Αποστολέας Θέμα: high gain distortion  (Αναγνώστηκε 14994 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #25 στις: 26/08/10, 01:19 »
Κοιτα, εγω δε νομιζω πως με κλειστο το πεταλι επηρεαζεται ο ηχος, μαλιστα ειναι και true bypass το πεταλι οποτε οταν ειναι κλειστο ειναι σα να μην υπαρχει. Ισχυει αυτο που σου ειπα με το eq, ενω σε ολα τα πεταλια περιοριζεται για να μη σφυριζουν αυτο εχει πιο μεγαλο ευρος ωστε οσο μπορεις χωρις να σφυριζει βεβαια να εκμεταλευτεις το maximum του eq για περισσοτερα voicings. Μην ανησυχεις παντως, το πεταλι δεν πρεπει να ειναι προβληματικο απλα πρεπει να καταλαβεις πως λειτουργει και θα στα εξηγησει μια χαρα ο πωλητης και θα σου πει γιατι συμπεριφερεται ετσι το led. Αμα θες κιολας πες του πχ να σου στειλει 2-3 καλες ρυθμισεις αν ξερει ;) Οπως το ακουσες στα βιντεακια στο youtube ετσι παιζει και κανονικα. Κατσε λιγο με καθαρο μυαλο και ψαξ'το. Το θεμα ειναι στις θεσεις που δε σφυριζει σου αρεσει; Στον JCM το δοκιμαζεις; Αν θυμαμαι καλα και δεν κανω λαθος το σφυριγμα εχει να κανει με το που θα βαλεις το middle frequency ή το middle και οχι τα bass και treble.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #26 στις: 26/08/10, 01:51 »
Σε ευχαριστω για τα tips mike.ναι εχεις δικιο στα meddle med και frequency σφυριζει.Παντως εχει καλο ειναι.ειναι αυτο που εψαχνα.δλδ αρκετα high gain  και σε πολυ καλη τιμη...
παντως του εστειλα μηνυμα και επλιζω να μου απαντησει.Βεβαια θα ρωτησω και τον adr1ano αλλα δεν θελω να τον ενοχλησω γιατι ηδη του εχω στειλει ενα π.μ
TNX παντως
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #27 στις: 26/08/10, 02:13 »
Θα σου απαντησει σιγουρα...εγω μιλουσα επι μια βδομαδα, καθε μερα μαζι του οσον αφορα τον ηχο, τον εξοπλισμο κλπ, οπως ειπα και σε προηγουμενο post μου, αν δεν ηταν σωστος δε θα στον προτεινα καν ;) Nα'σαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #28 στις: 27/08/10, 16:17 »
ΩΠ...τι κανουν τα παιδια μου?καλα ειναι ε??(εκτος αν ειναι ΟΣΦΠ οποτε δεν εχε ευρωπη για σας και δνε ειστε καλα,ενω ολα τα αλλα παιδακια θα χαιρομαστε)
Το metal king σχεδον τα επαιξε οποτε το γυρισα πισω...και τωρα παμε για αλλα!!!Ακουω ξανα προτασεις
Παντως ο τυπος απο το καταστημα ηταν πολυ ευγενικος αν και πληρωσα τα μαλλια της κεφαλης μου για να το στειλω στην Αγγλια :-[ :( >:(
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #29 στις: 27/08/10, 16:23 »
Τι σου ειπε αυτος τελικα; Eιχε προβλημα; Kαι σε τι; Πραγματικα εισαι πολυ γκαντεμης, τι να πω...εγω δεν ξαναπροτεινω τιποτε γιατι νιωθω ασχημα τωρα :/

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #30 στις: 27/08/10, 16:28 »
τι λες ρε συ metalmike???πλακα κανεις??απλα ημουν ατυχος.στον καθενα μπορει να τυχει...εδω απο το dv ειχα κανει παραγγελια 450 ευρω πεταλι και μου το φεραν χτυπημενο.σιγα...
δεν μου ειπε τιποτα.μου ειπε πως απο τη στιγμη που δεν σε ικανοποιει στειλτο πισω και η σου στελνω εγω ενα αλλο καινουργιο η σου στελνω τα λεφτα...απλα τωρα φοβηθηκα λιγο για την αξιοπιστια και λεω να παω για καποιο αλλο πεταλι.Βασικα με δυσκολεψε λιγο και το να βρω τις ρυθμισεις που ηθελα ειδικα με το σφυριγμα....
Παντως μη κολλας εσυ καλα εκανες και μου το προτεινες.Για αυτο ειναι το τοπικ.Ισα ισα που ηουν και πολυ εξυπηρετικος και σε ευχαριστω πολυ!!!!αν εχεις και καμια αλλη ιδεα ριχτην!!!!
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #31 στις: 27/08/10, 17:00 »
τι λες ρε συ metalmike???πλακα κανεις??απλα ημουν ατυχος.στον καθενα μπορει να τυχει...εδω απο το dv ειχα κανει παραγγελια 450 ευρω πεταλι και μου το φεραν χτυπημενο.σιγα...
δεν μου ειπε τιποτα.μου ειπε πως απο τη στιγμη που δεν σε ικανοποιει στειλτο πισω και η σου στελνω εγω ενα αλλο καινουργιο η σου στελνω τα λεφτα...απλα τωρα φοβηθηκα λιγο για την αξιοπιστια και λεω να παω για καποιο αλλο πεταλι.Βασικα με δυσκολεψε λιγο και το να βρω τις ρυθμισεις που ηθελα ειδικα με το σφυριγμα....
Παντως μη κολλας εσυ καλα εκανες και μου το προτεινες.Για αυτο ειναι το τοπικ.Ισα ισα που ηουν και πολυ εξυπηρετικος και σε ευχαριστω πολυ!!!!αν εχεις και καμια αλλη ιδεα ριχτην!!!!

Ρε παρε το T-Rex να ηρεμησεις κ εσυ, να ηρεμησουμε κ εμεις! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #32 στις: 27/08/10, 17:07 »
χαχαχαχα....σας εχω πριξει ειναι αληθεια
το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για το t-rex απλα με χαλανε τα λεφτα αποστολης απο τον Θωμα.Ψηνω και εναν φιλο να αγορασει και αυτος τπτ.το trex βγαινει με εξοδα στα 170 και το dominator στα 210...απο την αλλη μ αρεσε ο ηχος του t-rex ενω το dominator ειναι αρκετα πιο deathιαρικο,.
πιστευεις πως για ηχο paradise lost-opeth θα με βγαλει????θελω εναν μοντερνο μπασατο ηχο!!!αλλα να μπορω να παιξω και λιγο απο amen RA!!!!
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #33 στις: 27/08/10, 17:12 »
χαχαχαχα....σας εχω πριξει ειναι αληθεια
το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για το t-rex απλα με χαλανε τα λεφτα αποστολης απο τον Θωμα.Ψηνω και εναν φιλο να αγορασει και αυτος τπτ.το trex βγαινει με εξοδα στα 170 και το dominator στα 210...απο την αλλη μ αρεσε ο ηχος του t-rex ενω το dominator ειναι αρκετα πιο deathιαρικο,.
πιστευεις πως για ηχο paradise lost-opeth θα με βγαλει????θελω εναν μοντερνο μπασατο ηχο!!!αλλα να μπορω να παιξω και λιγο απο amen RA!!!!

Για το ηχοχρωμα των Opeth δν ξερω, νομιζω οτι τον οφειλουν κυριως στους Laney που χρησιμοποιουν. Για Paradise Lost, νομιζω πως κανει μια χαρα. Το Bloody Mary ειναι μανουλα σε melodic/brutal death και γενικοτερα, σε σουηδιλες...αμα κοιτας In Flames, Dark Tranquillity, Soilwork ή και αμερικανους corαδες, τοτε ειναι ακριβως αυτο που θες!

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #34 στις: 27/08/10, 17:25 »
τωρα θα με βρισεις και καλα θα κανεις αλλα αλλα επισης μ αρεσει πολυ
αυτος ο ηχος
αλλα και
αυτος
.ξερω τα εχω κανει σκατα!!!!
ευχαριστω παντως για τον χρονο σας ρε σεις...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #35 στις: 27/08/10, 17:32 »
Λοιπον, εκτος απο το Dr.Boogie που ειχαμε πει ριξε μια ματια και στα εξης:

1) http://www.thomann.de/gr/mxr_fullbone_metal_distortion_m116.htm



2) http://www.thomann.de/gr/visual_sound_v2soh.htm



3) http://www.thomann.de/gr/visual_sound_v2jh1_jekyllhyde.htm





Η σειρα που τα εβαλα ειναι εντελως τυχαια. Για 'μενα πρωτα πας για dr.boogie, μετα για ενα απο τα 2 της visual sound τα οποια ειναι εξαιρετικα πεταλια...οταν λειτουργουν κανονικα παντα ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 27/08/10, 18:27 από metalmike »

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #36 στις: 27/08/10, 17:36 »
το Mxr το εχω και εγω σαν σκεψη...τα dr.boogie που μπορω να τα βρω σαν specks η σαν παραγγελια?ο θωμας δεν τα ειχει ετσι δεν ειναι?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #37 στις: 27/08/10, 18:03 »
Δεν τα εχει και δε βρηκα και στο ebay κανενα. Αν μπορεις να αντεξεις την τιμη του black magic απο εδω --> http://www.crazytubecircuits.com/ τσιμπα το, στους dealers εχει και την Ιταλια αμα δεις. Αλλιως παρε ενα απο τα 2 Visual Sound, εχω παιξει το μεγαλο σε λαμπατο ενισχυτη και ειναι φοβερο.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #38 στις: 27/08/10, 18:23 »
το black magic δεν μπορω να σου πω πως με ενθουσιαζει οπως το ακουω απο διαφορα samples...μου φαινεται δεν θα παρω τιποτα και θα σκασω
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #39 στις: 27/08/10, 20:17 »
Αρχηγε μου, δε γινεται με ενα πεταλι να βγαλεις 3-4 διαφορετικα ηχοχρωματα...

Αποσυνδεδεμένος NickProgster

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #40 στις: 27/08/10, 21:07 »
Κατ'αρχην καλησπερα σας και καλως σας βρηκα, μιας κ ειναι το πρωτο μου ποστ εδω.
Εγω απ'οσα πεταλια εχω παιξει παντως μου εχουν αρεσει (χωρις σειρα προτεραιωτητας) τα
SM7 της Ibanez
Το μοντελο του Zakk Wylde της mxr
και το MSD του Telegun (για να τιμησουμε και το εντοπιο)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #41 στις: 27/08/10, 21:30 »
Αρχηγε μου, δε γινεται με ενα πεταλι να βγαλεις 3-4 διαφορετικα ηχοχρωματα...
Για αυτο δεν εχω 1 πεταλι :P...συμφωνω αλλα δεν σου λεω να βγαλω απο  floyd σε mortician.απο Lost σε opeth ψαχνω κατι...δεν νομιζω οτι με ενα πεταλι δεν μπορω να κανω κατι.

 To  Μsd δεν νομιζω να μπορεσω να το βρω εδω.αληθεια σε τι τιμη παιζει...το ibanez  ακουγεται καλο παντως

παντως το t/rex ακουγεται πιο κοντα μαλλον σε αυτο που ψαχνω.
« Τελευταία τροποποίηση: 27/08/10, 21:43 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #42 στις: 27/08/10, 23:57 »
Εμενα παντως το bloody mary που το εχω ακουσει απο κοντα δε με ενθουσιασε, μου φανηκε αρκετα βαβουριαρικο, βεβαια προσωπικα θελω ηχο με καλο definition. Για καφροβαβουροκατασταση πρεπει να κανει ομως. Το Jekyll & Hyde δε σου αρεσε; Aληθεια, μεχρι ποσα μπορεις να δωσεις;

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #43 στις: 28/08/10, 00:09 »
Update: Βρηκα φοβερο πεταλι, τσεκαρε -->
και το παιρνεις απο εδω --> http://cgi.ebay.co.uk/Emma-PisdiYAUwot-Effects-Pedal-NEW-/190428042138?pt=UK_Guitar_Accessories ή απο εδω --> http://cgi.ebay.com/EMMA-PY-1-PisdiYAUwot-Metal-Distortion-NEW-0-INTL-S-H-/230486732289?pt=Guitar_Accessories&hash=item35aa146e01 αν στην Ιταλια δεν εχεις προβλημα απο τελωνειο. Λιγο τσιμπημενη τιμη αλλα συμφωνα με αυτο που ακουσα ειναι λογικη, εχει και αρκετα διαφορετικα ηχοχρωματα.

Τα σπαει και σε αλλο βιντεο -->
« Τελευταία τροποποίηση: 28/08/10, 00:31 από metalmike »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #44 στις: 28/08/10, 01:09 »
Εμενα παντως το bloody mary που το εχω ακουσει απο κοντα δε με ενθουσιασε, μου φανηκε αρκετα βαβουριαρικο, βεβαια προσωπικα θελω ηχο με καλο definition.

 
 :o :o :o :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #45 στις: 28/08/10, 01:18 »
Τα Emma ειναι απο τα πολυ γνωστα boutique πεταλια της αλλης ακρης του Ατλαντικου. Αν δεν κανω λαθος μπορει να βρει ενα και απο τη σελιδα tonefactor.com


Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #46 στις: 28/08/10, 03:28 »
Ελεγα να δωσω κανα 150αρι χωρις εξοδα!!!!!το ειχα δει και εγω αυτο το πεταλι που ποσταρες mike αλλα νομιζω πως με μεταφορικα και ολα θα ξεφυγει αρκετα.Παντως ακουγεται κολασμενα καλο...
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #47 στις: 28/08/10, 10:38 »
Εμενα παντως το bloody mary που το εχω ακουσει απο κοντα δε με ενθουσιασε, μου φανηκε αρκετα βαβουριαρικο, βεβαια προσωπικα θελω ηχο με καλο definition.

 
 :o :o :o :o :o :o :o

Δε λεω πως ειναι κακο απλα εχω προσωπικο κολλημα, δε μπορω τη βαβουρα και το πεταλι δεν εχει καλο definition αλλα οπως ειπα δεν αρνουμαι πως μπορει να κανει για συγκεκριμενες περιπτωσεις καφροκαταστασης, πχ για death metal μπορει να ειναι μανουλα που λεμε :) Παντως ειλικρινα, με το Emma δεν συγκρινεται. Zeromancer στο 2ο link βγαινει 193 με δωρεαν μεταφορικα, ξερω πως εχασες καποια λεφτα απο την αλλη διαδικασια αλλα αυτο το πεταλι το παιρνεις και τελειωνεις, σκεψου να δωσεις 150 και να παρεις ενα πεταλι που να μη σε ικανοποιει τοσο, κριμα θα ειναι. Aλλα δικα σου ειναι τα λεφτα κι εσυ κανονιζεις :)

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #48 στις: 28/08/10, 11:04 »
Αμα το βρεις σε κανα Ebay χτυπα ενα προενισχυτη Ada mp1 η mp2 ακου τα στο τουβε θα με θυμηθεις...
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: high gain distortion
« Απάντηση #49 στις: 28/08/10, 11:18 »
Μονο που εισαι τελειως εκτος θεματος γιατι μιλαμε για πεταλακια.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
22 Απαντήσεις
9012 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/12, 01:36
από Jezus
23 Απαντήσεις
9201 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/09, 01:57
από MakisSRV
41 Απαντήσεις
14770 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/09, 16:00
από Jezus
47 Απαντήσεις
15161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/11, 23:51
από Jezus
8 Απαντήσεις
4674 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/09, 10:01
από Fminmaj7
7 Απαντήσεις
5607 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/14, 11:22
από tech21man
0 Απαντήσεις
15866 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/14, 00:56
από voutsas.dimitris
13 Απαντήσεις
5481 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/15, 16:12
από sppm1
1 Απαντήσεις
3860 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/15, 15:33
από Kosthrash
38 Απαντήσεις
13938 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/18, 22:24
από modfori