Αποστολέας Θέμα: Τενοντίτιδα  (Αναγνώστηκε 172718 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #50 στις: 12/05/03, 13:34 »
   παιδια πηγα σε αλλον γιατρο και μου ειπε οτι δεν εχω τενοντιτιδα! Αυτο ομως δεν ειναι καλο γιατι προσθεσε οτι καλυτερα θα ηταν να ειχα τενοντιτιδα! Εχω, ειπε, κακωση τριγωνου χονδρου! Θα παω να κανω μαγνητικη τομογραφια με "σκιαγραφιση" και μετα θα με "πλακωσουν στις ενεσεις για να γινω καλα!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #51 στις: 12/05/03, 14:12 »
  παιδια πηγα σε αλλον γιατρο και μου ειπε οτι δεν εχω τενοντιτιδα! Αυτο ομως δεν ειναι καλο γιατι προσθεσε οτι καλυτερα θα ηταν να ειχα τενοντιτιδα! Εχω, ειπε, κακωση τριγωνου χονδρου! Θα παω να κανω μαγνητικη τομογραφια με "σκιαγραφιση" και μετα θα με "πλακωσουν στις ενεσεις για να γινω καλα!

να κανεις υπομονη γιατι ειναι επωδυνο...περαστικα σου και γρηγορα παλι οπως παλια  :-*
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #52 στις: 12/05/03, 14:14 »
Ρε φιλε SOT για πες σε ποιον γιατρο πηγες.Κανενας απο εδω ξερει κανενα καλο γιατρο για τετοιες παθησεις?

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #53 στις: 13/05/03, 08:28 »
Κατευθείαν στον γιατρό!
Και μη χρησιμοποιείς το χέρι σου μέχρι να αναρρώσει. Κάθε κίνηση που κάνεις επιβαρύνει την κατάσταση! Μη χρησιμοποιείς υπολογιστή, κιθάρα, τίποτα... Ο γιατρός θα σου πει τα υπόλοιπα...

Αποσυνδεδεμένος Bluzman

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #54 στις: 13/05/03, 17:29 »
Koitaxe filarako,
 de xero gia to heri soy ayti ti stigmi, ayto poy xero einai oti sigoyra tha xanapaixeis kai elpizo to syntomotero oste na xanapaixoyme kai mazi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Se agapo poly! mi se pairnei apo kato!
Sinehise na eisai panta haroymenos kai na skorpas gelio stin parea !

Me ektimisi, o mathitis k filos soy
                                     L.S. (Bluzman)

Αποσυνδεδεμένος Fighter

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο,τι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο...
    • Προφίλ
    • dimos_mp
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #55 στις: 15/05/03, 00:18 »
 ;)΄Φίλε don't worry...σίγουρα θα ξαναπαιξεις...
Το μονο που χρειαζεται ειναι υπομονή και θετική σκεψη...και σιγουρα ολα θαπανε καλα...μην ανησυχείς....

Αποσυνδεδεμένος Alchimistis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #56 στις: 15/05/03, 12:56 »
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

jagmaster

  • Επισκέπτης
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #57 στις: 15/05/03, 13:26 »
Συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα φοβαμαι πως ισως δεν ξαναπαιξω ποτε κιθαρα λογω της τενοντιτιδας η το συνδρομο του καρπιαου σωληνα που πιθανοτατα να εχω..Υπαρχει κατι που μπορειτε να μου πειτε παραπανω απο το προηγουμενο topic που μπορει να βοηθησει???Σας παρακαλω....

Με εκτιμηση J.S


to idio skeftomouna kai egw file mou,otan prin apo kati mines eixa to idio provlima.ti ekana egw?
PIGA STO GIATRO!!einai ena ap' ta liga themata pou den sikwnei maggilikia.pane kai zita tou tin gnwmi tou an kai mallon tha sou pei ta tipika,diladi:
-Min sikwneis vari kai genika min to peirazeis.
-Min kourazeis to xeri sou me ipologisti ktl..
-MIN KANEIS TIPOTA,TIPOTA,TIPOTA GIA PERIPOU 3 VDOMADES. to ekana ki egw kai iremise to xeraki mou...
-Xrisimopoihse kapoia aloifh,gia na iremisei kapws to xeri sou.
skepsou oti autos pou sou stelnei to minima koulthike se mia periodo pou eprepe na paradwsei 2 graptes ergasies.Min panikovalesai.ipomoni kai tha sou perasei.Me filikous xairetismous
Prof. Dr. Tamtakos. ;D

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #58 στις: 16/05/03, 17:14 »
   Λοιπον παιδια πηγα στον Dr Ευσταθοπουλο, αναπληρωτη διευθυντη της Μικροχειρουργικης κλινικης, με ειδικοτητα Μικροχειρουργου!

   Ενα θα σας πω! Οπου και να πηγα μετα μου ειπαν ολοι οι γιατροι:

   -Ο,τι πει ο Ευσταθοπουλος ειναι νομος, καλως ηλθες στο κλαμπ!

   Επισης η παθηση μου ειναι "ελιτρητης καμπτηρα τενοντα" ή τενοντοελιτριτιδα!
Μου "εγραψε" φυσιοθεραπεια με laser, διαθερμιες, υπερηχα και κατι αλλα που δεν τα θυμαμαι!

   Θα ξαναπαω σε 15 μερες!

   Βεβαια το καλυτερο ειναι που μου "εγραψε" 15+ μερες αδεια!!!!!!!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος kostis88

  • Ο γραντζουνιστής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 298
  • Φύλο: Άντρας
  • τι αλλο να πω πια??
    • Προφίλ
    • rigorous_rifle
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #59 στις: 16/05/03, 23:19 »
sot ολοι σου εβγαλαν την ιδια διαγνωση!!!!!!!!! ;D ;D ;D
Ειμαι ενας φασιστοκουμουνοσοσιαλιστικοκαπιταλιστης οικολογος

Αποσυνδεδεμένος billypyx

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #60 στις: 17/05/03, 01:52 »
Paidia,
Kati paromoio epa8e kai o dave mustaine kai stamatise na paizei. Den mporw na sas boh8isw alla xerw pos mporeite na to apofygete gia na min to pa8ete.
Otan paizete grigora i otan paizete two-hand-tapping
kai noiwsete to xeri sas na ponaei estw kai poly ligw, stamatiste amesws gia na apofygete enan apo aytoys toys kindynoys. Kai egw polles fores ennoiwsa to tsimpima alla de stamatoysa! Megalo moy la8os! Gi ayto na stamatate amesws molis noiw8ete tsimpima.Einai arketa sobaro ayto to 8ema kai 8elei prosoxh.
Sot, perastika soy kai na paixeis pali ki8ara.

geia sas paidia kai prosoxh

Billypyx
Well, there´s floodin´ down in texas...
all of the telephone lines are down...

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #61 στις: 23/05/03, 23:47 »
Η διαγνωση τελικα λεει : Επικονδυλιτιδα και φυσιοθεραπεια με lazer..Το εχει παθει κανεις ?Eχει να πει κατι που θα βοηθησει???

Με εκτιμηση J.S

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #62 στις: 24/05/03, 01:22 »
  Φιλε sandro (χαριν συντομιας) ειναι αρκετα δυσκολα τα πραγματα με την επικονδυλιτιδα αλλα οχι ανεπανορθωτα...Κατ αρχην να σουπω οτι εγω δεν την επαθα απο τη κιθαρα αλλα απο το τεννις.Ειναι πολυ συχνη "αρρωστια" στο χωρο αυτου του αθληματος αλλα εχει ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα με τη τενοντιτιδα των κιθαριστων η ακομα και αυτων που χρησιμοποιουν πληκτρολογιο με λαθος θεση των καρπων.Με λιγα λογια η τενοντιτιδα προκαλειται απο λαθος χειρισμου των χεριων(αγκωνων,καρπων).
  Τωρα στην ουσια...Οταν την επαθα,πονουσε αρκετα το χερι μου(δεξι) περιπου στο υψος του αγκωνα στη πανω μερια και φαινοταν σαν αν ηταν προβλημα του μυος.Το πηρα τελειως χαλαρα,παρ ολα αυτα πηγα σε ορθοπεδικο, μου εδωσε μια θεραπεια που περιελαμβανε αντιφλεγμονωδη χαπια, παγοθεραπεια,προαιρετικα voltaren αλοιφη και το κυριοτερο ξεκουραση.Δεν μπορω να πω οτι εκανα τη θεραπεια κατα γραμμα και κυριως δεν το ξεκουρασα..μαλλον το αντιθετο :-\.Μετα απο μια βδομαδα περιπου ξυπνησα ενα πρωι και δεν μπορουσα ουτε ενα ποτηρι με νερο να σηκωσω,ουτε το αποσμητικο τιποτα,σχεδον αναπηρος...Η επομενη επισκεψη στον ορθοπεδικο ηταν καταλυτικη...Μου ανακοινωσε οτι αν απο τη νεα θεραπεια δεν γινει τιποτα,η επομενη κινηση ειναι ενεση κορτιζονης ακριβως πανω στο σημειο της φλεγμονης(!).Συνηθως αυτη η ενεση εχει αποτελεσματα και μαλιστα αμεσα αλλα δεν θεωρειται και πανακεια στην ιατρικη.Το τελευταιο που με εκανε να παρω τη κατασταση μου πολυ σοβαρα ηταν οταν μου ειπε οτι υπαρχει περιπτωση να φτασουμε μεχρι και σε εγχειριση.
  Λοιπον απο εκεινη την ημερα η παγοκυστη μπαινοβγαινε στη καταψυξη και στο χερι μου,τα χαπια στην ωρα τους και η voltaren εκανε μασαζ στο πονεμενο σημειο 4-5 φορες την ημερα.Α μην ξεχασω οτι απειχα απ οτιδηποτε επιβαρυνε το χερι μου..με το ζορι λιγο kithara.gr  ;) ;D.
  Μετα απο 1 μηνα περιπου αρχισα μονος μου με βαρακια(500gr) μικρες κινησεις kai αργοτερα με 1Kgr και σιγα σιγα χωρις καλα καλα να το συνειδητοποιησω δοκιμασα τη ρακετα μου και ...ολα καλα!
  Αυτα προς το παρον..Τωρα για laser φυσιοθεραπεια πρωτη φορα το ακουω,μαλλον θα ειναι πιο αποτελεσματικο.Σε αυτες τις περιπτωσεις καλο ειναι να παιρνεις πολλες γνωμες και να δοκιμαζεις τις πιο ανωδυνες ;).Αν ο γιατρος σου ειπε οτι θα περασει μονο με φυσιοθεραπεια τοτε μην ανησυχεις καθολου...μαλλον τη προλαβες στην αρχη της... Το κακο με την επικονδυλιτιδα ειναι οτι ποτε δεν σου περναει...τουλαχιστον οσο αφορα τη δικη μου περιπτωση...παντα θα υπαρχει μια ευαισθησια και που και που θα σου τη θυμιζει...να λογου χαρη εμενα αυτη την εποχη εχει αρχισει να με "τσιγκλιζει" :-\..Ελπιζω να μην εξελιχθει παλι ασχημα...Κουραγιο και υπομονη χρειαζεται..χωρις να χανεις την αισιοδοξια σου,γιατι τα πιο πολλα τα γιατρευει η ψυχη που κουβαλαμε μεσα μας...
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #63 στις: 24/05/03, 10:17 »
 
  Τελευταια ειχα ακουσει απο ενα φιλο μου που το δοκιμασε, για τις θεραπευτικες ιδιοτητες του ξυδιου,φτιαγμενο ομως με το παραδοσιακο τροπο και οχι το χημικο...Ο τροπος χρησης του ειναι ο εξης: Βρεχουμε καλα με ξυδι (επαναλαμβανω παραδοσιακο,χωριατικο αν θελετε) μια πετσετα και τη τυλιγουμε στο σημειο που αισθανομαστε το πονο.Κατοπιν τυλιγουμε πανω απο τη πετσετα ναυλον μεμβρανη(αυτη που συσκευαζουμε τα τροφιμα) πολυ καλα.Ουσιαστικα στεγανοποιουμε το σημειο που μας ενδιαφερει ετσι ωστε το ξυδι να δουλεψει χωρις τον αερα αλλα και χωρις να βρωμισουμε το τοπο  ;) :D.Καλο ειναι η εφαρμογη να γινει τη νυχτα κατα τη διαρκεια του υπνου...Παντως ο φιλος μου μετα απο 2-3 εφαρμογες εγινε τελειως καλα...Καλα αποτελεσματα... 8)

  Φιλε sandro  δοκιμασε και τη παραπανω θεραπεια...καμμια φορα οι πρακτικες μεθοδοι ειναι οι πιο αποτελεσματικες... ;)
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Sl@sh

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #64 στις: 25/05/03, 17:54 »
mia mera 10 ores kithara 5meres akinisia

Lord-George

  • Επισκέπτης
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #65 στις: 25/05/03, 18:29 »
Sot, έχεις ένα μήνα ζωής, λυπάμαι.

Εγώ παίζω πολύ ώρα κάθε μέρα και δεν έχω πάθει τίποτα..

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #66 στις: 30/05/03, 03:44 »
Lipon paidia na milisei kai o fysiotherapeytis tis pareas. H tenontitida mpori na ofilete se pollous logous. Grigoro peksimo, xontres xordes, adinata daxtila, lathos texnikes klp. H endedigmeni therapia einai panta ksekourasi oso ginete perissoteri, efarmogi pagou polles fores tin imera kai antiflegmonodi farmaka sinithos Voltarain, Lonin, Mesulid klp. H alifi Voltarain boithaei mono se epifaneiaka traymata gia to logo oti den eisxori bathia peripou 3-4mm. Endiknite gia agkona, karpo,  daxtila, gonato opou diladi o mis pou flegmeni briskete epifaneiaka. Oso gia tin Countairpain kai tis ipolipes thermantikes alifes gnomi mou paidia einai na min xrisimopoioyntai giati oxi mono den kanoun kalo alla to antitheto. File Ron-T apodixtike pia oti se flegmoni den efarmozete pleon to zesto giati anakoufizei men stin arxi alla meta epanerxetai sta idia mpori kai xeirotera. File Sotriani i kakosi pou exis einai arketa sobari i kakosi tou trigonou xondrou diladi. An einai tenontoelitritida den einai tipota sobaro alla prepei na to deis zesta to thema,  mhn to amelisis. Kalitera na min paikseis kithara gia ligo kairo para na exis xeirotera. H tenontitida otan perasi prepei na ginoun kapoies diadikasies oste na min epanelthei. Endinamosi daxtilon,  karpou, kalo zestama kai diatasis se karpo daxtila omo kai agkona prin jekinisete na paizete. Ayta gia tin ora. Oti apories exete tha sas tiw apantiso me xara.

Αποσυνδεδεμένος arismanouras

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #67 στις: 02/06/03, 21:42 »
Στο γιατρό και γρήγορα! Απ τη στιγμη που όλο το χέρι πονάει μπορεί να υπάρχει κάτι πιο δυνατό απ την τενοντίτιδα. Το απεύχομαι και σου εύχομαι καλή ανάρρωση και καλές πενιές!

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #68 στις: 09/06/03, 11:22 »
Τελος καλο ολα καλα....μαλλον..ελπιζω...Η τελικη διαγνωση λεει:Επικονδυλιτιδα αγκωνα μαζι με συνδρονο θωρακικου κατι - δεν θυμαμαι καλα...Μου δωσαν φυσιοθεραπειες με lazer για αλλη μια φορα.Λετε να κανουν τποτα για να εξαφανιστουν και οι τελευταιες μικρες ενοχλισεις..?

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2119
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #69 στις: 09/06/03, 11:23 »
Αμα το θωρακικο που δεν θυμασαι λεγεται συνδρομο θωρακικης εξοδου......να αρχισεις να προσεχεις πολυ περισοτερο...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #70 στις: 10/06/03, 00:09 »
Για πες Dave τι να προσεχω?Τι ξερεις για αυτο να μου πεις που θα βοηθησει?

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #71 στις: 11/06/03, 02:35 »
Agapite Santro i epikondilitida agkona den einai tipota. Ksekourasi polli, pago sinexia kai antiflegmonodi farmaka. To sindromo thorakikis eksodou einai poliploki fasi. Basika iparxi ena noito trigono pou sximatizetai apo tous skalinous mies sto laimo, tin arthrosi tou omou kai to thoraka. Apo ton ayxena ksekinaei ena plegma apo neura pou legete braxionio plegma. Gia pollous kai diaforous logous to plegma ayto straggalizetai se kapoio simio autou tou trigonou pou proanefera me apotelesma diafora simptomata opos einai peripou ayta pou exis, diladi ponos se omo agkona kai daxtila, moudiasmata, tsimpimata kai ousiastika mi kali litourgikotita tou ano akrou. Min se tromazoun omos ola ayta. Na exis ipomoni kai na akolouthis pista tis odigies gia na sou perasi. Otan soy perasi na kanis tin prothermansi sou, tis diatasis sou kai min ksexnas na min parakourazese!

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #72 στις: 11/06/03, 22:23 »
Η τελικη διαγνωση ειναι Επικονδυλιτιδα αγκωνα και συνδρομο θωρακικης εξοδου....Πολυ κακο?

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10406
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #73 στις: 12/06/03, 08:00 »
Φίλε parlats, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, προτείνω να δεις το Θέματα->Ιατρικές πληροφορίες:
http://portal.kithara.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=140
και να μας πεις τη γνώμη σου, και αν μπορείς πρόσθεσε σε αυτό ή γράψε ένα δικό σου άρθρο. Η βοήθεια ενός ειδικού είναι πολύτιμη...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Τενοντίτιδα
« Απάντηση #74 στις: 04/07/03, 02:08 »
Φίλε parlats, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, προτείνω να δεις το Θέματα->Ιατρικές πληροφορίες:
http://portal.kithara.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=140
και να μας πεις τη γνώμη σου, και αν μπορείς πρόσθεσε σε αυτό ή γράψε ένα δικό σου άρθρο. Η βοήθεια ενός ειδικού είναι πολύτιμη...


File Basili exo anaferthei ksana gi'ayto to thema opos exi anaferthi kai o Apollon nomizo. To programma fisiotherapias pou exi einai aparxaiomeno. Me tis sigxrones methodous apofeygetai entelos i efarmogi zestoy stis flegmones. Sta zesta ennooume laser, diathermies, reymata klp. Protinete o pagos. Eixa pei ksana oti exo kani ena poli kalo ereunitiko stis tenontitides me poli kala kai egkira apotelesmata. Rotisa pos tha mporousa na metatrepso ta apotelesmata se ilektroniki morfi (giati eimai olligon asxetos apo p/c) kai na ta parathetame se osous ta exoun anagki. Distixos den elaba pote apantisi. An pisteyete kai seis opos kai go oti tha boithithoun arketoi apo ayto peite mou pos mpori na gini.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
4892 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/14, 23:36
από Απόλλων
11 Απαντήσεις
25155 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/20, 21:20
από Βραζίλης