Αποστολέας Θέμα: To EURO 2008 ξεκινά...κι εμείς είμαστε παρόντες!!!  (Αναγνώστηκε 66124 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Παιδιά αν έβλεπε κάποιος χθες για πρώτη φορά την Ελλάδα, τον Χαριστέα θα ξεχώριζε.. Μην κοιτάτε εμείς που ξέρουμε τις δυνατότητες του.. Το παιδί προσπάθησε πολύ χθες (άμυνα και επίθεση --> συγκρίνετε τον με την απόδοση του Γκέκα).. Με σχόλια όπως "Χαριστέας μπροστά - εγγύηση για αντίπαλες άμυνες" μειώνουμε ένα παίχτη που αν μη τι άλλο μας χάρισε ένα σημαντικό μέρος από την επιτυχία του 2004.. Καταλαβαίνω την πικρία μας αλλά ας μην είμαστε αγνώμονες..

Όλη η ομάδα παρέπεε χθες.. Τα θαύματα γίνονται μια φορά οπότε ας πάμε για 2 καλές αξιοπρεπείς εμφανίσεις και μετά ας κάνουνε τα παιδιά διακοπές.. Πάντως μου τη σπάει που φέτος σε όσα παιχνίδια έχω δει, με εξαίρεση 3-4 ομάδες, όλες οι άλλες είναι στο επίπεδο της Εθνικής μας.. Κρίμα, χρυσή ευκαιρία για μια καλή πορεία..

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
τι λετε ρε παιδια...............ολοι για τα μπαζα ειναι.........ουτε στον ομιλο δεν θα περασουμε με αυτους τους παιχτες......

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Παιδια, ας εχουμε λιγη υπομονη...ας μην ξεχναμε πως πριν 10 χρονια δε σκεφτομασταν καν το πως ειναι να παιζει σε ευρωπαικο πρωταθλημα η εθνικη Ελλαδος...

απο υπομονη ο Ελλην....αλλο καλο!!..το θεμα ειναι ομως να βαδιζουμε μπροστα..οχι να τρεχουμε προς τα πισω

Συμφωνω, αλλα τι να κανουμε??? Χθες δεν παιξαμε...δυστυχως εχεις μονο 3 ματς, αν το ενα σου βγει ασχημο δεν εχεις πολλες ελπιδες...

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
ειπαμε...υπομονη και ελπιδα τα παιδια να παιξουν πιο ωριμα..αυτα! εμεις- απο εδω που ειμαστε- οτι ειναι  α κανουμε το κανουμε,ειμαστε εκει μαζι τους.αν θελουν ας το καταλαβουν και ας παιξουν ωριμα.

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: 12/06/08, 14:49 από Σκίρων »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Πωπω μου ρχεται να ξερασω πρωινιατικα....
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Πωπω μου ρχεται να ξερασω πρωινιατικα....
Ξεκόλα βρε παιδι μου ...
πλακα κανουμε πωωωωωω  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Πωπω μου ρχεται να ξερασω πρωινιατικα....
Ξεκόλα βρε παιδι μου ...
πλακα κανουμε πωωωωωω  ;D ;D ;D
Πλακα ειναι αυτη Σκιρωνα;Εγω νομιζα οτι εγινε επιστρατευση και αρχισα να κατεβαζω τις ασπιδες τα κονταρια και την περικεφαλαια απ'το παταρι.
Αντε να τα ξαναβαλω στη θεση τους τωρα 100 κιλα σιδερα.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πολύ οφ-τόπικ όμως.
Τι βλέπετε για Σάββατο;

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Μακαρι να ξερα να το παιξω και στο στοιχημα ,γιατι με τα φραγκα που εχω για διακοπες,ουτε στην παραλια Γλυφαδας αντισκηνο δε στηνω ;D

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Πωπω μου ρχεται να ξερασω πρωινιατικα....
Ξεκόλα βρε παιδι μου ...
πλακα κανουμε πωωωωωω  ;D ;D ;D
Πλακα ειναι αυτη Σκιρωνα;Εγω νομιζα οτι εγινε επιστρατευση και αρχισα να κατεβαζω τις ασπιδες τα κονταρια και την περικεφαλαια απ'το παταρι.
Αντε να τα ξαναβαλω στη θεση τους τωρα 100 κιλα σιδερα.

δεν ειμαι εθνικιστης ρε παιδια ελεος ::)
αλλα αυτός ο αγωνας ειναι,  ή ταν ή επί τας ...

Αποσυνδεδεμένος xristaras_amp

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
με Χαριστεα βασικο που δεν επαιζε καν σε ομαδα που υποβιβαστικε,Γκεκα τελειως ντεφορμε,Σειταριδη μακραν τον χειροτερο παικτη(ουτε μια επελαση???ουτε μια ομως...),παντελή ελλειψη αριστεροποδαρου ποδοσφαιριστη απο την ενδεκαδα και Δελλα στην αμυνα ο οποιος για να στριψει χρειαζεται την πλατεια ομονοιας και με το που τραυματιζεται ο Κατσουρανης να ετοιμαζεται ο Τζιωλης(?!) και εναν ανυπαρκτο παγκο με παικτες οπως Βυντρα(?!) Γκουμα(?!) ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ!!σορρυ για την απαισιοδοξια μου αλλα δεν με ικανοποιουν καθολου τα 5-4-1 του ρεχαγκελ και το αντιποδοσφαιρο που παιζουμε...

Αποσυνδεδεμένος harris68

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγώ λέω να χαλαρώσουμε λίγο και να περιμένουμε το δεύτερο δείγμα με την Ρωσία. ΟΚ πολύ κακή εμφάνιση, λάθη στην τακτική (πολύ φοβισμένοι) αλλά μην τρελλαθούμε και τελείως, ποτέ δεν νομίζω ότι είμασταν ομάδα που προσφέρει θέαμα (δεν έχουμε και τέτοιους παίκτες έτσι και αλλιώς). Εγώ ξέρω ότι η Ιταλία που μιά ζωή  μπαλλα σκοπιμότητας παίζει έχει 4 παγκόσμια κύπελλα και παρα λίγο ένα ακόμη με το περίφημο πέναλτυ. Αντίθετα η θεαματικότερη ομάδα που εγώ έχω δει στη ζωή μου (Βραζιλία μουντιάλ 1982/οι άνθρωποι δεν επαιζαν μπάλλα χόρευαν) δεν έκανε τίποτα τελικά. 
Νομίζω ότι το μεγάλο πρόβλημα στο πρώτο μάτς ήταν ότι οι δύο ακραίοι (Σειταρίδης-Τοροσίδης) που ήταν μάπα και οι δύο και όταν παίζεις και με 3 στόπερ και στο κέντρο ο ένας τα έχει φτύσει από νωρίς άντε να βγάλεις μπάλλα της προκοπής στους επιθετικούς. Πάντως νομίζω ότι αυτοί που πήρε είναι οι καλύτεροι (άντε με 1-2 υπό συζήτηση) αν και νομίζω θα έπρεπε ίσως να τολμήσει τον Νίνη μόνο και μόνο γιατί από αυτή την ομάδα λείπει ο τεχνίτης παίκτης που θα δώσει ασίστ (κάτι που με όλα τα στραβά του το έκανε ο Τσάρτας το 2004).
now there's a look in your eyes...like black holes in the sky... shine on you crazy diamond!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Μακαρι να ξερα να το παιξω και στο στοιχημα ,γιατι με τα φραγκα που εχω για διακοπες,ουτε στην παραλια Γλυφαδας αντισκηνο δε στηνω ;D
Eλα να σε φιλοξενησω, δεν μενω πολυ μακρια απο την παραλια, αρκει να πλενεις να μαγειρευεις, να φροντιζεις τον κηπο, τον σκυλο, να σφουγγαριζεις και λοιπα πραγματα. Αλλα η διαμονη θα ειναι τσαμπα :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Πωπω μου ρχεται να ξερασω πρωινιατικα....
Ξεκόλα βρε παιδι μου ...
πλακα κανουμε πωωωωωω  ;D ;D ;D
Πλακα ειναι αυτη Σκιρωνα;Εγω νομιζα οτι εγινε επιστρατευση και αρχισα να κατεβαζω τις ασπιδες τα κονταρια και την περικεφαλαια απ'το παταρι.
Αντε να τα ξαναβαλω στη θεση τους τωρα 100 κιλα σιδερα.

δεν ειμαι εθνικιστης ρε παιδια ελεος ::)
αλλα αυτός ο αγωνας ειναι,  ή ταν ή επί τας ...
Μα και εγω πλακα εκανα ρε συ.Σιγα μην κατεβαζα τα οπλα απ'το παταρι  ;D
Μακαρι να ξερα να το παιξω και στο στοιχημα ,γιατι με τα φραγκα που εχω για διακοπες,ουτε στην παραλια Γλυφαδας αντισκηνο δε στηνω ;D
Eλα να σε φιλοξενησω, δεν μενω πολυ μακρια απο την παραλια, αρκει να πλενεις να μαγειρευεις, να φροντιζεις τον κηπο, τον σκυλο, να σφουγγαριζεις και λοιπα πραγματα. Αλλα η διαμονη θα ειναι τσαμπα :P
Ευχαριστω για την πραγματικα γεναιοδωρη προσφορα σου ρε Ρουφους,αλλα επιτρεψε μου να αρνηθω.Εχουμε και ενα κουτελο στην κενωνια ναουμ.Αν τωρα καιγεσαι για σκουπα,παρε τον Δελλα.Συντομα θα ειναι πισω αλλοστε.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Γαλλια-Ολλανδια σημερα, ελπιζω να δουμε κανα σοβαρο παιχνιδι και οχι την σκια της Ιταλιας που εδιαμε στο ιταλια-ολλανδια. Εγω παντως βλεπω την ολλανδια εντελως ορεξατη, λιγο να μην παιξει η γαλλια και θα εχουμε παλι τα ιδια. Η ρουμανια πιστευω θα κοντραρει την Ιταλια στα ισια.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Γαλλια-Ολλανδια σημερα, ελπιζω να δουμε κανα σοβαρο παιχνιδι και οχι την σκια της Ιταλιας που εδιαμε στο ιταλια-ολλανδια. Εγω παντως βλεπω την ολλανδια εντελως ορεξατη, λιγο να μην παιξει η γαλλια και θα εχουμε παλι τα ιδια. Η ρουμανια πιστευω θα κοντραρει την Ιταλια στα ισια.
διπλο!!χαλαρά!
Γαλλια-Ολλανδια σημερα, ελπιζω να δουμε κανα σοβαρο παιχνιδι και οχι την σκια της Ιταλιας που εδιαμε στο ιταλια-ολλανδια. Εγω παντως βλεπω την ολλανδια εντελως ορεξατη, λιγο να μην παιξει η γαλλια και θα εχουμε παλι τα ιδια. Η ρουμανια πιστευω θα κοντραρει την Ιταλια στα ισια.
διπλο!!χαλαρά!
;) ;)
Τέλος.. Πηγέντε παίξτε Ολλανδία πρωταθλήτρια γρήγορα, και δεν θα κλαίτε τα λεφτά σας :P

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Ετσι παιζουν οι ομαδες..Αυτο ειναι μπαλα.. Ουστ! >:(

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απο την Ελλαδαρα μας δεν περιμενω και πολλα αλλα εγω έχω και καβατζα χιχιχιχ ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Εντάξει, η Ολλανδία φαίνεται ορεξάτη όντως και ξέρει να κρατάει μπάλα, αλλά ότι πήγαινε προς την εστία έγραφε.. Υπερβολικά αποτελεσματική ομάδα.. Και φυσικά τυχερή γιατί η Γαλλία έχασε ουκ ολίγες ευκαιρίες (το ίδιο έγινε και με Ιταλία).. Καλά δεν μιλάω για 3ο και 4ο goal.. Ούτε στο pro δεν μπαίνουν 2 τέτοια goal (ειδικά του Roben).. Πιστεύω ότι με Ρουμανία (που θα έχει και βαθμολογικό κίνητρο) δεν θα καλοπεράσει.. Μου θυμίζει την παλιά Manchester με Scholes και Beckham που βομβαρδιζότανε συνέχεια με ευκαιρίες των αντιπάλων ομάδων και στην κόντρα τα έβαζε όλα (έτσι πήρε και το CL άλλωστε -- κακία :P)..

Πιστεύω ότι αν της κάτσουν δύσκολα ζευγάρια δεν τους βλέπω για τελικό.. Εκτός αν η τύχη τους πάει μέχρι το τέλος..

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Ναι αλλα πως γινεται και τα μονα παιχνιδια που προκαλεσαν ατελειωτα χασμουρητα,ηταν το πρωτο της Γαλλιας και αυτο της Ελλαδας;Ολα τα αλλα ματσακια ηταν σουπερ!

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Οι ολλανδοι ειναι σα τους Πορτογαλους...
Στα δυσκολα κοτευουν...
Μακαρι παντως να το παρει μια απο τις 2 αυτες...
Τουλαχιστον παιζουν μπαλα...

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Εντάξει, η Ολλανδία φαίνεται ορεξάτη όντως και ξέρει να κρατάει μπάλα, αλλά ότι πήγαινε προς την εστία έγραφε.. Υπερβολικά αποτελεσματική ομάδα.. Και φυσικά τυχερή γιατί η Γαλλία έχασε ουκ ολίγες ευκαιρίες (το ίδιο έγινε και με Ιταλία).. Καλά δεν μιλάω για 3ο και 4ο goal.. Ούτε στο pro δεν μπαίνουν 2 τέτοια goal (ειδικά του Roben).. Πιστεύω ότι με Ρουμανία (που θα έχει και βαθμολογικό κίνητρο) δεν θα καλοπεράσει.. Μου θυμίζει την παλιά Manchester με Scholes και Beckham που βομβαρδιζότανε συνέχεια με ευκαιρίες των αντιπάλων ομάδων και στην κόντρα τα έβαζε όλα (έτσι πήρε και το CL άλλωστε -- κακία :P)..

Πιστεύω ότι αν της κάτσουν δύσκολα ζευγάρια δεν τους βλέπω για τελικό.. Εκτός αν η τύχη τους πάει μέχρι το τέλος..
Δεν συμφωνω..
Αφού μέχρι να μπεί το πρώτο γκόλ(και με την Ιταλια και με την Γαλλία) καλύτερα πατήματα είχε από τους αντιπάλους και φάσεις δημιουργούσε. Τώρα, από τη στιγμή που προηγείσαι με 2-0 της Πρωταθλήτριας κόσμου, ή της φιναλίστ μου φαίνεται λογικό να δώσεις λίγο χώρο και να περιμένεις να χτυπήσεις στις αντεπιθέσεις. Και εξάλλου δεν είδα και ΤΙΣ ευκαιρίες να έφτιαξε η Γαλλία.. δύο ήταν οι φάσεις για γκολ ένα τετατετ του Αρνί και ένα σουτ που κόπηκε με το χέρι. Ούτε η ιταλία. Απλώς είχεε φλύαρη κατοχή της μπάλας και άλλαζε την μπάλα έξω από την περιοχή..
Το 4ο γκολ ήταν απλώς ένα πολύ καλό σουτ. όπως και το 3ο, που προήλθε από μια πολύ καλή πάσα..

Ποιά θα είναι δηλαδή τα δύσκολα ζευγάρια? Ποιά ομάδα έχει παίξει καλύτερη μπάλα απο την Ολλανδία? Προσωπικά μόνο η Ισπανία νομίζω μπορεί να την κοντράρει .. Και μετά Κροατία, Πορτογαλία.Η κροατία δεν έχει όμως την τεχνική που εχουν οι παίκτες της ολλανδίας και η πορτογαλία δεν με πείθει καθόλου. Νομίζω ότι βασίζεται αποκλειστικά στις ατομικές προσπάθειες των ντέκο,ρονάλντο και νάνι (και γενικά γιατί έχει εξαιρετικούς τεχνίτες) και μόνο ο Μουτίνιο νομίζω παίζει ομαδικά
« Τελευταία τροποποίηση: 14/06/08, 00:29 από Raz »

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Εντάξει, η Ολλανδία φαίνεται ορεξάτη όντως και ξέρει να κρατάει μπάλα, αλλά ότι πήγαινε προς την εστία έγραφε.. Υπερβολικά αποτελεσματική ομάδα.. Και φυσικά τυχερή γιατί η Γαλλία έχασε ουκ ολίγες ευκαιρίες (το ίδιο έγινε και με Ιταλία).. Καλά δεν μιλάω για 3ο και 4ο goal.. Ούτε στο pro δεν μπαίνουν 2 τέτοια goal (ειδικά του Roben).. Πιστεύω ότι με Ρουμανία (που θα έχει και βαθμολογικό κίνητρο) δεν θα καλοπεράσει.. Μου θυμίζει την παλιά Manchester με Scholes και Beckham που βομβαρδιζότανε συνέχεια με ευκαιρίες των αντιπάλων ομάδων και στην κόντρα τα έβαζε όλα (έτσι πήρε και το CL άλλωστε -- κακία :P)..

Πιστεύω ότι αν της κάτσουν δύσκολα ζευγάρια δεν τους βλέπω για τελικό.. Εκτός αν η τύχη τους πάει μέχρι το τέλος..
Δεν συμφωνω..
Αφού μέχρι να μπεί το πρώτο γκόλ(και με την Ιταλια και με την Γαλλία) καλύτερα πατήματα είχε από τους αντιπάλους και φάσεις δημιουργούσε. Τώρα, από τη στιγμή που προηγείσαι με 2-0 της Πρωταθλήτριας κόσμου, ή της φιναλίστ μου φαίνεται λογικό να δώσεις λίγο χώρο και να περιμένεις να χτυπήσεις στις αντεπιθέσεις. Και εξάλλου δεν είδα και ΤΙΣ ευκαιρίες να έφτιαξε η Γαλλία.. δύο ήταν οι φάσεις για γκολ ένα τετατετ του Αρνί και ένα σουτ που κόπηκε με το χέρι. Ούτε η ιταλία. Απλώς είχεε φλύαρη κατοχή της μπάλας και άλλαζε την μπάλα έξω από την περιοχή..
Το 4ο γκολ ήταν απλώς ένα πολύ καλό σουτ. όπως και το 3ο, που προήλθε από μια πολύ καλή πάσα..

Ποιά θα είναι δηλαδή τα δύσκολα ζευγάρια? Ποιά ομάδα έχει παίξει καλύτερη μπάλα απο την Ολλανδία? Προσωπικά μόνο η Ισπανία νομίζω μπορεί να την κοντράρει .. Και μετά Κροατία, Πορτογαλία.Η κροατία δεν έχει όμως την τεχνική που εχουν οι παίκτες της ολλανδίας και η πορτογαλία δεν με πείθει καθόλου. Νομίζω ότι βασίζεται αποκλειστικά στις ατομικές προσπάθειες των ντέκο,ρονάλντο και νάνι (και γενικά γιατί έχει εξαιρετικούς τεχνίτες) και μόνο ο Μουτίνιο νομίζω παίζει ομαδικά
Μπορεί να είμαι υπερβολικός.. Απλά ανέφερα ότι το accuracy των ευκαιριών της Ολλανδίας είναι κοντά στο 80-90% ενώ Ιταλίας-Γαλλίας ήταν κοντά στο 10-20%.. Ό.τι και να λέμε πάντως, η συνέχεια θα δείξει πόσα απίδια θα πιάσει ο σάκος της Ολλανδίας τελικά (απλά ανίχνευσα ότι στην αρχή του παιχνιδιού που δεν πιέστηκε άλλαζε αριστοκρατικά την μπάλα, αλλά όταν πίεσαν πιο ψηλά οι Γάλλοι και οι Ιταλοί ξεκίνησαν τα προβλήματα και οι λάθος μεταβιβάσεις)..

Τώρα δύσκολα παιχνίδια της Ολλανδίας θα είναι ομάδες που δεν περιμένουν αλλά πιέζουν τον αντίπαλο για να κλέψουν μπάλα.. Ισπανία και Γερμανία πιστεύω ότι μπορούν να την χτυπήσουν, ενώ την Πορτογαλία δυστυχώς ακόμα δεν την έχω δει.. Ξέρω, τραγικός, αλλά και τα 2 παιχνίδια ήταν στις 19:00 και ήμουν ακόμα γραφείο.. Πιο δύσκολα αλλά εξίσου αποτελεσματικά μπορούν να την χτυπήσουν και οι Κροάτες.. Μου άρεσαν πολύ με τους Γερμανούς..

Και κάτι που είδα μόλις τώρα.. Κατέβασα το πρόγραμμα με τα ζευγάρια και είδα ότι ο νικητής του Γ' Ομίλου (δηλαδή η Ολλανδία) θα παίξει με τον δεύτερο του Δ' Ομίλου (δηλαδή τον δικό μας).. Πολύ θα το χαρώ να περάσουμε δεύτεροι και να τους κάνουμε κηδεία.. Λέτε;; ;D

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Εντάξει, η Ολλανδία φαίνεται ορεξάτη όντως και ξέρει να κρατάει μπάλα, αλλά ότι πήγαινε προς την εστία έγραφε.. Υπερβολικά αποτελεσματική ομάδα.. Και φυσικά τυχερή γιατί η Γαλλία έχασε ουκ ολίγες ευκαιρίες (το ίδιο έγινε και με Ιταλία).. Καλά δεν μιλάω για 3ο και 4ο goal.. Ούτε στο pro δεν μπαίνουν 2 τέτοια goal (ειδικά του Roben).. Πιστεύω ότι με Ρουμανία (που θα έχει και βαθμολογικό κίνητρο) δεν θα καλοπεράσει..]

Πιστεύω ότι αν της κάτσουν δύσκολα ζευγάρια δεν τους βλέπω για τελικό.. Εκτός αν η τύχη τους πάει μέχρι το τέλος..

Αν σκεφτείς ότι η ελλάδα το είχε πάρει μόνο με την τύχη, ε, η ολλανδία που έχει και τύχη έχει και ομάδα να μην το πάρει και αυτή?
Όσο για τον αγώνα με την ρουμανία εγώ πιστεύω ότι θα ξεκουράσει παίκτες (εντελώς αδιάφορος βαθμολογικα ) αλλά αν θέλουν να τον κερδίσουν όχι μόνο θα χάσουν οι ρουμάνοι αλλά θα ταπεινωθούν κιόλας!!!

Απ ότι έχω δει μέχρι τώρα τα φαβορί για μένα εκτός από την ολλάνδία είναι η ισπανία η πορτογαλλία και η ελλάδα (  :P ας γελάσουμε και λίγο )....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
6912 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/06, 16:06
από analogia
22 Απαντήσεις
12353 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/11, 03:27
από FAIRY-The return!
1 Απαντήσεις
7258 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/08, 12:36
από Μαργαρίτα Π.
17 Απαντήσεις
32256 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/12, 10:03
από Archangel
0 Απαντήσεις
1594 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/11, 21:47
από Γιάννης Σ.
0 Απαντήσεις
24230 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/15, 12:47
από ΚΕΠΕΜ
1 Απαντήσεις
2581 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/16, 11:24
από Πέτροc
5 Απαντήσεις
5203 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/19, 12:29
από Dagoth
0 Απαντήσεις
1007 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/20, 01:16
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
1124 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/20, 21:20
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ