Αποστολέας Θέμα: Anvil! The Story Of Anvil (movie)  (Αναγνώστηκε 2692 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Anvil! The Story Of Anvil (movie)
« στις: 03/05/09, 12:28 »
Καινουριο ντοκυμαντερ για τους Θρυλικους Anvil. Kαποιοι λενε οτι ειναι το καινουριο
Spinal Tap . Αλλα το story of anvil ειναι πραγματικα γεγονοτα
Πολυ καλες κριτικες.
Θα το δω το βραδυ με μπυρα και αυριο ισως γραψω ενα review
Προς το παρον δειτε το τραιλερ



Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Anvil! The Story Of Anvil (movie)
« Απάντηση #1 στις: 03/05/09, 23:12 »
Λοιπον δεν αντεξα να περιμενω μεχρι το βραδυ και ειδα την ταινια το απογευματακι μετα τον καφε.
Καταρχας να πω οτι ειναι ενα must see ντοκυμαντερ για ολους. Οχι απαραιτητα για τους φανς. Προσωπικα και οι Muse να εβγαζαν τετοιο ντοκυμαντερ θα το εβλεπα με ευχαριστηση.
Το μεγαλυτερο μερος της αφορα τα προβληματα της μπαντας εν ετη 2009 να πραγματοποιησουν το ονειρο τους, να γινουν ροκσταρ δηλαδη. Και παρουσιαζονται τα προβληματα του καθε μελους να τα βγαλει περα και να ζησει αλλα και των μεταξυ τους σχεσεων.
 
Για κανενα λογο να μην συσχετιστει με ντοκυμαντερ του τυπου some kind of monster....
Πραγματικα απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει εδω και πολυ καιρο και σιγουρα θα την ξαναδω πολλες φορες ακομα

ΕDIT
Οποιος θελει το λινκ για να την δει ονλαιν να μου στειλει ενα pm. Νομιζω οτι δεν επιτρεπετε να το ποσταρω.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/05/09, 23:18 από Stinky »

Αποσυνδεδεμένος Holyshock

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Anvil! The Story Of Anvil (movie)
« Απάντηση #2 στις: 28/10/09, 11:53 »
Μολισ χθες το βραδυ ειδα το εν λογω ντοκυμαντερ.

πραγματικα ομως ειναι κατι που πρεπει να δει ο καθενας που ακουει αυτη τη μουσικη, δεν ειναι για τους φιλους των anvil (που κατα την ταπεινη μου αποψη ειναι απο τις αδικημενες γκρουπαρες) οπου σου δειχνει μεσα απο τα ζορια που τραβανε τα μελη της μπαντας για να κανουν αυτο που απλα γουσταρουν τι συμβαινει αν δεν τυνχανει το γρκουπ να ειναι τυχερο να απολαμβανει ενα συμβολαιο μεγαλης δισκογραφικης.

τι συμβαινει με τα συγκροτηματα που τα βλεπουμε να εξαφανιζονται ξαφνικα οσο γαματη μουσικη κ αν εγραφαν και σου καταριπτει ολον αυτον τον μυθο οτι ολα τα γκρουπς που τινχανουν μιας αναγνωρησης ειναι ροκσταρς.το dvd αυτο ξεφευγει απο το σκηνικο μιας μπαντας που κανει τουρ και σου δειχνει backstage πως χαβαλεδιαζει και κραιπαλιαζει.

ειναι η καμερα και σου δειχνει τι πραγματικα συμβενει και ειμαι σιγουρος 100% οτι τα περισσοτερα ατομα απο εδω μεσα που εχουν μια μπαντα και κυνηγανε το ονειρο τους θα  δουν νωερα τον εαυτο τους στη θεση των anvil

πραγματικα  συγκινητικη ειναι η σκηνη στο τελος της ταινιας στο live στην ιαπωνια. το συνηστων ανεπυφηλακτα.


ps για να πω την αμαρτια μου το κατεβασα και το ειδα, αλλα με την επομενη βολτα στο κεντρο για cd το εχω αγορασει γιατι πραγματικα τ αξιζει..

Αποσυνδεδεμένος taxfreesax

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 940
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
    • Προφίλ
Απ: Anvil! The Story Of Anvil (movie)
« Απάντηση #3 στις: 28/10/09, 13:46 »
υπαρχουν ΚΑΙ υποτιτλοι στα αγγλικα,για οποιον χρειαζεται καλυτερη αντιληψη της ταινιας.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
2213 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/05, 22:05
από Nero
0 Απαντήσεις
1440 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/06, 12:07
από Θοδωρής
0 Απαντήσεις
1673 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/07/06, 12:03
από frameupstory
22 Απαντήσεις
6878 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/07, 16:34
από Καρχαρίας
4 Απαντήσεις
2177 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/07, 14:47
από Mistral
0 Απαντήσεις
1847 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/07, 18:24
από frameupstory
5 Απαντήσεις
2524 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/08, 19:59
από gkou
8 Απαντήσεις
3126 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/09, 01:12
από Snowy
2 Απαντήσεις
2537 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/09, 12:43
από Joevaicci
5 Απαντήσεις
2213 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/09, 04:06
από Stinky2