Αποστολέας Θέμα: Ακομα παλευετε με τα Vista?  (Αναγνώστηκε 22262 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #50 στις: 22/05/07, 18:45 »
ΠΑΙΔΙΑ ΒΡΗΚΑ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΕΝΕΜΑ!!!!!!!
ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΣΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ
































 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #51 στις: 22/05/07, 19:46 »
Ρε παιδια, μετα απο αυτη την αποκαλυψη, τα παραταω δεν ξαναγραφω σε αυτο το θρεντ. :P
Τα λεμε στο αλλο με τα αυτοκινητα. ;D

Εδιτ: μια τελευταια απαντηση

Δεν ρίχνουμε το φταίξιμο μόνο σε αυτά, απλώς συγκρίνουμε με επιδόσεις άλλων λειτουργικών συστημάτων που κατα γενική ομολογία απο ανθρώπους που ασχολούνται επαγγελματικά με το άθλημα (προγραμματιστές, web admins κτλ), τα windows δεν αποτελούν το πλέον σταθερό λειτουργικό. Βέβαια για να επιμένεις τόσο εσύ κάτι παραπάνω θα ξέρεις.

Οκ συμφωνοι οτι τα παραθυρια δν ειναι το πλεον σταθερο λειτουργικο. Ουτως η αλλως δν ειμαι και ο μοναδικος ανθρωπος που εχει win, τοσοι αλλοι εχουν, λογικο ειναι να κολλανε (για τους λογους που ειπαμε και πιο πανω) αν οχι σε μενα, σε αυτους.

Τωρα οτι απαντηση εχω δωσει σε αυτο το θρεντ, ειναι με βαση οτι εχω εγω ζησει, και τα συμπερασματα που εχω βγαλει μετα απο τοσα χρονια συμβιωσης με windows. Και μπορω να πω οτι σε μενα ειναι πλεον σταθερα, δεν εχω κολληματα, ιους και τετοια.

Δεν ειναι κατι θα παραπανω θα ξερω, δεν ξερω τι ξερεις οποτε δεν μπορω να το πω αυτο, το μονο που θα πω ειναι οτι ειμαι ενας ακομα χρηστης ευχαριστημενος με το λειτουργικο του συστημα. Ισως και οτι οι γνωσεις μου πανω σε αυτο ειναι λιγο πιο πανω απο τον μεσο ορο.

Πάντως θα πρέπει να σε προσλάβουν για εκπρόσωπο τύπου στη microsoft εσένα ρε μπαγάσα. Έχεις καταργήσει τη χρησιμότητα του windows update, του service pack. Για ρίξε κάνα τηλέφωνο στο Bill να σε δεί λιγάκι.  :P

Εγω εκανα τετοιο πραγμα???  ??? :o ;D Ωχ θα με σκοτωσει ο θειος μπιλ.  :-\ :o

Ps: και 3 πισι με γουιν εχω, και pda με win εχω, και xbox εχω, και 360 θα παρω  ;D Και οχι ΔΕΝ ειμαι κολλημενος με τα γουιντοους. 8)
« Τελευταία τροποποίηση: 22/05/07, 19:55 από Enema »

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #52 στις: 22/05/07, 22:43 »
ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΣΕ ΣΙΓΟΥΡΕΣ ΠΑΛΙΕΣ ΛΥΣΕΙΣ:

η μονη λυση

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #53 στις: 23/05/07, 13:48 »
Συγγνωμη αλλα τοσο δυσκολο σου ειναι να σταματησεις να ποσταρεις αηδιες, και να αρχισεις μια σοβαρη συζητηση?  ::)



Edit : ναι κανω και ορθογραφικα.
« Τελευταία τροποποίηση: 23/05/07, 14:22 από Enema »

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #54 στις: 23/05/07, 13:53 »
Συγγνωμη αλλα τοσο δυσκολο σου ειναι να σταματησεις να ποσταρεις αιδιες, και να αρχισεις μια σοβαρη συζητηση?  ::)

Προσπαθώ να φανταστώ τί είναι οι "αιδίες"!!!!

@ Stillborn King

Νομίζω οτι τα πιο σταθερά ήταν τα 98.....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #55 στις: 23/05/07, 14:00 »
Αμα δεις το προφιλ του στιλμπορν κινγκ, τα μισα απο τα τελευταια του μυνηματα ειναι αντιπαραθεσεις στα δικα μου.

Αντι να παει να πει γιατι υποστιρηζει το ταδε λειτουργικο στην συγκεκριμενη περιπτωση, αρκειται στο να ποσταρει απλα φωτογραφιες, ειτε κοροιδευοντας εμενα (η φωτο του ενεμα που λεει και ο ιδιος) η απλα ειρωνευοντας γενικα τα windows.

Ειδες η ελλειψη επιχειρηματων τι κανει?  ::)

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #56 στις: 23/05/07, 14:06 »
.....ναι...

Το θέμα είναι οτι άλλο οι αηδίες που θές να πείς, και άλλο οι ,αιδίες οι οποίες παραπέμπουν αλλού  :) :) :)

(Συγνώμη, τί να κάνουμε!!!!)
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #57 στις: 23/05/07, 14:11 »
Μεταβαρόνε όντως πιο σταθερά ήταν τα 98...
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #58 στις: 23/05/07, 14:24 »
.....ναι...

Το θέμα είναι οτι άλλο οι αηδίες που θές να πείς, και άλλο οι ,αιδίες οι οποίες παραπέμπουν αλλού  :) :) :)

(Συγνώμη, τί να κάνουμε!!!!)

Οκ θενξ για την διορθωση, δεν υπαρχει προβλημα  ;)

Επισης να προσθεσω κατι αλλο:

Δεν ειναι λιγο αδικο να συγκρινουμε τα xp που ειναι 6 χρονων λειτουργικο, με τα ολοκαινουρια (σε σχεση με τα xp) mac και linux?

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #59 στις: 23/05/07, 14:37 »
Εγώ προσωπικά συγκρίνω Vista me Mac (και πολλοί άλλοι νομίζω)...
Από κει κ πέρα η άλλη σύγκριση είναι μεταξύ Vista kai XP που απ'ότι φαίνεται τα δεύτερα επικρατούν μέχρι στιγμής...
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #60 στις: 23/05/07, 14:49 »
Δεν ειναι λιγο αδικο να συγκρινουμε τα xp που ειναι 6 χρονων λειτουργικο, με τα ολοκαινουρια (σε σχεση με τα xp) mac και linux?

Ναι μεν είναι 6 χρονών , αλλα για κάτσε μέτρα και τις αναβαθμίσεις που έχουνε φάει.. Service Pack και άγιος ο Θεός, windows update....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #61 στις: 23/05/07, 15:23 »
Ρε παιδια ανοιξτε ενα θρεντ windows vs mac να γινει της τρελης ;D

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #62 στις: 23/05/07, 15:25 »
Ειδες η ελλειψη επιχειρηματων τι κανει?  ::)
θες επιχειρηματα ε?
ε λοιπον παρε

τα windows δημιουργηθηκαν με αρκετα απλοποιημενο πυρηνα για να ειναι ελαφρια, γρηγορα και να ειναι ευκολο να βγουν πολλες εφαρμογες.
με τον καιρο ομως για να εχουν περισσοτερες δυνατοτητες η δομη τους γινοταν ολο και πιο περιπλοκη, ενω ο βασικος πυρηνας παρεμενε απλος, πραγμα που τα εκανε δυσκολα σε επιδιωρθωση πχ με patch, αλλα και ευαλωτα και ασταθη. δυστυχως η microsoft δεν ξεκιναει απο το μηδεν καινουριο πυρηνα(ασυμφορο και χρονοβορο) αλλα βελτιωνει τον παλιο, με αποτελεσμα καθε νεα εκδοση να εχει να αντιμετωπησει ολο και περισσοτερα προβληματα.

το linux, mac, free bsd ειναι unixοειδη. ο πυρηνας του unix ειναι αρκετα παλιος, περιπλοκος, αλλα ο σταθεροτερος και ασφαλεστερος που εχει βγει.
ετσι οταν πχ η apple κανει ενα νεο λειτουργικο το τελευταιο που εχει στο μυαλο ειναι ο πυρηνας, ησταθεροτητα και οι ιοι.
δεν ειναι τυχαιο που οι σοβαροι επαγγελματιες που δεν θελουν να ρισκαρουν τη σταθεροτητα, επιλεγουν apple
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ WINDOWS ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ MAC ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΜΕΤΑ ΣΕ WINDOWS!

Το οτι εισαι κολλημενος με τη microsoft φαινεται(windows,windows pda's,xbox ειναι τα καλυτερα και δε συγκρινονται...)
αλλα μη λες σε ΕΜΕΝΑ οτι δεν εχω επιχειρηματα σε οτιδηποτε υποστηριζω και ΕΠΙΜΕΝΩ σε αυτο

α και για την αδικια συγκρισης xp τοτε αν θες τα συγκρινουμε με τα λινουξ, μακ που κυκλοφορουσαν τοτε. παλι ηταν καλυτερα

παντως σε θεμα ηλεκτρονικων, κιθαρων και οτιδηποτε μηχανικου δεν ασχολουμαι μαζι σου ξανα. ασχολεισαι ΜΟΝΟ με αυτα και τα κανεις κεντρο της ζωης σου σε εκνευριστικο βαθμο. υπαρχουν και ανθρωποι εκει εξω.
και μη προσπαθεις να μου αποδειξεις το αντιθετο. δεν εχει νοημα. βλεπω το αβαταρ και την υπογραφη σου και μου φτανει.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #63 στις: 23/05/07, 16:25 »
Ξαναεκθετω την αποψη μου:

Ολα ξεκινησαν το 1995 οταν δουλεψα εναν IBM 486 με windows 3.1. Για αρχαριο χρηστη μπορω να πω πως μονο 2 φορες αισθανθηκα οτι η μπλε οθονη ειναι κατι κακο :D

Το 1999 αποκτησα νεο υπολογιστη, οποτε εβαλα τα Windows Me, γιατι τα Xp ηταν τοτε "καινουρια" και υπηρχε σοβαρο προβλημα με πολλα πραγματα ( συμφωνα με περιοδικα ). Εκλαψα κοντα στα 80.000δρχ λειτουργικο, το οποιο εκανα format και κουνωντας το ποντικι εβγαζε μπλε οθονη. Δεν μπορουσα να τα σεταρω με τιποτα, δεν δουλευε σωστα κανενα προγραμμα μουσικης και τα προβληματα συνεχιζονταν.

Το 2001 αγοραζω τα XP pro gr. Στην αρχη μου φανηκαν προβληματικα, ομως περνωτας τα SP1 και SP2, και σεταροντας τον σκληρο σε 2 μερη για internet και μουσικα προγραμματα, βρεθηκα στην ευχαριστη θεση να μην εχω κανενα μα κανενα προβλημα. Ακομα και σημερα δεν εχω προβλημα!

Το 2002, υστερα απο προταση ενος φιλου ηχοληπτη, εβαλα σε ενα 3ο partition τα Windows 98SE gr. Ακομα πιο σταθερα απο τα Xp, ομως ηδη η Microsoft "εκοβε" τα updates, ενω πολλα VSTi και VST δεν ηταν συμβατα. Αναγκαστηκα να καταργησω ενα τοσο ομορφο και απλο λειτουργικο.

Και καταληγωντας. Εχοντας δει MAC να δουλευουν στο στουντιο και PC να δουλευουν σε home studio, αν με ρωτουσαν τι θα επαιρνα πριν 1,5 χρονο, η απαντηση μου θα ηταν MAC. Εχω "φυγει" απο τα νεα των υπολογιστων και των λειτουργικων και με τις νεες συνεργασιες της MAC με την INTEL δεν ξερω ακριβως τι γινεται. Ομως αν ηθελα κατι πιο σταθερο και ειχα τα χρηματα, θα αγοραζα MAC. Και οχι μονο σαν θεμα λειτουργικο, αλλα και σαν θεμα hardware.

Υποψιν, ο PC για μενα εινια εργαλειο μουσικης και οχι εργαλειο για παιχνιδια, internet και παρουσιασεις ( ενταξει υπαρχει ενας αντιστοιχος σκληρος, αλλα δεν τρελαινομαι κιολας εαν κολλαει ). Οποιαδηποτε αποψη αφορα κυριως τη δουλεια μου και οχι σαν συνολο τα windows με αλλα ειδη εργασιων.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #64 στις: 23/05/07, 16:41 »
Τα Windows ME εμένα βέβαια μου έκατσαν πολύ καλά. Δεν γνωρίζω γιατί.
Αν εξαιρέσουμε βέβαια πού και πού μερικές μπλε οθόνες και μία φορά που έγινε μαντάρα το pc χωρίς λόγο μετά από 2 χρόνια συνεχούς λειτουργίας βέβαια...Είχα και Windows 2000 τότε σε ntfs, τα ΜΕ ήθελαν FAT32 και επικράτησε ένας χαμός...
Νομίζω τα πιο σταθερά ήταν όντως τα 98, an kai me ta XP SP2 δεν έχω αντιμετωπίσει ουσιώδη προβλήματα.
Παρόλ΄αυτά, αν τύχει να τεστάρετε Windows XP SP1 σε pc me ADSL θα πάθετε την πλάκα σας...
Χαμός λόγω της έλλειψης firewall από bugs, adwares κλπ κλπ...Έτσι γίνεται αισθητή η διαφορά μεταξύ SP1-SP2...
Κατά τ'άλλα τα είπαμε...
C ya!
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #65 στις: 23/05/07, 23:43 »
Παράθεση
τα windows δημιουργηθηκαν με αρκετα απλοποιημενο πυρηνα για να ειναι ελαφρια, γρηγορα και να ειναι ευκολο να βγουν πολλες εφαρμογες.
με τον καιρο ομως για να εχουν περισσοτερες δυνατοτητες η δομη τους γινοταν ολο και πιο περιπλοκη, ενω ο βασικος πυρηνας παρεμενε απλος, πραγμα που τα εκανε δυσκολα σε επιδιωρθωση πχ με patch, αλλα και ευαλωτα και ασταθη. δυστυχως η microsoft δεν ξεκιναει απο το μηδεν καινουριο πυρηνα(ασυμφορο και χρονοβορο) αλλα βελτιωνει τον παλιο, με αποτελεσμα καθε νεα εκδοση να εχει να αντιμετωπησει ολο και περισσοτερα προβληματα.

Πρακτικα ομως που ειναι αυτο που λες? Εγω γιατι δεν αντιμετωπιζω τα προβληματα ασταθειας? Η ιστορια δεν αρκει για να με πεισει, με το ΑΝ θα μου βγαλει προβληματα. Και γω ΑΝ ειχα ροδες θα μουν πατινι. Και bootαρω και κατω απο 50 sec.

Παράθεση
το linux, mac, free bsd ειναι unixοειδη. ο πυρηνας του unix ειναι αρκετα παλιος, περιπλοκος, αλλα ο σταθεροτερος και ασφαλεστερος που εχει βγει.ετσι οταν πχ η apple κανει ενα νεο λειτουργικο το τελευταιο που εχει στο μυαλο ειναι ο πυρηνας, ησταθεροτητα και οι ιοι.
δεν ειναι τυχαιο που οι σοβαροι επαγγελματιες που δεν θελουν να ρισκαρουν τη σταθεροτητα, επιλεγουν apple
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ WINDOWS ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ MAC ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΜΕΤΑ ΣΕ WINDOWS!

Καταρχας δεν εχεις καταλαβει ακομα γιατι δεν υπαρχουν ιοι. Δεν υπαρχουν ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΛΟΓΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! Αμα εχεις ενα τοσο μικρο ποσοστο της αγορας, τοσα λιγα προγραμματα διαθεσιμα, και ουτε τραπεζες ουτε μεγαλες εταιριες χρησιμοποιουν μακ, εκτος απο τιποτα δισκογραφικες και τετοια, ποιος θα νοιαστει για να κατασκευασει ιους?

Επισης αμα πρωτα τα δοκιμαζουν σε μακ, τοτε γιατι δεν τα βγαζουν και σε μακ? Οι των μακ κοντευουν να μπερδεψουν το photoshop με παιχνιδι!
Παλι καλα που εχετε καμια 10αρια να ασχοληστε.

Παράθεση
Το οτι εισαι κολλημενος με τη microsoft φαινεται(windows,windows pda's,xbox ειναι τα καλυτερα και δε συγκρινονται...)
αλλα μη λες σε ΕΜΕΝΑ οτι δεν εχω επιχειρηματα σε οτιδηποτε υποστηριζω και ΕΠΙΜΕΝΩ σε αυτο

Ναι ειμαι κολλημενος με την μικροσοφτ, και οχι χωρις λογο, αφου ειμαι ευχαριστημενος απο αυτην. Ισως γιατι ειμαι και ευνοημενος και τυχερος, αφου αποτι φαινεται μονο εγω δεν εχω προβληματα.

Αμα ηταν ολα τοσο τραγικα οπως τα λετε (με τα 84 κολληματα την μερα και τα 3 φορματ την εβδομαδα και τους ιους) τοτε γιατι ολος ο κοσμος τα χρησιμοποιει? Μηπως το λετε γιατι βρικατε 2-3 ευαισθητα σε απειρους σημεια των windows και παλια μαλιστα (οσοι δεν το ξερετε, τα windows ΧΡ δεν εχουν μπλε οθονες). Σας αρεσει δεν σας αρεσει τα XP με τα sp2 ειναι σταθεροτατα και ασφαλη. Ισως οχι οσο τα OS στον τομεα της ασφαλειας (ναι το παραδεχομαι) αλλα αυτη ειναι η αληθεια. Και οσοι πειτε για τις συνεχεις αναβαθμισεις και updates, τουλαχιστον ειναι δωρεαν και οχι σαν τα μακ που πρεπει να πληρωσεις για την αναβαθμιση.

Επισης κατι αλλο με τα μακ ειναι οτι ειναι standart πραγματα. Δηλαδη, δεν μπορεις να το φτιαξεις οπως θες εσυ. Θα δωσεις τα λεφτα και θα παρεις το ταδε cpu με την ταδε μνημη και την ταδε καρτα γραφικων. Γιατι να αποφασιζει η απλ για μενα? Γιατι ολα αυτα μακ δεν ειναι hardware upgradeable? Παντως τα μακ εχουν απλοτητα αναβαθμισης. Οταν το πισι σου δεν παιζει καποιο παιχνιδι, πρεπει να το ανοιγεις, να βγαζεις καρτες γραφικων απο μεσα, να βαζεις μνημες.... ιστοριες... Ενω με τα μακ... απλα το πετας και περνεις καινουριο. Τι πιο απλο?

Παράθεση
παντως σε θεμα ηλεκτρονικων, κιθαρων και οτιδηποτε μηχανικου δεν ασχολουμαι μαζι σου ξανα. ασχολεισαι ΜΟΝΟ με αυτα και τα κανεις κεντρο της ζωης σου σε εκνευριστικο βαθμο. υπαρχουν και ανθρωποι εκει εξω.
και μη προσπαθεις να μου αποδειξεις το αντιθετο. δεν εχει νοημα. βλεπω το αβαταρ και την υπογραφη σου και μου φτανει.

Ναι γιατι εγω εχω και καποια ενδιαφεροντα στην ζωη μου. Τωρα εσυ αμα θες να ζεις μια ανιαρη ζωη χωρις ενδιαφεροντα για να μην σε λενε κολλημενο, προβλημα σου.

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #66 στις: 23/05/07, 23:51 »
ενταξει βαρεθηκα αφηνω αλλους να απαντησουν για εμενα, αλλωστε το ειπες και μονος σου
"αφου αποτι φαινεται μονο εγω δεν εχω προβληματα"

α και ασε αυτα τα κλισε με το photoshop και τα παιχνιδια

οριστε:
http://www.insidemacgames.com/reviews/

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #67 στις: 24/05/07, 11:16 »
Γενικότερα, όσον αφορά τα κολλήματα των Windows (κάτι που δυστηχώς είναι κοινώς αποδεκτό από όλους τους χρήστες, ηλεκτρονικούς/μηχανικούς/προγραμματιστές ή απλούς χρήστες), ισχύουν και παραισχύουν.
Παρόλ'αυτά παίζει σημαντικό ρόλο και η χρήση που κάνει ο καθένας...
Σε γενικές γραμμές, ενας απλός χρήστης που κοιτάει τα email του, μιλάει στο msn και ακούει μουσική δεν θα επηρρεαστεί ιδιαίτερα σε σχέση με κάποιον ο οποίος ασχολείται επαγγελματικά με π.χ μουσική, επεξεργασία φωτογραφίας κλπ κλπ. ή αναγκάζεται να έχει ανοιχτά πολλά παράθυρα συγχρόνως και "βαριές" εφαρμογές...
Δυστηχώς η αλήθεια είναι αυτή...ΑΠό κει κ πέρα ο καθένας πράττει όπως νομίζει και δεν βρίσκω το λόγο για περαιτέρω διαφωνίες...
Όσο για apple, ακριβώς δεν κάνεις αλλαγές σε κάρτες γραφικών κλπ κλπ επειδή είναι Άκρως Επαγγελματικά Μηχανήματα...Στην τελική, αν θες να παίζεις παιχνίδια και αγοράσεις PC anti gia PLaystation μάλλον πετάς τα λεφτά ούτως ή άλλως...
Όταν θες να ασχοληθείς με επεξεργασία φωτογραφίες ή ηχογραφήσεις επαγγελματικιού επιπέδου δεν σε νοιάζει η κάρτα γραφικών π.χ με τα σημερινά δεδομένα..
Στην τελική η μνήμη RAM αλλάζει όπως και σκληρός...Τώρα αν θες να αλλάξεις επεξεργαστή, το ίδιο θα σου στοιχίσει και στη μία και στην άλλη περίπτωση...Μην ξεχνάμαι πλέον και τη συνεργασία Apple - intel.
Όταν σήμερα αγοράσεις laptop Apple me Dual Core, 2Gb Ram, 160Gb HDD ki 256mb Κάρτα γραφικών καλύπτεσαι για τα επόμενα τουλάχιστον 4 χρόνια και το μόνο που δεν μπορείς να αλλάξεις είναι η κάρτα γραφικών. Είπαμε όμως, δεν σε αφορά γιατί δεν παίζεις παιχνίδια.
Ξαναλέω κλείνοντας, όλα είναι υποκειμενικά και ο καθένας πράττει όπως νομίζει...αυτά σε γενικές γραμμές...
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #68 στις: 24/05/07, 11:31 »
Γενικότερα, όσον αφορά τα κολλήματα των Windows (κάτι που δυστηχώς είναι κοινώς αποδεκτό από όλους τους χρήστες, ηλεκτρονικούς/μηχανικούς/προγραμματιστές ή απλούς χρήστες), ισχύουν και παραισχύουν.
Παρόλ'αυτά παίζει σημαντικό ρόλο και η χρήση που κάνει ο καθένας...
Σε γενικές γραμμές, ενας απλός χρήστης που κοιτάει τα email του, μιλάει στο msn και ακούει μουσική δεν θα επηρρεαστεί ιδιαίτερα σε σχέση με κάποιον ο οποίος ασχολείται επαγγελματικά με π.χ μουσική, επεξεργασία φωτογραφίας κλπ κλπ. ή αναγκάζεται να έχει ανοιχτά πολλά παράθυρα συγχρόνως και "βαριές" εφαρμογές...
Δυστηχώς η αλήθεια είναι αυτή...ΑΠό κει κ πέρα ο καθένας πράττει όπως νομίζει και δεν βρίσκω το λόγο για περαιτέρω διαφωνίες...
Όσο για apple, ακριβώς δεν κάνεις αλλαγές σε κάρτες γραφικών κλπ κλπ επειδή είναι Άκρως Επαγγελματικά Μηχανήματα...Στην τελική, αν θες να παίζεις παιχνίδια και αγοράσεις PC anti gia PLaystation μάλλον πετάς τα λεφτά ούτως ή άλλως...
Όταν θες να ασχοληθείς με επεξεργασία φωτογραφίες ή ηχογραφήσεις επαγγελματικιού επιπέδου δεν σε νοιάζει η κάρτα γραφικών π.χ με τα σημερινά δεδομένα..
Στην τελική η μνήμη RAM αλλάζει όπως και σκληρός...Τώρα αν θες να αλλάξεις επεξεργαστή, το ίδιο θα σου στοιχίσει και στη μία και στην άλλη περίπτωση...Μην ξεχνάμαι πλέον και τη συνεργασία Apple - intel.
Όταν σήμερα αγοράσεις laptop Apple me Dual Core, 2Gb Ram, 160Gb HDD ki 256mb Κάρτα γραφικών καλύπτεσαι για τα επόμενα τουλάχιστον 4 χρόνια και το μόνο που δεν μπορείς να αλλάξεις είναι η κάρτα γραφικών. Είπαμε όμως, δεν σε αφορά γιατί δεν παίζεις παιχνίδια.
Ξαναλέω κλείνοντας, όλα είναι υποκειμενικά και ο καθένας πράττει όπως νομίζει...αυτά σε γενικές γραμμές...
βασικα για τα παιχνιδια και την αναβαθμισιμοτητα δεν ειναι ετσι οπως τα λεει ο ενεμα. οταν κανουν ενα παιχνιδι για μακ δεν εχουν στο μυαλο τους καποιο χρηστη με powermac, αλλα και ποιο γηινο πχ imac, σε αντιθεση με τα πισι που λενε εγω εκανα το παιχνιδι, το τι υπολογιστη εχεις δε με νοιαζει. αλλωστε τα παιχνιδια στα μακ ειναι πιο optimized για το μηχανημα σου, αφου αλλωστε δεν ειναι και τοοοοσα τα μοντελα υπολογιστων που κυκλοφορει

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #69 στις: 24/05/07, 12:46 »
οταν κανουν ενα παιχνιδι για μακ δεν εχουν στο μυαλο τους καποιο χρηστη με powermac, αλλα και ποιο γηινο πχ imac, σε αντιθεση με τα πισι που λενε εγω εκανα το παιχνιδι, το τι υπολογιστη εχεις δε με νοιαζει. αλλωστε τα παιχνιδια στα μακ ειναι πιο optimized για το μηχανημα σου, αφου αλλωστε δεν ειναι και τοοοοσα τα μοντελα υπολογιστων που κυκλοφορει

+100000
« Τελευταία τροποποίηση: 24/05/07, 12:48 από Mistral »
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #70 στις: 24/05/07, 22:35 »
ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΤΩΝ WINDOWS ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΠΟΠΗΣ >:( >:( >:( >:(



ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ
GENERIC HOST ΤΩΝ WINDOWS, ΟΧΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΞΕΝΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ!

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #71 στις: 25/05/07, 00:19 »
Χχααχχαχααχχαχαχα ;D ;D ;D

Εμενα παλι απο μιση ωρα δουλειας, δεν μου εβγαλε τιποτα!  ;D Το wallpaper οποιος το θελει θα του το στειλω (φυσικα το εχω κανει copyright ;D )
http://www.imageshack.gr/viewer.php?file=2z14wdnrzmmenyjii1yi.jpg

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #72 στις: 26/05/07, 12:13 »
ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΤΩΝ WINDOWS ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΠΟΠΗΣ >:( >:( >:( >:(

ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ
GENERIC HOST ΤΩΝ WINDOWS, ΟΧΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΞΕΝΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ!

Αφού έχεις ανοιγμένο το photoshop (το οποίο πιθανότατα δεν είναι original), μας δουλεύεις?
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #73 στις: 26/05/07, 12:34 »
King Lui γιατί, και original να ήταν δεν θα είχε κολλήματα λες?
Τα ίδια κολλήματα θα είχε...Η εξήγηση είναι μία.
Είναι ανοικτό το Photoshop σε λειτουργικό Windows...
Τώρα αν ο Stillborn King το ξέσκισε και έκανε κολλάζ σε 10mpx φωτογραφίες σίγουρα
δεν φταίνε τα έρμα τα Win!:)
...
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ακομα παλευετε με τα Vista?
« Απάντηση #74 στις: 26/05/07, 12:42 »
Οποτε εγω, μπορω ελευθερα να υποθεσω οτι ο υπολογιστης του stillborn ειναι σε αψογη κατασταση, χωρις αλλα προγραμματα να δημιουργουν προβληματα και κρασαρε. Δλδ σαν να εκανε φορματ, το μονο προγραμμα που εγκατεστησε να ειναι το photoshop και να του κρασαρε. Μαλιστα.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
33 Απαντήσεις
42259 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/13, 19:38
από Spyros Delta
Vista

Ξεκίνησε από stavros75 « 1 2 » Επιστήμη και Τεχνολογία

47 Απαντήσεις
12586 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/07, 12:22
από YmiRLinG
1 Απαντήσεις
2183 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/07, 14:25
από schizm
20 Απαντήσεις
8104 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/07, 23:26
από newGuitarMan
9 Απαντήσεις
4611 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/07, 03:21
από GreekDudeCovers
4 Απαντήσεις
2778 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/08, 10:08
από m@ster k@frer
14 Απαντήσεις
6331 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/08, 02:49
από .
6 Απαντήσεις
3310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/08, 13:40
από hot_sauce (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
2148 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/09, 20:38
από les paul
0 Απαντήσεις
1817 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/11, 20:11
από Transformer