Αποστολέας Θέμα: ΑΝΟΝΥΜΟUS hacking group εναντίον ACTA κι ελληνικής κυβέρνησης!  (Αναγνώστηκε 28401 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
σαν hackers τους θαυμάζω που ξέρουν και μπορούν να κάνουν τόσα πολλά...

αλλά δε νομίζω πως θα πετύχουν τίποτα έτσι..

Αποσυνδεδεμένος Seth21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Επιτελους... Καιρος ηταν για μια επισκεψη και απο τα λημερια μας. Ειναι μονο η αρχη. Και στο κατω κατω η κινηση ηταν κυριως συμβολικη για να κανουν αισθητη την παρουσια τους.

Το χειροτερο παντως που βλεπω ειναι ανθρωπους να αναφερονται στους ανωνυμους σε τριτο προσωπο λες και ειναι ξενο σωμα. Εχω δει ακομη και μερικους να υποστηριζουν οτι οι Ελληνες δε χρειαζονται τους ανωνυμους και μπορουν να τα καταφερουν μονοι τους(!). Πληγωνεται βλεπεις η εθνικη μας υπερηφανια. Ο καθε πολιτης που εκφραζει ελευθερα την αποψη του στο ιντερνετ πισω απο τη μασκα της ανωνυμιας ειναι ενας ανωνυμος. Και μεχρι να το καταλαβουν ολοι αυτο θα ειμαστε ενα σκορποχωρι...

Αποσυνδεδεμένος LiveToPlayLive

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Δεν τους πολυεμπιστευομαι,κατι 15αχρονα αμερικανακια ειναι τιποτα αλλο...
Βεβαια απο την μια καλα θα τους κανουν,αλλα απο την αλλη αμερικανοι ειναι,ποιος ξεροι τι εχουν βαλει στο μυαλο τους...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Δεν τους πολυεμπιστευομαι,κατι 15αχρονα αμερικανακια ειναι τιποτα αλλο...
Βεβαια απο την μια καλα θα τους κανουν,αλλα απο την αλλη αμερικανοι ειναι,ποιος ξεροι τι εχουν βαλει στο μυαλο τους...
Πολύ θέλω να μάθω πως φτάνεις σε αυτό το συμπέρασμα πραγματικά. Πως είσαι τόσο σίγουρος ότι είναι Αμερικάνοι, πως ξέρεις ότι ειναι 15χρονα και πως είσαι σίγουρος για τα σκοτεινά σχέδια των Αμερικανών.

σαν hackers τους θαυμάζω που ξέρουν και μπορούν να κάνουν τόσα πολλά...

αλλά δε νομίζω πως θα πετύχουν τίποτα έτσι..
Εγω διαφωνώ, μπορείς πάρα πολλά να πετυχείς σαμποτάροντας καίριους ηλεκτρονικούς στόχους σε μια εποχή που η ηλεκτρονική επικοινωνία παίζει τέτοιο ρόλο. Και προφανώς αυτά σε ιστοσελίδες είναι για να μπορει να το δει και ο κόσμος τη δράση, σίγουρα δράση που γίνεται σε εσωτερικά κομμάτια του συστήματος δεν μας την δείχνουν παρά μόνο σε ανακοινώσεις των Anonymous.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Εγω πάλι θεωρώ αυτή την ιστορία άκρως επικίνδυνη. Προς τι οι μάσκες, οι αναφορές στο V for Vendetta και φράσεις του τύπου "να μας περιμένετε" , "θα σας τιμωρήσουμε" και "έχουμε τον έλεγχο" ;;; Όπως πολλές φορές μας έχει διδάξει η ιστορία, σε ταραγμένους καιρούς, παντώς τύπου ολοκληρωτικά και τρομοκρατικά φαινόμενα βρίσκουν τρόπους να βγούν στην επιφάνεια. Για το καλό μας, ελπίζω να μην πρόκειται για κάτι τέτοιο...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγω διαφωνώ, μπορείς πάρα πολλά να πετυχείς σαμποτάροντας καίριους ηλεκτρονικούς στόχους σε μια εποχή που η ηλεκτρονική επικοινωνία παίζει τέτοιο ρόλο. Και προφανώς αυτά σε ιστοσελίδες είναι για να μπορει να το δει και ο κόσμος τη δράση, σίγουρα δράση που γίνεται σε εσωτερικά κομμάτια του συστήματος δεν μας την δείχνουν παρά μόνο σε ανακοινώσεις των Anonymous.

και βλέπει ο κόσμος τη δράση...
και κατεβάζουν ολόκληρες ιστοσελίδες...
και?

θα αλλάξουν την πορεία κάποιου νομοσχεδίου?
θα βοηθήσουν στο να ευνοηθούν κάποιες αδικημένες κοινωνικές ομάδες?
τι ουσιαστικό θα καταφέρουν πέρα από τη ζημιά στον ηλεκτρονικό κόσμο?

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Αν και παραμένω καχύποπτος προς οποιονδήποτε θέλει να κάνει "επίδειξη δύναμης" ή να "αφυπνίσει" τον κόσμο, νομίζω ότι είναι θετικό το ότι έμαθε αρκετός κόσμος για το ACTA, το οποίο υπογράφτηκε... νύχτα, χωρίς καν να περάσει από τη βουλή (αν δεν κάνω λάθος). Θεμιτές επίσης για μένα οι διαμαρτυρίες που θα γίνουν, αρκεί οι δράσεις να έχουν φαντασία, να φροντίσουν να ενημερώσουν όσο περισσότερο κόσμο γίνεται και να μην καταλήξουν πάλι σε αντιμνημονιακά πανυγηράκια με κρεμάλες, αναφορές σε αποσπάσματα κλπ, όπως με τους αγανακτισμένους. Η λογοκρισία του internet δεν έχει να κάνει ούτε με ΔΝΤ, ούτε με Τρόικες και μνημόνια.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@GusN
τι εννοείς?

Αποσυνδεδεμένος LiveToPlayLive

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Δεν τους πολυεμπιστευομαι,κατι 15αχρονα αμερικανακια ειναι τιποτα αλλο...
Βεβαια απο την μια καλα θα τους κανουν,αλλα απο την αλλη αμερικανοι ειναι,ποιος ξεροι τι εχουν βαλει στο μυαλο τους...
Πολύ θέλω να μάθω πως φτάνεις σε αυτό το συμπέρασμα πραγματικά. Πως είσαι τόσο σίγουρος ότι είναι Αμερικάνοι, πως ξέρεις ότι ειναι 15χρονα και πως είσαι σίγουρος για τα σκοτεινά σχέδια των Αμερικανών.

σαν hackers τους θαυμάζω που ξέρουν και μπορούν να κάνουν τόσα πολλά...

αλλά δε νομίζω πως θα πετύχουν τίποτα έτσι..
Εγω διαφωνώ, μπορείς πάρα πολλά να πετυχείς σαμποτάροντας καίριους ηλεκτρονικούς στόχους σε μια εποχή που η ηλεκτρονική επικοινωνία παίζει τέτοιο ρόλο. Και προφανώς αυτά σε ιστοσελίδες είναι για να μπορει να το δει και ο κόσμος τη δράση, σίγουρα δράση που γίνεται σε εσωτερικά κομμάτια του συστήματος δεν μας την δείχνουν παρά μόνο σε ανακοινώσεις των Anonymous.
Εικαζω.
Γιατι οπως ειπες δεν ξερουμε ποιοι ειναι.Αρα μπορει να μην σταματησουν σε αυτα που λενε(αμα κανουν και αυτα,γιατι μπορει να μην ξερουν καν τι σημαινει ''hacker'') και να προχωρησουν και σε αλλα,τα οποια ολα θα γινουν για το συμφερον.Επισης,μπορει να λενε οτι θα μας δωσουν λυση κλπ για να αγαπηθουν απο τον κοσμο και να μην κινησουν υποψιες.

Αλλα οπως και να'χει, ο κοσμος γενικα εχει γινει ενα ''μπ******ο''(μεταφορικα) το οποιο δεν προκειται να κλεισει.
Να ηταν μονο αυτοι οι υποτιθεμενοι hackers,καλα θα ηταν.Υπαρχουν ποσα αλλα αμετρητα κυκλωματα,σπειρες κλπ τα οποια εχουν τετοιυς σκοπους.Εχουμε καταντησει να ακουμε  για θανατους , και να το προσπερναμε ετσι απλα(γιατι εχει συνηθειο).Παρα πολυ ανθρωποι σκωτονωνται καθημερινα,αμετρητες ληστεις κλπ.Σε αυτο που θελω να καταληξω ειναι οτι πρεπει να ζησουμε τη ζωη μας ,και ας αφησουμε τους πολιτικους.Δεν προκειται να σκασουν για κανενα.Οσοι hackers να τους απειλησουν ,οσοι ανθρωποι να πεθαινουν καθημερινα,θα ζησουν τη ζωη τους ξενιαστοι.Οποτε γιατι να χωλοσκαμε εμεις??
« Τελευταία τροποποίηση: 06/02/12, 14:19 από LiveToPlayLive »

Αποσυνδεδεμένος Seth21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Εγω πάλι θεωρώ αυτή την ιστορία άκρως επικίνδυνη. Προς τι οι μάσκες, οι αναφορές στο V for Vendetta και φράσεις του τύπου "να μας περιμένετε" , "θα σας τιμωρήσουμε" και "έχουμε τον έλεγχο" ;;; Όπως πολλές φορές μας έχει διδάξει η ιστορία, σε ταραγμένους καιρούς, παντώς τύπου ολοκληρωτικά και τρομοκρατικά φαινόμενα βρίσκουν τρόπους να βγούν στην επιφάνεια. Για το καλό μας, ελπίζω να μην πρόκειται για κάτι τέτοιο...

Προφανως δεν ειναι κατι τετοιο.

Η αναφορα στο V for Vendetta εχει σχεση με τις αναρχικες-αντιεξουσιαστικες αντιληψεις του κινηματος. Οι ανωνυμοι δεν εχουν καποια διοικηση...Ολες οι αποφασεις για το κατεβασμα διαφορων site πχ βγαινουν επειτα απο ψηφοφορια απλων χρηστων οπως εσυ και εγω.

Οι μασκες προστατευουν την ταυτοτητα του καθε πολιτη που θελει να εκφρασει την γνωμη του. Με αυτον τον τροπο ο καθενας μπορει να αξιολογησει καθε ιδεα που βγαινει στη φορα με βαση το περιεχομενο της ιδεας και μονο και οχι με βαση το ποιος την λεει. Βοηθαει στο να μη στιγματιζεται το ατομο οταν θελει να εκφραστει και ετσι να εκφραζεται πιο ελευθερα καθως οπως ολοι ξερουμε η δημοκρατια και η ελευθερια λογου ισχυει πλεον μονο στα χαρτια... Βεβαια δε μπορω να πω, και τα μεσα εχουν βαλει το χερακι στη δημιουργια αρνητικης φημης γυρω απτο ολο ζητημα. Διαιρει και βασιλευε...
« Τελευταία τροποποίηση: 08/02/12, 07:16 από Seth21 »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
και βλέπει ο κόσμος τη δράση...
και κατεβάζουν ολόκληρες ιστοσελίδες...
και?

θα αλλάξουν την πορεία κάποιου νομοσχεδίου?
θα βοηθήσουν στο να ευνοηθούν κάποιες αδικημένες κοινωνικές ομάδες?
τι ουσιαστικό θα καταφέρουν πέρα από τη ζημιά στον ηλεκτρονικό κόσμο?
Στον κόσμο το αντίκτυπο είναι ψυχολογικό, ότι τίποτα δεν είναι αθάντο και ότι το σύστημα μπορεί να χτυπηθεί από παντού και από οποιονδήποτε αν το θελήσουμε. Όχι την πορεία κάποιου νομοσχεδίου άλλα πράγματα τη σταματάνε. Αλλά κάθε κομμάτι αγώνα έχει το αντίκτυπό του. Δεν γίνεται να περιμένουμε μόνο από μια μορφή δράσης να σώσει τον κόσμο και να λύσει όλα τα προβλήματα. Αλλά παρόλαυτα παραμένει μια μορφή δράση με πολιτικό αντίκρισμα.

Η λογοκρισία του internet δεν έχει να κάνει ούτε με ΔΝΤ, ούτε με Τρόικες και μνημόνια.
Πως είσαι τόσο σίγουρος για αυτό? Εννόω ότι η λογοκρίσια στο ίντερνετ αν περάσει προφανώς θα χρησιμοποιείται για να φημώνει αντιδρούσες φωνές στις κοινωνικοοικονομικές αλλαγές.

Εικαζω.
Γιατι οπως ειπες δεν ξερουμε ποιοι ειναι.Αρα μπορει να μην σταματησουν σε αυτα που λενε(αμα κανουν και αυτα,γιατι μπορει να μην ξερουν καν τι σημαινει ''hacker'') και να προχωρησουν και σε αλλα,τα οποια ολα θα γινουν για το συμφερον.Επισης,μπορει να λενε οτι θα μας δωσουν λυση κλπ για να αγαπηθουν απο τον κοσμο και να μην κινησουν υποψιες.

Αλλα οπως και να'χει, ο κοσμος γενικα εχει γινει ενα ''μπ******ο''(μεταφορικα) το οποιο δεν προκειται να κλεισει.
Να ηταν μονο αυτοι οι υποτιθεμενοι hackers,καλα θα ηταν.Υπαρχουν ποσα αλλα αμετρητα κυκλωματα,σπειρες κλπ τα οποια εχουν τετοιυς σκοπους.Εχουμε καταντησει να ακουμε  για θανατους , και να το προσπερναμε ετσι απλα(γιατι εχει συνηθειο).Παρα πολυ ανθρωποι σκωτονωνται καθημερινα,αμετρητες ληστεις κλπ.Σε αυτο που θελω να καταληξω ειναι οτι πρεπει να ζησουμε τη ζωη μας ,και ας αφησουμε τους πολιτικους.Δεν προκειται να σκασουν για κανενα.Οσοι hackers να τους απειλησουν ,οσοι ανθρωποι να πεθαινουν καθημερινα,θα ζησουν τη ζωη τους ξενιαστοι.Οποτε γιατι να χωλοσκαμε εμεις??
Όταν εικάζεις δεν λες "κάτι αμερικανάκια είναι". Λες υποθέτω ή έτσι μου φαίνεται για αυτό και για αυτό το λόγο.

Όσο για τη δεύτερη παράγραφο. Ας ζήσουμε λοιπόν τη ζωή μας και ας αφήσουμε τους πολιτικούς αφού δεν σκάνε. Ζήσε εσύ με 400 ευρώ (σύντομα και λιγότερα) και άσε τους πολιτικούς, μη σε νοιάζεις. Μην δράσεις, μην κάνεις τίποτα που σου καταστρέφουν τη ζωή. Γιατί έτσι κάνουν. Ωραία νοοτροπία, ωραία παιδεία.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος LiveToPlayLive

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Κανε εσυ αυτο που νομιζεις ,να κανω και εγω αυτο που νομιζω και θα δεις ποιος θα ζησει πιο πολυ και θα περασει καλα.

Αποσυνδεδεμένος Seth21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Εικαζω.
Γιατι οπως ειπες δεν ξερουμε ποιοι ειναι.Αρα μπορει να μην σταματησουν σε αυτα που λενε(αμα κανουν και αυτα,γιατι μπορει να μην ξερουν καν τι σημαινει ''hacker'') και να προχωρησουν και σε αλλα,τα οποια ολα θα γινουν για το συμφερον.Επισης,μπορει να λενε οτι θα μας δωσουν λυση κλπ για να αγαπηθουν απο τον κοσμο και να μην κινησουν υποψιες.

Αλλα οπως και να'χει, ο κοσμος γενικα εχει γινει ενα ''μπ******ο''(μεταφορικα) το οποιο δεν προκειται να κλεισει.
Να ηταν μονο αυτοι οι υποτιθεμενοι hackers,καλα θα ηταν.Υπαρχουν ποσα αλλα αμετρητα κυκλωματα,σπειρες κλπ τα οποια εχουν τετοιυς σκοπους.Εχουμε καταντησει να ακουμε  για θανατους , και να το προσπερναμε ετσι απλα(γιατι εχει συνηθειο).Παρα πολυ ανθρωποι σκωτονωνται καθημερινα,αμετρητες ληστεις κλπ.Σε αυτο που θελω να καταληξω ειναι οτι πρεπει να ζησουμε τη ζωη μας ,και ας αφησουμε τους πολιτικους.Δεν προκειται να σκασουν για κανενα.Οσοι hackers να τους απειλησουν ,οσοι ανθρωποι να πεθαινουν καθημερινα,θα ζησουν τη ζωη τους ξενιαστοι.Οποτε γιατι να χωλοσκαμε εμεις??

Θαυμαζω τον τροπο που σπευδεις να κατηγορησεις τους ανωνυμους επειδη υποστηριζουν τα δικαιωματα του λαου και προσπαθεις ταυτοχρονα να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα των κυβερνησεων. Βρες μπας και εχει και κανας Γιωργακης account στο forum?

Πως μπορεις να αφησεις το δικο σου μελλον σε καποιους ανθρωπους που οπως λες "Δεν προκειται να σκασουν για κανενα" ??? Πως θα ζησεις την δικια σου ζωη αν τα συμφεροντα αυτων των ανθρωπων στεκονται εμποδιο στα δικα σου σχεδια???

Ολοι αυτη η σαπια κατασταση διατηρειται χαρη σε κατι ανεγκεφαλους που πανε και ψηφιζουνε αυτους που τοσα χρονια ζουνε παρασιτικα αλλα και σε ολους οσους απεχουν και το παιζουν και καλα "υπερανω". Σε μια χωρα που υπαρχει δημοκρατια η ευθυνη πεφτει σε ολους...Και κυριως στον λαο.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/02/12, 00:20 από Seth21 »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Κανε εσυ αυτο που νομιζεις ,να κανω και εγω αυτο που νομιζω και θα δεις ποιος θα ζησει πιο πολυ και θα περασει καλα.
Αυτό είναι το θέμα? Η σύγκριση? Μου τη λες ότι εγώ δεν θα περάσω καλά? Η οποιοσδήποτε αγωνίζεται ενάντια σε αυτό που συμβαίνει, ενώ εσύ, που αδιαφορείς για την πολιτική, που παρότι γνωρίζεις την κατάσταση προτιμάς να κάτσεις στα αυγά σου. Δηλαδή επειδή ένας κλέφτης θα συνεχίσει αν σε κλέβει γιατί δεν νοιάζεται εσύ θα συνεχίσεις να τον καλείς στο σπίτι σου?

Συνεχίζω να το λέω, ωραία νοοτροπία, ωραία παιδεία. Α και μην ξεχάσω, ΠΑΣΟΚάρα στις επόμενες εκλογές ε?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κανε εσυ αυτο που νομιζεις ,να κανω και εγω αυτο που νομιζω και θα δεις ποιος θα ζησει πιο πολυ και θα περασει καλα.

Ε ναι.. Εσύ δε θα πεθάνεις από καρκίνο στα 25 λόγω χημικών, δεν κινδυνεύεις να πάθεις κάποιου είδους αναπηρία από χημικά/χειροβομβίδες/γλοπ, ούτε κινδυνεύεις να περάσεις μια νύχτα στο κρατητήριο και να λερωθεί το μητρώο σου ή ακόμα και να σε κλείσουν μέσα...

Εσύ θα ζήσεις καλύτερα, δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης!

Απάντησε μου όμως, οι υπόλοιποι είναι/είμαστε μαζοχιστές? Ρισκάρουμε τα παραπάνω χωρίς λόγο?

Ξέρεις τι με τσαντίζει? Ότι αν κάποτε ανατραπεί το καθεστώς, αν οι αγώνες που γίνονται τώρα, όσο γίνονται, φέρουν αποτέλεσμα, θα ωφεληθούν και κάτι τύποι σαν κι εσένα που δεν κοπιάσανε καθόλου και "ζουν πιο πολύ και περνούν καλά".. Μέχρι τότε φρόντισε να περνάς καλά, για σένα είναι η ζωή!!

Αποσυνδεδεμένος LiveToPlayLive

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Κανε εσυ αυτο που νομιζεις ,να κανω και εγω αυτο που νομιζω και θα δεις ποιος θα ζησει πιο πολυ και θα περασει καλα.

Ε ναι.. Εσύ δε θα πεθάνεις από καρκίνο στα 25 λόγω χημικών, δεν κινδυνεύεις να πάθεις κάποιου είδους αναπηρία από χημικά/χειροβομβίδες/γλοπ, ούτε κινδυνεύεις να περάσεις μια νύχτα στο κρατητήριο και να λερωθεί το μητρώο σου ή ακόμα και να σε κλείσουν μέσα...

Εσύ θα ζήσεις καλύτερα, δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης!

Απάντησε μου όμως, οι υπόλοιποι είναι/είμαστε μαζοχιστές? Ρισκάρουμε τα παραπάνω χωρίς λόγο?

Ξέρεις τι με τσαντίζει? Ότι αν κάποτε ανατραπεί το καθεστώς, αν οι αγώνες που γίνονται τώρα, όσο γίνονται, φέρουν αποτέλεσμα, θα ωφεληθούν και κάτι τύποι σαν κι εσένα που δεν κοπιάσανε καθόλου και "ζουν πιο πολύ και περνούν καλά".. Μέχρι τότε φρόντισε να περνάς καλά, για σένα είναι η ζωή!!
Ακριβώς.

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Κανε εσυ αυτο που νομιζεις ,να κανω και εγω αυτο που νομιζω και θα δεις ποιος θα ζησει πιο πολυ και θα περασει καλα.

Ε ναι.. Εσύ δε θα πεθάνεις από καρκίνο στα 25 λόγω χημικών, δεν κινδυνεύεις να πάθεις κάποιου είδους αναπηρία από χημικά/χειροβομβίδες/γλοπ, ούτε κινδυνεύεις να περάσεις μια νύχτα στο κρατητήριο και να λερωθεί το μητρώο σου ή ακόμα και να σε κλείσουν μέσα...

Εσύ θα ζήσεις καλύτερα, δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης!

Απάντησε μου όμως, οι υπόλοιποι είναι/είμαστε μαζοχιστές? Ρισκάρουμε τα παραπάνω χωρίς λόγο?

Ξέρεις τι με τσαντίζει? Ότι αν κάποτε ανατραπεί το καθεστώς, αν οι αγώνες που γίνονται τώρα, όσο γίνονται, φέρουν αποτέλεσμα, θα ωφεληθούν και κάτι τύποι σαν κι εσένα που δεν κοπιάσανε καθόλου και "ζουν πιο πολύ και περνούν καλά".. Μέχρι τότε φρόντισε να περνάς καλά, για σένα είναι η ζωή!!
Ακριβώς.
μπράβο σου ρε μάγκα...

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Κάποιοι έχετε την εντύπωση ότι με μια βαρύγδουπη δήλωση σε ένα μουσικό φόρουμ θα προκαλέσετε κάτι, δεν ξέρω κι εγώ τι.

Επειδή το μόνο που προκαλείτε εσείς οι κάποιοι είναι κάτι κοντά σε αηδία,
καλό θα 'ταν αυτές τις απόψεις και τις κινήσεις της Μενεγάκης όπως μου αρέσει να τις αποκαλώ
να τις κρατάτε για τον εαυτό σας.
« Τελευταία τροποποίηση: 14/02/12, 11:17 από Υπνοβάτης... »

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
....γίνεσαι πιο συγκεκριμένος σε παρακαλώ,αν και νομίζω πως κατάλαβα σε ποιόν απευθύνεσαι.

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
....γίνεσαι πιο συγκεκριμένος σε παρακαλώ,αν και νομίζω πως κατάλαβα σε ποιόν απευθύνεσαι.

Προφανώς και όχι σε σένα...

Πιστεύω ακράδαντα ότι όποιος έχει την ικανή και αναγκαία νοημοσύνη για να μπει σε ένα μουσικό φόρουμ, να πετάξει μια βόμβα περί απάθειας, ουδετερότητας και
ωχαδερφισμού, έχει τη νοημοσύνη να καταλάβει ότι απευθύνομαι σε αυτόν.

Τώρα για να μην προσβληθεί κανένας γιατί τα έχουμε δει και αυτά Livetoplaylive αν δεν είσαι κι εσύ ένα 15χρονο Αμερικανάκι άνοιξε κανένα βιβλίο παραπάνω σε παρακαλώ
και όταν ωριμάσεις και πέσεις από το δέντρο της αμάθειας από το οποίο πρέπει να έχεις μια εξαιρετικά αστεία θέα, έλα να μας βρεις.

Δεν έχει νόημα να προσπαθήσουμε να σε πείσουμε για κάτι το οποίο απ ότι φαίνεται έχεις ήδη αποφασίσει, είναι μια στάση ζωής εξάλλου.

Και όσοι φοβάστε τους καρκίνους κλπ κλπ ας τα αφήσουμε και αυτά κατά μέρος.

Δεν γνωρίζω επαναστάτη που να τον απασχόλησαν ποτέ αυτά.

Livetoplaylive εγώ μια χαρά θα μαι και δεν καταλαβαίνω και τίποτα και απο κανέναν. Και στην τελική ως άκρως εγωιστικά όντα που είμαστε οι άνθρωποι, όλα για ένα κούτελο τα κάνουμε.
Επειδή όμως το δικό μου είναι καθαρό, πάρε το δικό σου από μπροστά μου γιατί μου κρύβει τη θέα.


*Το..λογοτεχνικό ύφος είναι επιτηδευμένο για να μασκαρέψει το θυμό μετά από αυτά που διάβασα. Δεν τριγυρνάω με χλαίνη και τριαντάφυλλο στους δρόμους. :P 

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
...έχω την εντύπωση πως τα λέει κι αλλού και του λένε μπράβο, βέβαια αυτό δεν έχει να κάνει μ'αυτά που γράφει...

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
...έχω την εντύπωση πως τα λέει κι αλλού και του λένε μπράβο, βέβαια αυτό δεν έχει να κάνει μ'αυτά που γράφει...

Koίτα. Οι απόψεις είναι σαν τους ποπούς. Τι να κάνουμε τώρα. :P

Εδώ συζητάμε (υποτίθεται) δεν την κουνάμε για να δούμε ποιος την έχει μεγαλύτερη.

Αν θέλει ο φίλος να αναλύσει τις απόψεις του και τη σκέψη του χωρίς να προκαλεί
ευχαρίστως να συζητήσουμε όμορφα και ωραία και ας μην καταλήξουμε πουθενά.
Το τι θα μας μείνει μετράει.
Να πετάγεται ο καθένας και λέει τον άλλον κορόιδο και ότι θα πεθάνει νέος και δυστυχισμένος νομίζω είναι γελοίο.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και όσοι φοβάστε τους καρκίνους κλπ κλπ ας τα αφήσουμε και αυτά κατά μέρος.

Δεν γνωρίζω επαναστάτη που να τον απασχόλησαν ποτέ αυτά.

Δεν είμαι σίγουρος ότι έπιασα το ύφος του post σου αλλά έχω την εντύπωση πως το παραπάνω πάει σε αυτό:

Ε ναι.. Εσύ δε θα πεθάνεις από καρκίνο στα 25 λόγω χημικών...


Aν είναι όντως έτσι πες μου να το συζητήσουμε... ::)