Αποστολέας Θέμα: 'Δεν είσαι εδώ' συνεργασία Μουσικόφιλη και vst@vros  (Αναγνώστηκε 11416 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μουσικόφιλη

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αύριο είναι μια καινούρια μέρα!!!
    • Προφίλ
Συνεκνάκι, ευχαριστώ πολύ που το άκουσες καθώς και για το σχόλιο, να σαι καλά! :D

Ρηνιώ μου... τώρα τι να πω.. ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!! Εγώ μάλλον δεν είμαι η μόνη απ το φόρουμ που σε άκουσα, αλλά είχα και εγώ την μεγάλη τύχη και χαρά να σε ακούσω από κοντα! Είσαι καταπληκτική! :D ;)

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Γλυκο τραγουδακι......απαλη ενορχηστρωση....ωραια χροια στη φωνη με παραξενη αρθρωση (ενταξει φαλτσαρει so what)...για demo ειναι πολυ καλο παιδια...

ειναι κατι που κανατε και βγηκε απο την ψυχη σας , για να γουσταρετε εσεις κι εμεις...ουτε λεφτα πατε να βγαλετε ουτε σε cd κυκλοφορησε...

οποτε....μια χαρα!!!!!!!!!!!!! περιμενουμε το επομενο!!!!!!
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Το τραγούδι ως σύνθεση είναι καλό. Μια όμορφη μπαλάντα που νομίζω ταιριάζει στο στίχο.
Αυτό που πιστεύω ότι θα το αναδείξει είναι η βελτίωση στην ερμηνεία.Θεωρώ ότι μάλλον χρειάζεται ανέβασμα 1 με 1,5 τόνο διότι δεν μπορεί να βγει η φωνή στα χαμηλά του στην παρούσα φάση που βρίσκεται η Λιλιτ..
Συμφωνώ με όλα όσα γράφτηκαν για αναπνοές-τεχνική κλπ. Όμορφη χροιά , νομίζω ότι θα είναι αναγνωρίσιμη και αυτό είναι το βασικότερο (πήξαμε σε ερμηνευτές που δεν ξέρεις ποιός τραγουδάει από όλους) και επίσης αυτό που εγώ διαπίστωσα και δεν αναφέρθηκε είναι ότι Λιλιτ. μάλλον έχεις το στόμα σου αρκετά κλειστό. Πρόσεξέ το αυτό με την δασκάλα σου. Πρέπει το στόμα να ανοίγει. Και εγώ έχω αυτό το πρόβλημα και το διαπιστώνω όταν ακούω τι τραγούδησα και προσπαθώ να έχω το νου μου όταν τραγουδάω να το ανοίγω. Φαντάσου ότι πρέπει να δημιουργείται χώρος σαν να έχεις ένα μπαλάκι του τένις μέσα.
Ιδιαίτερα στο ααα..αυτό φαίνεται αρκετά...διότι εκεί πας να πιάσεις τις χαμηλές σου και ασυναίσθητα κλείνεις το ηχείο του στόματος...

Αφού έχεις την μελωδία σκέτη κάνε πολλές προσπάθειες να τραγουδάς το κομμάτι και να ακούς ώστε να διαπιστώνεις και να βελτιώνεις...

Γενικά είναι μια καλή προσπάθεια που μπορεί να βελτιωθεί σημαντικά πολύ...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Σε γενικές γραμμές...ωραίο τραγούδι...και από πλευράς σύνθεσης και από πλευράς παραγωγής και γενικότερα μια χαρούλα...σχετικά με τα περί φωνής...έχω καλυφθεί από τους προηγούμενους...δεν είναι άσχημο (αντιθέτως) απλώς μπορεί να γίνει και καλύτερο...

Συνεχίστε...
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Μουσικόφιλη

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αύριο είναι μια καινούρια μέρα!!!
    • Προφίλ
phantomas7 Ευχαριστούμε πολύ που το άκουσες και σχολίασες! :)

Witchking Ευχαριστούμε πολύ! Έχεις απόλυτο δίκαιο για τις παρατηρήσεις, ειδικά εκεί που λες ότι το στόμα πρέπει να είναι ανοιχτό! Αυτό μου το λέει και η καθηγήτριά μου!! Ελπίζω πως κάποια στιγμή θα το συνηιθίσω! ;D

P.D.L. Ευχαριστούμε πολύ και εσένα... και φυσικά θα συνεχίσουμε... τώρα που αρχίσαμε.. ;D :D

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
alex : ευχαριστουμε...
ΥΓ : καιρο ειχες να φανεις

Ρηνιώ: ευχαριστουμε ...μαθε το στη κιθαρα...και να το τραγουδαει η Λιλιτ οταν θα ειστε μαζι...

fantomas7 , P.D.L. ευχαριστουμε χαρά μας που σας αρεσε...

Παρη: ευχαριστουμε... το τραγουδι το ειχα στειλει στη Λιλιτ σε ΝΤΟ και Σι ...τελικά το ειπε σε Bb
αν η συνεργασία δεν ηταν διαδικτυακη σιγουρα θα ειχαμε καλυτερο αποτελεσμα...
οπως προτρεπεις κι εσυ την Λιλιτ ετσι και εγω της εχω στειλει την πλατη του τραγουδιού...και της εχω πει να το τραγουδάει και να προσπαθήσει να δωσει διαφορετους τροπους ερμηνείας ...ετσι για εξασκηση...μιας και το τραγουδι δεν εχει τραγουδηθει απο επαγγελματια τραγουδιστη ωστε να εχει διαμορφωθει μια Α ερμηνεια...

Συντομα... θα εχουμε και το επόμενο 8)
« Τελευταία τροποποίηση: 24/07/06, 16:44 από vst@vros »

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Μπράβο παιδιά...Τι να πώ κι εγώ...Επειδή δεν είμαι και πολύ της μπαλάντας γενικότερα δεν θα σχολιάσω καθόλου τη δουλειά του Σταύρου στο συγκεκριμένο κομμάτι...Θα αναφερθώ σε ένα παλιότερο που είχε ανεβάσει, το σε πήραν σε στίχους του Spiliou...Φοβερό ζειμπέκικο!Γειά σου Σταύρο ταλεντάρα...!!!!! ;D ;DΌχι οτι δεν μου άρεσε σαν άκουσμα αυτό, μην παρεξηγηθώ αλλά δεν μου αρέσουν γενικά τα κομμάτια αυτού του είδους...Τα βαριέμαι  λίγο...Και τώρα mousikofili :o Σου το έχω ξαναπεί έχεις υπέροχη χροιά!!!!Μου αρέσεις πολύ ;DΤώρα τα λαθάκια τα ακούς και μόνη σου πιστεϋω δεν χρειάζεται να σου πώ εγώ...Μην σε ανησυχούν όμως με την δουλειά και τον καιρό θα εξαφανίζονται ένα ένα!!!Και συγχαρητήρια για τους στίχους!Πιστεύω πως το να γράψεις στίχο είναι κάτι πολύύύύ δύσκολο!Έχω κάνει άπειρες αποτυχημένες προσπάθειες!Θέλει πραγματικό ταλέντο(και υπομονή)Μπράβο σου! ;D

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Επειδή δεν είμαι και πολύ της μπαλάντας γενικότερα δεν θα σχολιάσω καθόλου τη δουλειά του Σταύρου στο συγκεκριμένο κομμάτι...Θα αναφερθώ σε ένα παλιότερο που είχε ανεβάσει, το σε πήραν σε στίχους του Spiliou...Φοβερό ζειμπέκικο!Γειά σου Σταύρο ταλεντάρα...!!!!! ;D ;DΌχι οτι δεν μου άρεσε σαν άκουσμα αυτό, μην παρεξηγηθώ αλλά δεν μου αρέσουν γενικά τα κομμάτια αυτού του είδους...

Βρε τρελλοκομείο... ;D

καλα δεν χρειάζεται να αναφερθείς σε καποιο τραγουδι που σου αρεσε για να πεις οτι αυτό εδω δεν σου αρέσει...Γουστα ειναι αυτά...δεν μπορει να αρέσουν ολα σε όλους... οσον αφορα το ''Σε πηραν'' ελα να το τραγουδήσεις αφου σου αρέσει και να το ανεβάσεις... :P...[περιμενε ομως λίγο να φωνάξω το Θανάση να περάσει τα μπουζουκια....γιατι ετσι οπως παιζω εγω ;D...]

Αποσυνδεδεμένος Μουσικόφιλη

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αύριο είναι μια καινούρια μέρα!!!
    • Προφίλ
Κωσταντίνα ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, να σαι καλά! :D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
29 Απαντήσεις
8395 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/06, 00:13
από konstadina
31 Απαντήσεις
11273 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/08, 22:21
από SWEET*STRINGS
0 Απαντήσεις
2139 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/08, 11:17
από Southernrock.gr
122 Απαντήσεις
33309 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/09, 10:30
από AtticanSky
1 Απαντήσεις
30791 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/14, 10:15
από sakis.
0 Απαντήσεις
28811 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/14, 12:36
από VERMEER
0 Απαντήσεις
3021 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/15, 01:09
από ΠΟΙΟΣ
1 Απαντήσεις
2995 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/16, 21:58
από el enano
0 Απαντήσεις
2227 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/16, 18:37
από paokz
3 Απαντήσεις
3973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/17, 12:12
από panixgr