Αποστολέας Θέμα: ΝΥΧΙΑ!!!  (Αναγνώστηκε 56737 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
ΝΥΧΙΑ!!!
« στις: 06/01/07, 04:20 »
Τώρα που σας βρήκα θα σας πρήξω με τις ερωτήσεις μου!
 Λοιπόν, όσο έπαιζα ηλεκτρική κιθάρα ή ακόρντα με την ακουστική, πάντα με πένα, δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Εδώ και δυο χρόνια, όμως που ανακάλυψα το Fingerstyle, ανακάλυψα παράλληλα ότι τα νύχια μου είναι αδύναμα και σπάνε συνέχεια. Ιδίως στα λατινοαμερικάνικα κομμάτια που θέλουν αρκετό νεύρο.
 Ξέρετε αν αυτό αντιμετωπίζεται; Έχω τρελλαθεί να πίνω γάλατα... Σε λίγο θ'αγοράσω αγελάδα! Βοηθάει μεν, αλλά...
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #1 στις: 06/01/07, 16:37 »
Κλασσικό πρόβλημα... Τα λιμάρεις καθόλου? Βοηθάει...
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Vicarious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #2 στις: 06/01/07, 17:19 »
Ναι εγώ παράτησα το μπάσκετ λόγω του ότι έσπαγαν συνέχεια τα νύχια μου, για να συνεχίσω κλασσική κιθάρα.
Μετά πήρα ήλ. και παράτησα την κλασσική οπότε δεν μου χρειάζονταν τα νύχια και έμεινα με το π...λι στο χέρι.

Anyway τα νύχια σου θα "εκπαιδευτούν" και θα δυναμώσουν μήν ανησυχείς, δεν θα σπάνε εύκολα,μόνο αν τα ταλαιπωρείς πολύ.
να τα λιμάρεις και μία καλή λύση είναι να βάζεις σκληριντικό. Εγώ πάντως δεν το έκανα γιατί το θεωρούσα gay.

Επίσης αν καπνίζεις μην καπνίζεις με το χέρι στο οποίο έχεις τα νύχια γιατί φαινεται κάπως...

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #3 στις: 07/01/07, 00:42 »
Τα νυχια ειναι κατι σαν τα κοκκαλα. Οσο πιο μικρος εισαι, τοσο πιο ευλιγιστα και ευθραυστα ειναι. Οσο μεγαλωνεις σκληραινουν ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 07/01/07, 14:47 από parakiller »
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #4 στις: 07/01/07, 00:54 »
Τα νυχια ειναι κατι σαν τα κοκκαλα. Οσο πιο μικρος εισαι, τοσο πιο ευλιγιστα και ευθραυστα ειναι. Οσο μεγαλωνεις σκληραινουν ;)

Οχι δεν είναι ακριβώς έτσι. Οσο τα νύχια λαμβάνουν βιταμίνες Α, σύμπλεγμα Β, D, E καθώς και διάφορα άλλα μέταλλα μέσω διατροφής τότε η ηλικία ελάχιστα τα επηρεάζει. Επίσης στα μικρά παιδιά τα οστά και τα νύχια είναι μεν ευλύγιστα αλλά όχι εύθραστα, το αντίθετο θα έλεγα  ;)

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #5 στις: 07/01/07, 01:03 »
Στο σχολειο μας ειπε ο βιολογος, οτι ακομα και τα νυχια μας χρειαζονται ασβεστιο (αρα δεν ειναι σαν τα οστα??)... Τι να πω. Αν ειναι μ..λ...κας τι φταιω εγω :-[ :-[ :-[


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3334
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #6 στις: 07/01/07, 01:44 »
Τα νυχια ειναι κατι σαν τα κοκκαλα. Οσο πιο μικρος εισαι, τοσο πιο ευλιγιστα και ευθραυστα ειναι. Οσο μεγαλωνεις σκληραινουν ;)
Επισης νομιζω οτι ο Salinas δεν ειναι πια τοσο μικρος ωστε να εχει τοσα περιθωρια αναπτυξης... ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #7 στις: 07/01/07, 01:54 »
Στο σχολειο μας ειπε ο βιολογος, οτι ακομα και τα νυχια μας χρειαζονται ασβεστιο (αρα δεν ειναι σαν τα οστα??)... Τι να πω. Αν ειναι μ..λ...κας τι φταιω εγω :-[ :-[ :-[

Aσβέστιο χρειάζονται και οι μύες μας προκειμένου να λειτουργούν σωστά. Αυτό δεν συνεπάγεται απαραίτητα ότι υπάρχει κάποια δομική ή λειτουργική ομοιότητα με τα οστά...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #8 στις: 07/01/07, 04:47 »
Παίδες, όπως κάποιος ήδη κατάλαβε (τόσο πολύ φαίνεται, ρε γα....ότο;) είμαι 31 χρονών, οπότε το να πω ότι είμαι πάνω στην ανάπτυξη και με τον καιρό θα σιάξει, έχει πάψει προ πολλού να αποτελεί πειστική δικαιολογία! Απ'την άλλη, τα γάλατα και τα τυριά έχουν βοηθήσει τα μάλλα, οπότε οι προφέσορες μάλλον έχουν δίκιο. Τα νύχια τα λιμάρω, αλλά παρ'όλα αυτά σπάνε. Μου έχουν προτείνει κατά καιρούς το σκληρηντικό, όπως κι ένα καλό μανικιούρ (δεν το λέω για πλάκα), αλλά... τι να σας πω... αν το δοκιμάσω μπορεί και να μ'αρέσει...
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος paolo_guitar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • rock till u drop!
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #9 στις: 07/01/07, 06:00 »
ο δικος μου καθ. ειπε οτι το καλυτερο γαλακτοκομικο για τα νυχια ειναι το ξυνογαλο (οχι αριανι αλλα κανονικο ξυνογαλο) και η φετα.
απο κει και περα μπορεις να χρησιμοποιησεις διαφορα σκληριντικα που πλεον κυκλοφορουν (mavala ας πουμε) που δν αφηνει και γυαλαδα στο νυχι μετα. αλλα προσεξε γιατι τα σκληριντικα δν δυναμωνουν το ιδιο το νυχι απλα το προστατευουν λιγο περισσοτερο γιατι δημιουργουν μια κρουστα απο πανω. οποτε δν φαγωνεται το νυχι αλλα η κρουστα. ισα ισα τα σκληριντικα αδυνατουν το νυχι.
επισης ομως εγω αυτο που χρησιμοποιουσα ηταν ενα ειδικο δυναμωτικο νυχιων που το πουλουσε ενα φαρμακειο στην θεσσαλονικη.
ειδα καποια διαφορα οχι ομως τεραστια.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #10 στις: 07/01/07, 14:51 »
Τα νύχια πρέπει να λιμάρονται με βάση τη γωνία του δεξιού χεριού προς τις χορδές, το μέγεθος τον δακτύλων και τις κινήσεις του δεξιού χεριού. Τα φέρνεις σε ένα επιθυμητό μήκος και το φινίρισμα το κάνεις με χαρτάκι πάνω στις χορδές για κάθε νύχι ξεχωριστά.

Αμα πας και κάνεις μανικιούρ το πιθανοτερο είναι ότι δεν θα μπορείς να παίξεις κιθάρα μετά. Γιατί τα φτιάχνουν συμμετρικά και με γνώμονα να φαίνονται όμορφα, όχι να γλιστράνε στις χορδές.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος RADIXOS

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #11 στις: 07/01/07, 14:54 »
Τα νυχια ειναι κατι σαν τα κοκκαλα. Οσο πιο μικρος εισαι, τοσο πιο ευλιγιστα και ευθραυστα ειναι. Οσο μεγαλωνεις σκληραινουν ;)

Πραγματι...

Βιβλιο Βιολογιας, κεφαλαιο για το ασβεστιο, τους υδατανθρακες, πρωτεινες, λιπη κτλ.

Αναφερει οτι "τα νυχια αποτελουνται απο το εξωτερικο των οστων. Αρα ακομα και αυτα χρειαζονται ασβεστιο για να μην προκαλλουνται σε αυτα φθορες".

Καααατι σαν αυτα που ειπε και ο Παρακιλλερ

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #12 στις: 07/01/07, 21:55 »
Τα νυχια ειναι κατι σαν τα κοκκαλα. Οσο πιο μικρος εισαι, τοσο πιο ευλιγιστα και ευθραυστα ειναι. Οσο μεγαλωνεις σκληραινουν ;)

Πραγματι...

Βιβλιο Βιολογιας, κεφαλαιο για το ασβεστιο, τους υδατανθρακες, πρωτεινες, λιπη κτλ.

Αναφερει οτι "τα νυχια αποτελουνται απο το εξωτερικο των οστων. Αρα ακομα και αυτα χρειαζονται ασβεστιο για να μην προκαλλουνται σε αυτα φθορες".

Καααατι σαν αυτα που ειπε και ο Παρακιλλερ


Δεν είπε κανείς ότι τα νύχια δε χρειάζονται ασβέστιο. Πριν γράψεις δικηγόρε του διαόλου  ;D διάβασε στο σημείο που διαφωνούμε. Τα νύχια δεν σπάνε σε μικρή ηλικία, όπως και τα οστά, είναι πιο ευλύγιστα και πιο ανθεκτικά!

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 848
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #13 στις: 08/01/07, 00:18 »
Αμα πας και κάνεις μανικιούρ το πιθανοτερο είναι ότι δεν θα μπορείς να παίξεις κιθάρα μετά. Γιατί τα φτιάχνουν συμμετρικά και με γνώμονα να φαίνονται όμορφα, όχι να γλιστράνε στις χορδές.

 Όχι αν μπορείς να δώσεις στη μανικιουρίστ να καταλάβει τι ακριβώς ζητάς και πώς θέλεις να σου φτιάξει τα νύχια. Εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα έπειτα από μανικιούρ, γιατί πολύ απλά εξήγησα τι ακριβώς ήθελα.

Μου έχουν προτείνει κατά καιρούς το σκληρηντικό, όπως κι ένα καλό μανικιούρ (δεν το λέω για πλάκα), αλλά... τι να σας πω... αν το δοκιμάσω μπορεί και να μ'αρέσει...

 Και πού είναι το πρόβλημα αν τελικά σου αρέσει (που σίγουρα θα σου αρέσει  ;) !)? Και εμείς έχουμε δικαίωμα στην περιποίηση και στην καλοπέραση που και που. Δεν είναι προνόμιο μόνο των γυναικών αυτό. Και σε τελική ανάλυση, κιθαρίστες είμαστε και έχουμε μεγάλα νύχια. Τι πιο φυσιολογικό από το να θέλουμε να είναι ωραία, καθαρά και κυρίως γερά?!

Αποσυνδεδεμένος analogio

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #14 στις: 08/01/07, 00:22 »
Οχι επαλειψη των νυχιων με σκληρυντικες ουσιες. Κολλαν στους πορους και φραττουν την αναπνοη. Θα ξεραθουν τα καημενα, κι εκει που πινεις τον καφε σου θα μαδησουν ψιχουλα φρυγανισμενα πανω στη ανθοκεντημενη λευκη πουκαμισα σου. Η σε καμμια χαιρετιστηρια χειραψια δεν θα τα ξαναδεις. Τα καημενα !!

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #15 στις: 08/01/07, 02:25 »
Τα νύχια πρέπει να λιμάρονται με βάση τη γωνία του δεξιού χεριού προς τις χορδές, το μέγεθος τον δακτύλων και τις κινήσεις του δεξιού χεριού. Τα φέρνεις σε ένα επιθυμητό μήκος και το φινίρισμα το κάνεις με χαρτάκι πάνω στις χορδές για κάθε νύχι ξεχωριστά.

Αμα πας και κάνεις μανικιούρ το πιθανοτερο είναι ότι δεν θα μπορείς να παίξεις κιθάρα μετά. Γιατί τα φτιάχνουν συμμετρικά και με γνώμονα να φαίνονται όμορφα, όχι να γλιστράνε στις χορδές.

Gabriel, αυτό που λες μου ακούγεται πολύ λογικό, αλλά μήπως θα μπορούσες να μου το εξηγήσεις λίγο καλύτερα; Τι να προσεξω κατά το λιμάρισμα; Όταν λες χαρτάκι τι εννοείς; Εγώ μέχρι τώρα λιμάριζα τα νύχια μου (όταν έμεναν) σαν τις μύτες από τις πένες, με τον αντίχειρα αφημένο λίγο παραπάνω (αισθητικά το σιχαίνομαι, αλλά εν ονόματι της τέχνης κάνουμε και θυσίες). Μήπως μπορείς να περιγράψεις εσύ πως την κάνεις αυτή τη δουλειά; Για fingerstyle σε κόβω... Απ'την άλλη τι λίμα προτείνεις να χρησιμοποιώ; Εγώ τώρα χρησιμοποιώ μια απλή μεταλλική, αλλά είδα ότι υπάρχουν στο εμπόριο κιτ με λίμες σε υφασμάτινη ή χάρτινη βάση (σα γυαλόχαρτο) σε διάφορα πάχη, για κιθαρίστες, αλλά μου είπαν ότι δεν κάνουν και σπουδαία δουλειά και ήταν κομματάκι ακριβές... Εσύ (εσείς) τι λες;
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #16 στις: 08/01/07, 14:12 »
Λοιπόν, ώρα να γίνω ρεζίλι!!!!

Λίμα: Ποτέ μεταλλική!, πάρε χάρτινη, και χρησιμοποίησέ τη απαλά.

Νύχια: Το συνηθέστερο, είναι να λιμάρεις λίγο παραπάνω το νύχι, απο τη πλευρά του αντίχειρα. Αν είσαι δεξιόχειρας, την αριστερή πλευρά, για να πέφτει πιο μαλακά το νύχι, και να γλιστάει στη χορδή.

Κιθάρα: Προς θεού, μόνο κλασική!!! Με τις ακουστικές κιθάρες, θα μαζεύεις τα νύχια ,σε λεπτές φετούλες απο το πάτωμα.

Σκληρυντικό: Λέγεται ΜΑΒΑΛΑ, και πωλείται σε φαρμακεία. Πανάκριβο, ειδικά όταν δεις το μπουκαλάκι, θα λες οτι αγόρασςε βλακεία, αλλα... δεν σχηματίζει κρούστα,και απορροφάται στο νύχι, κάνοντας πραγματικά καλή δουλειά.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #17 στις: 08/01/07, 16:05 »
Κιθάρα: Προς θεού, μόνο κλασική!!! Με τις ακουστικές κιθάρες, θα μαζεύεις τα νύχια ,σε λεπτές φετούλες απο το πάτωμα.

 Ευχαριστώ για τις συμβουλές.
Εννοείται ότι στα Latin παίζω με κλασσική. Με την Τακα παίζω αρπίσματα και σολάκια...
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #18 στις: 08/01/07, 20:56 »


Δεν είπε κανείς ότι τα νύχια δε χρειάζονται ασβέστιο. Πριν γράψεις δικηγόρε του διαόλου  ;D διάβασε στο σημείο που διαφωνούμε. Τα νύχια δεν σπάνε σε μικρή ηλικία, όπως και τα οστά, είναι πιο ευλύγιστα και πιο ανθεκτικά!


Το διαολος για ΜΕΝΑ προοριζοταν?? >:(?? >:( ??? >:( ??? >:( ??? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #19 στις: 11/01/07, 00:04 »
Σχετικά με τα νύχια, έχω ακούσει επίσης το ακραίο (το οποίο δεν είναι και τόσο ακραίο...)

Φάε Ζελέ, Βουτα τα σε ζελέ!!!!
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #20 στις: 11/01/07, 02:03 »
Τι ζελέ; Φρούτων; Πρέπει να έχει πήξει ή να είναι ακόμα νεράκι; Αν πάλι εννοείς ζελέ για τα μαλλιά, δεν υπάρχει ο κίνδυνος να τραβιέμαι στα νοσοκομεία αφού το φάω; ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #21 στις: 11/01/07, 02:08 »
Ζελέ που να τρώγεται εννοείται... Αλλα μην πάρεις καμιά μαλ***α...Να είναι νόστιμο...Να γλύφεις τα δάχτυλά σου που λέμε...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #22 στις: 11/01/07, 21:55 »
Μην παρεις ομως ζελε λεμονι, γιατι ο αυξημενος βαθμος οξυτητας του λεμονιου, μπορει να καταστρεψει, να διαβρωσει τα νυχια σου ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #23 στις: 11/01/07, 23:31 »
Ρε συ πιο απλα, παρε ενα γαντι απο μια πανοπλια του μεσαιωνα και βγαλε τα μεταλλικα καλυμματα νυχιων που εχουν στις ακρες και φορα τα.  :P

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ΝΥΧΙΑ!!!
« Απάντηση #24 στις: 12/01/07, 03:42 »
Ρε συ πιο απλα, παρε ενα γαντι απο μια πανοπλια του μεσαιωνα και βγαλε τα μεταλλικα καλυμματα νυχιων που εχουν στις ακρες και φορα τα.  :P


Και πόσα θα πληρώνει σε χορδές??????? ::) ::) ::) ::)
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
24 Απαντήσεις
21494 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/06, 20:24
από The JeSTeR
5 Απαντήσεις
10646 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/07, 03:29
από Anaximandros
0 Απαντήσεις
2015 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/10, 02:22
από freemind
17 Απαντήσεις
13456 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/08/11, 16:00
από Fearless
7 Απαντήσεις
20679 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/17, 20:43
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
11845 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/18, 10:33
από STEFANOS604