Αποστολέας Θέμα: * Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *  (Αναγνώστηκε 156089 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Γράψτε εδώ σε περίπτωση που θέλετε να προτείνετε να επαναφερθεί κάποιο θέμα, αναφέροντας:

1) Το link του θέματος. (για να μη το ψάχνουμε)
2) Τουλάχιστον έναν σοβαρό λόγο για να επαναφερθεί το θέμα.
3) Τη κατηγορία στην οποία πιστεύετε οτι ανήκει το θέμα.

Η τελική απόφαση για την επαναφορά ή μη (και που) λαμβάνεται από τους Διαχειριστές και Συντονιστές.

Τα μηνύματα στο παρόν θέμα θα σβήνονται όταν η αίτηση σας εγκριθεί ή απορριφθεί. Στη πρώτη περίπτωση θα δείτε το θέμα σας σε κάποια άλλη κατηγορία, στη δεύτερη θα έχει παραμείνει στον "Κάδο ανακύκλωσης" ή θα έχει τελικά διαγραφεί.

Ελπίζουμε στην κατανόησή σας.

Σημείωση: Στον Κάδο ανακύκλωσης ΔΕΝ μπορείτε να δημιουργήσετε νέα θέματα και τα μηνύματα που γράφετε ΔΕΝ αυξάνουν το πλήθος μηνυμάτων σας. (Άλλωστε όταν διαγράφονται θέματα ή μηνύματα, αυτά αφαιρούνται από το σύνολο του/των εν λόγω χρήστη/ων). Απορίες σχετικά με την λειτουργία του Κάδου ανακύκλωσης, όχι εδώ αλλά σε αυτή τη συζήτηση.
« Τελευταία τροποποίηση: 31/10/03, 13:10 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος j_melt

  • Ο Κάπελας
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλισσα της σιωπής, πάρε με από εδώ...
    • Προφίλ
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #1 στις: 04/12/03, 15:10 »
Θα ήθελα να αιτηθώ να επιστρέψει το θέμα Εντάξει, τα τραγούδια μιλάνε. Συζητάνε όμως;

Πιστεύω ότι το μόνο σημείο στο οποίο ξέφυγε το θέμα, ήταν στο σημείο του chatting. Όμως η φύση του θέματος είναι τέτοια που αναγκαστικά οι απαντήσεις έχουν την χροιά του chatting και απλά το πόσο συχνές είναι οι απαντήσεις είναι που τραβάει την προσοχή. Πιστεύω ότι δεν είναι μια απλή περίπτωση που ένα θέμα εκτροχιάστηκε με 2-3 μέλη να συζητάνε μεταξύ τους πλέον. Π.χ. (φανταστικό παράδειγμα) αν ήταν ένα θέμα που ξεκίνησε για τα αυτοκινητα και 2 μέλη πιάσουν κουβέντα του στυλ "Μου κάνει αυτό το θόρυβο η μηχανή" "Κοίτα το ψυγείο" "Όχι δεν είναι αυτό" "Κοίτα την εξάτμιση" κτλ., προγανώς αυτή η κουβέντα δεν ανήκει στο φόρουμ.
Το συγκεκριμένο θέμα όμως έχει εγγενή τη χροιά των ερωτοαπαντήσεων και δεν είναι περίπτωση ψιλής κουβέντας για το τι φάγαμε το μεσημέρι. Συμμετείχαν κατά καιρούς σε αυτό διάφορα μέλη και δεν αποτέλεσε ποτέ κάτι που ασχολήθηκαν μόνο 2-3 άτομα. Επί πλέον αποτελεί ένα από τα λίγα θέματα που αν και ανήκουν στο Περί Παντός έχουν μουσικό αντικείμενο. Εν ολίγοις είναι ένα μουσικό παιχνίδι που το στυλ του είναι τέτοιο ώστε να δημιουργεί πολλές απαντήσεις σε σύντομο χρονικό διάστημα. Πιστεύω όμως ότι έχει κάτι να προσφέρει σε αυτό το φόρουμ. Αιτούμαι λοιπόν να επιστρέψει στα Λοιπά ή στη Διασκέδαση.
Κάπου νυχτώνει κι ο ήλιος παγώνει
Χάνεται ο δρόμος και που να σταθώ
Κάπου βραδιάζει, μην κλαις, δεν πειράζει
Πες πως τελειώνει ο κόσμος εδώ

Αποσυνδεδεμένος Zoso

  • Heartbreaker
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 362
  • Φύλο: Άντρας
  • Our shadows taller than our soul...
    • Προφίλ
    • Zeppelin
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #2 στις: 04/12/03, 17:49 »
Προτείνω -ισως αυτό να ταίριαζε στις προτάσεις...- να μη διαγράφετε τέτοια θέματα... Να διαγράφετε μόνο όσα ρωτάνε κάτι που έχει απαντηθεί (αφού βεβαιωθείτε ότι ο αποστολέας του αρχικού μηνύματος είδε την απάντηση), όσα δεν πρέπει να υπάρχουν (ακατάλληλου για το site περιεχομένου) και μερικά πολύ παλιά... Ας πούμε το ''Τι σκέφτεσαι τώρα'' αν έχει να λάβει απάντηση εδώ και τρεις μήνες, να το διαγράψετε... Αν όμως όχι, να μην... Υπάρχουν θέματα τα οποία είναι διαχρονικά...
''...Πριν αρχίσουν όλα
Είχαν κιόλας αρχίσει
Πριν φτάσω ήμουν ήδη εκεί
Τα ίχνη μου και ο δρόμος προϋπήρχαν
Τ’ ακολούθησα
Βρήκα ένα σπίτι στις φλόγες
Μπήκα μέσα και του 'βαλα φωτιά...''

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #3 στις: 04/12/03, 23:03 »
"Διαχρονικά"... σωστή λέξη. Νομίζω οτι καλύτερα να αφήσουμε κάποια θέματα όπου αρέσκονται να απαντάνε παλιοί και νέοι, παρά να ξεφυτρώνουν κάθε τόσο τα ίδια ή παρόμοια θέματα από κάποιον που δεν πρόλαβε το προηγούμενο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #4 στις: 04/12/03, 23:38 »
To "πολλοί το θέλουν πίσω " δεν μπορεί να αποτελεί επιχείρημα επαναφοράς ενός θέματος.
Ειδικά το θέμα " το τι σκέφτεσαι τώρα " είναι παράδειγμα προς αποφυγήν.
Είναι κλασσικό ως προς το τι πρέπει να αποφεύγεται σε αυτό το forum , το οποίο όιπως πολύ εύστοχα παρατήρησε ένας εκ των διαχειριστών , δεν είναι forum ποικίλης ύλης , όπως επίσης εύστοχα παρατήρησε και ένας εκ των συντονιστών , ούτε το προσωπικό ημερολόγιο του καθενός μας.....

Μηνύματα του στυλ...σκέφτομαι την γιαγιά μου ή το διαγώνισμα της χημείας ή ότι θέλω να γίνω πατέρας ή τι πίτα να φάω ( ενδεικτικά τα αναφέρω ) δεν αντιλαμβάνομαι σε τι προάγουν την θεματολογία αλλά και ποιότητα του Forum...

Επίσης από τις σελίδες 12 έως και την τελευταία έχουμε σύνολο 83 μηνύματα εκ των οποίων τα 64 προέχρονται από 10 μόνο χρήστες!!!!! και μάλιστα τα 43 από αυτά από μόνον 5!!!!!!
Δηλαδή το 50% των μηνυμάτων προέρχονται από 5 μέλη!!!!

Εαν αυτό δεν είναι ο ορισμός της chatοποίησης του forum τότε ποιός είναι....

« Τελευταία τροποποίηση: 05/12/03, 10:48 από parpen »
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

delfinaki

  • Επισκέπτης
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #5 στις: 05/12/03, 09:59 »
Θα συμφωνήσω με τον j-melt και θα προσθέσω ότι ήταν ένα περιστατικό παροδικό που δεν κράτησε και μέρες, άλλωστε....
Βρείτε μου ένα θέμα που δεν έχει μετατραπεί σε chat και να αναφέρω και προσωπική μου περίπτωση, για την συνάντηση στη φωλιά του κούκου, αλλά ούτε μίλησα ούτε είπα τίποτα, πέρα από τώρα, γιατί κάλλιστα μπορούσε να πει κάποιος συντονιστής: όπα βρε παιδιά, αν δεν θα πάτε, δεν είναι ανάγκη να γράψετε αυτά που γράψατε, αλλά κανείς δεν έκανε τον κόπο....
Για το συγκεκριμένο θέμα, "τα τραγούδια συζητάνε", αυτός είναι ο σκοπός, να συζητάμε εμείς μέσω των τραγουδιών, σας πείραξε δλδ, που αντί οι απαντήσεις να δοθούν σε εύλογο για εσάς χρονικό διάστημα, δώθηκαν σε λίγα λεπτά?
Αιτούμαι επαναφορά....
« Τελευταία τροποποίηση: 05/12/03, 11:30 από delfinaki »

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #6 στις: 05/12/03, 10:59 »
Βρείτε μου ένα θέμα που δεν έχει μετατραπεί σε chat και να ανανφέρω και προσωπική μου περίπτωση, για την συνάντηση στη φωλιά του κούκου, αλλά ούτε μίλησα ούτε είπα τίποτα, πέρα από τώρα, γιατί κάλλιστα μπορούσε να πει κάποιος συντονιστής: όπα βρε παιδιά, αν δεν θα πάτε, δεν είναι ανάγκη να γράψετε αυτά που γράψατε, αλλά κανείς δεν έκανε τον κόπο....

Tο γεγονός της ανοχής ή της μη αντίδρασης σε όλα τα θέματα τα οποία έχουν μετατραπεί σε chat δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να αποτελεί "δεδικασμένο" το οποίο θα συνεχίζεται ες αεί...
Έχοντας  ώς μέτρο πάντα την άποψη των διαχειριστών η οποία ήταν και είναι ενάντια στην chatοποίηση του Forum έχουμε την υποχρέωση αν όχι να την εξαλείψουμε τουλάχιστο να την περιορίσουμε στον μέγιστο δυνατό βαθμό.
Η παραπάνω άποψη έχει διατυπωθεί πολλές φορές από τους διαχειριστές σε πολλά θέματα και αντί δυστυχώς να γίνει σεβαστή και κατά το δυνατόν υλοποίησιμη από τα μέλη της κοινότητας επιδείχθηκε υπέρμετρη αδιαφορία και μάλιστα ακολουθείται προκλητικά πολλές φορές αντίθετη πρακτική.
Ως εκ τούτου κάποια στιγμή θα έπρεπε να ληφθούν κάποια μέτρα από τους Mods εφόσον τα μέλη δεν αυτοπεριορίστηκαν μόνα τους.

Εαν οι διαχειριστές κάποια στιγμή μεταβάλουν την θέση τους τότε σε νέα βάση θα προβούμε και σε νέες ενέργειες....
« Τελευταία τροποποίηση: 05/12/03, 11:41 από parpen »
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

delfinaki

  • Επισκέπτης
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #7 στις: 05/12/03, 11:28 »
Εγώ θα μιλήσω προσωπικά από το να γενικεύω. Σέβομαι τους διαχειριστές και εκτιμώ την προσπάθεια τους να διατηρήσουν αυτό το σάιτ σε "λογικά" και "κόσμια" επίπεδα και φυσικά που το έχουν φτάσει σε ένα πολύ αξιόλογο επίπεδο (άσχετα των όσων έχουν γίνει), παρόλο που και οι ίδιοι έχουν "υποπέσει" στο να chataroun σε διάφορα θέματα. Αυτό που λέω για το θέμα μου, ελπίζω να κατάλαβες πως το λέω, είναι σαφές άλλωστε τι εννοώ, απλά αυτό που θέλω να ξέρω, είναι τι θεωρείται λογικό και μη, σύμφωνα πάντα με την γνώμη τους, η οποία διαφέρει κατά πολύ από ότι φαίνεται από την δικιά μας (φυσικό και σεβαστό άλλωστε), ο καθένας μας είναι διαφορετικός από τον άλλον, αλλά μήπως να έμπαιναν κοινές βάσεις για κάποια θέματα? κάποιοι κανόνες του στυλ "όποιος δεν ασχολείται με την μουσική δεν μπαίνει σε αυτό το σάιτ"? ποιος ο λόγος τότε με το που μπαίνεις στην σελίδα του κιθάρα να σου βγάζει: αν θέλετε να γίνετε μέλος, πρέπει να κάνετε εγγραφή? πολλοί από εμάς δεν ασχολούμαστε με την μουσική, αλλά τον οβολό μας τον έχουμε δώσει εκεί που μπορούμε, τώρα τα υπόλοιπα θέματα στα οποία γράφουμε και συχνότερα  μας χαρακτηρίζουν σαν αφελείς? σαν επιπόλαιους? σαν παιδιά που παίζουν? τόσο τραγικά τα βλέπουμε ποια?
« Τελευταία τροποποίηση: 05/12/03, 11:29 από delfinaki »

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #8 στις: 05/12/03, 11:48 »
Το να μην υπάρχουν θέματα που δεν έχουν σχέση με την μουσική είναι πάρα πολύ ακραίο όπως το ίδιο ακραίο είναι να θεωρείται το Forum ώς το διαδυκτιακό παιγνίδι του καθένα μας εδώ μέσα...και ελπίζω να είναι σαφές τι εννοώ....

Ωστόσο η διατύπωση κάποιων κανόνων ή ορίων ή περιορισμών στους "όρους χρήσης" αλλά και της φιλοσοφίας που θέλουν οι διαχειριστές για το site νομίζω ότι κρίνεται πλέον απαραίτητη. Οι διατυπώσεις που υπάρχουν εκεί είναι αρκετά γενικές και κάποια στιγμή ίσως θα έπρεπε να συμπληρωθούν ώστε να αποσαφηνιστεί όσο καλύτερα γίνεται το πλαίσιο δράσης μας εντός της κοινότητας....
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #9 στις: 06/12/03, 17:38 »
To "πολλοί το θέλουν πίσω " δεν μπορεί να αποτελεί επιχείρημα επαναφοράς ενός θέματος.
Ειδικά το θέμα " το τι σκέφτεσαι τώρα " είναι παράδειγμα προς αποφυγήν.
Είναι κλασσικό ως προς το τι πρέπει να αποφεύγεται σε αυτό το forum , το οποίο όιπως πολύ εύστοχα παρατήρησε ένας εκ των διαχειριστών , δεν είναι forum ποικίλης ύλης , όπως επίσης εύστοχα παρατήρησε και ένας εκ των συντονιστών

erwtisi 1:an to ''polloi to theloun pisw'' den einai logos,tote giati dimiourgithike aytos o xwros opou mporoume na zitame epanafora thematwn?

sigoyra to kithara den einai site pikilis ilis,den zitise kaneis na mpei to thema stin katigoria ''mousikes sizitiseis''.erwtisi 2:to periexomeno tou den tairiazei me tin katigoria ''diaskedasi'' i ''loipa''?
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #10 στις: 06/12/03, 17:40 »
Κι εγω το θεωρω ασκοπο το "αιτησεις επαναφοράς" γιατι εφόσον καποιος mod ή admin θεωρησε καποιο θέμα αχρηστο οτι και να πούμε εμείς δύσκολα θα του αλλάξουμε γνωμη...αρα?
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος pinelopi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1075
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κι όμως δεν είναι μακριά...
    • Προφίλ
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #11 στις: 07/12/03, 09:12 »
Γνώμη μου είναι ότι το ''πολλοί το θέλουν πίσω'' δεν μπορεί να αποτελεί απο μόνο του ισχυρό κριτήριο για την επαναφορά ενός θέματος.
Κάποια απο τα θέματα που μπήκαν στον Κάδο είχαν πολλή κίνηση αλλά τίποτα ουσιαστικό να προσφέρουν. Κι όταν λέω ουσιαστικό εννοώ ότι μάλλον δεν ενδιαφέρει και κανέναν το Τι σκέφτεσαι Τώρα π.χ. Ήταν μια ευκαιρία για τσατινγκ απλά. Αφού όμως υπάρχει ο αντίστοιχος χώρος για κάτι τέτοιο ποιός ο λόγος ύπαρξής του στο φόρουμ; ??? Όλοι κάποια στιγμή μπορεί να τσατάρουμε μέσα στο φόρουμ αυτό όμως δεν είναι το ίδιο ....για κάποιους αυτό είναι ο κανόνας και πιθανόν αυτοσκοπός :P

Δεν νομίζω οτι κανείς μάς επιβάλλει να μιλάμε μόνο για θέματα επιπέδου Βέλτσου στο Περί Παντός, ούτε να χρησιμοποιούμε το λεξιλόγιο του Ζουράρι (θου Κύριε).

 Μήπως έχουμε απο μόνοι μας τραγικοποιήσει λίγο τα πράγματα; :-\

Κι επειδή έχουμε πει ξανά ότι το φόρουμ δεν είναι τίποτε άλλο παρά μια διαδικτυακή ''παρέα'' αναρωτιέμαι...αν σε κάποια σοβαρή συζήτηση στην παρέα μας υπάρχουν πάντα 3-4 που την κάνουν στο τέλος πανηγύρι με άσχετα και ανόητα σχόλια δεν θα τα παίρναμε; Δεν θα προσπαθούσαμε να τους ''επαναφέρουμε στην τάξη''; Κι αν δεν επανέρχονταν κατόπιν των δικών μας συστάσεων; Μάλλον δεν θα τους ξαναφέρναμε στην παρέα...
Επειδή εδώ τα πράγματα είναι διαφορετικά, όταν κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ότι κάποια πράγματα έχουν και κάποια όρια τότε αναγκάζονται να λαμβάνουν και πιο αυστηρά μέτρα (διαδικτυακά) οι αρμόδιοι γι' αυτό. Δεν είναι λογικό;
Τόσο απλό είναι και καθόλου λογοκριτικό, νομίζω..... :)
« Τελευταία τροποποίηση: 07/12/03, 09:23 από pinelopi »
όνειρο είναι να ουρλιάζουν χιλιάδες ναι απ' το λαρύγγι του όχι  (Κ.Δ.)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #12 στις: 07/12/03, 16:06 »
Εγω προτεινω, για να μην τρωμε τα μουστακια και τις τριχες μας, να δημιουργηθει μια ιδιαιτερη υποκατηγορια στην οποια θα πηγαινουν τα chat thread.Σε αυτη δεν θα μετρανε τα μηνυματα.Ετσι τιποτα δε θα διαγραφεται και τιποτα δεν θα προκαλει ανταγωνισμο μηνυματων και chat...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #13 στις: 07/12/03, 16:43 »
Εγω προτεινω, για να μην τρωμε τα μουστακια και τις τριχες μας, να δημιουργηθει μια ιδιαιτερη υποκατηγορια στην οποια θα πηγαινουν τα chat thread.Σε αυτη δεν θα μετρανε τα μηνυματα.Ετσι τιποτα δε θα διαγραφεται και τιποτα δεν θα προκαλει ανταγωνισμο μηνυματων και chat...
συμφωνω
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #14 στις: 08/12/03, 09:36 »
Το οτι πολλοι θελουν ενα θεμα πισω, ειναι ενας λογος που πιθανον να κανει το θεμα να επιστρεψει. Δεν εξαρταται μονο απο διαχειριστες/συντονιστες. Η διαφορα ειναι οτι αν δε το ζητησει κανεις, σιγουρα θα διαγραφει δια παντος.

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #15 στις: 09/12/03, 09:17 »
Εγω προτεινω, για να μην τρωμε τα μουστακια και τις τριχες μας, να δημιουργηθει μια ιδιαιτερη υποκατηγορια στην οποια θα πηγαινουν τα chat thread.Σε αυτη δεν θα μετρανε τα μηνυματα.Ετσι τιποτα δε θα διαγραφεται και τιποτα δεν θα προκαλει ανταγωνισμο μηνυματων και chat...

Συμφωνώντας με την θέση του Free και επεκτείνοντάς την , πιστεύω ότι είναι ένας ικανοποιητικός τρόπος να απαλλαγούν τα θέματα και οι κατηγορίες από "άσκοπα μηνύματα".
Βέβαια και πάλι θα υπάρχει το πρόβλημα του γεμίσματος της βάσης , αλλά τουλάχιστο θα μπορούμε να πετάμε από εκεί θέματα που έχουν παρέλθει.
Όπως έχω ξαναπεί τα μηνύματα τύπου chat είναι εφήμερα και δεν έχουν ιδιαίτερο λόγο ύπαρξης εις στο διηνεκές....

...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος mystic

  • Είμαι Μόρτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • No Pain... No Gain
    • Προφίλ
    • Τουριστικός οδηγός Χαλκιδικής
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #16 στις: 28/04/04, 15:44 »
Πιστεύω πως το θέμα Εξοπλισμός ( http://forum.kithara.gr/yabbse/index.php?board=34;action=display;threadid=8471 ) έχει πολύ χρήσιμες πληροφορίες ( ή μάλλον απόψεις αλλά δεν έχει σημασία ) και δεν πρέπει να διαγραφεί. Καλό λοιπόν θα ήταν να επαναφερθεί στη θέση του..

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #17 στις: 29/04/04, 12:48 »
Πιστεύω πως το θέμα Εξοπλισμός ( http://forum.kithara.gr/yabbse/index.php?board=34;action=display;threadid=8471 ) έχει πολύ χρήσιμες πληροφορίες ( ή μάλλον απόψεις αλλά δεν έχει σημασία ) και δεν πρέπει να διαγραφεί. Καλό λοιπόν θα ήταν να επαναφερθεί στη θέση του..



Όποιος εκτιμά ότι το ανωτέρω θέμα περιέχει πληροφορίες χρήσιμες , μπορεί να τις επαναδιατυπώσει φτιάχνοντας νέο θέμα...
Το υπάρχον θέμα , θεωρώ ότι δεν είναι του ύφους που αρμόζει και ως εκ τούτου διαφωνώ με την πρόταση.
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος mystic

  • Είμαι Μόρτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • No Pain... No Gain
    • Προφίλ
    • Τουριστικός οδηγός Χαλκιδικής
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #18 στις: 01/05/04, 15:33 »
Όποιος εκτιμά ότι το ανωτέρω θέμα περιέχει πληροφορίες χρήσιμες , μπορεί να τις επαναδιατυπώσει φτιάχνοντας νέο θέμα...
Το υπάρχον θέμα , θεωρώ ότι δεν είναι του ύφους που αρμόζει και ως εκ τούτου διαφωνώ με την πρόταση.

Σημασία έχει η διατύπωση ή η ουσία ; ??? Μάλλον η ουσία θα έλεγα εγώ...

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #19 στις: 04/05/04, 01:56 »
Όποιος εκτιμά ότι το ανωτέρω θέμα περιέχει πληροφορίες χρήσιμες , μπορεί να τις επαναδιατυπώσει φτιάχνοντας νέο θέμα...
Το υπάρχον θέμα , θεωρώ ότι δεν είναι του ύφους που αρμόζει και ως εκ τούτου διαφωνώ με την πρόταση.

Σημασία έχει η διατύπωση ή η ουσία ; ??? Μάλλον η ουσία θα έλεγα εγώ...

Μέγιστο λάθος...Η ουσία πολλάκις χάνεται λόγω του εντελώς αδόκιμου τρόπου με τον οποίο επιχειρείται η προβολή της.
Το στυλάκι που θέλει (ξυπνήστε κοιμώμενοι που σας τα παίρνουν, εγώ ο μάγκας θα σας ξεστραβώσω) δεν νομίζω ότι μπορεί να υιοθετηθεί σε αυτό το forum. Εαν έτσι το επιθυμεί η κοινότητα τότε καλώς , κάνω το πάσο μου που λένε και στη πρέφα....

Επιπλέον δε...δικό μου είναι το θέμα όπως γουστάρω το βαφτίζω και ότι γουστάρω γράφω , επίσης δεν μπορεί να υιοθετηθεί. Οι κανόνες ισχύουν για όλους. Αν δεν σας αρέσουν τότε μπορείτε να αιτηθείτε να αλλάξουν και φυσικά ο καθένας να γράφει και να συμπεριφέρεται όπως η παιδεία του του επιτάσσει....

Πάντως μέχρι στιγμής και εξ'όσων έχω καταλάβει , κάτι τέτοιο δεν ανήκει στις επιθυμίες των διαχειριστών-ιδιοκτητών του Site-Forum...



...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #20 στις: 04/05/04, 08:03 »
Το θέμα που είχε ανοίξει ο brian ήταν χρήσιμο μεν, επιθετικό δε. Η γνώμη του είναι σεβαστή και μπορεί αυτά που λέει να είναι σημαντικά για κάποιους, αλλά με τον τρόπο που τα λέει δεν μπορεί να μπει στα FAQ Μουσικών Οργάνων.
Θα μπορούσε πάντως να γίνει μια επαναδιατύπωση από τον brian, με περισσότερα επιχειρήματα και τεχνικές λεπτομέρειες.

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #21 στις: 04/08/04, 00:05 »
Ποιός μετακίνησε το Thread "Ιστορία Δυο λέξεων" στον κάδο? >:(

Θέλω να επανέλθει.

Διότι δεν βρίσκω τι παραπάνω προσφέρει ένα thread σαν το "Είμαστε ομάδα και αυτό μετράει" που έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις χωρίς καμοιά ουσία πλην Chatting, από το "Ιστορία δυο λέξεων"?
 >:(
Τουλάχιστο και δημιουργικό είναι και διασκεδαστικό.


EDIT:Το θέμα αυτό υπάρχει σε forum για PC όπου μάλιστα είναι sticky και έχει φτάσει τις 118 σελίδες. Από ότι φαίνεται οι Κιθαρωδοί έχουν χάσει το χιούμορ τους....
« Τελευταία τροποποίηση: 04/08/04, 00:42 από Pontifikas »
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #22 στις: 04/08/04, 13:08 »
Συμφωνω με τον Ποντιφικα για το θεμα του "Ειμαστε ομαδα", που ουσιαστικα δεν προσφερει τιποτα σε αυτο το forum.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #23 στις: 04/08/04, 16:38 »
¨Επειτα από την καταλυτική επέμβαση του Arg0,τον οποίο και ευχαριστώ, αποσύρω την αίτηση επαναφοράς του Θέματος "Η ιστορία δυο λέξεων".Παρακαλώ τους admins κλειδώσουν το θέμα(και αν θέλουν ας το διαγράψουν άμεσα) ώστε να μην γράψει κανείς κατά λάθος και πάει χαμένο.
....Αν βέβαια κανένας από τους Mods-Admins διαβάσει αυτό το Post γιατί μια μέρα πέρασε και απάντηση δεν είδα, έτσι ώστε να αναρωτιέμαι αν το έχετε βάλει για μόστρα.
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:* Αιτήσεις επαναφοράς θεμάτων *
« Απάντηση #24 στις: 05/08/04, 00:30 »
Για λόγους ανωτέρας βίας δεν πρόλαβα να τοποθετηθώ νωρίτερα....

Η προσωπική μου άποψη ήταν και συνεχίζει να είναι , ότι δεν μπορεί να αποτελεί επιχείρημα συντήρησης ενός θέματος η σύγκρισή του με την συντήρηση κάποιου άλλου ιδιαίτερα όταν.....

1ον) έχουμε επανειλημένα γράψει ότι δεν είναι επιθυμητά , θέματα τα οποία ευνοούν το chating....
2ον) έχουμε κατηγορηθεί ότι σχεδόν έχουμε στραγγαλίξει το χιούμορ και τον χαβαλέ εντός του Forum , και άρα όταν αφήνουμε να περνούν κάποια θέματα ή post ( ακριβώς ώστε να υπάρχει με κάποιο μέτρο το χιούμορ και ο χαβαλές)αυτομάτως όταν δεν αφήνουμε κάποια άλλα τίθεται το ερώτημα ...ε τότε γιατί αφήσατε το άλλο....

3ον) Δεν είναι δυνατό να γίνεται εκμετάλευση του διαθέσιμου bandwith που επιτρέπεται μηνιαίως από τον Host με μηνύματα άνευ ουσίας και σημασίας με μοναδικό σκοπό την επίδειξη της ατομικής μας ικανότητας στο "χιούμορ"...

4ον) Δεν νομίζω ότι η φιλοσοφία δημιουργίας-ύπαρξης και λειτουργίας του forum αυτού ( όπως έχουν πολλές φορές οι ίδιοι οι δημιουργοί του δηλώσει ) έχει να κάνει σχέση με παιδική χαρά , όπου θα μαζευτούνε τα παιδάκια να παίξουν όλα μαζί....

5ον) Ποιό το πρόβλημα με τον κάδο?? Μήπως εκεί δεν μπορεί να υπάρχει συνέχεια , όπως ήδη συμβαίνει και με άλλα θέματα?

Τέλος συμφωνώ ότι το "είμαστε ομάδα" έπρεπε να έχει φάει χώμα εδώ και πολύ καιρό....αλλά αυτό δεν μπορεί να είναι επιχείρημα για άλλα θέματα που τρώνε.....

Δεν είμαι ελέφαντας , δεν μετακίνησα εγώ το θέμα στον κάδο....αν αυτό ενδιαφέρει.....αλλά συμφωνώ με την μετακίνηση , όπως άλλωστε το έχω ήδη δηλώσει......

...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....