Αποστολέας Θέμα: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ  (Αναγνώστηκε 38772 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mousmoulo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Carpe Diem!!!
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #25 στις: 20/05/06, 16:09 »
Ζωγραφίζω από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου και ποτέ δέν θα σταματήσω!! Δέν υπάρχει ομορφότερο αλλά και πιό τρομακτικό συναίσθημα από το να κάθεσαι μπροστά από μιά άσπρη κόλλα χαρτί και βλέπεις άπειρες δυνατότητες!! Λατρέυω τον Βαν Γκόγκ, τον Μαγκρίτ, τον Σεζάν και τον Μούνκ. Ρίξτε μιά ματιά!... ;)
Out of the ground/ Into the sky/ Out of the sky/ Into the dirt

Αποσυνδεδεμένος Σ.απ.φώΣ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ξέρω, μα επιλέγω ξανά τ' όνειρο.
    • Προφίλ
    • Μαρία Νεφέλη
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #26 στις: 20/05/06, 16:18 »
Χτυπάμε κόκκινο σε ευαίσθητο σημείο...

Λένε πως κάθε άνθρωπος γεννιέται με ένα ταλέντο και φτάνει μια μικρή στιγμή για να το ανακαλύψει, να το μάθει, να το καλλιεργήσει, να το αγαπήσει και να γίνει ένα μαζί του...

Το ωραίο μας σχολείο δεν πρόσφερε Τέχνη Κατεύθυνσης, οπότε,  μικρά και -ατάλαντα- παιδάκια αρκεστήκαμε σε ό,τι άλλο είχε να προσφέρει το σύστημα. Δύο χρόνια με προσωπικά μαθήματα, ανάμεσα σε παστέλ και μολύβι, ζωγραφίζοντας νεκρές φύσεις... Βέβαια, μέσα στις "ευτελείς καθημερινές συνήθειες" και όλες τις  "μικροπρέπειες κι αδιαφορίες" ξεχάσαμε τι αγαπάμε περισσότερο και κυρίως ξεχάσαμε πώς να το αγαπάμε.

Ζωγράφοι λατρεμένοι... ο Μονέ κυρίως και από Έλληνες, τα κλασσικά, Ιακωβίδης και Λύτρας, αλλά και ο Χατζηκυριάκος-Γκίκας.
Ιξίονες είμαστε όλοι. Iξίονες που αγκαλιάσαμε ένα σύννεφο νομίζοντας ότι κρατούμε τα όνειρά μας...
Ν.Κ.

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #27 στις: 22/05/06, 17:45 »
Από το δημοτικό μεχρι και το λυκειο ζωγραφιζα την ωρα του μαθήματος [εκτος μαθηματικών φυσικοχημειας] αυτοκίνητα και μηχανες.
Στο δημοτικό θυμαμαι καθομουν με ενα παιδι που ζωγραφιζε και αυτός αυτοκίνητα και ειχαμε κανει συλλογή από τα αυτοκίνητα της εποχής αρχες '80. [ που να ειναι αυτές οι ζωγραφιές αραγε ???]
μετα το εριξα στις μηχανες street οι οποίες ειχαν τρομερή λεπτομερια από οτι θυμάμαι.
το θεμα ειναι οτι ολα τα εχω ζωγραφίσει σε απλό χαρτι με ενα μολύβι...

καλη φαση ηταν αλλα μετα το λυκειο αγόρασα κιθαρα και απορροφήθηκα εκει

Αποσυνδεδεμένος ΕιρήνηΑΙ

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • The answer my friend is blowin in the wind...
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #28 στις: 27/05/06, 15:41 »
Εμένα μου αρέσουν κατ' αρχήν ο Νταλί κ ο Βαν Κοχ. Στον ελεύθερό μου χρόνο ζωγραφίζω, αλλά χάλια γιατί δεν έχω φαντασία. Αλλά ζωγραφίζω μοντέλα με ρούχα που φαντάζομαι εγώ. Αυτό το κάνω καλά τουλάχιστον.
Θα σβήσω το φως κι όσα δε σου 'χω χαρίσει
σ'ένα χάδι θα σου τα δώσω
κι ύστερα πάλι θα σε προδώσω
μες του μυαλού μου το μαύρο βυθό...

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #29 στις: 29/05/06, 13:23 »
Δεν εχω κανει ποτε μαθηματα ζωγραφικης παρολο οτι μ'αρεσει πολυ να ζωγραφιζω!!ειναι ενας απο τους τροπους που επιλεγω να εκφραζομαι και να εκτονωνω τα συναισθηματα μου!!Δεν ζωγραφιζω και εγω σε καμβαδες και τετοια αλλα αν μου δωθει η ευκαιρια να χρησιμοποιησω κατι παραπλησιο το κανω!!Μ'αρεσει ιδιαιτερα το ελευθερο σχεδιο και οχι να ζωγραφιζω κατι συγκεκριμενο!!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος marfy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κάπου αλλού...
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #30 στις: 14/06/06, 09:32 »
ζωγραφική?

εχμ....δε μπορώ να πω ότι έχω ιδιαίτερη κλίση να ζωγραφίζω υπάρχουν όμως 2 ζωγράφοι χαραγμένοι μέσα μου για τα έργα τους...

1) Βαν Κόγκ
2) Θεόφιλος

Είχα την τύχη να ταξιδέψω πριν αρκετά χρόνια στην Μυτιλήνη και να επισκεφτώ το μουσείο στο οποίο στεγάζονται τα έργα του Θεόφιλου... ;)
Εύχομαι και θέλω πολύ να καταφέρω να φθάσω και στην Ολλανδία για να απολαύσω από κοντά αυτήν την "έναστρη νύχτα" του βαν κογκ, που κάθε φορά που χαζεύω τον συγκεκριμένο πίνακα στο βιβλίο-βιογραφία του, τόσο με ταξιδεύει και πιο μακρυά... :)

τα πιο όμορφα πράγματα χάνονται γρήγορα,οι άνθρωποι,τα σύννεφα,το μελάνι στα ποιήματα<br />http://mikrivolta.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος metalouda

  • Σκοτεινή μορφή
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ρε...δε μαμιεσαι και εσυ..
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #31 στις: 15/06/06, 12:09 »
Ζωγραφιζα στο λυκειο ..ειχα τρελο κολλημα..
δεν εκανα τιποτα αλλο εκτος απο να ζωγραφιζω ακουγοντας μουσικη ..
Ειχα ζωγραφισει παρα πολλα..τοπια,προσωπα..γυμνα ;D

τεσπα..ολα αυτα χαθηκαν..μερικα τα χαρισα..μερικα μου τα εσκισαν :'(

απο τοτε που εγινε αυτο δεν ξανασχοληθηκα..κριμα γμτ.
I'd sign  a contract with the devil..I've tried  for so very long..I'll die  to become immortal..that's why I sing this song

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #32 στις: 22/09/06, 13:57 »
τα εξοφυλλα των βιβλιων μου δεν τα αναγνωριζε κανεις αλλος εκτος απο μενα!!!
όλα ειχαν το μοναδικο μου στιγμα!
απο τραϊμπαλ και γκραφιτι, μεχρι τοπια ρωμαντικα και ανεμελους λαβυρινθους, μοτιβα διαφορων ειδων!!! όλες τις ωρες ζωγραφιζα θυμαμαι μες το μαθημα!!!
τωρα συνεχιζω και το κανω στη δουλει καμια φορα όταν δεν εχω πολυ δουλεια κ σε όσο ελευθερο χρονο με αφηνουν οι υποχρεωσεις μου!!!

εξακολουθω να το κανω γιατι το επαγγελμα μου το απαιτει (σχεδιασμος επίπλων - διακοσμησεις)!!! όμως μ'αρεσει πολυ οταν καθομαι κ κανω πινακες - κατι που εχω καιρο να το κανω- ή ακομη και wall painting σε σπιτια!!! το καλλητερο μου ειναι οι συνδιασμοι χρωματων κ σχεδιων σε συμπλεγματα!!! να μπλεκεις ουρανο, φωτια κ θαλασσα μεσα σε μια αρμονια και μια παραφροσυνη!!!

απλα μοναδικη εμπειρια...
« Τελευταία τροποποίηση: 22/09/06, 14:01 από Iroukos »

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #33 στις: 23/09/06, 11:43 »
Εγώ προσπαθώ να ακολουθήσω τα χνάρια του προπάππου μου, του Laurens van Kuik. Ήταν ζωγράφος και είχε ιδρύσει ένα κίνημα στη Rotterdam (Ολλανδία) γνωστό ως "de Branding". Το δικό μου στυλ βέβαια πιο πολύ σχέδιο είναι, παρά ζωγραφική, αλλά θέλω να ασχοληθώ εκτενώς με τη ζωγραφική στο κοντινό μέλλον.

lora_pap

  • Επισκέπτης
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #34 στις: 14/10/06, 18:25 »
Όπως και κάθε παιδί, έτσι και εγώ στο νηπιαγωγείο και στο δημοτικό ζωγράφιζα αρκετά. Μ' άρεσε να ζωγραφίζω ζωάκια ή λουλούδια ή κλόουν. Άλλα ποτέ δε τα ζωγράφιζα καλά, γιατί τα χέρια μου έτρεμαν λίγο.
Στο Γυμνάσιο. Και εκεί δε μπορώ να πω ζωγράφιζα, αφιέρωνα αρκετές ώρες για να βγει ένα καλό αποτέλεσμα.
Μετά ζωγράφιζα στο σπίτι, συνήθως πρόσωπα. Πρόσφατα πήγα να ζωγραφίσω μια γάτα και βγήκε διασταύρωση με λιοντάρι (κούκλα την έκανα).

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #35 στις: 21/10/06, 21:36 »
Δείγμα της δουλειάς μου θα βρείτε εδώ:
http://alexvankuik.deviantart.com/gallery/

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #36 στις: 24/10/06, 19:47 »
μπραβω ρε Αλεξανδρε! καλη δουλεια! με το χρωμα τα πας καλα βλεπω!!!  ;)

προσπαθησε μονο τις γραμμες σου να τις τονιζεις οταν πρεπει κ να σκιαζεις περισσοτερο στο σκιτσο!!!

οσο το δουλευεις θα δεις πως θα κανεις πολυ καλη δουλεια!!  ;)

απο μενα μπραβω κ μη σταματισεις!  ;)

Αποσυνδεδεμένος 80s_live

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Move Bitch!
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #37 στις: 29/10/06, 18:54 »
απο τότε που θυμαμαι τον εαυτο΄μου ζωγραφιζω. μου αρεσει να χρησιμοποιω καινουρια υλικα
και λατρευω να δουλευω με καρβουνα και ξερά παστέλ.η ζωγραφική με έχει κερδίσει, είναι
αυτό που θέλω να κάνω μαζί με την ιστορία της τέχνης.
αγαπημένοι μου καλλιτέχνες είναι ο cezanne και ο munch...
υπάρχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης στον τρόπο που ζωγραφίζω, και προσπαθώ συνέχεια
να χρησιμοποιώ καινούριους τρόπους, ειδικά στον τρόπο που σχεδιάζω. έχω μία αρκετά καλή
σχέση με το χρώμα, αλλα χρειάζομαι δουλειά..με την πρώτη ευκαιρία θα κάνω upload κάποια από
την δουλειά μου. :)

Αποσυνδεδεμένος Iroukos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...όπου γης & πατρής...!!! ΤΑΞΙΔΙΑΡΑ ΨΥΧΗ!!!!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • ALOE VERA (FLP)
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #38 στις: 04/11/06, 20:47 »
80s_live : αναμενουμε.... ;) :)

Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #39 στις: 04/11/06, 21:04 »
Που μάθατε να ζωγραφίζετε; Τα δικά μου σκίτσα είναι με το ζόρι μέτρια! ;D
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #40 στις: 10/11/06, 22:40 »
Που μάθατε να ζωγραφίζετε; Τα δικά μου σκίτσα είναι με το ζόρι μέτρια! ;D
Εξάσκηση.

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #41 στις: 11/11/06, 01:41 »
Εντελως ενημερωτικα, στην ΕΤ3 καθημερινες στις 15.45 το μεσημερι εχει μαθηματα ζωγραφικης απο εναν τρελο επιστημονα ζωγραφο (Bob Ross αμερικανο) και εχει ενδιαφερον...

Αποσυνδεδεμένος Σ.απ.φώΣ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ξέρω, μα επιλέγω ξανά τ' όνειρο.
    • Προφίλ
    • Μαρία Νεφέλη
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #42 στις: 11/11/06, 12:20 »
Που μάθατε να ζωγραφίζετε; Τα δικά μου σκίτσα είναι με το ζόρι μέτρια! ;D


Κάνουμε  μαθήματα σε σχολή.
Το πιο σημαντικό είναι όμως, να παίρνεις τα υλικά στα χέρια σου και να ζωγραφίζεις μόνος σου.

http://media.academyart.edu/freeclass/index.html
Αυτό μ΄αρέσει πολύ!  :)
Ιξίονες είμαστε όλοι. Iξίονες που αγκαλιάσαμε ένα σύννεφο νομίζοντας ότι κρατούμε τα όνειρά μας...
Ν.Κ.

Αποσυνδεδεμένος KOYPEAS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Καλύτερα Πειρατής Παρά Τηλεθεατής
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #43 στις: 16/11/06, 14:04 »
Aπο πιτσιρικος μου αρεσε να μουτζουρωνω χαρτια με διαφορα χρωματα.Οσο μεγαλωνα σχεδιαζα μεχρι που εφτασα σε σημειο που αμα βλεπεω μια εικονα την κανω σχεδον ιδια(τρεμεουν πολυ τα χερια μου...καθολου σταθεροτης!υπαρχει λυση??)κυριως κινουμενα σχεδια.Φαντασιαμπολικη κ κυριως τις ωρες του αμθηματος-ακομα κ σημερα που εχω φτασει 24 χρονων γομαρι!Το τελευταιο μου εργο ειναι μια καλλιτεχνικη πενταλφα στο οπισθοφυλλο απο ενα βιβλιο της σχολης μου!!!Τελικα ολοι μας χαραμιζομαστε...!!!
Αξίζει να υπάρχεις για ένα όνειρο
Collect some stars...

Αποσυνδεδεμένος st.e.lla

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #44 στις: 14/12/07, 15:08 »
καλο μεσημερι σε ολους
με λενε Στελλα
διαβασα για τις ερωτησεις σας για ζωγραφικη και ειπα να βοηθησω και εγω με τον τροπο μου.
http://www.artlessons.gr/home/ μια σελιδα για ζωγραφικη....για οποιον ενδιαφερετε.

γραφω και στιχους ...και τραγουδια....
ακομα δεν ξερω το σιτε σας καλα..νεα γαρ...αλλα θα το μαθω...ειμαι επιμονη...
σας ευχαριστω πολυ και πολλα συγχαρητηρια...
στελλα
ελπιζω να βοηθησα....περιμενω νεα σας
στελλα

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #45 στις: 14/12/07, 17:30 »
κατ'αρχήν καλώς όρισες και πάλι καλά που ανέστησες ένα ενδιαφέρον θέμα που το είχε φάει η μαρμάγκα...
Ειλικρινά δεν το είχα προσέξει ποτέ.
Προσωπικά επειδή όταν ήμουν μικρός δεν κατάφερνα να ζωγραφίσω κάτι τη προκοπής και όλα τα παιδάκια γελούσαν όταν έβλεπαν τις δημιουργίες μου, τώρα που μεγάλωσα μου βγήκαν τα κόμπλεξ και τ'απωθημένα κι έγινα ιστορικός τέχνης... για να δούμε τώρα ποιός τολμάει να γελάσει!
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος st.e.lla

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #46 στις: 14/12/07, 18:13 »
Και εγω μικρος ζωγραφιζα αλλα τωρα μεγαλωσα και το εκοψα...Ο κλιμτ μου αρεσει παρα πολυ αλλα ο αγαπημενος μου πινακας ειναι τα μαρτυρια του αγιου αντωνιου του νταλι...( επισης ο μοναδικος του πινακας που δεν εχει αλογα.. ;D ;D)

η τεχνη ειναι μια πιστευω εγω...αλλοστε 6 νοτες ....6 χρωματα...αλλη μια αποδειξη για το ..η τεχνη ειναι μια
στελλα
κακως γελουσαν...πιστευω οτι ολοι μπορουμε να ζωγραφισουμε
σαν ιστορικος τεχνης λοιπον  ελα να ξαναζωγραφισεις και εσυ
διαβασε...αν και βαθια μεσα μου ξερω οτι το εχεις διαβασεις....και τον μικρο πριγκιπα..
και κανε το φιδι που καταπιε εναν ελεφαντα ακομα και αν οι αλλοι το περασουν για καπελο
σκασιλα σου
εσυ θα εχεις κερδισει σιγουρα απο αυτο
και ας γελουν οι αλλοι
εσυ θα εχεις ζωγραφισει ενα απ τα ονειρα σου
και μπραβο σου και ζητω σου απο μενα και ολους σαν εμενα προκαταβολικα
στελλα

Αποσυνδεδεμένος st.e.lla

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #47 στις: 14/12/07, 18:20 »
ερωτηση
πως μπορω να περασω καποια ζωγραφικη δημιουργια εδω?ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #48 στις: 14/12/07, 18:53 »
Χμ..... Περίεργα πράγματα βρε Στέλλα....

Μπαίνεις και με την πρώτη γράφεις στίχους, με την δεύτερη ανασύρεις ένα θέμα για ζωγραφική, και ο Salinas που θα δεχόταν συζήτηση περί ζωγραφικής στο forum μόνο αν είχε απόδωση overdrive, σε καλοδέχεται.... τι να πω ??? Μπορεί να ψυχανεμίστηκε τα πράσινα γατίσια μάτια σου!

Επέτρεψέ μου μια συμβουλή: Λόγω του ότι το forum είναι μουσικό, αν δεν θέλεις να έχεις προστριβές στο μέλλον, ανέβασε μόνο ζωγραφιές κιθάρων.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος MUSIC GARDEN

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ
« Απάντηση #49 στις: 24/12/07, 11:07 »
Με τη ζωγραφική ασχολούμαι πριν αρχίσω να ασχολούμαι με τη μουσική και την κιθάρα.Εκανα και κάτι μαθήματα,πιο πολύ για να μάθω τεχνικές.Ετσι ζωγραφίζω και με λάδια,καρβουνο,ακρυλικά,ακουαρέλα,λαδοπαστελ και οτιδήποτε.Αλλα μου αρέσει να φτιάχνω περισσότερο,τοπία.Τωρα κάνω ένα σεμινάριο για εικονογράφηση παραμυθιού και είναι τέλειο!Εικονογραφούμε ένα γνωστό παραμύθι απ'την αρχή,ο καθένας με τη δική του ματιά,όπως το βλέπει.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
16 Απαντήσεις
7311 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/10, 20:17
από Guitarholic_punk
14 Απαντήσεις
8109 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/12, 10:26
από theblind
ζωγραφικη

Ξεκίνησε από ΠΟΙΟΣ Λοιπά

6 Απαντήσεις
5925 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/17, 22:26
από ΠΟΙΟΣ