Αποστολέας Θέμα: Grip-master, Η γνωμη σας...  (Αναγνώστηκε 17385 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Grip-master, Η γνωμη σας...
« στις: 15/06/04, 16:06 »
Επειδη το καλοκαιρινο καθησιο δεν θα κρατησει πολυ και θα επιστρεψω στο τρεξιμο της δουλειας, σκεφτηκα να κανω μια μικρη αγορα για να εξασκω το αριστερο χερι οταν δεν θα εχω την κιθαρα να παιξω...

Ειχα δει το Grip-master, μια συσκευη με ελατηρια για την εξασκηση του αριστερου χεριου (μην παει ο νους σας στο πονηρο ;D ). Αλλα μετα ακουσα οτι κανει ζημια στο χερι... Υπαρχει καποιος που να το 'χει δοκιμασει να πει μια γνωμη?
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #1 στις: 15/06/04, 17:04 »
Εγώ επειδή έχω ασχοληθεί με πρωταθλητισμό πολλά χρόνια, είχα κάτι αντίστοιχο και γύμναζα τους καρπούς μου. Κάνει πολύ καλή δουλειά στους μυς που περιβάλλουν τους καρπούς και στο βραχίωνα εννοείται, μια μυική μονάδα που δε γυμνάζεται τόσο εύκολα, αλλά κυρίως μ'αυτό το εξαρτηματάκι.
Πάντως οφείλω να σε προειδοποιήσω ότι τις πρώτες μέρες αν το χρησιμοποιείς αρκετά θα αισθάνεσαι πολύ σκληρό τον καρπό σου και καλό θα ήταν πριν και μετά τη χρήση του να κάνεις λίγες διατάσεις (τέντωνε-λύγιζε καρπό μαζί με δάχτυλα και πίεζε να διαταθούν) για να έχεις και την ελαστικότητα που χρειάζεται... Πρέπει οπωσδήποτε να συνδυάσεις καλές διατάσεις και grip master και τότε είμαι σίγουρος ότι τα αποτελέσματα θα είναι θεαματικά...
Ελπίζω να βοήθησα...  :)
Πες μας για τα αποτελέσματα σε λίγες μέρες

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #2 στις: 15/06/04, 17:20 »
Proswpika den nomizw oti ayta ta organa gymnastikhs gia ta xeria bohthoun shmantika to paiksimo ths kitharas. Kat' arxhn kathe askhsh ypokeitai sto nomo ths ekseidikeyshs (law of specificity), pou leei oti h dynamh kai leitourgikothta twn mywn ayksanetai mono se sxesh me ayto sto opoio eksaskeisai. Me alla logia den tha gineis poly kalyteros p.x. sth sfairobolia eksaskoumenos sth pipsh akontiou, oute sthn kithara kanontas askhseis me to Grip master. Den einai idia oute h leitourgia twn mywn, oute h dynamh pou apaiteitai, oute akribws h kinhsh pou pragmatipoieis, oute kan h thesh tou xeriou. Epishs ayksanontas th dynamh, sxedon sigoura den beltiwneis kai thn antoxh, wste na mporeis na paizeis perissotero xwris na kourazetai to xeri sou, pragma pou fantazomai einai to kyrio zhtoumeno. Eksallou exw th gnwmh oti sthn kithara xreiazetai perissotero kalh texnikh kai oxi toso aykshsh ths myikhs dynamhs.

Telos tha mou epitrepseis na diafwnhsw sto oti oi myes toy karpou kai tou antibraxiou den gymnazontai eykola. Pisteyw oti gymnazontai eykolotata kai me poly apla mesa, akoma kai xwris th xrhsh organwn gymnastikhs, estw kai toso mikrwn oso to Grip master. Kai mporeis na exeis poly kala leitourgika apotelesmata, an ksereis ti akribws theleis na petyxeis kai poies askhseis na xrhsimopoihseis. Giati fantazomai oti den milame aplws gia aykshsh toy myikou ogkou, opws kanoun oi body builders.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #3 στις: 15/06/04, 17:27 »
Σίγουρα δε μιλάμε για αύξηση όγκου αλλά για ελαστικότητα σε συνδυασμό με δύναμη.
Πάντως βάση λογικής νομίζω ότι το να έχεις γυμνασμένους καρπούς σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις περισσότερα πράγματα σε σχέση με τη χρήση του συγκεκριμένου μέλους. Πιστεύω ότι δε γίνεσαι καλύτερος κιθαρίστας αλλά αποκτάς περισσότερες δυνατότητες αφού θα είσαι δυνατος κι ευλύγιστος στους καρπούς. Άποψή μου....  :)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #4 στις: 15/06/04, 17:48 »
File Acanthor, h dynamh kai h eylygisia einai dyo entelws diaforetika pragmata pou epitygxanontai me diaforetikwn eidwn askhseis. Opws swsta eipes ki esy, oi diataseis einai aparaithto stoixeio se kathe programma askhsewn giati h endynamwsh mallon tha elattwsei thn elastikothta twn mywn an den gnwrizei kapoios to rolo, th xrhsh, alla kai th swsth texnikh twn diatatikwn askhsewn. Telos na se enhmerwsw (ws fysiotherapeyths eidikeymenos se pathiseis tou myoskeletikou) oti h yperbolikh h lanthasmenh endynamwsh xwris thn parallhlh beltiwsh oxi mono ths diatatikothtas alla kai ths statherothtas twn arthrwsewn me th xrhsh katallhlwn texnikwn, mporei na sou dhmiourghsei problhmata ta opoia ayth th stigmh oute kan fantazesai. Kai na mh milhsoume gia tenontitides, tis opoies to Grip master sigoura den tha apotrepsei, antitheta mporei na symbalei sthn emfanish tous.

Sou to lew ypeythyna kai entelws filika kai elpizw na to katalabeis. H myikh dynamh den einai h lysh gia kathe problhma, eidika se ena thema pou, opws proanefera, exei sxesh kyriws me texnikh. Kai ayto pou apokaleis “logikh”, af’ enos den einai logikh, einai mallon apopsh basismenh se pragmata pou esy ksereis h pou sou eipan kapoioi gymnastes kai af’ eterou einai axrhsth, an oxi epikindynh, an den exeis tis aparaithtes gnwseis.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #5 στις: 15/06/04, 20:21 »
de nomizw oti tha se boithisei oson afora to paiximo ths kitharas.....proswpika exontas perasei hdh mia tenontitida tha to apefeuga

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2330
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #6 στις: 15/06/04, 20:58 »
Φίλε Ιάσων και εγω είχα πάρει ένα τέτοιο και δεν παρατήρησα καμιά διαφορά στο παίξιμο μου... Να σου πω την αλήθεια παρατήρησα τεράστια διαφορά όταν από την Aria Pro II πήγα στον flat λαιμό της Jackson και με συνεχές ασκήσεις μπορώ να πω ότι παίζω αρκετά γρήγορα...

Τώρα αν κάνεις μια παυση για καλοκαίρι..ε.. δεν θα ξεχάσεις κιόλας να παίζεις... Μια βδομάδα στην χειρότερη θα σου πάρει να ξαναβρεθείς στο επιπεδό σου...
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #7 στις: 16/06/04, 01:25 »
Φίλε Απόλλωνα, δεν έχω κανένα λόγο να διαφωνήσω μαζί σου, άλλωστε είναι το επάγγελμά σου και ορθώς μας διαφώτησες, εφόσον στο χώρο του αθλητισμού όλοι είμαστε προπονητές, ιατροί, φυσικοθεραπευτές, δικηγόροι, πρόεδροι κλπ.
Την άποψή μου εξέφρασα και σωστά προέβαλλες τα επιχειρήματά σου ώστε να μου δώσεις να καταλάβω ποιό είναι το σωστό, άλλωστε είσαι και ο πλέον αρμόδιος...  :)
Και για να είμαστε εντός θέματος τελικά ας στηριχτεί ο φίλος μας ο Arg0 στη δική σου άποψη αφού είναι και επιστημονικά αποδεδειγμένη.

ΥΓ: Πάντως στο βόλλεϋ με βοήθησε πολύ αυτό το εξάρτημα όταν ήμουν μικρός...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #8 στις: 16/06/04, 11:13 »
Παιδες, ισως να μπερδευτηκατε... Παραθετω φωτο απο το Grip-master, για να καταλαβετε...



Οπως το εχω καταλαβει ειναι μηχανημα ασκησης των δακτυλων του αριστερου χεριου...

Καρχ, προς το παρον εχω τον καιρο να παιζω. Απο τον Σεπτεμβριο ομως θα αρχισει παλι η δουλεια και το τρεξιμο, τα 12ωρα στο γραφειο, κτλ. Για αυτο ψαχνομαι...

ΥΓ) Η φωτο θα φυγει αυριο...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2330
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #9 στις: 16/06/04, 11:27 »
Μην την βγάλεις την φώτο, δεν είναι ανάγκη. Δεν είναι μεγάλη ούτε "βαριά". Για μια φώτο δεν θα σου πάρουν και το κεφάλι.

Ξέρω σε τι αναφέρεσε, είχα και εγώ τέτοιο αλλά σου είπα ότι εμένα δεν μου χρησήμευσε καθόλου..
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #10 στις: 16/06/04, 11:44 »
Κατ' αρχήν φίλε Acanthor, δεν αναφερόμαστε στο χώρο του αθλητισμού (ή του πρωταθλητισμού) αλλα της κιθάρας, γεγονός που ενισχύει την άποψη μου. Και εν πάση περίπτωση, εγώ εξέφρασα μια άποψη που βασίζεται στις γνώσεις και την εμπειρία από το επάγγελμα μου. Είμαι απλά ένας φυσιοθεραπευτής και έχω ασχοληθεί με ένα ευρύ φάσμα παθήσεων και ασθενών, συμπεριλαμβανομενων και αθλητών. Δεν είμαι ούτε γιατρός, ούτε προπονητής, πολύ δε περισσότερο δικηγόρος ή πρόεδρος... ( ??? )

Nα διευκρινίσω προς αποφυγήν παρεξηγήσεων ότι δεν θεωρώ το εν λόγω εργαλείο άχρηστο. Το έχω χρησιμοποιήσει και ο ίδιος σε ασθενείς μου και νομίζω ότι είναι χρήσιμο αν ο στόχος είναι η μυϊκή ενδυνάμωση, πάντα βεβαια σαν κομμάτι ενός ολοκληρωμένου προγράμματος άσκησης και αποκατάστασης από τραυματισμό. Αυτό για το οποίο αμφιβάλλω είναι κατά πόσο κάτι τέτοιο, ή οποιοδήποτε πρόγραμμα μυϊκής ενδυνάμωσης γενικά, μπορεί να επιφέρει σοβαρή βελτίωση στην τεχνική ενός κιθαρίστα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1768
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #11 στις: 16/06/04, 14:14 »
νομιζω δεν ρωτα αν θα τον κανει καλυτερο..
αυτο που καταλαβα εγω, ειναι οτι ο αργ0 θελει κατι για να εξασκει τα δακτυλα του οταν δεν εχει κιθαρα εκει.. για να μην χασει τη φορμα του.. οχι να τα δυναμωσει..
αν κανω λαθος διορθωσε με
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2330
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #12 στις: 16/06/04, 14:20 »
Arg0 θες να σου πω εγώ μια εργασία με το χέρι για να μην χάσει ποτέ την φόρμα του??? Θα αποκτήσεις και τρομερή ταχύτητα...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1768
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #13 στις: 16/06/04, 14:20 »
με το αριστερο?  ;D ;D ;D
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2330
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #14 στις: 16/06/04, 14:24 »
με το αριστερο?  ;D ;D ;D
Θα κάνει εναλλαγές...  ;D
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1768
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #15 στις: 16/06/04, 14:25 »
καμια εξαρθρωση να μη παθει apth δυναμη..
μη παει ο νους σας στο πονειρο για πους απς λεμε  ;D
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3258
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #16 στις: 16/06/04, 14:45 »
νομιζω δεν ρωτα αν θα τον κανει καλυτερο..
αυτο που καταλαβα εγω, ειναι οτι ο αργ0 θελει κατι για να εξασκει τα δακτυλα του οταν δεν εχει κιθαρα εκει.. για να μην χασει τη φορμα του.. οχι να τα δυναμωσει..
αν κανω λαθος διορθωσε με

O Σιδηροπουλος το πετυχε με την μια! Μπραβο παιδι μου!  ;D
Επειδη ακριβως απο τον Σεπτεμβρη θα επιστρεψω στη δουλεια και προβλεπεται τρελλο τρεξιμο, ειπα να βρω και να προπονουμαι, πιο πολυ για συντηρηση παρα για βελτιωση...

Arg0 θες να σου πω εγώ μια εργασία με το χέρι για να μην χάσει ποτέ την φόρμα του??? Θα αποκτήσεις και τρομερή
ταχύτητα...  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αυτα τα κολπα ειναι για σενα που παιζεις μονιμως slide. Σου 'χει μεινει κουσουρι?  :P ;D :D ;)

Δεν είμαι ούτε γιατρός, ούτε προπονητής, πολύ δε περισσότερο δικηγόρος ή πρόεδρος... ( ??? )

Μην αρπαζεσαι φιλε Aπολλωνα, το ιδιο λετε... Οτι με το επαγγελμα σου εισαι πιο σχετικος στο θεμα, παρα ολους οσους βγαινουν και την εχουν δει ιδιοκτητες, προπονητες και αλλα χωρις να εχουν ουτε την εμπειρια ουτε τις γνωσεις... Παλι εκτος θεματος βγηκα!!!  >:(

Kai na mh milhsoume gia tenontitides, tis opoies to Grip master sigoura den tha apotrepsei, antitheta mporei na symbalei sthn emfanish tous.

Αυτο τελικα ηθελα να μαθω! Ειναι επιφοβο το Grip-master?

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #17 στις: 16/06/04, 15:11 »
Μην αρπαζεσαι φιλε Aπολλωνα, το ιδιο λετε... Οτι με το επαγγελμα σου εισαι πιο σχετικος στο θεμα, παρα ολους οσους βγαινουν και την εχουν δει ιδιοκτητες, προπονητες και αλλα χωρις να εχουν ουτε την εμπειρια ουτε τις γνωσεις... Παλι εκτος θεματος βγηκα!!!  >:(

Δεν "αρπάζομαι", φίλε μου Arg0. Νομίζω ότι το μήνυμά μου ήταν σε πολύ ήπιο τόνο και περισσότερο ερώτηση περιείχε παρα διαφωνία. Την απορία μου εξέφρασα για το περίεργο σχόλιο του Acanthor ότι "στο χώρο του αθλητισμού (!) είμαστε όλοι (!!) γιατροί, φυσιοθεραπευτές, προπονητές, δικηγόροι, πρόεδροι κλπ" (!!!). Γι αυτό έβαλα και το σχετικό "καραγκιοζάκι"... ???

Όσο για τις τενοντίτιδες που ρωτάς, είναι ένα από τα πιθανά προβλήματα στα οποια αναφερόμουν και τα οποια μπορεί να προκληθούν αν κάποιος το παρακάνει με αλόγιστη χρήση ασκήσεων ενδυνάμωσης, χωρίς τη συνοδεία των απαραιτητων ασκήσεων για προθέρμανση, διάταση και σταθεροποίηση. Και επαναλαμβάνω για μια ακόμα φορα την πεποίθηση μου ότι η χρήση αυτού του οργανου δεν θα επιφέρει καμια ουσιαστική βελτίωση στην τεχνική ή την αντοχή ενός κιθαρίστα. Μια τενοντίτιδα αντίθετα θα επηρεάσει δραματικά την δυνατότητα του ακόμα και να πιάσει κιθάρα στα χερια του.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #18 στις: 16/06/04, 17:46 »
Είμαι απλά ένας φυσιοθεραπευτής και έχω ασχοληθεί με ένα ευρύ φάσμα παθήσεων και ασθενών, συμπεριλαμβανομενων και αθλητών. Δεν είμαι ούτε γιατρός, ούτε προπονητής, πολύ δε περισσότερο δικηγόρος ή πρόεδρος... ( ??? )
"εφόσον στο χώρο του αθλητισμού όλοι είμαστε προπονητές, ιατροί, φυσικοθεραπευτές, δικηγόροι, πρόεδροι κλπ."

Μα αγαπητέ Απόλλωνα δεν το είπα αυτό για σένα αλλά για μένα!!!  ;D
Ειλικρινά.
Συγνώμη που σου έδωσα να καταλάβεις κάτι τέτοιο... :(
« Τελευταία τροποποίηση: 16/06/04, 17:51 από Acanthor »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #19 στις: 16/06/04, 17:55 »
Μα αγαπητέ Απόλλωνα δεν το είπα αυτό για σένα αλλά για μένα!!!  ;D
Ειλικρινά.
Συγνώμη που σου έδωσα να καταλάβεις κάτι τέτοιο... :(

Το πρόβλημα ήταν μάλλον ότι δεν μου έδωσες καθόλου να καταλάβω τι ακριβώς εννοούσες με αυτή τη φράση, ούτε φυσικά σε ποιον αναφερόσουν, αν αναφερόσουν σε κάποιον συγκεκριμένα. Γι αυτό και η απορία μου. Τέλος πάντων...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Re:Grip-master, Η γνωμη σας...
« Απάντηση #20 στις: 16/06/04, 18:10 »
Μα αγαπητέ Απόλλωνα δεν το είπα αυτό για σένα αλλά για μένα!!!  ;D
Ειλικρινά.
Συγνώμη που σου έδωσα να καταλάβεις κάτι τέτοιο... :(

Το πρόβλημα ήταν μάλλον ότι δεν μου έδωσες καθόλου να καταλάβω τι ακριβώς εννοούσες με αυτή τη φράση, ούτε φυσικά σε ποιον αναφερόσουν, αν αναφερόσουν σε κάποιον συγκεκριμένα. Γι αυτό και η απορία μου. Τέλος πάντων...

Για το ξεκαθαρίσω το θέμα, θα πω ότι το είπα αυτό θέλοντας να τονίσω ένα αιώνιο πρόβλημα του αθλητισμού και όχι μόνο. Ότι όλοι μας λίγο πολύ έχοντας κάποια μικρή εμπειρία πάνω σε ένα ζήτημα νομίζουμε ότι ξαφνικά έχουμε γίνει επιστήμονες και ειδικοί (αυτό πήγαινε σε μένα στην προκειμένη πείρπτωση) οπότε λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του - την προσωπική του άποψη (εγώ) και έρχεται ένας πραγματικά ειδικός και ξεκαθαρίζει την κατάσταση (εσύ). Νομίζω ότι αυτή τη φορά ήμουν πιο ξεκάθαρος.  :)

Υ.Γ.: Συγνώμη σε όλους που ξέφυγα από το θέμα τόσο πολύ. :(

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
4689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/03, 19:40
από Βραζίλης
19 Απαντήσεις
6288 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/10, 03:06
από master of puppets
10 Απαντήσεις
5301 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/07, 16:41
από ΒΑΣΙΛΙΗΣ(ΧΟΥ. ΜΟΥ.)
10 Απαντήσεις
4546 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/07, 14:55
από Baroness
8 Απαντήσεις
7591 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/09, 11:31
από Spartan Amplifications
0 Απαντήσεις
2583 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/10, 10:59
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
29 Απαντήσεις
10722 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/10, 16:11
από jim.ni
0 Απαντήσεις
1848 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/11, 13:00
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
0 Απαντήσεις
2077 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/11, 16:20
από gordianknot
3 Απαντήσεις
4780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/13, 16:52
από hot_sauce (φλουτσ)