Αποστολέας Θέμα: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247  (Αναγνώστηκε 26395 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #25 στις: 31/07/08, 01:29 »
Λοιπον, τελικα τα τρια αντικειμενα που αγορασα πληρωσα 3χ20 ευρω για μεταφορικα (20 ευρω το καθε πακετο?!?!?!!!)
Αργησαν πολυ να τα στειλουν, τα δυο εφτασαν στις 24 μεσημερι και καθησα επιτοπου και εστηνα ρακ και ισα-ισα πουπρολαβα να παω στο σαουντ-τσεκ για το φεστιβαλ που παιζαμε το ιδιο απογευμα/βραδυ.
Το τριτο δεμα το εστειλαν στις 23 και αναμενεται εντος ημερων... και να φανταστει κανεις οτι μου ειπαν οτι τα ειχαν ολα σε στοκ...  :-\
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #26 στις: 31/07/08, 12:31 »
Λοιπον, τελικα τα τρια αντικειμενα που αγορασα πληρωσα 3χ20 ευρω για μεταφορικα (20 ευρω το καθε πακετο?!?!?!!!)
Αργησαν πολυ να τα στειλουν, τα δυο εφτασαν στις 24 μεσημερι και καθησα επιτοπου και εστηνα ρακ και ισα-ισα πουπρολαβα να παω στο σαουντ-τσεκ για το φεστιβαλ που παιζαμε το ιδιο απογευμα/βραδυ.
Το τριτο δεμα το εστειλαν στις 23 και αναμενεται εντος ημερων... και να φανταστει κανεις οτι μου ειπαν οτι τα ειχαν ολα σε στοκ...  :-\

Σε κυνηγάει μια γκαντεμιά φέτος ρε φίλε ή είναι ιδέα μου?  :-\  Κακό ποδαρικό?  ;D 

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #27 στις: 01/08/08, 17:28 »
Δεν ειναι ιδεα σου, με εχει παρει στο κυνιγι  ;D
Να φανταστεις σε γενικες γραμμες ειμαι τυχερος ανθρωπος, αλλα το 2008 μεχρι στιγμης παει...  :-\
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #28 στις: 02/08/08, 20:27 »
Δεν πειράζει ρε φίλε, θα περάσει...  :)

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #29 στις: 18/08/08, 10:51 »
Συνεπώς, cash on delivery δεν παίζει !!! Κακό αυτό για τους μη έχοντες πιστωτική κάρτα. Τουλάχιστον το Music Store και αν δεν κάνω λάθος και o Θωμάς, σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα.

Εν τω μεταξύ στο dv247 διάβαζα κάπου πως οι τιμές που δίνει σε ευρώ παίζει να αλλάξουν (η ισοτιμία δηλαδή) οπότε δεν πληρώνεις ακριβώς αυτό που βλέπεις. Χμμμ....Δεν ξέρω αν θα το εμπιστευόμουν τελικά.

Εγώ προτιμώ το Music Store εδώ και αρκετό καιρό. Πληρώνεις με μετρητά κατά την παραλαβή των προϊόντων, τις τιμές του τις θεωρώ πολύ καλές, μέχρι τα 300 ευρώ πληρώνεις μεταφορικά 25 ευρώ και από εκεί και πάνω τίποτα, μεγάλη γκάμα προϊόντων.


Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #30 στις: 24/08/08, 17:43 »
Συνεπώς, cash on delivery δεν παίζει !!! Κακό αυτό για τους μη έχοντες πιστωτική κάρτα. Τουλάχιστον το Music Store και αν δεν κάνω λάθος και o Θωμάς, σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα.

Εν τω μεταξύ στο dv247 διάβαζα κάπου πως οι τιμές που δίνει σε ευρώ παίζει να αλλάξουν (η ισοτιμία δηλαδή) οπότε δεν πληρώνεις ακριβώς αυτό που βλέπεις. Χμμμ....Δεν ξέρω αν θα το εμπιστευόμουν τελικά.

Εγώ προτιμώ το Music Store εδώ και αρκετό καιρό. Πληρώνεις με μετρητά κατά την παραλαβή των προϊόντων, τις τιμές του τις θεωρώ πολύ καλές, μέχρι τα 300 ευρώ πληρώνεις μεταφορικά 25 ευρώ και από εκεί και πάνω τίποτα, μεγάλη γκάμα προϊόντων.



COD έχει μόνο το musicstore, το οποίο συγκριτικά με τα άλλα δύο έχει τσιμπημένες τιμές, και συν τα 25 (μεταφορικά) + 13 (COD) = 38 γιούρια παραπάνω δεν συμφέρει με τίποτα...

Εγώ πάλι θα (ξανα)ψηφίσω playback.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #31 στις: 24/08/08, 17:44 »
Συνεπώς, cash on delivery δεν παίζει !!! Κακό αυτό για τους μη έχοντες πιστωτική κάρτα. Τουλάχιστον το Music Store και αν δεν κάνω λάθος και o Θωμάς, σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα.

Εν τω μεταξύ στο dv247 διάβαζα κάπου πως οι τιμές που δίνει σε ευρώ παίζει να αλλάξουν (η ισοτιμία δηλαδή) οπότε δεν πληρώνεις ακριβώς αυτό που βλέπεις. Χμμμ....Δεν ξέρω αν θα το εμπιστευόμουν τελικά.

Εγώ προτιμώ το Music Store εδώ και αρκετό καιρό. Πληρώνεις με μετρητά κατά την παραλαβή των προϊόντων, τις τιμές του τις θεωρώ πολύ καλές, μέχρι τα 300 ευρώ πληρώνεις μεταφορικά 25 ευρώ και από εκεί και πάνω τίποτα, μεγάλη γκάμα προϊόντων.



COD έχει μόνο το musicstore, το οποίο συγκριτικά με τα άλλα δύο έχει τσιμπημένες τιμές, και συν τα 25 (μεταφορικά) + 13 (COD) = 38 γιούρια παραπάνω δεν συμφέρει με τίποτα...

Εγώ πάλι θα (ξανα)ψηφίσω playback.
+1!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος AndreasD.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #32 στις: 24/08/08, 18:46 »
και το dv247 δεν έχει dean :-\

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #33 στις: 27/08/08, 03:36 »
Δεν χρειαζεται να εχετε καρτα ή να πληρωνετε εξτρα για αντικαταβολη, μπορειτε να κανετε παντα καταθεση στον λογαριασμο τους, αν δεν κανω λαθος το μιουζικ στορ εχει και λογαριασμο στη Τραπεζα Πειραιως, οποτε ακομα πιο ανετα.
Στο dv247 ειχα παει και σε ενα μαγαζι τους στο βορειο Λονδινο (high-barnet αν θυμαμαι καλα), ολα οκ. Και Αγγλια οι παραγκελιες ολες ΟΚ, εκτος απο μια που ηταν στο τελος παραγωγης το μηχανημα, και ειχαν κανει καιρο να μου το στειλουν (εψαχναν να βρουν σε ποιο μαγαζι το εχουν?)
Εδω που πηρα ΟΚ, απλα καθυστερησαν (ΟΛΟΙ καθυστερουν πλεων, και Τομαν, και Μιουζικ Στορ, στο δε Πλειμπακ ηταν τοσο απαραδεκτοι που ακυρωσα την παραγκελια...), και τα 20 ευρω μεταφορικα ηταν ανα δεμα...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος drinnn

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 60
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #34 στις: 24/11/08, 22:21 »
το θεμα ειναι ανενεργο εδω και μηνες αλλα ενοψη Χριστουγεννων που σημαινει αγορες!!!!:)

τι παιζει μ΄αυτο το μαγαζι???
1) εχει στις τιμες μονο φ.π.α Βρετανιας 17.5% σε αντιθεση με το thomann.de βγαζει το ΦΠΑ τις χωρας σου, αυτο δημιουργει ενα μικρο μπερδεμα ΑΛΛΑ παλι ειναι πιο φτηνο η μαλλον πολυ πιο φτηνο
2) χρεωνει μεταφορικα παντα ασχετος ποσου αγορας ΑΛΛΑ παλι ειναι πιο φτηνο η μαλλον πολυ πιο φτηνο.
3) απο εγγυηση δινει πολυ λιγοτερα, ειναι ενα ρισκο αυτο δεν νομιζω ομως οτι γι΄ αυτο ειναι φτηνοτερο!!!
4) απο εξυπηρετηση (επικοινωνια, τροπος πληρωμης,....) ειναι μαλλον κακοι παντα σε συγκριση με Θωμα.

απο θωμα εχω κανει 3 αγορες συνολο περι τα 1000 € και εχω προσωπικη αποψη για το dv247 συμπεραινω σπαταλοντας χρονο στην κακοφτιαγμενη ιστοσελιδα του και απο αυτα που λεγονται στα forum.

ειναι πολλα τα λεφτα!!! 100€ κατω στην πεταλιερα που θα παρω ειναι 20%!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ Μ΄ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ???

« Τελευταία τροποποίηση: 24/11/08, 22:32 από drinnn »

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #35 στις: 25/11/08, 02:38 »
το θεμα ειναι ανενεργο εδω και μηνες αλλα ενοψη Χριστουγεννων που σημαινει αγορες!!!!:)

τι παιζει μ΄αυτο το μαγαζι???
1) εχει στις τιμες μονο φ.π.α Βρετανιας 17.5% σε αντιθεση με το thomann.de βγαζει το ΦΠΑ τις χωρας σου, αυτο δημιουργει ενα μικρο μπερδεμα ΑΛΛΑ παλι ειναι πιο φτηνο η μαλλον πολυ πιο φτηνο
2) χρεωνει μεταφορικα παντα ασχετος ποσου αγορας ΑΛΛΑ παλι ειναι πιο φτηνο η μαλλον πολυ πιο φτηνο.
3) απο εγγυηση δινει πολυ λιγοτερα, ειναι ενα ρισκο αυτο δεν νομιζω ομως οτι γι΄ αυτο ειναι φτηνοτερο!!!
4) απο εξυπηρετηση (επικοινωνια, τροπος πληρωμης,....) ειναι μαλλον κακοι παντα σε συγκριση με Θωμα.

απο θωμα εχω κανει 3 αγορες συνολο περι τα 1000 € και εχω προσωπικη αποψη για το dv247 συμπεραινω σπαταλοντας χρονο στην κακοφτιαγμενη ιστοσελιδα του και απο αυτα που λεγονται στα forum.

ειναι πολλα τα λεφτα!!! 100€ κατω στην πεταλιερα που θα παρω ειναι 20%!!!

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ Μ΄ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ???



Αυτό που λες για το βρετανικό ΦΠΑ έχει ενδιαφέρον, γιατί κάτι άκουσα στις ειδήσεις ότι ο Μπράουν σκέφτεται να το ρίξει στο 15%...αρχίζει δηλαδή να έχει διαφορά από το ελληνικό 19%, τουλάχιστον στα μεγαλύτερα ποσά (+40 Ευρώ σε κάθε 1000 για εμάς, π.χ.). Βάλε και τα μεταφορικά, ειδικά αν για κάθε αντικείμενο πληρώνεις 20 Ευρώ όπως ο Jezus...χμμμ.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #36 στις: 21/12/08, 23:03 »
Παιδια με τις πιστωτικες τι λεει?Εχω ακουσει οτι πολυ αντιμετωπιζουν προβληματα δεν τους αναγνωριζετε η καρτα κλπ?

Τελικα οι καλες τιμες του μηπως ισουνται και με πολυ ταλαιπωρεια?
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #37 στις: 23/12/08, 16:52 »
Η στρατ στο αβαταρ ειναι steampunked?  ;)
Εγω οσο ημουν αγγλια μια χαρα η καρτα, η ελληνικη δεν περνουσε, αλλα δεν περνουσε ουτε στο πλειμπακ. Κανενα προβλημα, μου εδωσαν εναν κωδικο και εκανα καταθεση τα χρηματα στο λογαριασμο τους.
Ο λογος που δεν περνουσε η καρτα μου παντως ηταν ακυρος, μιας και ολα εδειχναν καλα, (ειναι βιζα ελεκτρον), αλλες πιθανως να μην εχουν προβλημα.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #38 στις: 26/12/08, 15:20 »
Τελικα με το αγγλικο η με το ελληνικο φπα πληρώνουμε ρε παιδιά?

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #39 στις: 26/12/08, 16:09 »
Μπορεί κάποιος φίλος που  αγόρασε να μας περιγράψει τη διαδικασία από την αρχή ως το τέλος;
Πως παρήγγειλε, πως πλήρωσε (τρόποι πληρωμής, φπα κλπ), πότε ήρθε το δέμα, πως ήταν συσκευασμένο, αν και πως επικοινώνησε το συγκεκριμένο κατάστημα μαζί του και το βασικο τα μεταφορικά και πόσο κόστισαν.
Είναι καλύτερα να διαβάσουμε την εμπειρία κάποιου που αγόρασε παρά να ψάχνουμε τα help page του εν λόγω καταστήματος!  Η βοήθειά σας θα είναι πολύ σημαντική!
 :)
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος jujube

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • ΝτριγκιΝτριννννΝτριγκιντρον
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #40 στις: 04/01/09, 01:26 »
Μπορεί κάποιος φίλος που  αγόρασε να μας περιγράψει τη διαδικασία από την αρχή ως το τέλος;
Πως παρήγγειλε, πως πλήρωσε (τρόποι πληρωμής, φπα κλπ), πότε ήρθε το δέμα, πως ήταν συσκευασμένο, αν και πως επικοινώνησε το συγκεκριμένο κατάστημα μαζί του και το βασικο τα μεταφορικά και πόσο κόστισαν.
Είναι καλύτερα να διαβάσουμε την εμπειρία κάποιου που αγόρασε παρά να ψάχνουμε τα help page του εν λόγω καταστήματος!  Η βοήθειά σας θα είναι πολύ σημαντική!
 :)


γεια χαρά,
έχω γράψει λιγο παραπάνω τη διαδικασία που παράγγειλα εγώ πραγματα.
Μερικά που δεν αναφέρω:
Πλήρωσα με VISA (πιστωτική δηλαδή, όχι Electron). Για ΦΠΑ που λετε δεν έγινε τιποτα περίεργο, οι τιμές που πλήρωσα ήταν οι τιμές που ειδα..
η συσκευασία δεν με ενθουσίασε, να πω την αλήθεια, αλλά δεν με απογοήτευσε κιόλας...η κι8άρα στο κουτί της, και όλα τα υπόλοιπα συσκευασμένα όλα μαζί με "φουσκαλωτό" περιτυλιγμα. Το ότι τα στέλνουν UPS είναι μία πρόσθετη εγγυηση, κατά τη γνώμη μου.

Και μία επισημανση: τον τελευταίο καιρο η ΛΙΡΑ έχει παει απατη. Οι αγορες απο UK είναι λοιπόν παρα πολυ συμφερουσες.
τον ΜΑ-30 από εκεί θα τον παρω παντως :-)

http://www.dv247.com/invt/16736/
http://www.thomann.de/gr/korg_ma30_lcdmetronom.htm


Αποσυνδεδεμένος xTitan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #41 στις: 04/01/09, 01:30 »
ποια κιθάρα πήρες?
More guitars please!!!

Αποσυνδεδεμένος jujube

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • ΝτριγκιΝτριννννΝτριγκιντρον
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #42 στις: 07/01/09, 00:41 »
ibanez S470

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #43 στις: 08/01/09, 01:23 »
Γεια χαρα παιδια,

Επειδη κι εγω σκεφτομαι να κανω μια αγορα απο το συγκεκριμενο καταστημα(squier bullet strat) και στο register δεν εχει την Ελλαδα ως χωρα διαμονης,τι γινεται σε αυτη τη φαση?επικοινωνω μαζι τους?πραγματι εχει μια διαφορα του 10-20% και αποτι διαβαζω εχει καλες κριτικες
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #44 στις: 08/01/09, 17:41 »
Στην κατηγορια που βαζεις τα στοιχεια σου διευθυνση πολη κτλπ οταν κανεις register,δεν εννοω οταν παραγγελνεις...
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #45 στις: 11/01/09, 15:43 »
Χμμ ναι οντως την μπερδεψα με την dolphin!ευχαριστω παντως!
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #46 στις: 15/01/09, 12:00 »
εγω εκανα τωρα μια αγορα(εδω και 3 μερες)αλλα το order status δεν εχει αλλαξει και ειναι ακομα "NEW"αν και εχουν παρει τα χρηματα απο την καρτα!!ξερει κανεις τι παιζει??
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #47 στις: 21/01/09, 11:06 »
εγω εκανα τωρα μια αγορα(εδω και 3 μερες)αλλα το order status δεν εχει αλλαξει και ειναι ακομα "NEW"αν και εχουν παρει τα χρηματα απο την καρτα!!ξερει κανεις τι παιζει??
αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ,έχουν περάσει 7 μέρες και ακόμα το στάτους είναι new και ουτε mail έστειλαν για να επιβεβαιώσω την παραγγελία

Αποσυνδεδεμένος ed_hunter

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Child in time
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #48 στις: 22/01/09, 17:49 »
26-12-08 παραγγειλα την prs tremonti se 324 ευρω +15 ευρω μεταφορικα..
Μου εστειλαν αμεσως μηνυμα επιβεβαιωσης..
την δευτερα 29/12 του μηνα πηραν τα λεφτα απο την καρτα....
Τριτη 6/1 του μηνα μου εστειλαν μειλ (και ενω ειχα αποφασισει να στειλω εγω για να δω τι γινεται με την παραγγελια) που μου ελεγαν οτι υπαρχει ελλειψη και οτι η τρεμοντι θα παει στις αποθηκες τους στις 16 του μηνα..Επεισης οτι αν θελω μπορω να μου ακυρωσουν την παραγγελια και να μου γυρισουν τα λεφτα,η να παραγγειλω κατι αλλο...

δευτερα 19/1 του μηνα η παραγγελια εγινε απο new σε recieved και μου εστειλαν και μειλ να μου το πουν...
Τριτη 20/1 αλλαξε σε fully shipped και μου εδωσαν το tracking number της ups...αναμενεται να φτασει στα Χανια στις 28 του μηνα....

αυτο που λεει αυτη την στιγμη στο ups tracking information ειναι :

 NURNBERG,
  DE                   22/01/2009    4:25    DEPARTURE SCAN

Η κιθαρα στις 13 του μηνα νομιζω αλλαξε τιμη και απο τις 303 λιρες (που την πηρα) πηγε στις 359 λιρες...
εννοειται οτι δεν μου χρεωθηκαν παραπανω χρηματα στην καρτα παρα μονο αυτα της παραγγελιας....
οποτε περιμενω μεχρι τις 28.......αυτα απο μενα....
Charvel model 4 '88 - Prs Tremonti se
........XANIA............

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Ερωτησεις για παραγγελια απο DV 247
« Απάντηση #49 στις: 22/01/09, 20:06 »
εγώ έδωσα το mail που έχω φτιάξει στο in.gr λέτε να φταίει αυτό?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
4962 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/03, 14:12
από delfinaki
13 Απαντήσεις
7706 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/09, 13:55
από Dr Bluz (G.K.)
2 Απαντήσεις
4020 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/10, 23:45
από Stinky
10 Απαντήσεις
6845 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/12, 15:35
από Υπνοβάτης...
5 Απαντήσεις
6389 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/12, 20:10
από guitalele
0 Απαντήσεις
1975 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/12, 00:00
από Απόλλων
0 Απαντήσεις
13030 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/13, 10:55
από Archangel
3 Απαντήσεις
31659 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/18, 22:02
από nik1982
0 Απαντήσεις
4168 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/15, 17:28
από FotisPetkov
1 Απαντήσεις
24465 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/15, 00:30
από Βραζίλης