Αποστολέας Θέμα: Ακομα παλευετε με τα Vista?  (Αναγνώστηκε 22263 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Ακομα παλευετε με τα Vista?
« στις: 06/03/07, 20:50 »
Για οσους δεν εκαναν το λαθος να προμηθευσουν τους υπολογιστες σους με ωρολογιακες βομβες ασυμβατοτητας και "κολληματων", ας ριξουν μια ματια σε ενα λειτουργικο με περιβαλλον που πολλοι προγραμματιστες της Microsoft θα ηθελαν να ειχαν φανταστει!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Vicarious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #1 στις: 06/03/07, 20:57 »
το compiz είναι παλιό πλέον...
Xgl ή μάλλον aixgl η νέα τεχνολογία.

Το έδειχνα σε ένα φίλο μου και μόνο που δεν έβαλε τα κλάματα..
Και η κοπέλα μου το βρήκε φοβερό!  ;)

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #2 στις: 06/03/07, 20:59 »
Δυστυχώς αν κάποιος είναι και παιχνιδιάρης με τον υπολογιστή του (όπως εγώ ας πούμε), τα λειτουργικά της Microsoft είναι προς το παρόν μονόδρομος. Απλά για τα Vista είναι ακόμη νωρίς. Το ίδιο είχει γίνει και με τα Xp όταν πρωτοκυκλοφορήσαν. Θα κυκλοφορήσουν κανένα δύο service pack να τα φέρουν στα ίσα τους, θα τα σκάσουν και στις εταιρίες σιγά σιγά ώστε στην ετικέτα του κουτιού να βάλουν "Only Vista Supported" και στο τέλος θα τα βάλουμε (σχεδόν) όλοι...
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #3 στις: 06/03/07, 23:21 »
εγω παλι ξερω οτι σαν το mac os x δεν εχει. λειτουργικο, ασφαλες, με πολλες δυνατοτητες.
για μενα τωρα πλεον που στα apple μπαινουν και windows δεν υπαρχει καμια δικαιολογια να μην το προτιμησει κανεις. αφου αλλωστε και τα vista θελουν μια σχετικη εξοικειωση

http://www.apple.com/macosx/leopard/

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #4 στις: 06/03/07, 23:25 »
ΕΓω ξερω king lui οτι το WoW τρεχει καλυτερα σε linux οποτε μου φτανει το gaming ;)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #5 στις: 06/03/07, 23:29 »
Καλά κ άγια τα Macintosh, αλλά η Apple σαν εταιρία, διαθέτει ελάχιστο από το συνολικό μερίδιο της αγοράς.
Επιπλέον, από έγκυρη πληροφόρηση που έχω από την άλλη άκρη του Ατλαντικού, η εταιρία γλίττωσε τελευταία στιγμή τη χρεοκοπία, χάρη στις τεράστιες πωλήσεις των ipod.
Ξέρω ότι θα φάω πολύ βρισίδι, αλλά προτιμώ πιο mainstream επιλογές στον συγκεκριμένο τομέα.
Το πιο σωστό που αναφέρθηκε είναι περί open source, αλλά το βρίσκω πάλι λογικό οι εκάστοτε προγραμματιστές να επιζητούν το κέρδος.
Τώρα για τα vista, τα δοκίμασα την άλλη μέρα σε αλυσίδα, πραγματικά διαθέτουν καινοτομίες, αλλά για πολύ γερά πορτοφόλια!
Σε 64bit με 512 μνήμη στην κάρτα γραφικών, κ το σύστημα τα εμφάνιζε τα κολληματάκια του!
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #6 στις: 06/03/07, 23:33 »
Καλά κ άγια τα Macintosh, αλλά η Apple σαν εταιρία, διαθέτει ελάχιστο από το συνολικό μερίδιο της αγοράς.
Επιπλέον, από έγκυρη πληροφόρηση που έχω από την άλλη άκρη του Ατλαντικού, η εταιρία γλίττωσε τελευταία στιγμή τη χρεοκοπία, χάρη στις τεράστιες πωλήσεις των ipod.
Ξέρω ότι θα φάω πολύ βρισίδι, αλλά προτιμώ πιο mainstream επιλογές στον συγκεκριμένο τομέα.
Το πιο σωστό που αναφέρθηκε είναι περί open source, αλλά το βρίσκω πάλι λογικό οι εκάστοτε προγραμματιστές να επιζητούν το κέρδος.
Τώρα για τα vista, τα δοκίμασα την άλλη μέρα σε αλυσίδα, πραγματικά διαθέτουν καινοτομίες, αλλά για πολύ γερά πορτοφόλια!
Σε 64bit με 512 μνήμη στην κάρτα γραφικών, κ το σύστημα τα εμφάνιζε τα κολληματάκια του!
απο την αντιπερα οχθη ομως τουλαχιστον το 20%των μηχανηματων ειναι μακ. επισης το 2006 ερευνα λεει οτι 1.000.000 χρηστες μετακομησαν απο παραθυρα σε μηλα, και τωρα ειδικα με τετοια ευελιξια (mac,win,linux) ειναι ασυγκριτα

απλως ειναι λιγο ακριβα... ::)

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #7 στις: 07/03/07, 04:00 »
εμενα οι φιλοι γνωστοι και 3 απο τους θειους μου
εχουν ολοι mac!οποτε στον κυκλο μου πανω απο 85%
βεβαια υπαρχει και το παλιο Pc στο υπογειο σε καθε σπιτι
αλλα στο σαλόνι και για γενικη χρηση ολοι τους εδω εχουν mac!
ακομα και τα Laptop τους!
μονο εγω ειμαι pcακιας και να σας πω την αληθεια την βρισκω να ειμαι
χυμα με τα καλωδια να κρεμονται και διαφορους ανεμιστήρες
να κανουν φασαρία!
σιγα μην παω να σκαω χιλιαρικα
για 512 μνημη και 1.80 dual core??
αισχος!!
οσο για τα vista τα εχω ως δευτερο λειτουργικο
αλλα απο βδομαδα θα τα κανω βασικο
μαλλον!
αν και δεν εχω δει κανενα κολλημα
ισως δεν τα πιεσα πολυ!
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #8 στις: 07/03/07, 08:03 »
Είναι απλό, XP για την ώρα και για κάνα χρόνο ακόμη (ελπίζω να είναι μόνο τόσο) και σε dual boot τα vista για πειραματισμούς και μαμούνιασμα...
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #9 στις: 07/03/07, 10:43 »
Να μιλησω λοιπον κι εγω, κυριως για τα MAC μιας και απο λειτουργικα συστηματα δεν ξερω και πολλα ( πλην των βασικων MacOS και Windows ).
Ολοι οι μεγαλοι επαγγελματιες ηχοληπτες χρησιμοποιουν MaC υπολογιστες. Επισης, μην ξεχναμε πως τα pro tools πρωτοεμφανιστηκαν σε MAC υπολογιστες. Η απαντηση στην ερωτηση "μα γιατι;" ειναι παρα πολυ απλη.
Μιλαμε για τα πιο σταθερα συστηματα απο αποδοση, κατι που χρειαζεται ενας επαγγελματιας. Η χρηση των πορων μεσω του λειτουργικου, καθως και ο ελεγχος των hardware μηχανηματων, ειναι καλυτερη σε σχεση με τα PC.
Βεβαια, το ο,τι καθε υπολογιστης MAC κοστιζει 2πλασια απο εναν κλασσικο PC, ειναι ενας λογος που πολλοι χρηστες δεν προτιμουν για την αγορα τους MAC.
Παρολαυτα, εαν ειχα τα λεφτα, θα επαιρνα εναν MAC. Θα ειχα γλυτωσει πολλα "κοψιματα", "διακοπες" και ολα αυτα τα καλα που εχουν οι PCs.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #10 στις: 07/03/07, 14:09 »
πεστα ρε freemind.
α και αν θελετε κατι φτηνο υπαρχει και το mac mini

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #11 στις: 07/03/07, 14:14 »
Κάτι σχετικό με το θέμα...
ΕΠειδή ψάχνομαι πολύ για αλλαγή του φορητού μου, έτυχε να δω και τα apple.
ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ το γεγονός, πως πλέον με τον Dual Core έχεις τη δυνατότητα να τρέχεις Mac OS X  και Windows Vista (είτε μέσω Mac είτε με ξεχωριστό partition από την αρχή) είναι μια καινούργια και προβλέπω τρομερή και πολύ κερδοφόρα καινοτομία...
MAC = σταθερό λειτουργικό, ασφαλές και αρκετά παιχνιδιάρικο (αν και δεν το έχω δουλέψει πολύ).
Vista = No comments...καλό αλλά με τα κλασικά προβλήματα των Windows...
Οπότε εγώ θα διάλεγα με χίλια Apple τώρα και θα είμαι καλλυμένος...
θα μου πείτε, και Mac OS βάζω και σε ένα απλό pc (σπασμένη έκδοση φυσικά).
ΌΣον αφορά όμως στους φορητούς, η apple ξεπέρασε κατά πολύ τον άμεσο ανταγωνιστή της Sony Vaio και μάλιστα δείχνει να τον αφήνει πίσω...Όσον αφορά σε βάρους αλλά και χαρακτηριστικά.
Απλά ένα μηχάνημα Dual Core 2,2 Ghz, 1Gb Ram, VGA 128Mb, HDD 120Gb, TFT 15.4 το πληρώνεις 2100ευρώ ενώ το αντίστοιχο Vaio μόλις 1500...
Ο καθείς πράττει επομένως αναλόγως τις προτιμήσεις του και αναλόγως το πορτοφόλι του.

Ta Vista τα χρησιμποιείται?Κολλάνε?Ο κανόνας λέει να περιμένουμε την δεύτερη έκδοση και μετά, αλλά οποιεσδήποτε εντυπώσεις δεκτές...
Με Drivers πώς πάμε?Ισχύουν τα κολλήματα και οι ασυμβατότητες που αναφέρονται στο ινετ?
Take care!
C ya!
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Vicarious

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 303
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #12 στις: 07/03/07, 14:28 »
Να μιλησω λοιπον κι εγω, κυριως για τα MAC μιας και απο λειτουργικα συστηματα δεν ξερω και πολλα ( πλην των βασικων MacOS και Windows ).
Ολοι οι μεγαλοι επαγγελματιες ηχοληπτες χρησιμοποιουν MaC υπολογιστες. Επισης, μην ξεχναμε πως τα pro tools πρωτοεμφανιστηκαν σε MAC υπολογιστες. Η απαντηση στην ερωτηση "μα γιατι;" ειναι παρα πολυ απλη.
Μιλαμε για τα πιο σταθερα συστηματα απο αποδοση, κατι που χρειαζεται ενας επαγγελματιας. Η χρηση των πορων μεσω του λειτουργικου, καθως και ο ελεγχος των hardware μηχανηματων, ειναι καλυτερη σε σχεση με τα PC.
Βεβαια, το ο,τι καθε υπολογιστης MAC κοστιζει 2πλασια απο εναν κλασσικο PC, ειναι ενας λογος που πολλοι χρηστες δεν προτιμουν για την αγορα τους MAC.
Παρολαυτα, εαν ειχα τα λεφτα, θα επαιρνα εναν MAC. Θα ειχα γλυτωσει πολλα "κοψιματα", "διακοπες" και ολα αυτα τα καλα που εχουν οι PCs.

κι εγώ ίσως γι αυτό να έχω ακόμα win.
το cubase τρέχει καλά στα win και γενικά τα προγράμματα ηχογράφησης.
αλλά αυτό είναι μέχρι να βγεί το ubuntu studio...  ;)

όσο για photoshop, dreamweaver, flash, guitar pro 5, band-in-a-box, και διάφορα άλλα  μια χαρά τρέχουν στο linux.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #13 στις: 07/03/07, 14:32 »
Eγω παντως παιδια... τι να σας πω...
με windows μεγαλωσα, με windows ζω. Δεν βρισκω κανενα λογο να αλλαζω το λειτουργικο μου απο xp ειτε σε vista ειτε σε mac os, linux και τα λοιπα. Αν ηταν στο χερι μου θα ημουν με τα  98αρια ακομα αλλα ας οψεται το windows mobile 5 που απαιτει xp.

Δεν μπορω να καταλαβω την νοοτροπια καποιων. Αφου ρε φιλε την δουλεια σου την κανεις και με αυτο το λειτουργικο, τι πας και βαζεις το αλλο? Μονο η προσαρμογη, το ψαξιμο στις ρυθμισεις και στα προγραμματα σου τρωει πολυ χρονο. Για να λες οτι εχεις το 'χ' λειτουργικο?

Η ακουω τωρα τελευταια απο πολλα ατομα: 'α πηγα και δουλεψα τα βιστα, πολυ καλα, θα παω να τα βαλω στο πισι μου οσο πιο γρηγορα μπορω'
Σιγα τι παραπανω προσφερουν? Δεν παν να κανουν και καφε? Οσο σκεφτομαι οτι δεν υπαρχουν drivers, και ασυμβατοτητες σε λογισμικο, χλωμιαζω... Χωρια τις απαιτησεις.

Τουλαχιστον ας τα βαζουν σε ξεχωριστο παρτιτιον.

Ή η καραμελα που μασανε πολλοι : Τα windows κολλανε, εχουν ιους, θα σε φανε οι χακερ, θα ανατιναχτει το πισι...
Δεν ξερω για σας, αλλα σε μενα ΟΥΤΕ κολλανε, ΟΥΤΕ ιους εχω, ΟΥΤΕ εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα. Αμα τυχαινει τωρα μονο στους αλλους, ε παιδια ηστε γκαντεμιδες σορρυ.

Windows και παλι windows, εχω βρει την υγεια μου με το συγκεκριμενο λειτουργικο, ουτε προβληματα εχω, ουτε καποιον λογο να τα αλλαξω.

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #14 στις: 07/03/07, 14:37 »
Δεν μπορω να καταλαβω την νοοτροπια καποιων. Αφου ρε φιλε την δουλεια σου την κανεις και με αυτο το λειτουργικο, τι πας και βαζεις το αλλο? Μονο η προσαρμογη, το ψαξιμο στις ρυθμισεις και στα προγραμματα σου τρωει πολυ χρονο. Για να λες οτι εχεις το 'χ' λειτουργικο?


Ή η καραμελα που μασανε πολλοι : Τα windows κολλανε, εχουν ιους, θα σε φανε οι χακερ, θα ανατιναχτει το πισι...
Δεν ξερω για σας, αλλα σε μενα ΟΥΤΕ κολλανε, ΟΥΤΕ ιους εχω, ΟΥΤΕ εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα. Αμα τυχαινει τωρα μονο στους αλλους, ε παιδια ηστε γκαντεμιδες σορρυ.

Windows και παλι windows, εχω βρει την υγεια μου με το συγκεκριμενο λειτουργικο, ουτε προβληματα εχω, ουτε καποιον λογο να τα αλλαξω.
λες και μονος σου το λογο: σταθεροτητα
τωρα για τη γκαντεμια, μαλλον τα 2/5 του πληθυσμου της γης ειναι γκαντεμηδες. οντως. ναι

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #15 στις: 07/03/07, 17:43 »
Προσωπικη εμπειρια απο τα windows και τα cubase.

Windows 95 ( ναι ναι, τοσο παλια και μιλαμε για το Cubase VSt 32 ): Ελαχιστη συμβατοτητα του λειτουργικου με το host. Οσο πιο πολυπλοκες γινοντουσταν οι δουλειες, τοσο πιο πολυπλοκα γινοντουσταν και τα προβληματα που επρεπε να αντιμετωπισεις ( μπλε οθονες, κολλημενα ποντικια, κλπ ). Δοκιμασμενο σε υπολογιστη Pentium 3 ( πριν 1.5 χρονο σε ενα παρακμιακο θεατρο ). Γι'αυτο το λογο και ετρεξα τα 95, ωστε να ειναι πιο συμβατα και πιο "ελαφρια"..

Windows ME: Ντρεπομαι καν να πω πως τολμησα να χρησιμοποιησω το Cubase SX με αυτο το λειτουργικο. Και περισσοτερο ντρεπομαι για τον πωλητη του Πλαισιου που ανεφερε ποσο σταθερο συστημα ειναι τα Me! Δεν χρειαζεται να πω τιποτα παραπανω.

Windows 98SE Gr: Απλα εκπληκτικα! Κανενα κολλημα, ομως μικρη συμβατοτητα με τα καινουρια plug ins..Καμια προσπαθεια αναβαθμισης εκ μερους της Microsoft. Ισως το πιο σταθερο λειτουργικο που δουλεψα ποτε

Windows XP: Αφου καταλαβα πως ειναι ενα λειτουργικο προορισμενο για τη μεγιστη χρηση πορων ( χωρις καμια απελευθερωση, εαν δεν το ρυθμιζες ), περιορισα σε εναν σκληρο τις μουσικες μου εφαρμογες ωστε να αποφυγω την δαπανη χρησιμων πορων. Βεβαια, δεν εχει τα κολληματα των προηγουμενων, ειναι συμβατο με ολες τις εκδοσεις plug ins και προγραμματων, ομως μετα απο 4 format εμαθα πως επρεπε να τα ρυθμισω για να αποδιδουν με τον καλυτερο τροπο..

Παμε τωρα σε MAC. Στο στουντιο οπου βοηθαγα ( Θαναση..γκαϊφες ) ειχαν MAC με pro tools και PC με Nuendo. Αν δειτε πως λειτουργουσε ο MAC, δεν θα το πιστευατε! Με εναν υπολογιστη, γινοταν ηχογραφηση και μιξη 20 καναλιων audio με τα αντιστοιχα effects, buses, κλπ κλπ..Ουτε μια στιγμη δεν γονατισε ( ο ηχοληπτης εκει ελεγε χαρακτηριστικα πως αμα καταφερουν να κολλησουν τον συγκεκριμενο, θα τον γυριζαν στην εταιρια και η εταιρια θα αυτοκτονουσε ολη μαζι :P ). Ο PC ηταν για τις "ψευτοπαραγωγες" των 1000Ε, με χαμηλες απαιτησεις και πολλες φορες φτανανε στο σημειο να κανουν τη μιξη στον MAC, γιατι "κολλαγαν" ολα ( φανταστειτε το βρισιδι για τη μετατροπη nuendo project σε pro tools ).
Δοκιμασμενα δηλαδη σε πραγματικες συνθηκες, νομιζω πως τα PC, χρειαζονται πολυ δρομο ακομα σαν μοναδες, για να λειτουργησουν με την ανεση των MAC
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #16 στις: 07/03/07, 23:38 »
Παντως το Mac mini που εχουμε εδω στο γραφειο (για testing) μονο σταθερο δεν ειναι.
Βεβαια, δεν ειναι κανενα γρηγορο μηχανημα, αλλα μονο για browser testing το εχουμε και παλι κολαει συχνα-πυκνα.
Αλλα ενα απο τα πιο σημαντικα προβληματα/μειονεκτηματα των Mac ειναι οτι δεν μπορεις να τα αναβαθμισεις ευκολα. Αυτο που πηρες αρχικα, με αυτο κολησες. Και απο service/εξυπηρετηση η Rainbow ειναι ΓΤΠ (με το συμπαθειο).

χαχα καλο!!
μας εκανες να γελασουμε παλι!!
rainbow Και εξυπηρετηση δεν μπαινουν στη ιδια προταση!!
οπως και nokia/alpha copy και service επισης!!
ειναι σαν να λες ειμαι φανατικος βαζελος
και μεγαλωσα στον πειραια!!
απλα δεν κολλανε μεταξυ τους!
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #17 στις: 08/03/07, 00:23 »
λες και μονος σου το λογο: σταθεροτητα
τωρα για τη γκαντεμια, μαλλον τα 2/5 του πληθυσμου της γης ειναι γκαντεμηδες. οντως. ναι

4 μηχανηματα με windows δουλευω, και μονο ενα μου δημιουργει προβληματα. Και αυτο γιατι ειναι ενα παλιο λαπτοπ, που κανονικα θα επρεπε να τρεχει 98 και τρεχει me, και κολλαει γιατι πρεπει να σηκωσει firefox με πολλαπλα tabs, msn, και irc. Και παλι δεν κολλαει. Αργει.

Για την γκαντεμια... απανταχου γκαντεμηδες, μαθετε καποια στιγμη οτι υπαρχουν καποια πραγματακια οπως antivirus, antispyware, εξεταση και ανασυγκροτηση, και firewall. Γιατι δεν αντεχω να λενε κολλαω ιο, χωρις να εχουν αντιβιοτικα μεσα.....
Αλλα τα mac δν τα χρειαζονται.. γιατι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ τοσοι ιοι... :p

Windows ME: Ντρεπομαι καν να πω πως τολμησα να χρησιμοποιησω το Cubase SX με αυτο το λειτουργικο. Και περισσοτερο ντρεπομαι για τον πωλητη του Πλαισιου που ανεφερε ποσο σταθερο συστημα ειναι τα Me! Δεν χρειαζεται να πω τιποτα παραπανω.

Windows 98SE Gr: Απλα εκπληκτικα! Κανενα κολλημα, ομως μικρη συμβατοτητα με τα καινουρια plug ins..Καμια προσπαθεια αναβαθμισης εκ μερους της Microsoft. Ισως το πιο σταθερο λειτουργικο που δουλεψα ποτε

Windows XP: Αφου καταλαβα πως ειναι ενα λειτουργικο προορισμενο για τη μεγιστη χρηση πορων ( χωρις καμια απελευθερωση, εαν δεν το ρυθμιζες ), περιορισα σε εναν σκληρο τις μουσικες μου εφαρμογες ωστε να αποφυγω την δαπανη χρησιμων πορων. Βεβαια, δεν εχει τα κολληματα των προηγουμενων, ειναι συμβατο με ολες τις εκδοσεις plug ins και προγραμματων, ομως μετα απο 4 format εμαθα πως επρεπε να τα ρυθμισω για να αποδιδουν με τον καλυτερο τροπο..

Καλα τα me οντως ειναι GTP. Τα 98αρια δν τα βρισκω πιο 'κολλημενα' απο τα xp, αλλα δυστηχως σαν παλιο λειτουργικο εχει ασυμβατοτητες...
98 ftw  ;D


paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #18 στις: 08/03/07, 20:01 »
λες και μονος σου το λογο: σταθεροτητα
τωρα για τη γκαντεμια, μαλλον τα 2/5 του πληθυσμου της γης ειναι γκαντεμηδες. οντως. ναι

Για την γκαντεμια... απανταχου γκαντεμηδες, μαθετε καποια στιγμη οτι υπαρχουν καποια πραγματακια οπως antivirus, antispyware, εξεταση και ανασυγκροτηση, και firewall. Γιατι δεν αντεχω να λενε κολλαω ιο, χωρις να εχουν αντιβιοτικα μεσα.....
Αλλα τα mac δν τα χρειαζονται.. γιατι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ τοσοι ιοι... :p


1)κατι μας ειπες για το αντιβαιρους και τα σχετικα.

2)και να υπηρχαν ιοι πολλοι στα μακ ειναι αρκετα περιφρουρημενα και τα πανε καλα και χωρις αντιβαιρους

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #19 στις: 03/05/07, 13:35 »
Ουπς!! Τι ειναι τουτουνο?
http://www.wiggler.gr/2007/05/03/smart-ibm-linux-commercial/
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #20 στις: 03/05/07, 14:02 »
Να δείτε πως σιγά σιγά θα μας οδηγήσουν στα Ftista (τουλάχιστον εμάς τους παιχνιδιάρηδες)... Έρχεται το Halo 2 με ένα ωραίο logo που λέει Vista Only. Άντε και με τις υγείες μας.  :)
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #21 στις: 03/05/07, 20:44 »
Να δείτε πως σιγά σιγά θα μας οδηγήσουν στα Ftista (τουλάχιστον εμάς τους παιχνιδιάρηδες)... Έρχεται το Halo 2 με ένα ωραίο logo που λέει Vista Only. Άντε και με τις υγείες μας.  :)

Θα σε απογοητευσω, αλλα το Halo 2 εχει βγει εδω και κατι χρονια Only on xbox  ;D

Αμα τυχαινει και αναφερεσαι στο Halo 3 (που μαλλον σε αυτο αναφερεσαι) δεν υπαρχει καμια απολυτως περιπτωση να μην βγουν για xbox360. Kαμια.

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #22 στις: 04/05/07, 10:47 »
Να δείτε πως σιγά σιγά θα μας οδηγήσουν στα Ftista (τουλάχιστον εμάς τους παιχνιδιάρηδες)... Έρχεται το Halo 2 με ένα ωραίο logo που λέει Vista Only. Άντε και με τις υγείες μας.  :)


Θα σε απογοητευσω, αλλα το Halo 2 εχει βγει εδω και κατι χρονια Only on xbox  ;D



http://www.play.com/Games/PC/4-/3316969/-/Product.html?searchstring=halo&searchsource=0
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #23 στις: 04/05/07, 11:20 »
Να δείτε πως σιγά σιγά θα μας οδηγήσουν στα Ftista (τουλάχιστον εμάς τους παιχνιδιάρηδες)... Έρχεται το Halo 2 με ένα ωραίο logo που λέει Vista Only. Άντε και με τις υγείες μας.  :)



Αυτο ειναι το χειροτερο αν και πιστευω οτι απτην κατακραυγη γενικα θα αναγκαστουν να βγαλουν τπτ πατσακια...Το θεικο με το Halo ειναι οτι ετοιμαζεται ταινια με τον Peter Jackson director ;D
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #24 στις: 05/05/07, 21:00 »
http://www.play.com/Games/PC/4-/3316969/-/Product.html?searchstring=halo&searchsource=0


 ??? ??? Τωρα βρηκαν να το βγαλουν? Και μονο για Vista?  ???

Αφωνος....
Αυτο ειναι το χειροτερο αν και πιστευω οτι απτην κατακραυγη γενικα θα αναγκαστουν να βγαλουν τπτ πατσακια...Το θεικο με το Halo ειναι οτι ετοιμαζεται ταινια με τον Peter Jackson director ;D


Πολυ φοβαμαι οτι η ταινια δεν θα ειναι επαξια του παιχνιδιου  :-\

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
33 Απαντήσεις
42263 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/13, 19:38
από Spyros Delta
Vista

Ξεκίνησε από stavros75 « 1 2 » Επιστήμη και Τεχνολογία

47 Απαντήσεις
12586 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/07, 12:22
από YmiRLinG
1 Απαντήσεις
2183 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/07, 14:25
από schizm
20 Απαντήσεις
8105 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/07, 23:26
από newGuitarMan
9 Απαντήσεις
4613 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/07, 03:21
από GreekDudeCovers
4 Απαντήσεις
2778 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/08, 10:08
από m@ster k@frer
14 Απαντήσεις
6331 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/08, 02:49
από .
6 Απαντήσεις
3310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/08, 13:40
από hot_sauce (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
2149 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/09, 20:38
από les paul
0 Απαντήσεις
1817 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/11, 20:11
από Transformer