου.Εχει ανεβει στο ''δορυφορο'' εδω και χρονια και εχει ''ξεφυγει''.

O freemind αναφέρθηκε στον Λάκη Παπαδόπουλο (aka Λάκης Με Τα Ψηλά Ρεβέρ). Μιλάς για τον Λευτέρη ο ίδιος.
SORRY,πηραν τα σκαγια λαθος ''καλλιτεχνη''.Πραγματι αναφερομουν στο Λευτερη το ''ειδωλο''.
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Οι Πυξ Λαξ ποιοι είναι;  ;D

Καλύτερα να μην μάθεις, γιατί θα γίνεις μόνιμη κάτοικος στο
Δαφνί
;D ;D ;D

Τότε να μη μάθω! Άσε που μπορεί ν' αρχίσω να τραγουδάω Ρουβά, εκείνο το καταπληκτικό που λέει Έλα μου, είναι ακίνδυνη η τρέλα μου!  ;D



Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος christos52

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Η αλήθεια είναι οτι είναι πάρα πολλοί αλλα ας μιλήσουμε γι ΄αυτούς που θεοποιούνται.
Φυσικά ο αρχισπασ@@ης είναι ο Νταλάρας που την έχει δει και φιλόσοφος και ακολουθεί με μικρή διαφορά ο Κότσιρας που ο τελεφταίος σκυλάς είναι καλύτερος τραγουδιστής απ΄αυτόν  >:(.

Υ.Γ Ωραία ερώτηση  ;)

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Εμενα μου τη σπαει ο Πλιατσικας..Μου τη σπαει αυτη η Τανια Κικιδη,ενα ξανθο ξεκ**ο που τραγουδαει με τον Παπακωνσταντινου κατα καιρους...Επισης για καποιο λογο μου τη σπαει ο Λιδακης κ αυτη η μονιμως ξυνισμενη φατσα του οπως κ του Μητσια...ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ Ο ΝΙΝΟ!!!ΝΤΑΙ ΝΙΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!ΝΤΡΟΠ ΝΤΕΝΤ!!!αυτα...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Anarhikos_Mousikos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Παιδιά, το ξέρω ότι θα με πείτε τρελό. Δεν το αρνούμαι ότι είμαι τρελός. Θα με πείτε τρελό γιατί μου τη σπάει ο Χατζηγιάννης! Μου τη σπάει αρκετά. Δεν τον θεωρώ πλέον μουσικό αλλά προϊόν με την πλήρη έννοια του όρου και αυτό φαίνεται αρκετά στα Live του. Μέχρι και η συμπεριφορά του πάνω στη σκηνή είναι τυποποιημένη!
''Ό,τι στ' αλήθεια χάνουμε στα ψεύτικα το ζούμε''
Θανάσης Παπακωνσταντίνου

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Εγώ τελευταία έχω γίνει ακόμα πιο κακός...λοιπον...ερωτηση που αξίζει 500 λεξεις εκθεση..ονόματα όλες...Κραουνάκης, Μικρούτσικος....ειδικα ο μικρουτσικος...μολις πιασει μικρόφωνο έχω την αίσθηση ότι είναι υποχρέωση μου να σηκωθω και να των βαρεσω...ΜΑΛΑΜΑΣ.....αυτα είναι!!!bring on the COIL!!!!! DEATHHHHHHHHH!!!!! Λιδάκης; sure sure ο μόνος αυθεντικός, που βγαίνει και τραγουδάει και λες...μαλλον εχει χεστει στα παμπερς του δεν εξηγειται αλλιως...Ασε τους πλουταρχους και λοιπους κλαψο***νηδες...Λουζεται η αγαπη μου στην οξινη βροχή και εγω χορευω ρουμπα...Ο μιχαλάκης; Ότι και να πούμε λίγο...Χέρια Ψηλάαααα, ελα το κοριτσόπουλο να βλέπω με τον αναπτήρα!!!! Η αλεξίου;;; Ετσιιιιι Προσκυνήστε το είδωλο...αμα δεν μπορεις , κατσε σπίτι σου! Οι κλώνοι βισσης βανδης και τα λοιπά... Τις προτιμώ νεες βυζαρουδες κωλαρουδες και με μικρή εως ελαχιστη περιβολή. Αλλιως δεν μπαινω!!! Και το κορυφαιο που δεν εχω την τιμή και την τυχη να δω ακομα ( ειμαι σε δίαιτα και οι σαλατες μου χρειαζονται ) η θεά Όλια...το γένος Αντζελα...εκει το καλο ταλέντο!!! μαζι με την θεά την σασα...στροφη στην ποιότητα...
και η ιστορια συνεχίζεται αλλα...αμα το βγαλω το φτυαρι δεν σταματαω γιαυτο το κόβω ένδοξα στην κυρία ελιά (sick :p) ...εκνευριστικές πλευρές έχουμε όλοι...αλλα αμα κρατας το μαγικό χαρτάκι που γραφει πανω σε σπαστα ελληνικα...Bas Bas...1 Ε εκαστο, τοτε συγχωρείσαι απο την παπική εκκλησία για το θαψιμο που ρίχνεις...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Ommadawn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is Peter Stillman-This is not my real name
    • Προφίλ
    • My Soundcloud
lol Symeon..:D Έγραψες!

Λοιπόν, προσωπικά δε θα μπω στην ιδεολογική διαμάχη του αν είναι σωστό να πει ο καθένας την άποψή του για αυτό το θέμα. Όσων θίγεται η ιδεολογία και προσβάλλεται ο επαγγελματισμός γιατί ίσως το βλέπουν ότι "δε λέω κακιά κουβέντα για συνάδελφο", ας μη συμμετέχουν στο θέμα. Παρακαλώ, όμως, να μη μας αφαιρούν τη χαρά να εκφράσουμε το μένος μας.
Τώρα αν σκίζονται τόσο για την υπόληψη του φορουμ, αν ειναι οι ιδιοι συντονιστές ας μας σβησουν/μετακινησουν Κάδο. Διαφορετικά, ας μας κάνουν μια αναφορά σε συντονιστή.

Έχουμε και λέμε..
Πλιάτσικας - τι μούφα θεέ μου.
Χ''γιάννης - "κλέβω τον κόσμο όλο και μελοποιώ αμφίφυλους ερωτικούς στίχους. επίσης, τον τελευταίο καιρό, χαρίζω επιτυχίες μου σε άλλους καλλιτέχνες κρατώντας όμως πομπώδη backing vocals μου πάνω, ώστε ενίοτε να καταλαβαίνουν πρώτα εμένα και μετά τον κύριο τραγουδιστή - μξη χάσω την προβολή"
Κότσιρας - όταν ο Θεός έβρεχε χροιά και εκφραστικότητα, αυτός κράταγε ομπρέλα.
Κακέπης - γιατί είναι μέτριος, θυμίζει Παπακων/νου, είναι πανυγυρτζής και τόσο αυτός όσο και οι οπαδοί του την έχουν δει underground, περιθωριακοί, κατετρεγμένοι επαναστάτες που θα αλλάξουν τον κόσμο (αυτά μου τα φωνάζει ένας φίλος μου από το σαλόνι).
Λουδοβίκος - ασχολίαστος.
Μάλαμας-"Θανάσης" : Πριν προλάβω να τους ανακαλύψω μόνος μου (και πραγματικά, πλέον καταβάλλω τεράστιες προσπάθειες για να τους δώσω πολλαπλές ευκαιρίες) είχα το φασισμό των οπαδών τους..

"Θες να λέγεσαι οπαδός της ποιότητας; 'Ενας Θανάσης κι ένας Σωκράτης υπάρχει."
 "Γιατί δε δίνουν τα τραγούδια τους σε ανθρώπους που ξέρουν να αρθρώνουν, αρχικά;" απαντούσα.
Τελος πάντων - απ'έξω, εγώ άκουγα ένα συνονθύλευμα ψευτομελαγχολίας, ψευτοprogressivονεορεμπετοειδούς στοχασμού και ποιότητας. Ενώ οι οπαδοί, αγόμενοι και φερομενοι ..."Τι ακούς;"..."εεε ακούω Jazz,ακούω και Θανάση"... "εεε ακούω Fusion, ακούω και Θανάση..."..." εε, Power Metal ακούω μωρέ..ακούω και Θανάση..". Παντού κολλούσε ένας Θανάσης και ένας Σωκράτης. Ελπίζω ακούγοντάς τους σιγά σιγά να τους εκτιμήσω περισσότερο.

Ο Αλκίνοος είναι κάτι που έχω αρχίσει καιρό να απομυθοποιώ - τυχερός που έκατσε δίπλα του ένας Λάντσιας, λέω, και απογείωσε τα τραγούδια του.

Αλουπογιάννης - το καρτούν επί σκηνής.
Λέκκας - δεν έχει λόγο ύπαρξης. Ας είναι καλά, εκεί που είναι ο Χ''δάκις, αλλιώς..


ΥΓ. Α για Κραουνάκη διαφωνώ. Αγαπώ, Κραουνάκη, αγαπώ τον θεωρώ γ**άτο. Αλλά, γούστα είναι αυτά :D
soundcloud.com/conticucci

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ


Μάλαμας-"Θανάσης" : Πριν προλάβω να τους ανακαλύψω μόνος μου (και πραγματικά, πλέον καταβάλλω τεράστιες προσπάθειες για να τους δώσω πολλαπλές ευκαιρίες) είχα το φασισμό των οπαδών τους..

"Θες να λέγεσαι οπαδός της ποιότητας; 'Ενας Θανάσης κι ένας Σωκράτης υπάρχει."
 "Γιατί δε δίνουν τα τραγούδια τους σε ανθρώπους που ξέρουν να αρθρώνουν, αρχικά;" απαντούσα.
Τελος πάντων - απ'έξω, εγώ άκουγα ένα συνονθύλευμα ψευτομελαγχολίας, ψευτοprogressivονεορεμπετοειδούς στοχασμού και ποιότητας. Ενώ οι οπαδοί, αγόμενοι και φερομενοι ..."Τι ακούς;"..."εεε ακούω Jazz,ακούω και Θανάση"... "εεε ακούω Fusion, ακούω και Θανάση..."..." εε, Power Metal ακούω μωρέ..ακούω και Θανάση..". Παντού κολλούσε ένας Θανάσης και ένας Σωκράτης. Ελπίζω ακούγοντάς τους σιγά σιγά να τους εκτιμήσω περισσότερο.



Α, αυτό - παραλείποντας την τελευταία πρόταση - θα το τυπώσω και θα το κορνιζάρω! Γιατί κι εμένα προσπάθησαν κατά καιρούς να μου κάνουν πλύση εγκεφάλου οι αγόμενοι και φερόμενοι ΘανασοΜαλαμικοί, αλλά οι προσπάθειες στέφθηκαν από πλήρη αποτυχία. Δεν ξέρω αν θα τους εκτιμήσεις περισσότερο ακούγοντας - αν δεν το έχεις ήδη ακούσει - εκείνο το καταπληκτικό "Μια μοσχαροκεφαλή, γεια σου Διονύση μου". Στο χωριό μου τις μοσχαροκεφαλές τις κάνουμε σούπα, όχι τραγούδι! Άσε που όταν το άκουσα για πρώτη - και τελευταία - φορά γέλαγα μέχρι δακρύων γιατί θυμήθηκα μια ταινία με το Βέγγο που κουβαλούσε μια μοσχαροκεφαλή με τα κέρατα κι έλεγε "Πολύ κατιμά βάζει αυτός ο χασάπης"  ;D
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Μα καταλάβετε επιτέλους ότι εδώ ο καθένας εκφέρει τη γνώμη του. ΝΑΙ για τον Spell ο Αλκίνοος είναι fake, είναι μουφιά, για μένα είναι ο μεγαλύτερος γκρινιάρης στην ιστορία (όχι μόνο της ελληνικής) μουσικής. Για σένα δεν είναι, μπορεί να είναι θεός, κούκλος, καλύτερος και από τον Freddie Mercury και τον Παβαρότι. Είναι τόσο απλό...


Να σου πω: ξέρεις τι σημαίνει μουφιά? Ψέυτικο, μαϊμού, πώς να το πω? Ο Αλκίνοος δεν είναι ψεύτικος. Είναι αληθινός και μοναδικός. Δεν νομίζω οτι είναι σωστό να μιλάς έτσι για έναν άνθρωπο με τόσα χρόνια καριέρας, που έχει προσφέρει τόσα πολλά στο τραγούδι και τον λατρεύει πάρα πολύς κόσμος στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Είναι ιεροσυλία για εμάς που τον λατρεύουμε...

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Και πάλι δεν μπορείς να καταλάβεις (παρά τα υπερτεράστια γράμματα του Spell) ότι δεν υπάρχει σωστό και λάθος αλλά μ'αρέσει και δεν μ'αρέσει. Όσο μοναδικός και αληθινός να είναι ο Αλκίνοος ΕΜΕΝΑ λοιπόν η αιώνια γκρίνια του με εκνευρίζει, τι να κάνουμε τώρα?
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Και πάλι δεν μπορείς να καταλάβεις (παρά τα υπερτεράστια γράμματα του Spell) ότι δεν υπάρχει σωστό και λάθος αλλά μ'αρέσει και δεν μ'αρέσει. Όσο μοναδικός και αληθινός να είναι ο Αλκίνοος ΕΜΕΝΑ λοιπόν η αιώνια γκρίνια του με εκνευρίζει, τι να κάνουμε τώρα?


Ωραία, ας τεκμηριώσει την άποψη του. Πετάει ο καθένας εκεί "ο αλκίνοος είναι μουφιά" και τελείωσε. Να το τεκμηριώσει! Μπορεί κ να έχει δίκιο...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Ρε κακός μπελάς με τους αγαπητικούς και τις groupies. Πρέπει να έχεις μηδενική προσωπικότητα για να κατορθώνεις να ταυτίζεσαι με τα είδωλά σου και να νοιώθεις θιγμένος, όταν τους επιτίθονται άλλοι. Σιγά τα ωά, αν κάποιος θεωρεί τον τάδε καλλιτέχνη ισότιμο πορδής, όταν κάποιος άλλος τον έχει για θεότητα κι εικόνισμα.

Δηλαδή αν καταθέσω πως θεωρώ τον Αλκίνοο μια χαμερπή γλίτσα που περιφέρει άσκοπα το μουσικό του κουφάρι, θα πέσεις σε πένθος για το υπόλοιπο της ζωής σου;

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με τους προαναφερθέντες σχετικά με Θανάση και Σωκράτη...
Όντως, μερικοί φαίνεται να μην μπορούν να ξεχωρίσουν την έννοια "άποψη" από την έννοια κοινώς αποδεκτό....
π.χ. Είναι κοινώς αποδεκτό ότι ο Καζαντζίδης είχε φωνάρα...απίστευτο ταλέντο...αλλά πολύ κλάμα στα τραγούδια του...και το μετέφερε αυτό το κλάμα και στην προσωπική του ζωή (κόντρες με δισκογραφική για το περιβόητο συμβόλαιο εφ΄όρου ζωής).

Αυτό όμως που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατι αρπάζεστε μερικοί όταν ακουστεί-γραφτεί κάτι αρνητικό για κάποιον αγαπημένο σας;;; Τους ξέρετε προσωπικά και προσβάλλεστε;;; Δηλαδή αν πει κάποιος κάτι προσωπικό και προσβλητικό για εσάς, τι θα κάνετε; Φόνο;;;
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μα καταλάβετε επιτέλους ότι εδώ ο καθένας εκφέρει τη γνώμη του. ΝΑΙ για τον Spell ο Αλκίνοος είναι fake, είναι μουφιά, για μένα είναι ο μεγαλύτερος γκρινιάρης στην ιστορία (όχι μόνο της ελληνικής) μουσικής. Για σένα δεν είναι, μπορεί να είναι θεός, κούκλος, καλύτερος και από τον Freddie Mercury και τον Παβαρότι. Είναι τόσο απλό...


Να σου πω: ξέρεις τι σημαίνει μουφιά? Ψέυτικο, μαϊμού, πώς να το πω? Ο Αλκίνοος δεν είναι ψεύτικος. Είναι αληθινός και μοναδικός. Δεν νομίζω οτι είναι σωστό να μιλάς έτσι για έναν άνθρωπο με τόσα χρόνια καριέρας, που έχει προσφέρει τόσα πολλά στο τραγούδι και τον λατρεύει πάρα πολύς κόσμος στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Είναι ιεροσυλία για εμάς που τον λατρεύουμε...

Να του χτίσετε ένα ξωκλήσι να τον προσκυνάτε κιόλας αφού τον λατρεύετε! Να μπει και ημερομηνία εορτής στο ημερολόγιο, του Αγίου Αλκίνοου του Αρχικλάψα, βοήθειά μας!  >:(
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
ποιος ειναι ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος στην ελληνικη μουσικη σκηνη???

ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος στην ελληνικη μουσικη σκηνη είναι ο ανθρωπος που ζει απο την ελληνική μουσική σκηνή...

Όταν η αναγκη έκφρασης γίνεται ανάγκη ζωής , χ-ψ συμβόλαιο περιορισμένου χρόνου ή "πρέπει", τα αποτέλεσματα αυτης της έκφρασης χαρακτηρίζονται από οι λέξεις που στην καλύτερη περίπτωση ξεκινούν από ημι...

Κι όμως όλοι αυτό κυνηγάμε... εδω, καθώς πλέουμε εντός ονείρων μοναδικότητας και μοναδικού ταλέντου πιστεύοντας πως δεν μας αξίζει η ζωή του εργάτη των 8 με 4, και θέλουμε αυτό που ταίζει τόσο γλυκά την ψυχή μας, να θρέψει και το σώμα μας.

και τι κάνουμε γι αυτό? θάβουμε τους πάντες και τα πάντα, τεκμηριωμένα πάντα γιατι και ο χειρότερος από μας ξέρει και πέντε πράγματα, κι επειτα ιδροκοπάμε ώρες ολόκληρες στο δωμάτιο μας ή σ' ένα στούντιο για να τους φτάσουμε και ισως να τους περάσουμε....

Μηπως τελικα ο εκνευριστικότερος άνθρωπος στην ελληνική μουσικη σκηνή ειμαστε εμείς?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Ommadawn και φιλε μου Κωστα..φευγω για διακοπες ( καλα οχι αμεσως τωρα..μην ψαρωνετε οσοι σκεφτεστε να ξεσαλωσετε χωρις εμενα,ετσι; ) με ενα χαμογελο.
Συμφωνω με ο,τι ειπες..πιο εκφραστικα εξαλλου αποκλειεται να τα ελεγε καποιος...Μια επισημανση..Ο Λεκκας ανηκει στους ηθοποιους του υφους Μιμη Ντενιση..τι δουλεια εχει με τους μουσικους;
Να προσθεσω και τον Δαντη..Πιο ξεκουρδιστος ανθρωπος δεν υπαρχει!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
παιδια γιατι μπερδευεστε;;; αλλο το τι μας αρεσει και αλλο το τι μας εκνευρίζει...εγω θα παω πολλες φορες ακομα να ξαναδω ( ελπιζω ) και τον αλκινοο και το μαχαιριτσα και θελω εστω και για μια φορα να δω την αλεξίου ( συντομα ) και τον μαλαμα ( ισως καποια στιγμη το τολμήσω), αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι παυουν να είναι εκνευριστικοί. Και πολλα κομμάτια τους παιζω και μαρεσουν ( καλα αυτο δεν σημαινει και κατι, και μαζωνακη εχω παιξει ) αλλα...το εκνευριστικό, εκνευριστικό...πχ οι αποπανω μου...στεργιος και θανασης...απαπαπαπαπαπαπα....μουσικοι τελειοι...αλλα νθρωποι;;; απαπαπαπαπαπαπαπα εκνευριστικοί... ;D ;D ;D ;D
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Nero

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm on fire!
    • Προφίλ
Να προσθεσω και τον Δαντη..Πιο ξεκουρδιστος ανθρωπος δεν υπαρχει!



Δεν μπορω παρα να συμφωνησω! Και οπως ειχε πει και ο Βασιλης : όταν τραγουδάει μου φαίνεται οτι είναι στη τουαλέτα και σφίγγεται...

http://forum.kithara.gr/index.php?threadid=9428;start=0#msg95590
I want you, I need you, I gotta be near you
Ooh, I got a strange kind of woman

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Και πάλι δεν μπορείς να καταλάβεις (παρά τα υπερτεράστια γράμματα του Spell) ότι δεν υπάρχει σωστό και λάθος αλλά μ'αρέσει και δεν μ'αρέσει. Όσο μοναδικός και αληθινός να είναι ο Αλκίνοος ΕΜΕΝΑ λοιπόν η αιώνια γκρίνια του με εκνευρίζει, τι να κάνουμε τώρα?


Ωραία, ας τεκμηριώσει την άποψη του. Πετάει ο καθένας εκεί "ο αλκίνοος είναι μουφιά" και τελείωσε. Να το τεκμηριώσει! Μπορεί κ να έχει δίκιο...
μου τεκμηριωνεις εσυ γιατι ειναι μοναδικος και αληθινος και αγιος ανθρωπος?
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Ommadawn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is Peter Stillman-This is not my real name
    • Προφίλ
    • My Soundcloud
lol Θανάση :p Τι μου τη θύμισες τη θεά; :D :D

qrustics > Τα λες ωραία και ποιητικά, actually μου αρέσουν και οι στίχοι σου. Αλλά σου απαντώ με το ποστ μου. Αν θες να απαξιώσεις το κοινωνικό έργο της κοινωνικής κριτικής και κατάθεσης προσωπικής άποψης που κάνουμε, κάνε μια αναφορά σε συντονιστή και όχι να τη λες εμμέσως σε εμάς που "ημι"θάβουμε (μιας και δε θα μπορούσαμε να κάνουμε κάτι που δε θα ταν ημί - εμείς οι κατώτεροι άνθρωποι). Δεκτό το θέμα της αυτογνωσίας - και νομίζω οτι υπάρχει και topic για αυτό, αλλά επέτρεψέ στον καθένα από δω να κάνει μόνος του τη δική του αυτοκριτική, να χει τη δική του αυτογνωσία και ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα αυτής, να μπορεί να χει το δικαίωμα της άποψής του και να μην αρκείται στο "φασισμό του καθιερωμένου καλλιτέχνη" που του πλασάρει ο κάθε Πλιάτσικας και οι εταιρείες του.

Α, Θανάση - οι γελωτοποιοί είναι ειλικρινέστατοι τουλάχιστον. Λεν από πριν τι είναι. Οι άλλοι, οι μουλωχτοί είναι το πρόβλημα..

P.S. Ρε παιδιά μη γελιέστε και μαλλιοτραβέστε με δήθεν αντικειμενικές κρίσεις. Ο καθένας βλέπει τον Αλκίνοο και κρίνει για τον εαυτό του. Δεν το θαυμάζω αλλά τον έχω δει και τρεις φορές Live. Ή τον Κραουνάκη που μου τον θάψαν χίλιοι πιο πάνω - εγώ τον θεωρώ καταπληκτικό μες στην απλότητά του. Έχει μια καριέρα με 60 δίσκους, συνεργασίες, φωνές, τραγούδια, αμεσότητα, τη δουλειά με τη Σπέιρα Σπείρα τη θεωρώ πρωτοποριακή και εξαιρετική (πήγα και τους είδα) και μάλιστα θα τολούσα να τον χαρακτηρίσω συνεχιστή του Χατζιδάκι. Αλλά ούτε θα κάτσω να πλακωθώ με όσους τον λένε παλιολούγκρα (όχι ότι δεν είναι ΚΑΙ αυτός), κραγμένη, "Σταμάτα", γλοιώδη κλπ κλπ. (Μπορέι να είναι κιόλας..:P). Ούτε θα κάτσω στο συγκεκριμένο thread να επιχειρηματολογήσω και να κάνουμε δημιουργική συζήτηση περί καλλιτεχνίας κλπ κλπ. Ο τίτλος του thread είναι δεσμευτικός:
ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΤΗ ΣΠΑΕΙ!!!!!!! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙ :D
« Τελευταία τροποποίηση: 02/08/07, 18:01 από Ommadawn »
soundcloud.com/conticucci

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Παντως εμαθα πως στα κυπριακα, κοτσιρος=σ#%%τα... Λετε να εχει καμια σχεση?
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
48 Απαντήσεις
19388 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/09, 07:56
από sof1a
11 Απαντήσεις
6555 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 20:51
από Seth21
1 Απαντήσεις
3033 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/08, 01:20
από EPALLE
0 Απαντήσεις
2903 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/09, 15:09
από xartaetos
5 Απαντήσεις
3633 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/09, 17:35
από Cuore_Sportivo
71 Απαντήσεις
18402 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/12, 02:23
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
2135 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/13, 16:47
από krios80
0 Απαντήσεις
2157 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/13, 13:20
από krios80
7 Απαντήσεις
5850 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/13, 22:58
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
6747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/18, 00:34
από daphne daphne