Αποστολέας Θέμα: ποιος ειναι για σας ο εκνευριστικοτερος ανθρωπος στην ελληνικη μουσικη σκηνη???  (Αναγνώστηκε 145306 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Γιατί δεν νομίζω να υπάρχει άλλος στην ελλάδα που να κάνει το ίδιο με τον αλκίνοο και μάλιστα με τόση επιτυχία. Και δεν αμφισβητώ οτι είναι μελαγχολικός, αλλά αυτό είναι το στυλ του ρε παιδιά!
τωρα αυτο ηταν τεκμηριωση?


@schizm:ROFL



Μήπως κάτι από αυτά που είπα, δεν ισχύει?
κοιτα...καποιος χανει λιγο σε ορισμους..μου ζητησες να σου τεκμηριωσω την αποψη μου,και σου λεω:τεκμηριωσε πρωτα την δικη σου...
και μου λες μια ακυρη ατακα..ειναι π.χ σαν να σου λεω:αποδειξε μου οτι ισχυει ημ^2x + συν^2x=1,και να μου λες:αφου λυνονται πολλα προβληματα με αυτο τον τυπο στο λυσαρι,τοτε ισχυει...
καπως ετσι..
 :P

Λοιπόν για να τελειώνουμε: Κατά την άποψη μου ο Αλκίνοος είναι πάρα πολύ καλός τραγουδοποιός, τραγουδιστής και μουσικός. Μου αρέσει το στυλ του (που κάποιοι τον αποκαλούν "γκρινιάρη") κι ας είναι τόσο μελαγχολικό. Δεν έχω ακούσει κανέναν άλλον καλλιτέχνη στην ελλάδα που να μοιάζει το ύφος του με του Αλκίνοου και μάλιστα να έχει τόσο μεγάλη επιτυχία. Αμφισβητείς οτι ο Αλκίνοος (παρόλο που δεν τον πας) έχει αρκετά χρόνια καριέρας, έχουν πει πολλοί σπουδαίοι άνθρωποι γι' αυτον τα καλύτερα ενώ κανείς δεν έχει πει κάτι κακό και έχει ένα αρκετά μεγάλο πιστό και σταθερό κοινό που αποτελείται από διάφορες ηλικίες; Πές μου λέω ψέμματα;
Και επειδή σε αυτό το κοινό ανήκω κι εγώ, δεν μου αρέσει να ακούω να λένε τέτοιου είδους κακίες για τον Αλκίνοο. Τέλος, εγώ είμαι της άποψης οτι όταν δεν σου αρέσει κάποιος, ΑΠΛΑ δεν ασχολείσαι μαζί του. Αυτά...

Αποσυνδεδεμένος -

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: 12/11/08, 13:19 από Constantine* »

Αποσυνδεδεμένος Nick82

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Λοιπόν...Άντε να ξανα-post-άρω...Φαντάζομαι το πρόβλημα των "υποστηρικτών"/ακροατών/πελατών του Ιωαννίδη,του Ρουβά,του Τσαλίκη,και όποιου άλλου "καλλιτέχνη"(κλασσικό παράδειγμα λέξης που έχει χάσει σήμερα τη σημασία της),είναι η πεποίθηση πως όλοι εμείς που γράφουμε διάφορα αρνητικά για αυτούς,ουσιαστικά προσβάλλουμε και όσους τους ακούνε,πάνε στις συναυλίες τους,αγοράζουν τα cd,κλπ...Ε,λοιπόν δεν είναι έτσι...Όσο και αν θέλω να μπώ στον πειρασμό,και να πώ "όποιος ακούει Ρουβά είναι για κλάμματα","όποιος ακούει Ιωαννίδη δεν έχει ιδέα από μουσική","όποιος θεωρεί ποιητή τον Πλιάτσικα και φιλοσοφημένο τον Σφακιανάκη είναι αγράμματος","όποιος παει στις συναυλίες του Τσαλίκη σαλιώνει το γραμματόσημο",ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ,και όποιος το κάνει έχει κατά τη γνώμη μου άδικο...Και δεν το κάνω,γιατί ο καθένας έχει τα δικά του,περίεργα ενίοτε,γούστα...Όταν έκανα πιάνο,η καθηγήτριά μου άκουγε ΜΟΝΟ κλασσική μουσική,αλλά τρελαινόταν να ακούει και Τόλη Βοσκόπουλο(χωρίς πλάκα)...Εμένα ο Τόλας μπορεί να μου φέρνει εμετό,και της το έχω πεί στα ίσια,αλλά δεν σημαίνει ότι την προσβάλω,και ούτε η ίδια θίχτηκε,που εμένα δεν μου άρεσε...Το ότι προσβάλλω αυτούς τους απαράδεκτους (που εγώ κατατάσσω στους απαράδεκτους,και δεν περιμένω καμία εκπομπή στο ράδιο ή στην TV για να τους θεοποιήσω) τις ελληνικής δισκογραφίας,δεν σημαίνει ότι προσβάλλω και όλους όσους τους ακούνε.Λέω την άποψή μου,και κρίνω με βάση τα δικά μου κριτήρια...Αν κάποιος έχει κάποια μύγα,και προσβλήθηκε επειδή θεωρεί ότι θίξαμε το είδωλο,τότε δεν είναι δικό μου πρόβλημα...Αυτά...
Δεν γράφω άλλα,γιατί στα περισσότερα με κάλυψε η Tatiana...respect... 8)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Εχοντας διαβάσει τις 6 σελίδες έχω να δηλώσω τα εξής:

1) Προφανώς πολλοί από σας δυσκολεύεστε αφάνταστα να αποδεχτείτε την αντίθετη με σας γνώμη. Κρίμα... γιατί παρακάτω γράφω την δικιά μου γνώμη και χέστηκα κιόλας αν την δέχεστε ή όχι.

2) Μη συγκρίνετε Αλκίνοο - Κότσιρα, είναι σαν να συγκρίνετε το ανεμιστηράκι του επεξεργαστή σας με ένα air condition.
Ο Αλκίνοος έχει κατά πολλούς (και γω μέσα σ'αυτούς), μια πολύ ωραία χροιά και μια ερμηνεία πολύ καλή.
Επίσης ο Αλκίνοος όπως είπε και ο freemind νομίζω εκτός από τον Λάντσια, πλαισιώνεται από σπουδαίους μουσικούς.
Προσωπικά δεκάρα δε δίνω ποιος έγραψε τα κομμάτια, τις κιθάρες, τα βιολιά και τα τουμπερλέκια. Το αποτέλεσμα ακούω αν και αναγνωρίζω ότι είναι κρίμα να θάβονται οι πραγματικά ιθύνοντες και να αναδεικνύονται οι αιώνιοι σταρ.
Για τον Κότσιρα δεν θα αναφερθώ καν, μιλάμε για ένα αγγούρι κρύο κιόλας που καταλαμβάνει χώρο στη σκηνή.

3) Ολα αυτά τα κοριτσάκια που κατά καιρούς ξεπετάγονται ως μουσικές διάττοντες περσόνες, μπορώ να εκφράσω την αμέριστη μου θλίψη, γιατί ενώ πουλιούνται και ξεπουλιούνται κάθε όποτε έχει εκπτώσεις, ίσως να μπορούσαν να συνεχίσουν πέραν του 6μήνου να τραγουδούσαν γιατί κάποιες από αυτές ίσως να έχουν και μια στάλα φωνητικής ύπαρξης.

4) Οσο για τους ποπκλαψογκρινιαροπαραπονιαρικοαγαπησιαρηδες στυλ Πλούταρχου, Μαζωνάκη κλπ καλά να πάθουμε αφού κάθε βράδυ τα μαγαζιά που τραγουδάνε είναι τίγκα και πέφτει πολύ ευρώ στα ποδάρια τους. Μαγκιά τους πάντως!!!

5) Αφιέρωσα μια σπέσιαλ κατηγορία στον "ανεπανάληπτο" Γονίδη!

Ενας μίστερ, γεμάτος μέχρι τις τρίχες των μαλλιών του με κοκαϊνη, φάλτσος όσο δεν πάει, άτεχνος, άμουσος και όλα τα "α" τα στερητικά. Ελπίζω να μη διαβάσω την συνηθισμένη απάντηση που εισπράττω περί ωραίων λαϊκών και ανατολίτικων γυρισμάτων στη φωνή του γιατί δυστυχώς παιδιά μένω σε ισόγειο και δε μπορώ να πηδήξω από το ανύπαρκτο μου μπαλκόνι.

PS: Και επειδή πρέπει λόγω των βεραμάν, πράσινων ή πώς σκατά λέγεται το χρώμα των αστεριών που έχει εκεί στο nickname μου, πρέπει να σας επαναφέρω στη τάξη. Παρακαλώ μην κάνετε τσατ το θέμα, απαντάτε επί τούτου, τα υπόλοιπα με πμ, με sms, με mms, με msn, με σήματα καπνού ή με οποιοδήποτε άλλο τρόπο μπορείτε να σκαρφιστείτε.

Αγγέλα

  • Επισκέπτης

2) Μη συγκρίνετε Αλκίνοο - Κότσιρα, είναι σαν να συγκρίνετε το ανεμιστηράκι του επεξεργαστή σας με ένα air condition.
Ο Αλκίνοος έχει κατά πολλούς (και γω μέσα σ'αυτούς), μια πολύ ωραία χροιά και μια ερμηνεία πολύ καλή.
Επίσης ο Αλκίνοος όπως είπε και ο freemind νομίζω εκτός από τον Λάντσια, πλαισιώνεται από σπουδαίους μουσικούς.
Προσωπικά δεκάρα δε δίνω ποιος έγραψε τα κομμάτια, τις κιθάρες, τα βιολιά και τα τουμπερλέκια. Το αποτέλεσμα ακούω αν και αναγνωρίζω ότι είναι κρίμα να θάβονται οι πραγματικά ιθύνοντες και να αναδεικνύονται οι αιώνιοι σταρ.
Για τον Κότσιρα δεν θα αναφερθώ καν, μιλάμε για ένα αγγούρι κρύο κιόλας που καταλαμβάνει χώρο στη σκηνή.


Πες τα!!! Αν και δεν πιστεύω οτι άλλοι γράφουν τραγούδια για τον Αλκίνοο...
« Τελευταία τροποποίηση: 03/08/07, 23:57 από Perdida Alma »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Parlats τα περι Αλκινοου τα ειπε ο Ommadawn, που κατι παραπανω ξερει στα σιγουρα!

Να θυμισω στους "αντιρρησιες" πως σε αυτο το forum υπαρχουν και ειδικες σελιδες για ολους τους καλλιτεχνες που ορισμενοι κατηγορησαν σε αυτο το Thread. Αυτο αποδεικνυει πως οσο και εαν επιμενετε για την καταντια του forum, το ιδιο το forum αποτελειται απο εσας και εσεις μπορειτε να συμμετασχετε σε οποια συζητηση θελετε.
Ψαξτε λοιπον καλα το Forum και θα βρειτε topics για Αλκινοο, Θηβαιο, Παπακωσταντινου Θαναση που ξεπερνανε τις 10 σελιδες με νεα, κριτικες και αποψεις απο μελη του kithara.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

2) Μη συγκρίνετε Αλκίνοο - Κότσιρα, είναι σαν να συγκρίνετε το ανεμιστηράκι του επεξεργαστή σας με ένα air condition.
Ο Αλκίνοος έχει κατά πολλούς (και γω μέσα σ'αυτούς), μια πολύ ωραία χροιά και μια ερμηνεία πολύ καλή.
Επίσης ο Αλκίνοος όπως είπε και ο freemind νομίζω εκτός από τον Λάντσια, πλαισιώνεται από σπουδαίους μουσικούς.
Προσωπικά δεκάρα δε δίνω ποιος έγραψε τα κομμάτια, τις κιθάρες, τα βιολιά και τα τουμπερλέκια. Το αποτέλεσμα ακούω αν και αναγνωρίζω ότι είναι κρίμα να θάβονται οι πραγματικά ιθύνοντες και να αναδεικνύονται οι αιώνιοι σταρ.
Όχι δεν είναι έτσι. Κατά τη γνώμη μου, αν τα τραγούδια του Αλκίνοου τα γράφει κάποιος άλλος και "φαίνεται" οτι τα  έχει γράψει ο Αλκίνοος, τότε μιλάμε για απατεωνιά, και τότε ο Αλκίνοος είναι στην ίδια κατηγορία με τον Κότσιρα. Αν και μόνο αν τα γράφει ο ίδιος, τότε ναι μαγκιά του.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Δε νομίζω ο Κότσιρας να διεκδίκησε ποτέ δάφνες για τις συνθετικές του ικανότητες και μου φαίνεται λιγο περίεργο που το σχολιάζετε.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/08/07, 12:52 από Joevaicci »
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Είμαι όμως ευχαριστημένος που δεν απεχθάνεται κανείς τα αστέρια του je t' aime. Τέτοια μεταστροφή μέσα σε λίγους μήνες ποιός την περίμενε!  :D

Εμπίπτουν στην κατηγορία "τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται".

Σίγουρα όμως και οι ζετεμίτες και οι παραγωγοί τους πρέπει να είναι πολύ ευτυχισμένοι που τους κατατάσετε στην ίδια κατηγορία με τον Νταλάρα, τον Ιωαννίδη, την Αλεξίου, τον Παπακωσταντίνου και τόσους άλλους μουσικούς.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Σίγουρα όμως και οι ζετεμίτες και οι παραγωγοί τους πρέπει να είναι πολύ ευτυχισμένοι που τους κατατάσετε στην ίδια κατηγορία με τον Νταλάρα, τον Ιωαννίδη, την Αλεξίου, τον Παπακωσταντίνου και τόσους άλλους μουσικούς.

Γιατί δεύτερο πληθυντικό; Ο καθένας έχει νομίζω καταθέσει τις δικές του επιλογές και τους δικούς του λόγους, για τους οποίους βιώνει όσα βιώνει. Στο παρόν thread φαίνεται πως αρκετοί προέβησαν σε μια εξομολόγηση, δίχως να σκέφτονται κατά πόσο ο καλλιτέχνης χαίρει γενικής εκτίμησης ή διαθέτει φανατικό κοινό.

Ούτως ή άλλως ο ίδιος δηλώνεις ευτυχισμένος από τη λιγοστή αναφορά στους ζετεμίτες, αν και διαφωνώ πως κάποιος τους ενέταξε στην ίδια κατηγορία με τους γνωστούς αγνώστους του "έντεχνου" χώρου.

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Λοιπόν για να τελειώνουμε: Κατά την άποψη μου ο Αλκίνοος είναι πάρα πολύ καλός τραγουδοποιός, τραγουδιστής και μουσικός. Μου αρέσει το στυλ του (που κάποιοι τον αποκαλούν "γκρινιάρη") κι ας είναι τόσο μελαγχολικό. Δεν έχω ακούσει κανέναν άλλον καλλιτέχνη στην ελλάδα που να μοιάζει το ύφος του με του Αλκίνοου και μάλιστα να έχει τόσο μεγάλη επιτυχία. Αμφισβητείς οτι ο Αλκίνοος (παρόλο που δεν τον πας) έχει αρκετά χρόνια καριέρας, έχουν πει πολλοί σπουδαίοι άνθρωποι γι' αυτον τα καλύτερα ενώ κανείς δεν έχει πει κάτι κακό και έχει ένα αρκετά μεγάλο πιστό και σταθερό κοινό που αποτελείται από διάφορες ηλικίες; Πές μου λέω ψέμματα;
Και επειδή σε αυτό το κοινό ανήκω κι εγώ, δεν μου αρέσει να ακούω να λένε τέτοιου είδους κακίες για τον Αλκίνοο. Τέλος, εγώ είμαι της άποψης οτι όταν δεν σου αρέσει κάποιος, ΑΠΛΑ δεν ασχολείσαι μαζί του. Αυτά...

Πιστεύω ότι ο Αλκίνοος είναι πολύ καλός και τραγουδοποιός και ερμηνευτής και γενικά μουσικός.
Όμως το αν θα κάνει επιτυχία ένας μουσικός δεν το βλέπω σαν κριτήριο για το πόσο καλός είναι. Επιτυχία έχει και η Coca Cola, δε σημαίνει ότι είναι καλός μουσικός!
Εντάξει ο Αλκίνοος παραδέχομαι έχει ωραίες μουσικές και στιχουργικές ιδέες στα άλμπουμ του κι εγώ ο ίδιος έχω πάρει απ' αυτόν πάρα πολλές ιδέες και δεν είναι καλαμπόρτζης, αυτά που κάνει, τα κάνει καλά.
Και ήταν και φοβερός στο ζυγό! Και για να μπαίνω στο κλίμα της αρχικής συζήτησης, ευτυχώς εκείνη τη μέρα που πήγα ήταν άρρωστη η Αλεξίου :P δεν την πάω με τίποτα!
« Τελευταία τροποποίηση: 04/08/07, 18:19 από Anaximandros »

Αγγέλα

  • Επισκέπτης

Και για να μπαίνω στο κλίμα της αρχικής συζήτησης, ευτυχώς εκείνη τη μέρα που πήγα ήταν άρρωστη η Αλεξίου :P δεν την πάω με τίποτα!

Αυτό θα πει κ***φαρδία  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Ο Σαββοπουλος και ο Νταλαρας
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Πες τα!!! Αν και δεν πιστεύω οτι άλλοι γράφουν τραγούδια για τον Αλκίνοο...

Ο αδελφός του Αλκίνοου ο οποίος είναι ποιητής έχει γράψει αρκετά να είσαι σίγουρη γι'αυτό  ;)

Parlats τα περι Αλκινοου τα ειπε ο Ommadawn, που κατι παραπανω ξερει στα σιγουρα!

Θανάση, χωρίς να μειώνω καθόλου τον Ommadawn που ξέρει και ξέρεις πόσο τον εκτιμώ, παίζω τα κομμάτια του Αλκίνοου από 18 ετών δλδ 11 χρόνια, είναι συντοπίτης μου και ξέρω άτομα πολύ κοντινά του, δεν λέω ό,τι νάναι. Το θέμα δεν είναι να γράψουμε ο καθένας πόσα γνωρίζουμε αλλά σε κάποια γραφόμενα δεν μπορούμε να σωπάμε  ;)


Όχι δεν είναι έτσι. Κατά τη γνώμη μου, αν τα τραγούδια του Αλκίνοου τα γράφει κάποιος άλλος και "φαίνεται" οτι τα  έχει γράψει ο Αλκίνοος, τότε μιλάμε για απατεωνιά, και τότε ο Αλκίνοος είναι στην ίδια κατηγορία με τον Κότσιρα. Αν και μόνο αν τα γράφει ο ίδιος, τότε ναι μαγκιά του.

Διάβασε λίγο προσεκτικά τι έγραψα  ;)

Το αποτέλεσμα ακούω αν και αναγνωρίζω ότι είναι κρίμα να θάβονται οι πραγματικά ιθύνοντες και να αναδεικνύονται οι αιώνιοι σταρ.

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Πες τα!!! Αν και δεν πιστεύω οτι άλλοι γράφουν τραγούδια για τον Αλκίνοο...

Ο αδελφός του Αλκίνοου ο οποίος είναι ποιητής έχει γράψει αρκετά να είσαι σίγουρη γι'αυτό  ;)



Το ξέρω οτι είναι ποιητής ο αδελφός του ο Λίνος Ιωαννίδης, έχω διαβάσει και ποιήματά του. Αλλά δεν νομίζω να έφτανε στο σημείο να ρίξει τον ίδιο του τον αδελφό... Μπορεί και να κάνω λάθος...

Αποσυνδεδεμένος Bachante

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Don't look too far..
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Ο Χατζηγιαννης... ;D
Κι εμενα αν και μπορει να τον αντιμωτισει στα ισα ο Δαντης κ ο Γονιδης.
Στον Χατζηγιαννη ευχομαι να βγαλει ενα τραγουδι που να μην γινει επιτυχια
Στον Δαντη ευχομαι να αρχισει να φαλτσαρει κ να μην πιανει την Β
Στον Γονιδη να τελιωσουν τα αποθεματα κοκας και να δω τι θα κανει μετα...

Ενταξει ηρεμησα τωρα, εβγαλα τη χολη μου για σημερα  :P

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
E, o Δαντης ηδη φαλτσαρει!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
E, o Δαντης ηδη φαλτσαρει!

Κια φαλτσάρει και κοκκινίζει σαν παντζάρι για να προσπαθήσει να βγάλει κάποιες νότες ανεπιτυχώς
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
E, o Δαντης ηδη φαλτσαρει!

Κια φαλτσάρει και κοκκινίζει σαν παντζάρι για να προσπαθήσει να βγάλει κάποιες νότες ανεπιτυχώς
ROFL
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τον Δάντη ειλικρινά τον λυπάμαι όταν τον ακούω να "τραγουδάει". Μου δίνει την εντύπωση ότι υποφέρει από χρόνια δυσκοιλιότητα ο καημένος!  ;D
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Ο Καρβελας >:( >:( >:(!!! Αν δεν υπηρχε αυτος δεν θα ειχαν γραφτει ΟΛΕΣ αυτες οι μλκιες που τραγουδανε οι μλκες αστεριες του ζετεμ!!!
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πες τα!!! Αν και δεν πιστεύω οτι άλλοι γράφουν τραγούδια για τον Αλκίνοο...

Ο αδελφός του Αλκίνοου ο οποίος είναι ποιητής έχει γράψει αρκετά να είσαι σίγουρη γι'αυτό  ;)

Δεν είναι όμως σωστό άλλος να γράφει τους στίχους και άλλος να παρουσιάζεται ως στιχουργός. Μπορεί η σύνθεση να παίζει μεγαλύτερο ρόλο, αλλά ένα τραγούδι κρίνεται ΚΑΙ από το στίχο, γι' αυτό και όταν αναφέρουμε τους δημιουργούς λέμε Συνθέτης, Στιχουργός, Ερμηνευτής. Οι φαν του Αλκίνοου τον θαυμάζουν και ως στιχουργό. Και στην ψηφοφορία που έγινε πέρσι για τα βραβεία του kithara.gr - το θέμα υπάρχει στον πίνακα "Νέα και όχι μόνο - το βραβείο του καλύτερου στιχουργού δόθηκε στον Αλκίνοο. Σύμφωνα με αυτά που λες, το βραβείο είναι άκυρο.
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
48 Απαντήσεις
19457 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/09, 07:56
από sof1a
11 Απαντήσεις
6619 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/08, 20:51
από Seth21
1 Απαντήσεις
3053 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/08, 01:20
από EPALLE
0 Απαντήσεις
2914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/09, 15:09
από xartaetos
5 Απαντήσεις
3654 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/09, 17:35
από Cuore_Sportivo
71 Απαντήσεις
18515 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/12, 02:23
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
2151 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/13, 16:47
από krios80
0 Απαντήσεις
2177 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/13, 13:20
από krios80
7 Απαντήσεις
5873 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/13, 22:58
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
6777 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/18, 00:34
από daphne daphne