Αποστολέας Θέμα: Κιθάρα και γυμναστική  (Αναγνώστηκε 50915 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #25 στις: 23/12/07, 18:47 »
Έχετε δει τον Petrucci? Ήταν λαπάς και πλάκωσε τα γυμναστήρια και έγινε αρκούδα. Να και το ανάλογο λινκ (δείτε το έχει πολύ πλάκα) http://www.wikiality.com/John_Petrucci. Το παίξιμό του είναι το ίδιο φοβερό όπως και πρίν

O Adrian Smith έχει γίνει ακόμα πιό αρκούδας!! ;D



Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3356
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #26 στις: 23/12/07, 22:30 »
Καμία σχέση δεν έχει η άσκηση με βάρη, το Bodybuilding και η κιθάρα ρε παιδιά μη γράφουμε ό,τι θέλουμε.

Το Bodybuilding όποιος ξέρει καλά, γνωρίζει επίσης ότι μεγάλο ρόλο στους bodybuilders δεν παίζει η γυμναστική και ο νοών νοείτω.
Επίσης όσο αυτά που γράφετε περί τενόντων άμα οι διατάσεις είναι αναπόσπαστο μέρος της κάθε γυμναστικής, τότε ο τένοντας δεν κινδυνεύει.
Τώρα το θέμα διατροφής είναι μεγάλο, απλά να πω ότι η σωστή διατροφή και η άσκηση κάθε είδους βοηθάει στη ζωή του ανθρώπου είτε παίζει κιθάρα είτε κλαρίνο είτε τπτ.

Αποσυνδεδεμένος harisz

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #27 στις: 24/01/08, 01:52 »
Άλλο η γυμναστική και άλλο το body building παιδιά... Στο δεύτερο αν δεν πονέσεις δεν ανεβαίνεις. Ουσιαστικά πληγώνεις το σώμα σου και το αφήνεις να αποθεραπευτεί και να γίνει δυνατότερο...


΄Οταν λες body building εννοείς να γίνεις κτήνος ή να γυμνάζεσαι σωστά?? το να γυμναστείς σωστά χωρίς αναβόλες,κρεατίνες κλπ κλπ,απλώς με σωστή διατροφή ειναι πιο δύσκολο (κατ¨εμέ πάντα) από το να χαπακώνεσαι και να σηκώνεις βάρη!!

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #28 στις: 24/01/08, 11:21 »
   Εκ πειρας αλλα και επειτα απο μεγαλη ερευνα μιας κ με ειχε απασχολησει στο παρελθον το θεμα αυτο, κατεληξα απολυτα οτι κιθαρα κ γυμναστικη (στα χερια φυσικα) δεν συνυπαρχουν!!! Οσες φορες αποπειραθηκα στα χρονια που παιζω κιθαρα να κανω βαρακια-παγκο κτλ κτλ ακομα κ διαφορες χαμαλοδουλειες που εκανα(αποθηκες, κουβαληματα κτλ) τα αποτελεσματα ηταν αμεσα και τραγικα...
Σφιξιμο σε καρπους, μεγαλη απωλεια σε ακριβεια, σε καθε bend κινδυνευα να σπασω χορδη κ πολλα αλλα που δε θελω ουτε να θυμαμαι... Τα δακτυλα λογω της εντονης κυκλοφοριας αιματος που αποκτουν κατα την ασκηση φουσκωνουν και παρατηρησα και οτι αργεις να «ζεσταθεις» οση ωρα και να παιζεις, καποιοι φιλοι παραπανω εχουν αναφερει και αλλα συμπτωματα.
Κατεληξα στη θεωρια οτι τα χερια μου πλεον θα «μαγευουν» :) μοναχα παιζοντας!!!!
Τωρα για το petrucci και τον zakk κτλ  E Λ Ε Ο Σ ουτε το ταλεντο τους και την εξασκηση μπορουμε ευκολα να φτασουμε ουτε και τα ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ τους (το πιο σημαντικο).
Επειδη η γυμναστικη ειναι υγεια, εγω θα προτεινα να ασχοληθειτε με αθληματα-ασκησεις που να μην εχουν να κανουν με τα χερια.. Τωρα αν προτιματε στη παραλια να σας μπανιζουν τα κοριτσα, καντε κανα solarium για αρχη, και μετα για τη μπαρα-παγκο τα ξαναλεμε... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 24/01/08, 11:41 από fuZZed »
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος OdyR

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #29 στις: 06/02/08, 14:31 »
Η γνώμη μου όσον αφορά τά βάρη σε σχέση με την κιθάρα είναι ότι από τη στιγμή που αυτό που σε απασχολεί είναι να κάνεις σώστα τη κάθε μια άσκηση (δηλαδή με τα σωστά κιλά και τη σωστή τεχνική) και δεν σε απασχολεί να λές ότι κάνεις βάρη και σηκώνεις τα τάδε κίλα για να εντυπωσιάζεις το κόσμο τότε και το σώμα σου θα βελτιωθεί και τραυματισμούς δεν θα έχεις. Γιάτι η ουσία είναι να κάνεις σταθερή και συνεχή πρόοδο, γιατί αν πάθεις κάτι τοτε θα μείνεις πίσω μέχρι να επιστρέψεις, οπότε στην ουσία ποτέ δεν καταφέρεις κάτι. Από κει και πέρα όμως πρέπει να κάνεις και διατάσεις πρίν τη γυμναστική και μετά. Τώρα όσον αφορά το basket καλύτερα όταν θέλουμε να παίξουμε πρέπει να πάιζουμε με προσοχή μην χτυπήσουμε άσχημα κανένα δάκτυλο, πράγμα που το παθένω εγώ αρκετά συχνά γιατι το basket είναι από τα αγαπημένα μου αθλήματα και παράλληλα είμαι και πάρα πολύ κάλος αλλα λόγο συχνών προβλημάτων με τα γόνατά μου σταμάτησα να παίζω σε ομάδες.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
One way to improve your guitar technique besides practicing your instrument is strengthening the muscles in your hands and wrists. Unless you already possess fingers like carriage bolts and wrists like tree limbs, your playing will benefit from increased hand and forearm strength. I would like to pass on something that has made a difference for me.
While gift shopping last holiday season, I found in a Sports/Specialty store a product called Power Putty (Sports Health Products, 527 West Windsor Road, Glendale, CA 91204). What you get for your six-to-ten dollars is a racquetball-sized gob of what I knew as "Silly Putty," a silicon rubber compound that stretches, bounces, and lifts ink off newsprint. Power Putty is blue and comes in a little plastic fist. The harder you squeeze it, the more it resists. Used for years in the rehabilitation of hand injuries, this stuff is aimed at professional and amateur athletes, sportsmen and musicians (that's us). Included is a booklet of exercises for strengthening the hand, fingers, thumb, wrist and forearm.
After a few weeks of squeezing the putty a half hour or so a day while reading or watching TV, my hands felt like I'd just come off a four month tour. Playing became more joyful than ever. When I picked up the guitar, I would reach for new runs *and get them*, and generally play with more authority and agility. Kneading the stuff is a great prep before shows, too. Your hands are warmed up before you play a note. Also, it's fun.
Power Putty comes in three grades of resistance. I have the medium and firm ones. Strongly recommended.
Now, here's a trick that's as old as the calluses on Les Paul's fret hand, but maybe it hasn't occurred to some of you.
If you need more sustain and feedback for legato passages or effects than is provided by any overdrive or distortion box you may be using, it helps to mechanically couple the guitar to the speaker cabinet. After setting your amp to a healthy volume, hold the headstock and/or body of the guitar against the speaker cabinet. (Experiment!) You should experience sustain and feedback for days, as you flog your whammy bar or just generally annoy your neighbor. Enjoy

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #31 στις: 22/03/08, 04:31 »
πηγή?

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #32 στις: 22/03/08, 04:49 »
πηγή?
http://www.buckdharma.com/Guitar/GuitTips.shtml

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #33 στις: 23/03/08, 02:13 »
ΟΚ, απλά οι γνώμες για κάτι τέτοια ''πραγματάκια'' διίστανται... Άλλοι λένε τα καλύτερα, άλλοι ότι μπορεί να αποβούν επικίνδυνα! :-\

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #34 στις: 23/03/08, 03:52 »
Πηγη?

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #35 στις: 23/03/08, 12:51 »
Ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα, σχετικά με ένα παρόμοιο εργαλείο...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #36 στις: 26/03/08, 00:00 »
Προσεξτε μονο μην γινεται σαν αυτο!!!

http://wikiality.com/John_Petrucci

Εγω παντως τον τελευταιο καιρο χρησιμοποιω τα Fingerweights (καποιοι ισως ειδαν το ενα απο τα δυο σετ που πουλουσα), και πραγματικα, στο μπασο τουλαχιστον, εχω δει φοβερα αποτελεσματα!
Βεβαια πιο φοβερα εχω δει τωρα που εχω 600 βατ στο μπασο και απλα χαιδευω τις χορδες αντι να τις χτυπαω, αλλα και τα Fingerweights εχουν βοηθησει πολυ, και τα φοραω κυριως στον υπολογιστη 'η οταν κανω αλλα πραγματα.
Το gripmaster σκευτομουν και εγω παλια να το παρω, αλλα το εσωτερικο της παλαμης ειναι ευαισθητο για κραμπες, οποτε και δεν το πηρα ποτε...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος andy I

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #37 στις: 12/04/09, 11:43 »
λιγο τρεξιμο, λιγα πους απς (ξερετε Δαντης Πωλινα...) δεν κανουν κακο... ;D ;D ;D
και βοηθανε σε φυσικη κατασταση (βλεπε συναυλιες 8) )
Ημουν ibanezakias ...αλλα μου περασε...
εγινα epiphonakias..
ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ???

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #38 στις: 12/04/09, 23:17 »
Θεωρώ πως και τα δύο συνδυάζονται αλλά με μέτρο.

Ναι τα βαράκια καταπονούν τους μύες όπως επίσης και το βόλει ( αν δεν προσέξεις μπορεί να σου γυρίσει και κανένα δάχτυλο) , για την ορειβασία δεν το συζητώ...

Στο μπάσκετ αν φοράς και κανένα περικάρπιο βοηθάει.

Φρόνημο θα ήταν να γυμνάζεται κανείς τις ημέρες που δεν παίζει κιθάρα ή τουλάχιστον αν πέφτουν την ίδια ημέρα να παίζει όσο πιο χαλαρά γίνεται.
Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1912
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #39 στις: 13/04/09, 02:16 »
Απαιτω ολες οι γυναικες που παιζουν κιθαρα να κανουν ΚΑΙ γυμναστικη η να αφησουν την κιθαρα και να κανουν ΜΟΝΟ γυμναστικη....για τους αντρες δεν με νοιαζει...οχι οχι με νοιαζει,εσεις αρχιστε να τρωτε πολυ και μονο Mc η σουβλακια(αυτα που λετε καλαμακια στην Αθηνα)και γυρωνια(αυτα δεν ξερω πως τα λετε....αληθεια πως τα λετε?) ;D
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #40 στις: 01/05/09, 13:47 »
Να πω και γω την δικη μου εμπειρια σαν "πασχων".Λοιπον..εχω περασει 3-4 τενοντιτιδες κατα καιρους και στα 2 χερια.Οι διατατικες βοηθανε πολυ ..γιατι δυναμωνει το χερι.Εγω παρατηρω οτι οταν κανω διατατικες και καλο ζεσταμα (τοσο πριν να παιξω μπασο αλλα κ πριν κανω γυμναστικη)..μπορει αμα κουραστω..να πρηστει λιγο το χερι..αλλα δεν ποναω ωστοσο.Αποφευγω βεβαια να μην παιζω μπασο την ημερα που εχω κανει βαρακια και αντιστροφα.

Η σημαντικοτερη συμβουλη ομως που διαπιστωσα εγω ο ιδιος ειναι η θεραπευτικη ιδιοτητα της θαλασσας.Εχω και προβληματα στην μεση.Μια χρονια λοιπον εκανα 45 μπανια στην θαλασσα ακολουθωντας την συμβουλη του φιλτατου Parlats.Το χειμωνα και το επομενο καλοκαιρι δεν ειχα ενοχλησεις σχεδον καθολου(ουτε στα χερια ουτε στη μεση!)..ενω εκανα και πολυ περισσοτερη γυμναστικη απο αλλες χρονιες και γενικα επαιζα και πιο πολυ μπασο.Τα μπανια λοιπον..κανουν πολυ καλο.Τα αποτελεσματα τους..ξεκινανε καπως αργα..αλλα ειναι σωτηρια.Για οσους μπορουν να κολυμπανε ολο το χρονο ισως και να ναι οτι καλυτερο.

Υ.Γ.:Καλο μηνα παιδια.. 8)
Y.Γ.2:Κομπλεξ πια με την Αθηνα.. :P
« Τελευταία τροποποίηση: 01/05/09, 13:50 από bassman(sticky fingers!) »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #41 στις: 03/05/09, 18:13 »
το κολυμπι ενοεις εκανε καλο, ή το θαλλασινο νερο?
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #42 στις: 04/05/09, 01:09 »
Θα ελεγα και τα 2.Δλδ και σε πισινα να κολυμπαει κανεις παλι θα εχει θεραπευτικες ιδιοτητες.Σιγουρα ομως επειδη η θαλασσα εχει και αλλα στοιχεια οπως το ιωδιο εχει ακομα καλυτερα αποτελεσματα.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #43 στις: 04/05/09, 20:51 »
Εμ, το ιώδιο πώς βοηθά σε τέτοιες καταστάσεις? :hmm

Μέχρι στιγμής ήξερα πως η θάλασσα βοηθά επειδή τα νεύρα έρχονται στη σωστή θέση τους καθώς το σώμα παίρνει τη σωστή θέση για να προσαρμοστεί στο νερό και έτσι κανένας μυς δεν επιβαρύνεται περισσότερο αλλά όλοι συμμετέχουν το ίδιο.

Όποιος ξέρει ας μας διαφωτίσει ... ;D
Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #44 στις: 05/05/09, 00:26 »
Το ιωδιο το εφερα σαν παραδειγμα.Για την μεση ας πουμε μου ειπαν το εξης.Η σπονδυλικη μας στηλη εχει καποιους μυς απο μεσα.Ειναι μικροι μυς και θα μπορουσαν να χαρακτηριστουν "παθητικοι".Οταν περπαταμε η κολυμπαμε..αυτοι οι μυς δυναμωνουν κ ετσι ισιωνουν την σπονδυλικη στηλη.Εγω π.χ. που εχω στενωση σπονδυλου με βοηθαει πολυ.

Για τα χερια τωρα.Απο οσο ξερω..με το κολυμπι..γυμναζεται ολο το σωμα και δυναμωνουν ολοι οι μυς.Δυνατοτεροι μυς σημαινει επισης μεγαλυτερες αμυνες και αντοχες σε φλεγμονες και πονους.Επισης μας κανει και μασαζ και χαλαρωνουμε το οποιο ειναι επισης πολυ καλο.

Τωρα για διαφορα περι θαλασσινου και γλυκου νερου δνε ξερω.Εγω θα ελεγα οτι η θαλασσα ειναι καλυτερη.Λογω ανωσης ειναι πιο ξεκουραστο το κολυμπι.Επισης σε μια πισινα δεν ξερεις αμα καθαριζεται επαρκως..ειναι ενας χωρος περιορισμενος..και πιο ευκολο να κολλησεις βακτηριδια κλπ(αποψη μου).Η θαλασσα ειναι απεραντη και πιθανον να εχει καλυτερα συστημα "αυτοκαθαρισμου".Οχι οτι εκει δεν μπορεις να κολλησεις βακτηριδια βεβαια.
« Τελευταία τροποποίηση: 05/05/09, 00:32 από bassman(sticky fingers!) »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος LILAKI

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Study silence to learn the music
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #45 στις: 05/05/09, 18:40 »
Τώρα κατάλαβα. :)
(Όπως το είχες θέσει στην προηγούμενη απάντηση υπέθεσα ότι αφού το ιώδιο βοηθά, με την ίδια λογική  αν τρώει κανείς θαλασσοράδικα (που έχουν ιώδιο) θα γίνει καλά. :P)


Πράγματι  η θάλασσα έχει θεραπευτικές ιδιότητες και καλό θα ήταν να την επιλέγουμε σε σχέση με την πισίνα ( άσε δε που άμα κάνεις βουτιά σε πισίνα μπορείς να χτυπήσεις και το κεφάλι σου στον πάτο... ενώ με τη θάλασσα έχεις να δεις και βυθό  ;D
Στην ανάγκη και οι  θεοί πείθονται.Εδω ολόκληρο F-117 τεχνολογίας Stealth κατασκευάστηκε....

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #46 στις: 24/06/09, 00:02 »
paidia SOS lipon tora teleutea epeza para poli kithara 2-3 ores se sindiasmo me to guitarhero arxisan na me ponane ta xeria exoun peasei 15 meres kai akoma o ponos ine esthitos ponao anamesa ston agkona kai ton karpo kai ksekourazo oso de paei allo ta xeria na perimeno kai allo xwris na kano kati i na pao se kana giatro :-[

Αποσυνδεδεμένος Jeff L.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitar playing ain't a sport.
    • Προφίλ
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #47 στις: 24/06/09, 04:39 »
Κόψε το guitar hero, φάε ένα σουβλάκι, χαλάρωσε και πάρε κάνα-δυό πεντάκιλα να ανεβοκατεβάζεις τις ώρες που δεν θα παίζεις guitar hero (σοβαρά).





P.S.: Οι παχουλοί κιθαρίστες έχουν στύλ (επίσης σοβαρά).  ;D
Run Lola, run.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #48 στις: 26/06/09, 23:13 »
Για τενωντιτιδα ακουγεται, αλλα δεν ξερω αν μπορεις να κανεις κατι περα απο μασαζ/ξεκουραση στο χερι
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1424
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Κιθάρα και γυμναστική
« Απάντηση #49 στις: 29/06/09, 17:03 »
Έχετε δει τον Petrucci? Ήταν λαπάς και πλάκωσε τα γυμναστήρια και έγινε αρκούδα. Να και το ανάλογο λινκ (δείτε το έχει πολύ πλάκα) http://www.wikiality.com/John_Petrucci. Το παίξιμό του είναι το ίδιο φοβερό όπως και πρίν

Κάποιος προχώρησε την ιδέα
ένα βήμα παραπάνω

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
3783 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/02, 20:06
από Θοδωρής
24 Απαντήσεις
9572 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/04, 16:35
από κατέ((γίδα))
23 Απαντήσεις
8478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/05, 10:49
από Βραζίλης
7 Απαντήσεις
4482 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/06, 20:00
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
5 Απαντήσεις
3612 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/07, 03:14
από ScullShot
16 Απαντήσεις
10920 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/07, 20:27
από blackie
87 Απαντήσεις
31622 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/07, 16:00
από GreekDudeCovers
0 Απαντήσεις
2246 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/07, 22:38
από Joevaicci
9 Απαντήσεις
39120 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/13, 18:56
από Υπνοβάτης...
0 Απαντήσεις
907 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/22, 14:26
από Ioannis Anastassakis