Αποστολέας Θέμα: Αγορα ηλεκτροακουστικης!  (Αναγνώστηκε 10541 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« στις: 22/12/10, 00:27 »
Καλησπερα! Θα ηθελα την γνωμη σας, για την αγορα μιας ηλεκτροακουστικης κιθαρας εως 300 ευρο περιπου!
Ειμαι αναμεσα στα μοντελα
http://www.thomann.de/gr/cort_sfx1_bk.htm
http://www.thomann.de/gr/cort_evla6_bks.htm
http://www.thomann.de/gr/yamaha_apx500_bl_bundle.htm
http://www.thomann.de/gr/ibanez_ael_10_ebk.htm

Δεν μπορω να δοκιμασω καμια κιθαρα (ισως την yamaha) και γενικα δεν υπαρχει η δυνατοτητα να δοκιμασω κιθαρες, εκτος απο καποιες Walden σε τοπικο μαγαζι!
Την κιθαρα την θελω για ακουστκα λαιβακια και για να ηχογραφω στο cubase(για αρχη μεσω Line in k pod)!
Δεν ειχα ποτε μου ακουστικη δικη μου(μονο δανεικες)

Θα ηθελα να την παραγγειλω γρηγορα γιατι μαλλον τα λεφτα θα τα φαω παλι στα ποτα και στα ξενυχτια!

Αν εχετε υποψην σας καποια αλλη θα με βοηθουσε η γνωμη σας!

Ευχαριστω Καλες Γιορτες!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 22/12/10, 00:29 από vaig3 »
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #2 στις: 22/12/10, 01:44 »
Παραλειψη μου Απολλων! Εχω διαβασει τις πρωτασεις σου πολλε φορες,και γενικα τα περισσοτερα θεματα για τις ακουστικες!
Δεν ειμαι αρχαριος, παιζω αρκετα εως πολλα χρονια κιθαρα και θα η8ελα κατι που να με καλυψει οσο γινετε περισοτερο αναλογικα με τα χρηματα που διαθετω.(Δεν με πειραζει +-50 Ε αλλα μεχρι εκει).
Θα ηθελα λοιπον συγκεκριμενες απαντησεις αν ειναι δυνατον.Επαναλαμβανω δεν εχω την δυνατοτητα να δοκιμασω κιθαρες.
Ισως καποιοσ γνωριζει πχ οτι η cort που εχει τα ιδια λεφτα με την Ibanez και τη yamaha να ειναι εμφανει καλυτερη η χειροτερη,η οτι ολες δεν αξιζουν τα λεφτα τους και να προτεινουν αλλη!
Συγνωμη αν γινομαι φορτικος

Υ.Γ Γενικα παιζω με les paul αν αυτο βοηθαει!
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #3 στις: 22/12/10, 09:05 »
Είμαι εδώ και 18 χρόνια περίπου πανευτυχής κάτοχος μιας Yamaha APX-7 gold και μόνο καλά λόγια έχω να πω.
Το μόνο μελανό σημείο των παλιών μοντέλων ήταν τα περίεργα ηλεκτρονικά, σε αυτή που βλέπω έχουν διορθωθεί.
Πολύ καλά ηλεκτρονικά έχουν (συνήθως) και οι Ibanez, τη συγκεκριμένη δεν την ξέρω, αλλά γενικά βγάζει καλές ηλεκτρακουστικές.
Τις Cort δεν τις ξέρω καθόλου και για κάποιον λόγο δεν εμπιστεύομαι το brand...
Εν κατακλείδι, θα πήγαινα με κλειστά τα μάτια για τη Yamaha, που απ΄ότι βλέπω έρχεται με πλήρες πακέτο (θήκη κλπ).

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #4 στις: 22/12/10, 09:41 »
Προσφατα απεκτησα μια νεα ακουστικη κιθαρα και μετα απο μεγααααλη κιθαροτσαρκα και δοκιμες σε ευρως τιμης 150-300 ευρω ξεχωρισα και διαλεξα μια LAG.... http://www.lagguitars.co.uk/acoustic.aspx?model=b7adfdf8-6268-4b42-b0ce-97bcf1796dcd
 
Οι κιθαρες που δοκιμασα ηταν ολες αυτες που παραθετεις εκτος την Ιμπανεζ , συν την Ηλ\κη της Φεντερ δε θυμαμαι μοντελο αλλα η τιμη της ηταν στα 280 ευρω και μια δυο wasburn οι οποιες δεν μου ειπαν απολυτως τιποτα...
 
Η LAG (tramontane T66) με κερδισε με τον πολυ καλοο της ηχο και ταστιερα για τα χρηματα που εδωσα 150ευρω !!! καθως και την ποιοτητα κατασκευης της ...και το πολυ ωραιο λογκο που εχουν ετσι για το ματι xexe.....
 
Τις φερνει ο Μπον Στουντιο απο οτι καταλαβα γιατι ετυχε την στιγμη που πηγα να την αγορασω γινοταν η παραλαβη στο καταστημα που ημουν και την πηρα φρεσκια απο το κουτι...
 
Την εχει και εδω.....  http://www.guitarstore.gr/products.php?company=Lag&id=5
 
Τον τελευταιο μηνα που την εχω και την δοκιμαζω καθημερινα δεν με εχει ξενερωσει καθολου ουτε απο το παιξιμο και τον ηχο αλλα βασικοτερα ΔΕΝ ξεκουρδιζει με τιποτα !!!(εκει που αλλα φτηνα μοντελα ξεσκιζονται)....
 
(προσοχη εγω πηρα μεν το απλο ακουστικο μοντελο τελευταια στιγμη  γιατι αποφασισα οτι δεν χρειαζομαι ηλεκτρικα, αλλα η πρωτη μου επαφη ηταν με την ηλ/κη της εταιριας αυτης η οποια εινα η καλυτερη απο οσες δοκιμασα.  ΠΑΝΤΑ για τα κουλα μου χερια και οση εμπειρια εχω στην κιθαρα... αλλα τα αυτια μου δεν με γελανε ποτε ) !!!
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #5 στις: 22/12/10, 15:15 »
Πηγα στον Νακα και δοκιμασα την ΑPX 500,καλουλα μου φανηκε. Μου εκανε τιμη Thomman δλδ 300 ευρο.
Μετα ομως μου εδωσε αυτην
http://www.thomann.de/gr/yamaha_cpx500_drb.htm
Πραγματικα μεγαλη διαφορα στον ηχο και στο παιξιμο. Το θεμα ειναι οτι την ειχε 440 ευρο και μου την εδεινε 400! Στο dv εχει 307!Θωμα 365!
Ερωτηση λοιπον,απο το dv τα οργανα ερχονται σεταρισμενα με καινουργιες χορδες?Ποσο καιρο κανει να ερθει η παραγγελια?Ποιο ειναι το μαιλ το ελληνα υπευθηνου του dv?
Δεν εχω αγορασει ξανα οργανο απο το νετ και φοβαμαι λιγο.
Αξιζει τα 100 ευρο διαφορα? Εχετε καποια αποψη για το συγκεκριμενο οργανο?
http://www.dv247.com/guitars/yamaha-cpx500-electro-acoustic-guitar-natural--57625
Τι ειναι αυτο το Euro price exclusive to GB customers only που γραφει?δλδ εχει αλλη τιμη για την Αγγλια αλλη για την Ελλαδα?
« Τελευταία τροποποίηση: 22/12/10, 15:22 από vaig3 »
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #6 στις: 22/12/10, 15:37 »
Στο θέμα σεταρίσματος...Ακόμα και τέλεια στα μέτρα σου να σεταριστεί ένα όργανο από το μαγαζί (παίρνω την ιδανική περίπτωση ότι πας στην Αγγλία και σου το σετάρουν όπως ακριβώς το θέλεις) όταν έρθει στην ελλάδα ΔΕΝ θα είναι το ίδιο...

οι διαφορές κλίματος, υγρασίας,θερμοκρασίας και όλο το ταξίδι θα επηρεάσουν το όργανο και αυτό είναι λογικό...Μη σε αποθαρρύνει αυτό...

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #7 στις: 22/12/10, 15:57 »
Πάμε με τη σειρά......


Ερωτηση λοιπον,απο το dv τα οργανα ερχονται σεταρισμενα με καινουργιες χορδες?


Αυτό ακριβώς που είπε ο master kafrer.....



Ποσο καιρο κανει να ερθει η παραγγελια?Ποιο ειναι το μαιλ το ελληνα υπευθηνου του dv?


Yπολόγιζε δέκα εργάσιμες μέρες το πολύ.....λέω δέκα για να πέσω μέσα...μπορεί να είναι και λιγότερο αφού είναι stock η κιθάρα.....


Το mail και το τηλ. ειναι αυτά εδώ:


Theodore Stournaras[/size]
| European Sales| Greek Market
[/b][/size]

+44 (0) 1708 771942
   

theostournaras@digitalvillage.co.uk[/font]



Δεν εχω αγορασει ξανα οργανο απο το νετ και φοβαμαι λιγο.


Δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας....όλα κυλάνε μια χαρά....... ;)



Αξιζει τα 100 ευρο διαφορα? Εχετε καποια αποψη για το συγκεκριμενο οργανο?


Στην ουσία δεν είναι 100 ευρώ διαφορά...είναι εφτά ευρώ διαφορά (αφού θα την πάρεις απο dv)....οπότε αφού εσένα σου έκανε το κλικ.....γιατι να μην την πάρεις?


Τι ειναι αυτο το Euro price exclusive to GB customers only που γραφει?δλδ εχει αλλη τιμη για την Αγγλια αλλη για την Ελλαδα?


Αυτό δεν το ξέρω να σου πω την αλήθεια.....Απολλωναααααα? ;D ::)


Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #8 στις: 22/12/10, 17:39 »
Παραλειψη μου Απολλων! Εχω διαβασει τις πρωτασεις σου πολλε φορες,και γενικα τα περισσοτερα θεματα για τις ακουστικες!
Δεν ειμαι αρχαριος, παιζω αρκετα εως πολλα χρονια κιθαρα και θα η8ελα κατι που να με καλυψει οσο γινετε περισοτερο αναλογικα με τα χρηματα που διαθετω.(Δεν με πειραζει +-50 Ε αλλα μεχρι εκει).
Θα ηθελα λοιπον συγκεκριμενες απαντησεις αν ειναι δυνατον.Επαναλαμβανω δεν εχω την δυνατοτητα να δοκιμασω κιθαρες.
Ισως καποιοσ γνωριζει πχ οτι η cort που εχει τα ιδια λεφτα με την Ibanez και τη yamaha να ειναι εμφανει καλυτερη η χειροτερη,η οτι ολες δεν αξιζουν τα λεφτα τους και να προτεινουν αλλη!
Συγνωμη αν γινομαι φορτικος

Υ.Γ Γενικα παιζω με les paul αν αυτο βοηθαει!


Όπως θα έχεις καταλάβει ήδη, οι απόψεις σχετικά με το ποιά κιθάρα αξίζει ή δεν αξίζει τα λεφτά της είναι εντελώς υποκειμενικές και μάλλον θα σε μπερδέψουν περισσότερο. Εγώ π.χ. έχω πολύ καλή άποψη για τις Washburn και θα τις συνιστούσα ανεπιφύλακτα. Πέρσι πρότεινα την D10SCE σε ένα φίλο στην Ελλάδα ο οποίος την αγόρασε για λιγότερο από 200 Ευρώ (τιμή 2009) και είναι πολύ ευχαριστημένος. Οι Ibanez και οι Cort γενικά είναι επίσης καλές κιθάρες για τα λεφτά τους, προσεγμένες και με καλά χαρακτηριστικά, οπότε θα τις συνιστούσα κι αυτές. Τέλος να κοιτάξεις μήπως βρεις καμία Tanglewood (λίγο δύσκολο σε αυτά τα λεφτά αλλά όχι αδύνατο) που η ποιότητά τους είναι εξαιρετική, π.χ. την TW145-SC και την TRSF-VE ή καμιά Takamine, π.χ. την Takamine EG260C. Αντίθετα δεν θα πρότεινα τις Yamaha, γιατί κατά τη γνώμη μου τα μοντέλα κάτω από τη σειρά LL (που είναι αρκετά έξω από τον προϋπολογισμό σου) δεν προσφέρουν κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με άλλες μάρκες. Oι κιθάρες που δοκίμασες στο Nάκα δεν έχουν καν συμπαγές καπάκι, το οποίο για μένα είναι απαραίτητο σε μια ακουστική κιθάρα. Και δεν με παραξενεύει που σού άρεσε περισσότερο η CPX από την APX, καθώς η τελευταία έχει λεπτότερο σώμα, με ότι συνεπάγεται αυτό στον ήχο.

Με βάση τα παραπάνω και συγκεκριμένα από τις τέσσερις κιθάρες που έχεις παραθέσει, εγώ θα κοίταζα μόνο τις Cort καθώς έχουν συμπαγές καπάκι και καλά ηλεκτρικά Fishman. Από πλευράς προδιαγραφών θα έκλινα προς τη δεύτερη (αν και δεν με συγκινεί εμφανισιακά) λόγω της ταστιέρας από έβενο.

Τι ειναι αυτο το Euro price exclusive to GB customers only που γραφει?δλδ εχει αλλη τιμη για την Αγγλια αλλη για την Ελλαδα?


Αυτό το περίεργο "Euro price exclusive to GB customers only" ούτε κι εγώ είμαι σίγουρος τι σημαίνει. Έβαλα την κιθάρα στο καλάθι και δοκίμασα να κάνω checkout με Ελληνική διεύθυνση, αλλά η τιμή παρέμεινε ακριβώς ίδια (261 λίρες). Αν επικοινωνήσεις με το DV, ρώτησέ τους, έτσι από περιέργεια. Αν και όπως λέει και το τραγούδι... εγώ θα σε συμβούλευα κάτι άλλο να αγοράσεις.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #9 στις: 22/12/10, 20:03 »
Ευχαριστο πολυ Απολων!
Αυτο που λες με το συμπαγες καπακι μου το ειπε και αυτος στον Νακα!
Αν παρω αυτην που ειναι απο επιστροφη τι λες αξιζει?
http://www.dv247.com/clearance/tanglewood-rosewood-reserve-trsf-ce-natural-as-new--77089
 Να το ριψοκινδινευσω,τι λες? 80 ευρο κατω ειναι αυτα και οι υποχρεωσεις τρεχουν!
Εναλακτηκα τινω προς την Τακαμινε και την κορτ evl!
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #10 στις: 22/12/10, 20:33 »
Το συμπαγές καπάκι είναι για μένα από τα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά σε μια ακουστική κιθάρα, και πλέον είναι κάτι που δεν αποτελεί αποκλειστικό προνόμιο των ακριβών οργάνων. Όσο για την Τanglewood, πιστεύω ότι θα είναι καλύτερη από τις Yamaha και δεν θα είχα ενδοιασμούς να την αγοράσω, αν ήμουν σίγουρος ότι ήθελα μια τέτοια κιθάρα. Στο κάτω-κάτω έχεις 30 μέρες δικαίωμα επιστροφής χρημάτων, οπότε δεν το ρισκάρεις.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #11 στις: 22/12/10, 21:41 »
Όντως, ο Απόλλωνας έχει δίκιο για το συμπαγές καπάκι... νόμιζα ότι ήταν συμπαγές και της APX-500 όπως της δικιάς μου APX-7, δεν το είχα προσέξει στα χαρακτηριστικά της.
Στην ουσία εγώ μιλούσα για τη σειρά APX-700, η οποία μαλλον είναι εκτός budget σου.
Επίσης έχει δίκιο και για τις Tanglewood, εξαιρετική επιλογή, όσες έχουν περάσει από τα χέρια μου είχαν πολύ καλό ήχο και αίσθηση. Και οι Washburn είναι πολύ καλές, λίγο Αμερικάνικη αισθητική (προσωπικά μου αρέσει)
Και κάτι άλλο που πρόσεξα στη σειρά APX, παλιά τις φτιάχνανε με πλαστική πλάτη και πλαϊνά (έτσι είναι η δικιά μου), σαν τις Ovation, μόνο που ήταν επίπεδες...

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #12 στις: 22/12/10, 21:56 »
Edit: τράβηξα μια δυο φωτογραφίες της δικιάς μου παλιάς Yamaha, μάλλον δεν έχει καμία απολύτως σχέση με αυτές που φτιάχνει σήμερα...





Στη δεύτερη φαίνονται και οι περίεργοι pop-up διακόπτες volume, treble κλπ...

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #13 στις: 27/12/10, 13:57 »
Αυτη για τα λεφτα της ειναι νομιζω καλη
http://www.thomann.de/gr/cort_mr710tf.htm

Παρε και 12αρια elixir nanoweb  για να γλυτωσεις και μεταφορικα

ή το bundle με τη θηκη http://www.thomann.de/gr/prod_cbundle_163.html?gk=giwedr&cbcid=981&art=36452
« Τελευταία τροποποίηση: 27/12/10, 14:06 από Spyros Delta »

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #14 στις: 27/12/10, 14:24 »
Αν θες δες και τις Art & Lutthiere

Πήρα πριν από λίγες μέρες αγόρασα αυτήν εδώ την κυρία.http://www.thomann.de/gr/artlutherie_dreadnought_black.htm

Οι εντυπώσεις μου.Άριστες.Μια αγορά που σίγουρα άξιζε τα λεφτά της και με το παραπάνω.Βέβαια την δοκίμασα πριν την αγοράσω και είχα και έκπτωση και η κιθάρα μαζί με θήκη και δώρο χορδές μου ήρθε στα ίδια λεφτά με το thomann.Η αγορά έγινε από τον Ζάχο στην Θεσσαλονίκη.

Φοβερό όργανο και φτιαγμένο στον Canada.Όπως λέει και στο Official Site "Proudly handcrafted in Canada."
http://www.artandlutherieguitars.com/dreadcedarblack.htmlΌπως σου λέω είμαι πολύ ευχαριστημένος και από τον ήχο και από την κατασκευή,την ταστιέρα και τα λοιπά

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #15 στις: 27/12/10, 21:52 »
Ευχαριστο για το ενδιαφερον παιδες!
Περιμενω πλεον να παραλαβω το οργανο απο το dv.Ελπιζω να ειναι την παρασκευη εδω.
Και ναι εμπιστευτικα τον Απολλων και πηρα την Tanglewood!Μολι
Μολις την παραλαυω θα σας παραθεσω φωτος και εντυπωσεις!
Καλες γιορτες με πολυ μουσικη!
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #16 στις: 27/12/10, 22:44 »
Το βλέπω λίγο δύσκολο να είναι εκεί την Παρασκευή, καθώς σήμερα και αύριο είναι αργία εδώ. Ποιά από τις δύο Τanglewood πήρες τελικά;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος greguitar

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #17 στις: 27/12/10, 22:51 »
Η Δημοκρατία σε όλο της το μεγαλείο...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #18 στις: 27/12/10, 23:06 »
Η Δημοκρατία σε όλο της το μεγαλείο...


Και η βιασύνη επίσης... ::)

Δεν σβήστηκε τίποτα, αγαπητέ. Μη βιάζεσαι λοιπόν να βγάλεις συμπεράσματα. Απλά τα άσχετα με τη συζήτηση μηνύματα διαχωρίστηκαν σε άλλο thread.

Άσχετα μηνύματα από thread "Αγορα ηλεκτροακουστικης!"

Έλεος επιτέλους...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #19 στις: 27/12/10, 23:40 »
Το βλέπω λίγο δύσκολο να είναι εκεί την Παρασκευή, καθώς σήμερα και αύριο είναι αργία εδώ. Ποιά από τις δύο Τanglewood πήρες τελικά;

Φτου με ξενερωσες λιγο  :P !Αν και στο τρακιν λεει οτι εφυγε παρασκευη!
Την rosewood reserve πηρα σε natural! Ειπα να εξαντλησω οσο budget ειχα να παρω κατι καλο!
« Τελευταία τροποποίηση: 27/12/10, 23:55 από vaig3 »
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος greguitar

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #20 στις: 28/12/10, 19:44 »
Η Δημοκρατία σε όλο της το μεγαλείο...


Και η βιασύνη επίσης... ::)

Δεν σβήστηκε τίποτα, αγαπητέ. Μη βιάζεσαι λοιπόν να βγάλεις συμπεράσματα. Απλά τα άσχετα με τη συζήτηση μηνύματα διαχωρίστηκαν σε άλλο thread.

http://forum.kithara.gr/index.php?topic=81167

Έλεος επιτέλους...

έχεις δίκιο σε όλα και σου ζητώ συγνώμη,
...εκτός απ το έλεος. Πολύ απλά γιατί δεν με ενημέρωσες. Περιμένω να το πάρεις πίσω

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Αγορα ηλεκτροακουστικης!
« Απάντηση #21 στις: 28/12/10, 20:24 »
Φίλε, κατ' αρχήν δεν χρειάζεται να μού ζητάς συγγνώμη.

Δεύτερον, είσαι μέλος στο forum δύο μέρες και είναι φυσικό να μην ξέρεις πόσοι άλλοι στο παρελθόν έχουν υπερθεματίσει για την δήθεν "καταπάτηση" των δημοκρατικών τους δικαιωμάτων, σε βαθμό που η παραπάνω φράση σου να είναι τουλάχιστον γραφική. Εκεί πάει το "έλεος", για κάτι που έχει επαναληφθεί τόσες φορές που προσωπικά ούτε καν ως αστείο δεν μπορώ να το δω πλέον. Γι αυτόν ακριβώς το λόγο όμως ίσως οφείλεις να είσαι πιο συγκρατημένος και να μην εκτοξεύεις κατηγορίες χωρίς καμία βάση.

Τρίτον, εννοείται ότι ο διαχωρισμός των μηνυμάτων δεν στόχευε εσένα προσωπικά. Απλά είχε σκοπό να διαχωρίσει μια συζήτηση η οποία είχε ξεφύγει από το αρχικό θέμα και επομένως δεν είχε λόγο ύπαρξης μέσα στο συγκεκριμένο thread, αλλά μπορούσε κάλλιστα να υπάρχει μόνη της για όποιον ενδιαφερόταν να σχολιάσει. Όσο για το αν θα έπρεπε να σε ενημερώσω, καταλαβαίνεις πιστεύω ότι αν έπρεπε να ενημερώνουμε όλους τους άμεσα ή έμμεσα ενδιαφερόμενους για κάθε κίνηση συντονισμού που κάνουμε εδώ μέσα, θα έπρεπε να περνάμε όλη μας τη μέρα μπροστά στην οθόνη του υπολογιστή. Αντίθετα θα μπορούσες εσύ να έχεις διευκρινίσει την κατάσταση με ένα προσωπικό μήνυμα πριν εκφέρεις άποψη για το τι συνέβη.

Για ό,τι άλλο, σε παρακαλώ στείλε μου προσωπικό μήνυμα. Δεν υπάρχει λόγος να εκτροχιάζουμε άλλο τη συζήτηση.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
18 Απαντήσεις
11971 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/04, 17:33
από ASSOS
0 Απαντήσεις
2041 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/08, 19:46
από greek_guitar
1 Απαντήσεις
2456 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/09, 22:33
από Γεννημενος Κιθαρίστας!!!
5 Απαντήσεις
2781 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/10, 20:26
από mace
10 Απαντήσεις
4023 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/10, 01:52
από kopaniamento
0 Απαντήσεις
1701 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/10, 01:01
από freemind
6 Απαντήσεις
4682 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/11, 14:49
από hot_sauce (φλουτσ)
7 Απαντήσεις
4090 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/12, 17:22
από LeoP
29 Απαντήσεις
12872 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/13, 12:28
από hot_sauce (φλουτσ)
14 Απαντήσεις
6177 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/13, 20:29
από elenix4