Σελίδες:
  • #1 από rockflea στις 11 Nov 2010
  • Ποια ειναι η γνωμη σας για το Gibson EB 2 και γενικα για τα μπασα της Gibson?

    Απ'οτι εχω δει μεχρι στιγμης οι αποψεις διιστανται...
  • #2 από prasinosfe στις 11 Nov 2010
  • ειναι να μαθω ποια η διαφορα στις gibson usa με τις gibson custom shop!!!ελπιζω να μην ειπα καμια βλακεια αλλα ετσι τις βρισκω σε διαφορα μαγαζια στο ιντερνετ κ θελω να ξερω γιατι εκει αν δε μαθω λιγα βασικα θα με ποιασουν κοτσο!!!!!!να δω πως θα συννενοηθω εκει θα χει γελιο....ευχαριστω για το χρονο σας....κωστας
  • #3 από rockflea στις 11 Nov 2010
  • ειναι να μαθω ποια η διαφορα στις gibson usa με τις gibson custom shop!!!ελπιζω να μην ειπα καμια βλακεια αλλα ετσι τις βρισκω σε διαφορα μαγαζια στο ιντερνετ κ θελω να ξερω γιατι εκει αν δε μαθω λιγα βασικα θα με ποιασουν κοτσο!!!!!!να δω πως θα συννενοηθω εκει θα χει γελιο....ευχαριστω για το χρονο σας....κωστας

    Φιλε κωστα καλα ολα αυτα που λες, αλλα σιγουρα διαβασες το θεμα???
  • #4 από prasinosfe στις 12 Nov 2010
  • χιλια συγνωμη...ειμαι νεος εδω και δεν ηξερα πως να το στειλω και απαντησα κατα λαθος πανω στο δικο σου.....
  • #5 από rockflea στις 12 Nov 2010
  • χιλια συγνωμη...ειμαι νεος εδω και δεν ηξερα πως να το στειλω και απαντησα κατα λαθος πανω στο δικο σου.....
    Μη σκοτιζεσαι ρε συ μια πλακα εκανα. Ακου εκει συγγνωμη... χαχα
  • #6 από dc στις 16 Nov 2010
  • ...ειχα ενα τετοιο μπασσο το 1976-77 ...ηχος εκνευριστικα μπασος...ουτε μεσαια ουτε πριμα ...συμπαγης κατασκευη...ιδανικο μονο για cream hentrix black sabath ...δεν βγαζει ευαισθησια τυπου jazz ballads κλπ ...τι αλλο ?...
  • #7 από dc στις 17 Nov 2010
  • ...SORY SORY SORY SORY...ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΟ...εγω ειχα το ΕΒ 3 και οχι το ΕΒ 2 ακυρα οσα εγραψα...αντιγραφο του ΕΒ 2 ειχα ενα ARIA (το πρωτο μου μπασσο 1975 )...πολυ καλο για blues ,jazz...και παλι sory.
  • #8 από rockflea στις 17 Nov 2010
  • Φιλε, οτι και να εγραψες δεν εχει πια σημασια γιατι εμαθα οτι δεν κατασκευαζουν πια τι ΕΒ-2. Κριμα, και ηταν εκνευριστικα ομορφο!!

  • #9 από hot_sauce (φλουτσ) στις 17 Nov 2010
  • μπορείς να ψάξεις να το βρεις μεταχειρισμένο...
  • #10 από rockflea στις 17 Nov 2010
  • Που να ψαξω δηλαδη? Βασικα e-bay και amazon δεν εμπιστευομαι και ειδικα για τετοια πραγματα...
  • #11 από hot_sauce (φλουτσ) στις 17 Nov 2010
  • και σε αγγελίες των ελληνικών φόρουμ...
    ρώτα και σε κανά κατάστημα στην Αθήνα αν ξέρουν να σε βοηθήσουν...
    αλλά μην αποκλείεις ebay & amazon...
    απλά πρόσεξε λίγο με τους πωλητές...δλδ να δέχεται άμεση επιστροφή αν δεν είσαι ικανοποιημένος κτλ...
  • #12 από rockflea στις 17 Nov 2010
  • Βασικα απεκλεισα e-bay και amazon γιατι εχω δει οτι παιζουν πολλα και διαφορα απο τιμες και προϊόντα. Και δεν θελω να εχω αυτη τη φασαρια του πηγαιν'ελα αν δεν ειναι κατι αυθεντικο η φθαρμενο. Θα κοιταξω ομως και σε αλλες αγγελιες. Δεν βιαζομαι...
Σελίδες: