Σελίδες:
  • #1 από mitsik στις 28 Jun 2009
  • lakewood m 32 cp και d 32    larrivee d 05 και 09    martin d 35     martin dc 28e  furch d 25 cr την θελω για ακκορντοκατασταση και για στουντιο τι μου πρωτεινετε απο αυτες ? ψαχνω εδω και 2 μηνες και εχω κολλησει ασχημα ! αν εχετε να πρωτεινετε και καμια αλλη εμαι ανοιχτος
  • #2 από stratocasteros στις 30 Jun 2009
  • κοίτα και τίποτα από taylor  ;)
  • #3 από Crazy Heart στις 07 Jul 2009
  • #4 από master of puppets στις 07 Jul 2009
  • Gibson Hummingbird
    http://www.thomann.de/gr/gibson_hummingbird_vc.htm


    Xmmmm.....παντα είχα την εντυπωση πως σε αυτά τα λεφτα για ακουστική το να προτείνεις gibson είναι σαν να προτεινεις ενα fiat 500 σε κάποιον που θελει να διαθεσει 300000 για αμαξι.... :P

    τεσπα.....απο αυτές που παραθετεις φιλε mitsik θα σου προτεινα μια απο τις larrivee.....πααααααααααααρα πολυ καλές κιθάρες (ευτυχής κάτοχος εδω πέρα....ενος φτηνότερο μοντελου βέβαια.....) αλλα θα συμφωνήσω και με τον stratocastero να δεις κατι και απο taylor....
  • #5 από red hot στις 09 Jul 2009
  • Την gibson hummingbird που προτεινει ο Crazy Heart την εχει και ο Πορτοκαλογλου(απο τις βασικες του κιθαρες) και γενικοτερα εχω ακουσει καλα λογια. Ωστοσο εγω θα προτεινα κατι απο Taylor και συγκεκριμενα την
    410-CE http://www.thomann.de/gr/taylor_410_c_es.htm   ή την 414-CE http://www.thomann.de/gr/taylor_414ce_westerngitarre.htm (εχουν και cutaway αν θελησεις να ξεφυγεις απο την ακορντοκατασταση ;)). Τεσπα...κατι σε taylor πιστευω οτι θα ηταν πολυ καλη λυση.
  • #6 από ΕΛΛΙΑΝΙΟΣ στις 27 Jul 2009
  • το θεμα ειναι τι ζητας μουσικα. Απο κει και περα υπαρχουν πολλα ειδη ακουστ κιθ(κατι σου πα τωρα).
    Προσωπικα θα πηγαινα Blueridge(οτι και η martin σε φιλοσοφια κατασκευης, με τη διαφορα οτι για αναλογη μαρτιν θες πανω απο 5000 ευρω παντα. Γενικα τους αποκαλω γελοιους) ή ακομα καλυτερα eastman(μεγαλη ιστορια ψαξτο ......και δερνουν!!!) ΠΑΝΤΑ προσωπικα για μενα που ειμαι στο αρχεγονο blues-fingerpicking κλπ. 0:)
  • #7 από Mistral στις 27 Jul 2009
  • Προσωπικά συστήνω Taylor ανεπιφύλακτα...
    Δυστηχώς βέβαια, όπως και με όλες τις κιθάρες όλα είναι υποκειμενικά, αλλά αυτό που βρήκα εγώ στην Taylor (514-ce) δεν το έχω δει σε καμία άλλη, με κυρίαρχο το matt φινίρισμα στο πίσω μέρος της ταστιέρας.
    Όσο για Martin τις θεωρώ απλά υπερτιμημένες.
    Οι Taylor έχουν τρομερό unplugged ήχο, ευκολότατο παίξιμο και υπέροχο κράτημα και feeling.
    Δες τες από κοντά (στον ΖΟΖΕΦ).
    cu
  • #8 από ΕΛΛΙΑΝΙΟΣ στις 28 Jul 2009
  • ,,,,,,,μμμμμμ ναι κοιτα ονοματα οπως martin ναι ειναι υπερσουπερεκτιμημενες. Απλα θες πανω απο καποια ευρω για να πεις οτι εχω μια gibson, martin ασ πουμε. Οι taylor δε μ αρεσουν ειναι πολυ brilliant(γουστα ειναι-και μου τη λεει ενας ξα που τις εχει καψουρα χιχιχιχι) οχι οτι δεν ειναι ΑΑΑ οργανα. Αλλα γενικα εχω δει οργανα ανωνυμα φθηνοτερα να κελαιδουν μπροστα σε φιρμες. Ειναι πολλα ρε παιδι και πρωτο απ ολα ειναι η ''χημεια'' γιατι η κιθαρα ειναι γυναικα.
    Να σαι καλα ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!! ;)
Σελίδες: